BE FAIR DAMES KAMPIOEN IE KLASSE B KAMPIOENSTITEL VOOR ZWEMMERS DE GOUWE HCW DAMES 1 NAAR TWEEDE PLAATS MEISJES Cl NESSELANDE KAMPIOEN ANITA VAN UNEN NEEMT AFSCHEID VAN FLYERS GROENEWEG TWEEMAAL OEFENVERLIES GOEDE DAG TREKVOGELS LANDSKAMPIOENSCHAP NESSELANDE KAARTVERKOOP FINALEWEDSTRIJDEN SPORT Hart van Holland 13 april 2005 pagina 19 n VOLLEYBAL VOLLEYBAL Waddinxveen - De streekderby tus sen de hockeydames van Waddinx veen en Reeuwijk is in een duide lijke overwinning voor Waddinx veen geëindigd. Dit was vooral het gevolg van het geconcentreerde en beter verzorgde veldspel van Wad dinxveen. Vanaf het begin zorgden de Waddinxveense dames voor veel Waddinxveen - Haar teamgenoten hadden het Anita van Unen in haar laatste wedstrijd voor Waddinx veen Flyers zó gegund: de overwin ning op het bezoekende S.V.O. uit de Meern. De dames slaagden er echter niet in de laatste competitie wedstrijd winnend af te sluiten. Er werd goed verdedigd en ook in aanvallend opzicht ging het goed, maar het ontbrak in de afwerking aan dat beetje geluk om de wed strijd te kantelen. De eerste twee kwarten waren voor de bezoek sters uit de Meern, rust 18-33. De volgende kwarten besliste Flyers wel in haar voordeel, maar waren de verschillen te klein om S.V.O. van een 56-49 overwinning af te hou den. Na een ovationeel applaus nam een zeer geëmotioneerde topscoorder Anita van Unen, 12 punten, afscheid van Waddinxveen Flyers. Na 15 jaar te hebben gespeeld in Dames 1 zette ze defi nitief een punt achter haar basket balcarrière. Flyers zal haar missen... Heren 1 ging in Zoetermeer op bezoek bij Zoebas 2 en kende daar weinig problemen: 76-56. Wim Koole was goed voor 23 punten. Heren 3 kon het thuis niet bolwer ken tegen Squirrels uit Berkel druk en in balbezit werden goede combinaties op de kunstgrasmat uitgevoerd. Met name de eerste 25 minuten was Waddinxveen opper machtig, maar verzuimde het te scoren. De weinige aanvallen van Reeuwijk werden door de sterk spelende verdedigers Leonie Lan- gendijk en Dieuwke Bresser Rodenrijs: 45-59. Johan Walhout scoorde 16 punten. Heren 4 ging op bezoek bij het tweede team van Sil- vertown Lions in Schoonhoven en verloor met 73-48. Gert Jan Oskam was goed voor 16 punten. Jongens Kadetten 2 maakten hun eerste plaats in hun klasse meer dan waar: een 71-43 overwinning op BS Leiden 2. Bij winst op het Zoetermeerse Zoebas kan volgende week het kampioenschap worden behaald. Topscoorder: Erik Esveldt 14. Ook jongens Aspiranten 1 blijft het goed doen. Na de winst uit bij Gym- nova, 62-48, werd vrijdag in de Dui kelaar met 55-48 gewonnen van Zoebas 1. Remco Anker scoorde 21 punten. Ondanks de 14 punten van Filberto Lado en de 10 van Chirs Milev was het bezoekende BS Leiden te sterk voor gemengd mini's 1. Overigens scoorden beide teams er in de vier de periode lustig op los: 19-27. Gemengd Benjamins 1 moest in de Duikelaar haar meerdere erkennen in Woody Blues 1 Gingen periode 1 en 2 gelijk op, de volgende twee waren duidelijk voor de bezoeker- tjes uit Woubrugge, die uiteindelijk wonnen met 53-16. Mandy Ver meulen scoorde 6 punten. onschadelijk gemaakt. Na één van deze aanvallen counterde Wad dinxveen sterk. Manon van Kessel ging alleen op de keepster af en scoorde koelbloedig. Deze 1-0 was ook de russtand. Na rust werd het goede spel weer opgepakt en met de jarige Arianne Rip als motor op het middenveld bleef de druk op het doei van Reeu wijk. Uit de eerste