BUURTBEWONERS ORGANISEREN EERSTE ORANJE FESTIVAL NESSELANDE Boeken PASSE-PARTOUT START MET EXTRA ENGELS VOCALISM IN ORION GEEN PASKLAAR ANTWOORD R0LSKIEN AJAX-SUPPORTERSTREIN IN NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL ONTRUIMD EILAND VAN DE DRIE ZUSTERS: DRIE DELEN BOEIEND TOT DE LAATSTE BLADZIJDE J NESSELANDt KtLilO HHHHHHaQS van Holland 20 april 2005 pagina 29 1 INLOOPMIDDAG REUMAPATIENTEN- VERENIGING recensie ISBN: 9022533891 - 9022533905 - 9022537838 Nesselande - De openbare basis school Passe-Partout biedt haar leerlingen vanaf volgend schooljaar een aantal activiteiten in het Engels. Jonge kinderen blijken een tweede taal makkelijk en snel te leren. Er komt een extra leerkracht die Engels als moedertaal spreekt. Zij gaat met name de kleuters een aantal uur per week in het Engels begeleiden en ze zo spelenderwijs de taal laten oppikken (vervroegd Engels). Voor de midden- en boven bouw wordt gedacht aan een uur drama of muziek in het Engels (versterkt Engels). Passe-Partout kijkt met enthousias me uit naar deze lessen. Hiermee wordt de school een Early Bird- school en gaat ze deel uit maken van het Early Bird-netwerk, een ini tiatief van het Bestuur Openbaar Onderwijs Rotterdam (BOOR). Binnen dit netwerk worden de ervaringen uitgewisseld van tien tallen basisscholen die tweetalig onderwijs aanbieden, daarbij ondersteund door de Stichting Europees Platform voor het Neder landse Onderwijs. Het aanbieden van vervroegd en/of versterkt Engels kan zorgen voor een goede beheersing van deze taal waarmee het de wereld en daarmee de kan sen van ieder kind letterlijk en figuurlijk vergroot (www.earlybir- die.nl). Om alvast in de Engelse sfeer te komen start op 25 april de project- week "Shaking hands". Er is aan dacht voor de Engelse taal, muziek, sport, dans en natuurlijk Engelse lekkernijen. De leerlingen zullen met Kettie de Clown een voorstel ling voorbereiden. Geïnteresseer den zi jn van harte welkom bij de voorsteling op vrijdag 29 april om 11.30 uur. De leiding hoopt velen de hand te schudden bij Passe-Par tout aan de Robert van 't Hoffstraat 10. -er 0) Nesselande - Vocaal Ensemble Vocalism geeft zondag 24 april een concert in Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91a. Dit ensemble van jonge zangers blaast nieuw leven in oude bekende num mers van The Beatles, Billy Joel en Queen. Hiernaast zal Vocalism engelse werken van onder andere Britten en Elgar ten gehore bren gen. Een mix van klassiek, klassie kers en close harmony zullen de middag zeker geslaagd maken. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang bedraagt €3,-. Voor meer informatie: annekeva- nes@vocalism.nl of 06-24741369. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - De vrouwen-bijbelstudie groep Lydia, uitgaande van de Nederlands Hervormde kerk houdt woensdag 27 april een koffieochtend. Tjitske Lemstra sprekt over het thema "Geen pasklaar antwoord". De ochtend wordt gehouden in gebouw de Vluchtheuvel aan de Dorpststraat van 9.30 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig, leder een is welkom, de toegang is vrij. Bergschenhoek - De Nederlandse Ski Vereniging organiseert voor zaterdag 23 april op het Nationaal Noord Centrum in Bergschenhoek een kennismakingsdag biatlon en rolskiën. Kinderen tussen de 8 en 15 jaar oud zijn van harte welkom op één van de twee trainingen, welke starten om 9.00 en 13.00 uur. Opge ven kan tot 13 april via de Neder landse Ski Vereniging, telefoon 070-3101147/48 of per e-mail sport- secretariaat@ski.