START INSCHRIJVING P0LDERG0LFT0ERN00I EUROPA KINDERHULP OP ZOEK NAAR GASTOUDERS KERKEN MOETEN MEER BELEID MAKEN OP SAMEN-KERK-ZIJN DIPLOMAZWEMMEN IN DE SNIEP VOETBALMEISJES GEZOCHT! ORGELCONCERT IN BRUGKERK REDELIJKE START ZOMERCOMPETITIE HSW LUP ON THE ROCKS TENTOONSTELLING BOOMKWEKERIJ MUSEUM EXPEDITIE JORISDAG VOORJAARSMARKT ONTSPANNINGS AVOND DILEMMA'S IN DE ZORG pagina 26 Hart van Holland 20 april 2005 We gaan door want het is nog steeds hard nodig! Gastouder zijn kan iedereen Peiling onder ouders met verstandelijk gehandicapt kind: (V Boskoop - Stichting LUP organi seert voor zaterdag 23 april een LUP-feest in partycentrum De Rozenburcht. Het thema is 'LUP on the Rocks'. Deze avond treedt rock-coverband NICK op. De Rozenburcht is geopend vanaf 21.30 uur, de entree bedraagt €7,50. ledereen is welkom. Boskoop - Ter gelegenheid van de zestigste herdenking van de bevrijding is tot en met 30 juli in het Boomkwekerijmuseum een tentoonstelling te zien met de titel "Vier oogen zien meer dan twee. Boskoop 1940-1945". In de tentoonstelling staat de beteke nis van de oorlog en bevrijding voor het dagelijks en persoonlijk leven van Boskopers centraal. Voor meer informatie: www. boomkwekerijmuseum.nl. Waddinxveen - Onder het mom van de jaarlijkse Jorisdag organi seert Buitencentrum de Schouw voor haar leden zondag 24 april een fietsdag, met als thema 'Expeditie Jorisdag'. Het thema 'Expeditie Jorisdag' is vrij ver taald naar het bekende NET5 programma 'Expeditie Robinson'. In dit programma moeten de deelnemers onder de meest benarde situaties de meest wilde opdrachten uitvoeren en zien te overleven in de jungle. Hoewel de temperatuur en bounty- achtige locaties hier in de omge ving niet te vinden zijn, zullen de leden van Buitencentrum de Schouw per fiets ook de regiona le jungle moeten doorkruisen om hun opdrachten te volbrengen. Voorafgaand is er een kerkdienst in de St. Joannes de Doperkerk aan de A.P. van Neslaan. Waddinxveen - In de hal van de Ontmoetingskerk wordt zater dag 23 april een voorjaarsmarkt met boeken, platen en curiosa gehouden. De verkoop begint om 10.00 uur en om 16.00 uur wordt de markt gesloten. De opbrengst gaat voor een deel naar goede doelen en voor een deel naar het kerkenwerk. Waddinxveen - De culturele com missie van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk houdt dins dag 26 april in activiteitencen trum Anne Frank de laatste ont spanningsavond van het seizoen 2004-2005. Het wordt een vro lijke avond met een voorstelling verzorgd door de Goudse Kome die, de klucht "De knecht van twee meesters". De avond begint om 20.00 uur en de entree bedraagt €3,30. Waddinxveen - In 'de Morgen ster' aan de Sterrenlaan 1 wordt woensdag 20 april, aanvang 20.00 uur, de jaarlijkse lezing van de NPV gehouden. Mevrouw drs. A.B.F. Hoek-van Kooten, arts, zal spreken over het thema "Medisch-ethische dilemma's in de zorg". Boskoop - De Rotary club Boskoop organiseert ook dit jaar een Polder- golftoernooi. Het Poldergolftoer- nooi 2005 wordt gehouden op zaterdag 18 juni en start weer bij het onderzoekcentrum Proefsta tion "Praktijkonderzoek Plant Omgeving" in Boskoop. Het toer nooi wordt gespeeld op een baan over weilanden van enkele boeren in het gebied tussen Boskoop