DISCUSSIE OVER INTENTIEVERKLARING SAMENWERKING SCHETSONTWERPEN ONTWIKKELING GLASTUINBOUW ZUIDPLAS POLDER Zevenhuizen Moerkapelle SCHAAKEXAMEN REHOBOTHSCHOOL Gem. Zevenhuizen-Moerkap »m. Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 23 Door Karin Heeren Zevenhuizen - De gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle heeft dinsdag avond 19 april met elkaar gesproken over de intentieverklaring voor vergaande samenwerking tussen de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. De vergaande samenwer king zal inhouden dat de beide ambtelijke organisaties worden samengevoegd. De wijze van communiceren heeft bij een groot aantal raadsleden vragen opgeroe pen. Zij hebben er bij het college op aan gedrongen de geplande ondertekening op dinsdag 15 maart te annuleren. Met het ondertekenen van de intentieverklaring zou het startschot gegeven worden voor de gemeentesecretarissen van de beide gemeenten om te onderzoeken op welke wijze de samenwerking gestalte zou moe ten krijgen. Voor de inwoners van beide gemeenten roept de samenwerking ook vragen op. Moet het paspoort straks opgehaald wor den in Nieuwerkerk aan den IJssel? En hoe lang zal het duren voordat de gemeenten ook bestuurlijk samengevoegd gaan wor den, want aan wie leggen ambtenaren straks verantwoording af? Wat gaat het de gemeenschap kosten? Bij het ter perse gaan van deze krant was de uitslag van de discussie nog niet bekend. En ook niet op welke wijze deze gevoerd is. Volgende week op deze pagina een ver slag. VOETBAL Moerkapelle - Een aantal kinderen in groep 7 en 8 van de Rehobothschool volgt schaakles op school. Deze acti- P|| viteit maakt onderdeel uit van een verbreed aanbod voor 'bollebozen'. Dat deze lessen niet zomaar tijdverdrijf ilfjERK ARELI-E E PUPIlLeN zijn. bewijst het feit dat de leerlingen onlangs allemaal geslaagd zijn voor het examen stap 1 van de KNSB. «■Wfcfc.™ wl BfcfcfcBP onder leiding van Marianne van Elteren van schaakvereniging Moerkapell, hebben de leerlingen dit schooljaar BA 20 schaaklessen gevolgd. Ben van Geffen van de schaakvereniging nam het examen af. De kinderen hadden een Üi KEN R AMPIllpN\lf I Ah uur tijd om het examen af te ronden. Iliitfhll IWfcll»" volgend jaar krijgen de schaaklessen een vervolg, (foto: Rehobothschool) Er worden drie onderdelen uitgewerkt in de nu komende vervolgfa se. Ten eerste zullen voor drie clusters, van elk 64 hectare, concrete voorstellen worden gedaan voor de ontsluitingsstructuur, het watersysteem, het bebouwingspercentage, de beeldkwaliteit en het col lectie beheer van de clusters. Het tweede onderdeel dat wordt uitge werkt is het doorrekenen van kosten en opbrengsten, zodat meer zicht wordt verkregen in de haalbaarheid en de betaalbaarheid van de nieu we glastuinbouwlocaties. Aandacht gaat hierbij uit naar onder meer dubbel grondgebruik. Het derde onderdeel is een onderzoek naar de meerwaarde van het glas voor de omringende stad door toepassing van innovatieve concepten in de Zuidplaspolder op het gebied van water, energie en logistiek. De voorstellen dienen als input voor het Intergemeentelijk Structuurplan, dat in 200 wordt opgesteld door de vijf gemeenten in de Zuidplaspol der, de pre /incie en het waterschap. Moerkapelle - De Moerkapelse E2 pupillen zagen zaterdag jongstle den een prachtige competitie met een welverdiend kampioenschap bekroond. Alle acht wedstrijden werden sinds de winterstop gewonnen en na de achtste gewonnen wedstrijd tegen Aarlan- derveen zaterdag jongstleden, is het team van de leiders Jan de Knegt, Paul Lalihatu en trainer Dennis Jager dan ook een uiterma te trotse kampioen. Met 24 punten en een doelsaldo van 44 voor en slechts 12 tegen, is het kampioen schap een prachtige beloning. Tegen Aarlanderveen werd het zaterdag jongstleden een 5-2 over winning. Stefan de Knegt (3x) en Tim Jacobse waren de schutters. De volgende spelers zijn voor het kam pioenschap verantwoordelijk: Ste fan de Knegt, Stephan de Wilde, Michael Bontenbal, Ted de Ridder, Timo va Zagten, Maarten de Koning, Milli Lalihatu, Tim Jacobse en Lorenzo Sloof. E1 heeft nog alle kans dit voor beeld te volgen. Na een wat min dere periode, wordt nu steeds gewonnen en is het verschil met de koploper nog slechts één punt. Zaterdag jongstleden werd Lekker- kerk E2 overtuigend met 4-0 opzij gezet. Moerkapelle A1 won woensdag jongstleden met 3-0 van Vep A2, maar verloor vervolgens met 1-2 van CVC Reeuwijk. B1 had tot zaterdag jongstleden het minste aantal verliespunten in haar poule. Tegen concurrent Olympia werd helaas met 0-1 verlo ren. C1 daarentegen won knap met 2-5 bij Unio C2 en staat daarmee in een lastige poule op een keurige vierde plaats. C2 had bij koploper Olympia C4 geen enkele kans, een grote 10-1 nederlaag was het gevolg. D1 en Sportlust D2 vochten een spannend en leuk duel uit met een terechte 2-2 als eindstand. Bart van Beusekom en Harmen Verwey scoorden fraaie treffers. De beide F-teams hadden geen suc ces en leden forse nederlagen. Groeneweg F3 was met 7-0 te sterk voor F1 en Sportlust kende geen enkel mededogen met F2, eind stand 12-0. Zuidplaspolder - De eerste schetsontwerpen voor de ontwikke ling van Glastuinbouw Zuidplaspolder zijn afgerond. De WLTO heeft laten weten dat de stuurgroep Glastuinbouw twee bure aus, Mecanoo en BVR, opdracht gegeven heeft om op drie nader te bepalen locaties in de Zuidplaspolder verschillende clusters van tuinbouwbedrijven te ontwerpen. Tevens worden de kosten en de opbrengsten van de plannen berekend en wordt er onder zoek gedaan naar het toepassen van innovatieve concepten op het gebied van water, energie en logistiek. De resultaten worden de eerste week van juni gepresenteerd. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samen leving van Zevenhuizen- Moerkapelle en omgeving.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 23