bacl Struikjes, coniferen en vaste planten stelen al vroeg de show Fietsen in de Bollenstreek re erie Sampn houwen^JXAi^dn^onihüiS pagina 14 Hart van Holland 20 april 2005 6e Tochtweg 2a 2742 KR Waddinxveen Telefoon (079)-5931631 of 06-24711023 KNAAP Klantgericht IÉI Bouwen GIW GEBERIT Baderie Bleiswijk degradeert uw toiletpapier tot oud papier \X V Bleiswijk Alfred Nobelstraat 7, 2665 KZ Bleiswijk Tel.: 010-521 84 34 b.g.g.: 521 45 77 Fax:010-521 58 25 Bloei Terracotta 1 ONTWER derhoud Jong, flexibel en allround bedrijf Tuinontwerp en tuinaanleg Tuinonderhoud en renovatie Ook voor alle (sier) bestratingen Voor particulier en bedrijf De hovenier voor onbezorgd tuinplezier! Tevens grondwerken met minigraver Bel vrijblijvend voor informatie U bent de gelukkige eigenaar van een prachtige kavel. Maar dan begint het eigenlijk pas. Er zal gebouwd moeten gaan worden. U staat voor een moeilijke keuze: zoekt u eerst contact met een architect o gaat u direct naar een ervaren bouwpartner. In beide gevallen bent u bij Knaap Moduulwoningen aan het goede adres. Aan de hand van uw wensen en de richtlijnen bouwen we met de juiste bouwmaterialen. Efficient, degelijk, voordelig en snel. Of het nu om karakteristieke landhuizen, woningen in de jaren-30 stijl of om uiterst moderne woningen gaat. Maatwerk is en blijft ons uitgangspunt. Heeft u interesse? Vraag onze uitgebreide brochure aan of bezoek onze showroom! Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. ELKE le ZATERDAG VAN DE MAAND: INFORMATIE DAG VAN 10.00 - 14.00 UUR Knaap Moduulwoningen is Keurmerkhoudei van: Groeneweg 38 3059 LC Rotterdam Tel (010)2221000 Fax (010)2221001 info@knaapmoduulwomngen.nl www.knaapmoduulwonmgen. Met de introductie van de Geberit DoucheWC behoort toiletpapier wat ons betreft definitief tot het verteóen. U kunt de toitetroöen die u nog heeft dan ook met een gerust hart bij het oud papier zetten. Want dankzij de aangenaam zachte en verwarmde waterstraal hoeft u uw billen nooit meer met toiletpapier af te vegen. De waterdruk, temperatujr en positie van deze straal is ook nog eens in te stellen j op uw persoonlijke wensen. Maar we laten u natuurlijk met met vochtige billen van het toilet gaan. Een aangenaam warme luchtstroom garan deert dat u het toilet fris en droog verlaat. Superlatieven schieten h,er eigerUjk te kort. want de DoucheWC is comfort zonder enig compromis. Geen enkel toilet is luxer, hygiënischer of aangenamer. Ons topmodel - de DoucheWC 8000 - beschikt daarbij ook nog eens over een speciale Lady Douche. Ook kunt u de waterstraal laten pulseren en oscileren, ofwel V masseren. Natuurlijk hebben wq er ook voor gezorgd dat eventueel minder aangename geuren uw neus niet bereiken, w-"' Na een bezoekje aan een DoucheWC voelt u zich de gehele dag gegarandeerd schoon en fris. En daar kan geen enkel velletje toiletpapier tegenop. In april, wanneer het nog te vroeg lijkt om de bloembakken al te vullen, geven kleine struikjes, coniferen en vroegbloeiende vaste planten een fleurige aanblik aan het balkon of terras. Croen in een nisje of verborgen hoekje schept sfeer. Omdat het voor de Ijsheiligen 's nachts nog kan vriezen, is het belangrijk om voor planten te kiezen die tegen een beetje vorst kunnen. Kleine conifeertjes bijvoorbeeld, zoals de juniperus, kunnen goed tegen strenge winterkou. Er zijn juniperus-soorten die uit kunnen groeien tot middelgrote bomen, maar ook die zo klein blijven dat ze er heel aardig uit zien voor in een bloembak. Ze zijn er in vrolijk geel, stemmig grijs, blauw of levendig groen. De Spiraea is een rijkbloeiend heestertje, dat net als de juniperus goed tegen kou kan. Weliswaar verliezen ze 's winters hun blad, maar in het voorjaar zijn ze des te mooier als ze weer fris in het jonge blad zitten en gevuld zijn met mooie roze of witte schermen. Er zijn soorten die al in april bloeien. De Saxifraga of steenbreek is een echt rotstuinplantje. De fijne witte of roze bloemetjes van dit bodembedekkende plantje verschijnen vooral in de maand mei. Een combinatie is pas af met een goede pot of bak. Kies voor deze planten een robuuste bak, zodat ze de ruimte hebben om uit te kunnen dijen. Terracotta verveelt nooit. Zeker in com binatie met de roze bloemetjes van de steen- breek en Spiraea straalt de diepwarme oranje kleur al een beetje zomer uit. Het huren van een fiets behoort tot één van de nieuwe mogelijkheden om naast een bezoek aan de Keukenhof nog iets anders te doen. Er is een drie tal fietsroutes uitgezet vanaf de Keu kenhof, die - juist in april en mei - een prachtig beeld geven van de bollen streek in volle bloei. De kleurrijke vel den vol bloemen geven een onvergete lijke ervaring. De kortste route (9 km) voert langs het museum van de bollenstreek (de Zwarte Tulp) in Lisse. De tweede route (18 km) leidt naar Panorama Tuli- pland in Voorhout. De langste route gaat (25 km) richting de kust en voert door het hart van de bollenstreek. Voor groepen bestaat er tevens de moge lijkheid om een bezoek te brengen aan een bollenbedrijf. De routebeschrij vingen zijn in vier talen verkrijgbaar en bovendien is de route ook met bord jes langs de weg aangegeven. De kosten voor het huren van een fiets bedragen 7,50 per dag. Er zijn dames-, heren- en kinderfietsen te huur. Ook zijn er kinderzitjes te huur. Fietsen zijn 7 dagen per week te huur van 9.30 tot 16.00 uur op de Hoofd- arkeerplaats van de Keukenhof. Fietsen kunnen tot 18.00 uur worden inge- everd. Voor het huren van fietsen moet een legitimatiebewijs worden getoond. Voor meer informatie: 06-12089858 keesvandam_rentabike@hotmail.com www.rent-a-bikevandam.nl.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14