PARALLELLOOP WADDIHXVEEN - ADDIS ABABA CREATIEVE Z0MERT0UR TRIPLETTENKAMPIOENSCHAP ROCK CAFE PAASPUZZEL- WINNAARS MUSICALBEZOEKERS GENOTEN VAN "VRIJ ZIJN" steunt onze act Hart van Holland 20 april 2005 een /boskoop pagina 27 Waddinxveen - Voor drie nagenoeg uitverkochte zalen voerde de musi- calgroep "Rejoice" van de her vormde wijkgemeente De Rank vrijdag 15 en zaterdag 16 april de musical "Vrij zijn" op. Naar schat ting 1.000 bezoekers genoten het afgelopen weekeinde in de aula van het Coenecoopcollege van een indrukwekkende voorstelling. De boodschap was helder: "Wij willen vrij zijn. Vrij om te gaan en te staan waar wij willen. In deze maatschap pij. Vrij!" De 60 enthousiaste kinderen voor, en minstens evenzoveel vrijwilli gers achter de schermen en de 6- koppige begeleidingsband deden zo hun best dat je bijna zou verge ten dat het hier om een amateur gezelschap gaat. Menig vrij uurtje werd de afgelopen maanden besteed aan kostuums, decor, licht en geluid, muziek, zang en dans. En met resultaat. Deze tot in de puntjes verzorgde musical werd terecht driemaal beloond met een staande ovatie. Het thema "Vrij zijn" van de zeven de musical die de Waddinxveense Ingrid Lodder schreef en plaatsge noot Peter Brinkhorst op muziek zette, had te maken met bevrij ding. Suzan Bik zorgde voor de choreografie. Het theaterstuk kende vijf bedrijven: de schepping van de vrije mens, de bevrijding van het volk Israël uit Egypte, Jezus, komst op aarde om mensen van hun zonden te bevrijden, onze bevrijding 60 jaar geleden en vrij heid van meningsuiting. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - In de hoofdstad van Ethiopië werd zondag 10 april een loop voor schoolkin deren gehouden, die gesteund worden door de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen. Woensdag 13 april liep de Waddinxveense school jeugd een loop waarmee zij de projecten in Ethiopië sponsor den. Om half zeven werd aan de Prinses Beatrixlaan het start schot voor de sponsorloop gelost door de Waddinxveense atleten Joost en Maarten Blokland. De straat was afgezet en de kinde ren uit de groepen 1 tot en met 4 van zes verschillende basisscholen mochten in een half uur tijd zoveel mogelijk rondjes proberen te lopen. Voor ieder rondje kregen ze een stempel en na een half uur was Zevenhuizen - De paaspuzzel in het Hart van Holland van 23 maart werd door vele puzzelfana ten gemaakt. En natuurlijk kwa men weer vele goede inzendin gen binnen. Wie kans wilde maken op een van de drie prijzen moest vijf puzzels oplossen. De oplossingen: puzzel 1: eiersa- lade, puzzel 2: 12, puzzel 3: 2 koeien, 41 geiten, 57 kippen, puzzel 4: paaseilanden, puzzel 5: 27 paaseitjes. Uit de goede inzendingen wer den de winnaars getrokken. De eerste prijs is gewonnen door M.C. Duine, Schaepmanhoeve 42 in Waddinx veen, de tweede prijs gaat even eens naar Waddinxveen: E.van Vliet van de Overtoom 17. De derde prijs gaat naar een inwoner van Boskoop en wel A.B.T. Hazen berg, Kalverdans 27. Gefeliciteerd! er voor iedere deelnemer een medaille. Om kwart over zeven werd nogmaals een startschot gegeven voor de kinderen van de groepen 5 tot en met 8. Hoewel het koud en nat was, waren de kinde ren fanatiek en probeerden toch zoveel mogelijk rondjes te lopen. De leden van de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen zorgden voor de stempels en de medailles, maar ook voor iets lekkers en een beker drinken voor alle deelnemers. "We hebben dit jaar bijna 300 deelnemers van zes scholen," vertelt Peter Kromhout, voorzitter van de kerngroep, "leder jaar doen er meer scholen mee." Marjolein van de Linden en Waddinxveen - Na de speelavond van 12 april is er in de top van de ranglijst voor het triplettenkampi- oenschap van de Jeu de Boulesver- eniging Waddinxveen weinig ver anderd. Na 7 of 8 gespeelde wed strijden, is de stand als volgt: 1. Fred, Rob en Ron van Dijken 8-7- 38+; 2. Wil Vons/Hans van Wouden berg/Bert Grootjen 8-7-37+; 3. Ton en Jopy Hulskamp/Peter Rubeling 7-5-36+; 4. Andries en Leen Roos/Wout Versluis 7-5-29+; 5. Harm Maille/Hanna de Wilde/Jan Kooistra 7-5-1De laatste plaats wordt ingenomen door Babs Allaard/Agnes de Keizer/Jan van Luiken 7-0-41-, Boskoop - Lekker met anderen buiten schetsen, tekenen, schilderen of fotograferen: op 7 7 mei start de zomertour van Stichting Boskoop Crea tief. Het gaat om zeven woensdagavonden en een afsluitende avond in het Praathuis. Voor meer informatie en aanmelding: www.boskoopcrea- tief.nl of bel met Willeke Claus, telefoon 0172-212274. Huub Huijten zijn kortgeleden naar Ethiopië geweest om de projecten die de kerngroep sponsort te bekij ken. "Er zijn veel foto's gemaakt, die we gebruikt hebben om een presentatie te maken. Deze heeft op alle scholen gestaan en Marjo lein en Huub hebben ook overal iets verteld over hun reis. Dat heeft veel indruk gemaakt." De Wilde Ganzen steunt de spon sorloop in het kader van de actie Jeugd voor Jeugd. Voor iedere euro die wordt opgehaald, leggen De Wilde Ganzen er zestig cent erbij. Wat de precieze opbrengst van de sponsorloop wordt is pas over een paar weken bekend. Verloren: doosje met contactlenshouder 0180-634415 Boskoop - In het Rock café aan de Zijde 54a treden zaterdag 23 april drie Boskoopse bands op. De avond begint met de band Macaber, gevolgd door coverband Crimson Sky en de avond wordt afgesloten door Bound in Blood, een oldschool hardcore band. Aanvang om 22.00 uur, de toegang is gratis. De waardebonnen zijn vanaf don derdag 21 april af te halen tot 17.00 uur bij het kantoor van Hart van Holland aan de Noordelijke Dwarsweg 1a te Zevenhuizen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 27