T.O.O.S. EN HET MALIE BALIE CIRCUS WIM HEHNINK NA BARRAGE IN BEKERFINALE 0PSTAPCURSUS SPORTIEF WANDELEN AFGESLOTEN TRAINEN IN HET G0UWEB0S KINDEREN LEREN VISSEN GEHEIMZINNIG KISTJE ST. VICTOR GEOPEND LEERLINGEN KRIJGEN CADEAUTJE VOOR AMBTSJUBILEUM KONINGIN pagina 10 Hart van Holland 20 april 2005 WADDINXVEEN/BOSKnnp ALLIANCE FRAN{AISE BINGO ROMMELMARKT OPENDAG HCC TRAINSIM i Waddinxveen - Dolle pret was het bij Toos zaterdag 16 april. Zo'n 40 kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 van de basisschool waren in de gelegenheid om van dichtbij kennis te maken met het circus. Ze konden proberen hoe het bijvoor beeld is om rond te rijden op een fiets met maar één wiel, hoe je op zo'n grote bal moet blijven staan die altijd de vervelende gewoonte heeft te gaan rollen als je er opstapt. Ook het jongleren met kegels en ballen, evenwichtsoefe ningen bij het steltlopen en het koorddansen en het trapezewerk was leuk om te doen. Nadat iedereen de gelegenheid had gekregen alle onderdelen uit te proberen, mochten de kinderen één onderdeel uitkiezen om hier met een groepje een act van voor te bereiden, welke gepresenteerd zou worden aan de ouders. En dat dit een succes was, bleek uit de reacties uit het publiek. (Foto's: Toos) Waddinxveen - In het kader van het 125-jarig bestaan van de St. Vic- torkerk worden dit jaar diverse fee stelijke activiteiten gehouden. Een Historische Avond stond donder dag 14 april op het programma. Tij dens deze avond werd 'het geheimzinnige kistje' van de St. Victorkerk geopend door pastoor Ad van der Helm. De inhoud is dan voor hemzelf al geen verrassing meer, want voor de zekerheid heeft Van der Helm het 's middags al bekeken. Het loden kistje, dat in 1990 werd gevonden tijdens een verbouwing van het altaar, bevat relikwieen van twee heiligen: de Heilige Justinus, een filosoof uit het begin van onze jaartelling die voor zijn geloof is gestorven, en de Heilige Felicitas, die in Carthago ter dood gebracht werd vanwege haar geloof. Bovendien zit er nog een brief in het kistje: van de Haarlem se bisschop Schnickers die de bouw van de kerk goedkeurde. Dat er botjes in het kistje zitten, is voor Van der Helm geen verrassing. Het is gebruik om in katholieke kerken resten van heiligen in te metselen, als verwijzing naar de eerste - zwaar vervolgde - christenen die gedwongen geheime vieringen hielden op de graven van heiligen. De aanwezige parochianen hebben die donderdagavond met leden van het Historisch Genootschap een virtuele wandeling door Waddinx veen gemaakt, aan de hand van historische foto's van hoe het vroe ger was. En ze hebben kunnen KERKDIENSTEN - 24 april Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor GJ. Martini en dhr. H. Asscheman, jeugddienst; 11.15 uur Thema-viering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur ds. J.P. Koning. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur kand. N. Slok. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Remon. Gem. 10.00 uur ds. A. Braakman. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Ger. kerk 9.30 uur ds. A.P. Dave- laar. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 15.00 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J. Hardeman. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur J. Woisheimer. Chr.gem. Bethei 9.30 uurTimo van Steenis. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur mw. ds. J.A. Brostrom-Bruin. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groe ne Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumont straat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Zoetermeer - Het bestuur van de Alliance Frangaise Boskoop, Wad dinxveen en Zoetermeer sluiten op vrijdag 22 april het cursusjaar 2004- 2005 af. In de aula van het Stedelijk College aan de Paltelaan 9 worden deze avond de 'bilans' uitgereikt aan de cursisten, ledereen is wel kom vanaf 20.00 uur, entree voor introducés bedraagt €5,50. Waddinxveen - Wijk- en Speeltuin vereniging de Paddestoel houdt vrijdag 22 april een bingoavond voor volwassenen. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toe gang is vrij. Waddinxveen - De Centrale Her vormde Gemeente houdt voor de 31ste maal op zaterdag 23 april een grote rommelmarkt. Van 9.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom op het evenemententerrein aan de Dreef. Met de opbrengst wordt jeugd- en evangelisatiewerk in binnen- en buitenland gesteund. Waddinxveen - HCC TrainSim houdt zaterdag 23 april een open dag in zalencentrum het Trefpunt aan de Stationsstraat. De TrainSim gebrui kersgroep is onderdeel van de lan delijke Hobby Computer Club. ledereen is welkom van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Waddinxveen - De eerste halve finale van de beker werd afgelopen donderdag gespeeld tussen Jeroen Eijgelaar en Wim Hennink. De par tij ging lang gelijk op totdat Wim een sterk loperpaar kreeg en het initiatief naar zich toetrok. Hij had echter veel tijd gebruikt, nam dus geen risico en bood remise aan. Jeroen accepteerde dit aanbod en zo moest een barrage beslissen wie van de twee naar de bekerfinale ging. De barrage verliep ongeveer hetzelfde als de reguliere partij, het verschil was dat Jeroen deze keer weinig tijd