en Bodegraven. De opbrengst is bedoeld om het ouderenbeleid in Boskoop te ondersteunen. De kosten voor deelname zijn €50,- en opgeven kan tot uiterlijk 29 mei bij de volgende leden: Jaap Stel- lingwerff, telefoon 0172-230086, e- mail stwerff@xs4aal.nl en Hans Straver, telefoon 0172-214836, e- mail hansstraver@zonnet.nl. Europa Kinderhulp organiseert sinds ruim veertig jaar vakanties voor kansarme kinderen die het hard nodig hebben. Ze worden uit genodigd voor enkele weken vakantieplezier. Geen dure uitjes of luxe fratsen maar een vakantieperi ode waarin rust, liefde en gebor genheid centraal staan. Het betreft vaak kinderen uit achterstandswijken, gebroken gezinnen of kindertehuizen. Kinde ren die door allerlei oorzaken niet toekomen aan gewoon kind zijn. "Gastouder zijn doe je gewoon voor zo'n kind" is een uitspraak van een ervaren gastouder. De kinderen, in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar, komen in de eerste plaats naar Nederland om even weg te zijn uit de thuissituatie. Gewoon meedraaien in een gezin, kunnen spelen met andere kinde ren, zitten in de tuin of een keer zwemmen is vaak al vakantie genoeg. Natuurlijk zijn uitstapjes leuk, maar drie weken volproppen met bezoekjes aan dierentuinen en pretparken is af te raden. Het meeste genieten ze al van huise lijke gezelligheid en een beetje aandacht. Gelukkig is voor een goede en gezellige relatie geen uitgebreide taalkennis nodig: gastouders en hun eigen kinderen vermaken zich vaak het meest 'met handen en voeten'. De band die hierdoor ont staat, is veelal liefdevol, intens en langdurig terwijl de kinderen meerdere jaren op uitnodiging teruggevraagd kunnen worden. Eenoudergezinnen, ouderen waar van eigen kinderen de deur al uit zijn, alleenstaanden of niet-traditi- oneel samengestelde gezinnen, gezinnen met en zonder kinderen zijn welkom als gastgezin bij Euro pa Kinderhulp. Hoe meer gezinnen waarop wij een beroep kunnen doen, hoe meer kinderen wij een onvergetelijke vakantie kunnen bezorgen. Alle toekomstige gast ouders krijgen eerst een intakege sprek waarbij duidelijk wordt ver teld wat ze kunnen verwachten. Wanneer dit gesprek positief ver loopt en alle papieren zijn gere geld, worden de nieuwe gastou ders uitgenodigd voor een voor lichtingsbijeenkomst waarop ook ervaren gastouders aanwezig zijn. Natuurlijk moet je er wel bewust voor kiezen. Je biedt ze meer dan een overnachtingplaats, maar je hoeft ze ook niet 24 uur met aan dacht te overladen. De kinderen die via Europa Kinder hulp op vakantie komen, worden geselecteerd door onder andere Humanitas, het Leger des Heils, sociale diensten en het Rode Kruis in de desbetreffende landen. In Europa zijn veel kansarme kinderen die ervan dromen een keer uit hun moeilijke thuissituatie te kunnen komen. De data waarop de kinderen komen en uit welke landen ze afkomstig zijn verschillen: Franse kinderen 3 juli t/m 21 juli, 9 juli t/m 29 juli of 16 juli t/m 6 aug., Duitse kinderen 11 juli t/m 29 juli of 25 juli t/m 13 aug., Nederlandse kinderen 25 juli t/m 12 aug., Roemeense kin deren 25 juli t/m 13 aug. Bent u nog geen gastouder en wilt u er eerst meer over weten? Aarzel dan niet, pak de telefoon en vraag vrijblijvend om meer informatie of een kennismakingsgesprek. U