Terugblik Kom in de Kas Effecten Beursinfo De Aardbeienoogst Rabobank De bank waar je lid van wordt 7e jaargang nummer 305 Wijziging tarieven telegiro's De grootste verzekeringsadviseur van Nederland zit al jaren bij u in de buurt. pagina 2 Hart van Holland 6 april 2005 - Het is tijd voorde Rabobank Weeknieuws Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle I Afgelopen zaterdag 2 april is aan de G. van Dort Kroonweg te Waddinx- veen het jaarlijkse evenement Kom in de Kas gehouden. Zeker 8.500 mensen hebben de open dag bezocht. De bezoekers kwamen uit heel de regio, van Delft tot zelfs aan Schoonhoven toe. In verband met het 40-jarig bestaan van de G. van Dort Kroonweg waren ook vele oud-tuinders aanwezig die 40 jaar geleden hun bedrijven daar zijn gestart. De reacties van de ondernemers die hun bedrijf opengesteld hebben, waren zeer positief. De bezoekers van hun bedrijven waren enthousiast en stelden zeer geïnteresseerde vragen. Dit heeft zich ook vertaald in goede verkoopopbrengsten voor het goede doel: Heil des Volks.Totaal is het mooie bedrag van EUR 3.400,= bijeen gehaald. Per saldo kan geconcludeerd worden dat er sprake was van een zeer geslaagde dag. De Rabobank wil de ondernemers aan de G. van Dort Kroonweg en de orga nisatie van Kom in de Kas via deze weg complimenteren met de goede orga nisatie van deze dag. Rabo Beleggingsadviesteam Europa: De hoge olieprijs zorgde opnieuw voor een bedrukte stemming op de Europese beurzen. Aan de nieuwe stijging lag bezorgdheid over de raflïnagecapaciteit in de VS ten grondslag. Een recent rap port van Goldman Sachs dat een klim van de olieprijs tot USD 105 niet uitsluit, deed ook een duit in het zakje. Beleggers zijn bezorgd dat de hoge energieprijzen het economische herstel zullen vertragen, bovendien wakkert de stijging de vrees voor inflatie aan. Enkel de olieaandelen zoals BP, Shell en Total wisten van de hoge olieprijs te profiteren, terwijl met name de chemie-, luchtvaart- en autoaandelen het moesten ontgelden. Verenigde Staten: Wall Street is 4 april hoger gesloten dank zij een weer dalende olieprijs. Eerder, toen de prijs voor een vat ruwe olie tot boven de USD 58 gestegen was, liepen de verlie zen op Wall Street nog op. Verzekeraar en zwaargewicht AIG droeg deze dag met een winst van 4,8% bij aan de stijging van de Dow Jones-index. Zakenbank Morgan Stanley gaf het aandeel een adviesverho ging, omdat het meent dat verder neer waarts risico na de recente daling beperkt is. De Britse krant The Indepen dent meldde overigens dat HSBC een bod wil uitbrengen op Morgan Stanley. Later op de dag verscheen het bericht, op basis van bronnen, dat Morgan Stanley haar creditcarddivisie zou willen afstoten. Japan: De beurs van Tokio sloot 5 april met een bescheiden winst. Vooral exportgevoeli- ge aandelen lagen er goed bij, nadat de dollar weer wat terrein won op de Japan se yen. Dat is goed nieuws voor bedrijven als Canon en Sony die hun concurrentie positie op de Amerikaanse markt de voorbije maanden fors hebben zien ver slechteren. En ook de daling van de olieprijs zorgde voor de nodige opluch ting. BEDRIJFSNIEUWS Crucell (Kopen), had vrijdag een goede dag. Niet alleen werd het bestuur vrijgepleit van handel met voorwetenschap, bovendien sleepte partner Sanofi-Aventis een mil joenencontract binnen van de Ameri kaanse overheid. Dat heeft ook financiële consequenties voor Crucell, die waar schijnlijk groter zijn dan wij hadden aan genomen. Wij zullen de taxaties verho gen. Openbaar aanklager Spitzer verwacht met verzekeraar AIG (Houden) tot een civiele schikking te komen, nu het nieuwe managementteam goed mee werkt aan het onderzoek.Hiermee neemt de dreiging van een zwaar straf rechtelijk vonnis af. De koers veerde gisteren 4.6% op tot USD 53.30. Ahold (Houden),'dubieuze handelswij ze' van het later betalen van leveran ciers zodat het werkkapitaal gunstiger afsteekt is geen fraude. Bovendien levert het per saldo niets op. Tot slot lijkt het ons sterk dat het alleen Ahold betreft, die er een dergelijke handels wijze op na houdt. Het is een manier van cash-flow management die alge meen toegepast wordt en beschreven staat in diverse studieboeken. Océ (Houden), heeft licht meevallende resultaten over het eerste kwartaal bekendgemaakt. Gecorrigeerd voor boekwinsten was het operationele resultaat licht boven verwachting. Ver der stegen de machineverkopen (+25%) meer dan verwacht en krimpt de service-omzet (-5%) ook meer dan verwacht. Océ handhaaft de prognose dat er in 2005 een lagere nettowinst zal worden behaald t.o.v. 2004. Wij verho gen ons advies van Verkopen naar Houden. De werkwijze bij dooradvisering van spoedopdrachten is sinds 1 maart gewijzigd. Dit houdt in dat sinds 1 maart de opdrachtgever van een spoedopdracht niet meer de keuze heeft om een spoedopdracht wel of niet te laten doormelden aan de begunstigde. De bij de Rabobank binnenkomende spoedopdrachten worden sinds 1 maart standaard niet meer telefonisch doorgemeld. Alleen voor klanten met een zakelijke Rabobankrekening bestaat dan, tegen vergoeding, nog de mogelijkheid om telefonisch geïnformeerd te wor den zodra de spoedopdracht wordt