had. Wim verzilver de zijn voordeel en won. In de fina le neemt hij het op tegen de win naar van de partij tussen Mark van Putten en Erik Hennink. In de 30e ronde van de onderlinge competitie kroop koploper Erik Hennink door het oog van de naald tegen de nummer 3 van de ranglijst Wim van Os. Wim stond in het eind spel namelijk een toren voor, maar had veel tijd gebruikt en kwam in tijdnood. Doordat hij de winst niet direct zag, moest hij genoegen nemen met remise. Hij liep wel uit op zijn directe concurrent Wim van Vuuren in strijd om de b-prijs. Wim kwam tegen Barthold Jansen een kwaliteit achter en gaf later op. Barthold klom dankzij deze over winning naar de vierde plaats. Arjan Hennink en Eduard Philipse gaven elkaar weinig toe en remise was dus een logische uitslag. Wil- bert Mourits bracht Wim Mulder met koningsaanval in de proble men. Wim gaf vervolgens zijn dame weg en verloor. Ronald Dannis ver overde met een kleine combinatie materiaal van Hans van Wouden berg. Ronald gaf dit voordeel niet meer uit handen en zette Hans uit eindelijk mat. Evert Hildebrand zette in de opening Albert Prins onder druk. Albert kwam echter onder de druk vandaan en won uit eindelijk nog. Laurens Ellers ver kleinde zijn achterstand op Evert in de strijd om de c-prijs door Theo Goor op remise te houden. Bert van de Knaap besliste tegen Teun van de Linden de partij met een mooi loperoffer. Pepijn Eymaal boekte zijn tweede zege van dit seizoen tegen Gerard Torenbeek. Overige uitslagen ronde 30: H. Smitskamp - A. Zuurmond 1-0; H. van Offeren - H. Erkelens 1-0; H.E. van Offeren - J. Smit 0-1; A. v.d. Starre - J. Kraijeteijn 0,5-0,5; A. Ver sluis - A. Langerveld 1-0. Stand: 1. E. Hennink, 2. Roelofs, 3. W. van Os, 4. B. Jansen, 5. B. van j Putten. horen, hoe moeizaam de bouw van de Victorkerk is geweest. Voorge steld door een pastoor die geen overleg met de bisschop had gepleegd. Stilgelegd, toen de run derpest ook in Waddinxveen toe sloeg en het geld voor de bouw op was. Maar uiteindelijk dan voltooid in 1880, 125 jaar geleden, een jubi leum dat nu door de parochie het hele jaar wordt gevierd. Het kistje werd zondag 17 april terug geplaatst. Als over 125 jaar opnieuw een pastoor het kistje openmaakt, vindt hij (of zij dan inmiddels... er een setje euro's in, maar ook een brief: deze keer van een parochiaan die zijn opvolgers in 2130 een boodschap van hoop wil meegeven. Waddinxveen - Burgemeester Roijers overhandigt morgen, donderdag 21 april, aan de leerlingen van groep drie van de Koningin Beatrix school een cadeautje. Het cadeautje is een herinnering aan het 25-jarig ambts jubileum van Koningin Beatrix. Het college wilde deze gebeurtenis niet zomaar voorbij laten gaan en besloot daarom alle leerlingen van Waddinxveense basisscholen een herinnering aan dit jubileum te geven. Burgemeester Roijers overhan digt deze herinnering persoonlijk aan de leerlingen van de Koningin Beatrix school omdat deze school de naam draagt van de vorstin. De leerlingen van de overige basisscholen in Waddinxveen krijgen de her innering eveneens die dag op school uitgereikt. Waddinxveen - De opstapcursus 'Sportief Wandelen' van S.C. Antilo pe is zaterdag 2 april afgesloten. In tien weken is van alles aan bod gekomen; aandacht voor looptech niek via allerlei loopoefeningen, het vergroten van het uithoudings vermogen door diverse trainingen, maar ook het soepel maken van gewrichten en spieren door bewe gingsoefeningen. Meer dan de helft van de cursisten heeft besloten om lid te worden Boskoop - De loopgroep van AV'47 traint gedurende de zomermaan den op maandagavond in het Gou- webos. Omdat gezamenlijk trainen gezelliger is en vaak leidt tot bete re prestaties, is er de mogelijkheid gedurende de zomermaanden mee te trainen met de loopgroep. Elke maandagavond wordt er van 19.45 tot 20.45 uur een training gegeven. De loopgroep start op maandag 25 april om 19.45 uur en verzameld bij de parkeerplaats aan het Nooreinde. Voor meer informa tie: Jan van der Meij, telefoon 0182-640355. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen houdt, in samenwerking met Stichting Wijk- werk de Zuidpias, op dinsdag 10 mei een cursus jeugdvissen met de vaste hengel voor jongens en meis jes van 8 tot en met 12 jaar. De cursus, bestaande uit 8 lesavon- den, wordt gehouden van 19.00 tot 20.15 uur in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 553 en wordt aan het einde van de cursus besloten mei een viswedstrijd op zaterdag 25 juni van 10.00 tot 15.00 uur in het water van de Coenecoopvijvers. De kosten voor deelname bedrsa- gen 3,- per avond en visdag. Kinde ren die deelnemen aan de cursus moeten in het bezit zijn van zwem diploma A. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-619005, 0182- 617889 of 0182-617406. van de Sportief Wandelgroep van Antilope. Deze groep traint op zaterdagmorgen van 9.00 tot 10.30 uur en op woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. Zowel op de zaterdagmorgen als op de woens dagavond kunnen nog nieuwe leden instromen. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij Ineke van der Knaap, telefoon 0182-616089. Voor meer informatie: www.scanti- lope.nl.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 10