strafcorner in de tweede helft maakte Valerie Petit met een hard schot het tweede doelpunt. Ook de 3-0 ontstond uit een strafcorner. Een variant stelde Elleke de Bruijn in staat om met een harde slag te scoren. De eindstand kwam tot stand uit een strafbal: Arianne Rip wist dit buitenkansje te verzilveren: 4-0. Door het puntver lies van koploper Hisalis uit Lisse, klimt HCW met deze overwinning naar de 2e plaats, op één punt ach ter Voorhout. Komende zondag volgt de verre uitwedstrijd tegen het altijd lastige Hermes uit Den Helder. Zevenhuizen - De strijd om het kampioenschap in de poule van meisjes Nesselande mc1 is in het voordeel van Nesselande beslist. In de onderlinge strijd tegen Jupiter uit Oudewater, hadden de meisjes genoeg aan een gelijkspel. Het werd 2-2: kampioenschap binnen! Zevenhuizen - In de aanloop naar de beslissende fase van de competi tie heeft Groeneweg afgelopen week tweemaal geoefend. Dinsdag 5 april werd in het kader van de Rijn Gouwe cup na een 1-0 en 2- 1 voorsprong door doelpunten van Menno van Dam en Camillo de Boer toch nog met 3-2 verloren van zaterdag 3e klasser Schoonhoven. De anders zo hechte verdediging van Groeneweg werd voor de tweede keer in een paar dagen tijd drie keer gepasseerd. Bij de wed strijd op zondag 10 april was het niet anders. Ook nu werd er verlo ren (4-3) van zondag 4e klasser Ber- nardus. Een zeker lijkende voor sprong 2-1 en 3-2 werd vlak voor tijd weggegeven. Al in de eerste minuut keek Groeneweg tegen een 1-0 achterstand aan. Na de rust werd deze achterstand door inval ler Arjan van Erk omgezet in een 2- 1 voorsprong. Groeneweg leek daarna over de tegenstander heen te lopen maar niets was minder waar. Een blunder van de onzeker keepende Mark de Hoog bracht de ploeg uit Zoeterwoude op gelijke hoogte. Na een prima voorberei dende actie van Rick van Yperen zette de Boer zijn ploeg echter weer op voorsprong. Met nog 5 minuten op de klok verdween deze voorsprong door een buitenspel doelpunt, grensrechter Dick Bakker vlagde niet en een terecht gege ven strafschop door scheidsrechter Jan van den Bor. De eerstkomende vier weken staat er eindelijk weer een volledig pro gramma op de rol, beginnend voor het eerste elftal zondag een thuis wedstrijd tegen het 100-jarige Xer- xes/DZB. Ook Xerxes/DZB heeft de punten nog hard nodig. Donder dagavond speelt Groeneweg 2 de belangrijke inhaalwedstrijd thuis om 19.00 uur tegen WCR 2. De strijd om het Nederlandse kampioenschap barst het komen de weekend los. In ieder geval worden de volgende wedstrijden gespeeld: zondag 17 april om 17.15 uur Nesselande - PZ/Dynamo; dinsdag 19 april om 20.30 uur Nesselande - PZ/Dynamo; zaterdag 23 april om 19.30 uur PZ/Dynamo-Nesselande. Indien de beslissing dan nog niet gevallen is wordt woensdag 27 april om 19.30 uur nog een wed strijd PZ-Nesselande gespeeld en eventueel ook nog op zaterdag 30 april om 20.00 uur, dan thuis bij Ortec. Nesselande. Voor de finale wedstrijden in het Topsportcentrum Rotterdam, de thuishaven van Nesselande zijn toegangskaarten te bestellen. Vol wassenen betalen 5,-; jeugd tot en met 12 jaar en 65+ betalen 2,50. Voor meer informatie en reservin- gen: mbijl@nesselande.nl Voor de kaartverkoop van de wedstrijd(en) bij Piet Zoomers/D: www.pietzoomersd.nl Boskoop - De tweede competitie ronde speelde zich dit weekend af in Rotterdam-Hillegersberg. In de eerste klasse was het aan De Trek vogels 1 om de aanval in te zetten op