werkt op die manier vol trots mee aan de verrijking van een hoopvol, kansarm kind. Voor meer informatie kunt u terecht op www.europakinder- hulp.nl of neem contact op met onze regionale medewerker bij u in de buurt Monie Wijnstra 0182- 640584 of Ed Ringelberg 078- 6149522. U krijgt altijd een infor matieboekje toegestuurd waarin u alles kunt lezen over de activiteiten van Europa Kinderhulp. Als u niet in de gelegenheid bent om een kind een vakantie te geven, kunt u ons werk ook steunen door te doneren op gironr.1783164 Regio ZH, Pijnacker. Europa Kinder hulp is een 100% vrijwilligersorga nisatie die geen subsidie krijgt en het dus moet hebben van donaties en giften. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op zaterdag 9 april gezwommen voor het A-diploma. Er waren 67 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Matthijs de Kruijff, Emma de Koning, Max van Dijk, Jelle de Koek, Julian Hendriks, Jimmy Boom, Rosalin Kerssies, Thijs Noordhoek, Wessel van der Schaft, Wout van Dijken, Marije Verstegen, Twan Ottevanger, Nina van der Roest, Bas van der Roest, Britt Geneugelijk, Rutger van Niekerk, Brittney Jansen, Ingelise van der Born, Nienke de Lange, Esther van der Eijk, Petra van der Eijk, Stella Kucuksen, Laura Jager, Lara van der Schoor, Sam van Wijk, Consu Yil- maz, June-ann Torsy, Cynthia Meij- berg, Mardine Bac, Joris Snijdelaar, Youssef Chouitar, Thess Havenaar, Mathé van Staveren, Carlijne Rip, Suzanne Ernst, Sanne Verweij, Fleur Vos, Vincent Ferwerda, Lotte Fel- man, Stefanie Hoogendoorn, Demelza D.M.T. Meijer, Britt van Fulpen, Jonas Oudijk, Dylan de Vrind, Eda Herrera, Niels van Arkel, Dave van Wichen, Kelly Wolswijk, Steijn van Paasen, Tessa Burger, Bas Burger, Jochem van Dijk, Levi Schuurman, Solenn Walstra, Nino Vogelzang, Bente Ackermans, Romy Lagerweg, Dennis Verkleij, Mike Smits, Robin Anker, Timo Nij- lunsing, Lotte van Vliet, Maud Neven, Rick Brobbel, Jeffry de Graaf, Shania Verkaik en Bas Theu- nissen. ^nddlt^zoen^etbeschikklnq'ove^C'inXVe^n- heeft Sinds het be9j" maakt een stormachtR órS?kkelTna' f E" dat team begin van het seizoen 'slecht7n0r^L"9 Want waren er aan het meren, in de eerste maanden zhn9 °,m een zevental te for" inmiddels al gevoetbald wordt met een effelXnTe bljgeko .me1n,dat er jaar oud en wil je ook voetballen frhriff w Jassen de 12 en 15 verkrijgbaar bij de jeugdcommissie '"formatie is Waddinxveen - In de Brugkerk geeft Marco den Toom op zaterdag 23 april een orgelconcert. Marco den Toom volgde onder meer orgellessen bij Henk van Zonneveld en Herman van Vliet en studeerde af aan het Utrechts Conservatorium bij Jan Raas en Bernard Winsemius. Hij heeft een populair programma samengesteld met literatuur en bewerkingen over vaderlandse en geestelijke liederen met samen zang. Het concert begint om 20.00 uur, de toegangsprijs bedraagt €5,- en €2,- voor kinderen tot en met 12 jaar. De opbrengst is bestemd voor de voltooiing van het orgel in de Morgenster. Waddinxveen - Het zomerseizoen van Hengelsportvereniging Wad dinxveen begon afgelopen zater dag met een wedstrijd in de Oude Rijn in Alphen. Gezamenlijk vingen 14 deelnemer ruim 33 kilo witvis. De uitslag was als volgt: 1. Rob Pol dervaart, 7.420 gr; 2. Rinus Rei- chard, 