ontvangen. De nieuwe tarieven voor spoedbetalingen m.i.v. 1 maart 2005 zijn: Particulieren spoedopdracht opgegeven via lnternet-/Telebankieren EUR 3,00 spoedopdracht opgegeven via de bank EUR 8,00 bijschrijving spoedopdracht (altijd zonder advies) EUR 0,00 Bedrijven spoedopdracht opgegeven via InternetVTelebankieren EUR 2,60 spoedopdracht opgegeven via de bank EUR 7,10 bijschrijving spoedopdracht zonder advies EUR 0,75 bijschrijving spoedopdracht met telefonisch advies EUR 7,50 Koolhaas Nieuwerkerk B.V. is een bedrijf van 12.000m2 gestart aan het Oogstpad te Moerkapelle. In dit bedrijf genaamd 'De Aardbeien oogst' worden aardbeien op biologi sche wijze geteeld, op een zo schoon mogelijke wijze. Plagen en ziektes worden ook biologisch bestreden, mede door een insectengaas in de luchtramen om de goede insecten binnen en de verkeerde insecten buiten te houden. Het juiste klimaat wordt door middel van restwarmte van een nabijgelegen rozenkwekerij gereali seerd. Daardoor kunnen op dit moment de eerste aardbeien worden geplukt. Om u kennis te laten maken met de moderne manier van aardbeien telen, wordt er een openmiddag gehouden. Deze zal plaatsvinden op zaterdag 9 april van 13.00 tot 17.00 uur op Oogst pad 10 te Moerkapelle. ledereen is van harte welkom. De grootste van Nederland zijn heeft zo zijn voordelen. Een enorm netwerk van deskundige adviseurs bijvoorbeeld. Onze medewerkers blijven daardoor continu op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op het gebied van wet- en regelgeving en risicopreventie. Wij delen die kennis graag met u en bieden u op maat gemaakte adviezen. Als Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle kennen wij de lokale markt als geen ander. Wij kunnen u ook als geen ander van een totaal financieel advies voorzien. Benieuwd naar onze mogelijkheden? Bel voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk adviesgesprek (0180) 637323. Rabobank Rockbands in Moerkapelle tijdens Night of Summertime Nog een paar nachtjes slapen en dan is het Night of the Summertime 2005. Een muzikaal evenement speciaal voor bands uit Moerkapelle, Zeven huizen e.o. Want muziek wordt er graag en veel gemaakt in onze streek. Daarom organiseert Dorpshuis 'Op Moer' in Moerkapelle op zaterdag 9 april voor de derde keer een avond vol (harde) popmuziek en gezellig heid. Omdat de avond mede mogelijk gemaakt wordt door Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle is de entree zeer laag gehouden: EUR 2,=. De bands die vanaf 20.45 uur op het grote podium staan, zijn achtereen volgens: de H V Band, Last of the Mohicans, Pingelen Keflar. De muzikanten, variërend in leeftijd tussen de 18 en 58 jaar, zullen het Dorpshuis laten beven op zijn grond vesten, dus iedereen in de buurt is gewaarschuwd: haal watten in huis! Van de H V Band (Hard Vals?) is leuk om te melden dat de bassiste een dame is, dat men nu 10 jaar bestaat en dat men wekelijks repe teert ergens op het industrieterrein van Moerkapelle. Dat is maar goed ook, want als ze 'Unchain my heart' van Joe Cocker inzetten, gaat je hart inderdaad een paar keer sneller klop penZe hebben ergens iets te maken met de badmintonvereniging Entos uit Moerkapelle. Nou we zijn benieuwd in welk verband. Last of the Mohicans bestaat nu ruim een jaar. Ooit begonnen als kwartet, zijn ze nu als trio te bewon deren. Toch aan het geluid te horen, denk je dat er minstens 8 man op het podium staan. Ze spelen nummers van De Heideroosjes, the Ramones en veel eigen werk. Afgelopen zomer heeft de band al een cd'tje opgeno men.Waarom de band deze bijzonde re naam heeft, zal duidelijk worden in Op Moer.... Pingel (mét uitroepteken) is een echte Moerkapelse rockband die alles te maken heeft met de voetbalvereni ging. Deze keer zonder gitarist Piet van Ommeren die een 'sabbatical' heeft genomen voor onbepaalde tijd. Het vrijgekomen plekje is niet opge vuld door een nieuwe gitarist, maar door zanger Herman die naast het zingen nu ook keyboard gaat spelen. Dit houdt in dat de andere bandle den nu ook een zangpartijtje voor hun rekening gaan nemen. Tijdens het optreden zullen in een hoog tempo de nummers uit de speakers knallen van onder meer Kinks, Clap ton,Thin Lizzy en Neil Young. En dan tot slot Keflar. Deze 5 jongens kregen vorig jaar tijdens The Night het hele Dorpshuis op de vloer. Heel knap want ze bestonden toen net 2 weken. Ze zijn nu een stuk verder op muzikaal gebied, meer op elkaar ingespeeld en meer divers qua reper toire. Het wordt een mix van oude rock klassiekers, hardrock en een beetje metal. De afgelopen maanden repeteerden ze op een zolder midden in de Dorpsstraat van Zevenhuizen. Dat is sinds kort niet meer zo, want het halve dorp kon tot in het kleinste kamertje meegenieten. Bezoekadressen: Ooeninastiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Ooeninastiiden: qeldwinkel Moerkapelle Rabo orderiijn: Helpdesk Telebankieren Extra: Openinastiiden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Alaemeen: Verzekerinaen: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabobank website: Adviestijden: 99J Rabolijn: Blokkeren oassen/cards:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2