Hole Ridders 1, na een derde plek in de eerste wedstrijd voor de Boskopers in Heerhugowaard. Met 108 slagen werd de eerste ronde afgesloten en er werd al met een schuin oog naar Hole Ridders 1 gekeken, want zij startten met 95. Zelfs Hole Ridders 2 zat er nog tus sen met 105. In de tweede ronde liep het iets beter in het team, hoe wel er alsnog een redelijk hoge score van 102 werd neergezet. De Boskopers kwamen daarmee wel als beste uit de bus in die tweede ronde. Hole Ridders 1 had er 112 en de achterstand was teruggebracht tot drie slagen met een tussenstand na twee ronden van 207 om 210. Hole Ridders 2 was inmiddels inge haald. In de derde ronde speelden De Trekvogels 107 met 26-26-27-28. Te veel slagen om te imponeren en Hole Ridders 1 deed met 101 goede zaken en maakte het verschil tot negen slagen. In de vierde ronde voelden de Boskopers geleidelijk Hole Ridders 1 van zich weglopen en hoewel Marco Slomp met 24 de beste Boskoper was in deze ronde, bleven de overige scores van het team (26-27-27) te hoog om de Rid- c derkerkse hoofdmacht te verslaan. Met 92 in de laatste ronde was het gesneden koek voor Hole Ridders 1 en de vijf wedstrijdpunten waren binnen met 400 slagen. De Trekvo gels 1 besloot met 104 en kwam uit op een tweede plaats met 421 sla gen en dit was goed voor vier wed- strijdpunten. Na twee wedstrijden leidt het team van Hole Ridders 1 met de volle tien punten, op de tweede plaats staat De Trekvogels 1 met zeven punten en Heerhugowaard 1 bleef steken op de derde plaats met vier punten. Na een week rust wordt de derde wedstrijd op 24 april in Boskoop op het terrein van De Trekvogels gespeeld. Waddinxveen- Be Fair dames 2 sleepte zaterdag 2 april na een klinkende 4-0 overwinning op Mov'over sneller dan verwacht het kampioenschap van de 1e klasse B binnen. Door een misstap van de concurrent konden de dames drie wedstrijden voor het einde de kroon al op hun werk zetten. De champagne werd ontkurkt en Be Fair Volleybal en de dames vierden het kampioenschap en het feit dat zij volgend jaar opnieuw met twee teams in de promotieklasse vertegenwoordigd zijn. Waddinxveen - In zwembad de Zijl in Leiden zijn afgelopen zondag de zwemmers en zwemsters van Van Uden-De Gouwe kampioen gewor den bij de verenigingscompetitie. In deze zwemcompetitie telt de teamprestatie. Per seizoen zijn er vijf wedstrijden, waarin diverse zwemnummers per leeftijdscatego rie worden gezwommen. Het resul taat per nummer van de beste 2 zwemmers telt mee voor de uitslag van de wedstrijd en voor de totaal stand. De Gouwe is in het seizoen 2003- 2004 opnieuw gestart in deze ver enigingscompetitie en moest daar om in de laagste klasse van afde ling 3 in district 4 uitkomen. Deze start was zo succesvol dat zij het vorig seizoen promoveerde naar de 2e klasse. Nu, één seizoen later, is het de zwemmers en zwemsters wederom gelukt kampioen te wor den en hierdoor te promoveren naar de 1e klasse. Na afloop van de wedstrijd, die overigens een sfeervolle ambiance had door het grote aantal meege reisde supporters, kregen alle zwemmers en zwemsters (40), na een speech van voorzitter Rob de Boer, als herinnering een beker overhandigd door de zwemcoördi- nator bij van Uden de Gouwe John van Wijk. De einduitslag: 1. van Uden-de Gouwe, 14305.71 punten; 2. De Columbiaan 2 14749.17 punten; 3. LZ 1886 2, 15148.90 pun ten; 4. NZ&PC 15572.95 punten.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19