4.120 gr; 3. Aat van Leeu wen, 3.200 gr; 4. Herman Kraan, 2.840 gr; 5. Gert van den Bosch, 2.820 gr. Aanstaande zaterdag wordt de tweede zomerwedstrijd gehouden in de Amsteldrecht. Ver trek vanaf het station NS om 6.00 uur. Voor de ouderencompetitie werd de vierde wedstrijd gevist in de Leidsche Vaart. Tien deelnemers zorgden voor een totaalvangst van 45 kilo witvis. De uitslag: 1. Herman Kraan en Rob Poldervaart, 8.640 gr; 2. Rinus Reichard, 7.860 gr; 3. Jan van Gemeren, 7.080 gr; 4. John van Elswijk, 4.120 gr. De tussen stand is als volgt: 1. Rinus Reichard, 12.190 gr; 2. Rob Poldervaart, 10.180 gr; 3. Jan van Gemeren, 9.610 gr. Ouders van kinderen met een verstandelijke handicap willen dat de plaatselijke kerken hun kinderen meer betrekken bij de zondagse vieringen en de ker kelijke activiteiten door de week. Dat is de meest in het oog springende uitkomst van een peiling die Philadelphia- Support onder haar leden hield. De participatie van mensen met een verstandelijke han dicap in kerkdiensten en bij activiteiten in de eigen kerkelijke gemeente is al jaren een speerpunt in het beleid van PhiladelphiaSup- port. Om een beeld te krijgen van de ervaringen en wensen bij leden is eind 2004 een peiling onder de leden van PhiladelphiaSupport gehouden. De uitslag van de pei ling heeft nieuw materiaal aange dragen, maar onderstreept ook de opdracht waar PhiladelphiaSup port zich voor gesteld ziet: werken aan een gezamenlijk bestaan in kerk en samenleving. Daarbij mag PhiladelphiaSupport zich verheu gen in een groeiende kring van partners die zich actief inzet om die opdracht verder uit te dragen. Bijna driekwart (72%) van de ondervraagden zegt dat zoon of dochter 's zondags naar de kerk gaat in de eigen plaatselijke gemeente. Behalve dat ouders graag willen dat hun kind er gewoon bij hoort in de eigen kerk, zeggen zij ook dat dit de wens van hun kinderen is. Mensen met een verstandelijke handicap nemen betrekkelijk wei nig deel aan doordeweekse kerke lijke activiteiten. Met 36% scoort de catechese, speciaal voor mensen met een verstandelijke handicap, nog het hoogste. 40% van de res pondenten heeft deze vraag niet beantwoord of beoordeelt de mogelijkheden negatief. Slechts 6% van de mensen met een ver standelijke handicap neemt deel aan gewone doordeweekse kerke lijke activiteiten. Verder zijn ouders niet zo tevreden over het pastoraat. Eén op de drie ouders geeft aan dat er over een periode van vier jaar noch aan dacht voor het gehandicapte kind, noch voor het gezin is geweest. 13% geeft aan dat er in de afge lopen vier jaar één keer aandacht is geweest. 5 van de ondervraag den meldt dat er vanuit het pasto raat vaker dan twee per jaar aan dacht voor kind of gezin is. 60% van de ouders vindt dat de kerkelijke gemeente meer inge schakeld kan worden bij het wer ken aan contacten en relaties voor hun zoon of dochter met een han dicap. Van de mensen met een verstande lijke handicap die niet in de eigen kerkelijke gemeente naar de kerk gaan, bezoekt 10% een aange paste dienst en gaat 11% bij een zorginstelling ter kerke. Van de mensen die naar de eigen kerk gaan, bezoekt 16% daarnaast ook aangepaste diensten; 84 zegt dit niet te doen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 26