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Bij ieder sportveld in de regio was het onderwerp van gesprek: de misdragingen van een groep Ajax-supporters voor aanvang van de risicowed strijd Feijenoord-Ajax, afge lopen zondag 17 april. Een sup porterstrein strandde op weg van Amsterdam naar de Rotter damse Kuip in Nieuwerkerk aan den IJssel, nadat daar aan de noodrem was getrokken. Om de afvoer van zo'n grote groep supporters goed te laten verlopen is op verzoek van districtschef H. Wierda van Politie Hollands Midden om 15.10 uur het beleidste am van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel bijeengeroepen. Om 15.40 uur was het beleidsteam ope rationeel en is het gemeentelijke rampenplan in werking getreden. Naar schatting 800 Ajax-supporters bevonden zich in de trein. In de lo°P van de middag en avond zijn de supporters met bussen afge voerd. Het beleidsteam heeft het Door Geertrude Verweii Nesselande - Hoewel Nesselan de nog een jonge wijk is, blijkt dat men ook hier behoefte heeft aan eigen festiviteiten op Koninginnedag. Negen bewo ners besloten, ondersteund door opbouwwerkster Loes van Delft, het Oranje Festival Nesse- lande te organiseren. Jaqueline Ruigrok, een van de organisatoren: "Vorig jaar werd er in de Gerrit Rietveldstraat spontaan een vrijmarkt voor de kinderen georganiseerd. Een paar vaders regelden een biertap en wat andere drankjes en openden een barretje. Het was een doorslaand succes. Dit jaar wilden we graag weer iets organiseren. We hebben een ver gadering gepland en hebben onze ideeën met elkaar doorgesproken. We begonnen heel klein. In eerste instantie stuurden we tien brieven naar bedrijven, waarop we maar drie reacties kregen. Op zo'n moment vraag je af of het een flop gaat worden. Maar later werden mensen enthousiaster en gingen we het ook professioneler aanpak- Gouda - Op het patiëntenservice bureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis zijn woens dag 27 april van 14.00 tot 16.00 uur leden van de Reumapatiëntenvere niging aanwezig. Men kan op deze inloopmiddag vrijblijvend binnen lopen voor een gesprek en meer informatie. ken. Nu hebben we er alle vertrou wen in dat het een geweldige dag zal worden." Het festival kan nu rekenen op bij dragen van Bureau Opzoomer Mee, Wijkorganisatie Nesselande, De Bij Kinderkleding, Tuincentrum van der Dussen, Tank- en wassta- tion van der Knaap BV, Zilverberk, Bouwbedrijf van der Knaap, Albert Heyn, Gallery de Groene Tuin, en Muziekvereniging De Kleine Trom petter. Het Oranje Festival wordt ingeluid worden door een lichtjesoptocht. Op 29 april om 19.30 u zal vanaf de Brede School een optocht door de wijk starten, onder begeleiding van De Kleine Trompetter. De glow- sticks voor de lichtjestocht (2 stuks voor 50 cent) zullen in de voorver koop worden verkocht: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag ochtend en middag, tijdens de begin- en eindtijden van elke school, en op de vrijdagavond voor de aanvang van de optocht. Op Koninginnedag zullen de festi viteiten weer plaatsvinden in de Gerrit Rietveldstraat. Van 9.00 tot 12.00 u is er een kin dervrijmarkt. Het mooiste 'kleedje' krijgt een prijs. Om 12.00 uur zullen er honderden ballonnen opgelaten worden. Natuurlijk is er een prijs voor de ballon die het verst komt. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er ver schillende activiteiten in de straat. Zo is er een braderie, een luchtkus sen, een ballenbak en oud-holland- se spelen. Kinderen kunnen zich laten schminken en ze kunnen grabbelen. De scouting zal ook aanwezig zijn. Strippenkaarten (5 strips voor 2,50 en 10 strips voor 5 euro) voor deel name aan de spelletjes en voor de hapjes en drankjes, zijn in de voor verkoop en op Koninginnedag bij de Festivalkraam verkrijgbaar. Het barretje dat vorig jaar spon taan ontstond, krijgt dit jaar een heel speciale uitstraling. Met zand en palmbomen zal er een echt beachcafé gecreeerd worden. Het draaiboek is vastgesteld, attracties geregeld en kraampjes verhuurd. Flyers en programma boekjes zijn samengesteld en kun nen verspreid worden. De organisa tie is er klaar voor: het eerste Oran je Festival Nesselande. besluit genomen, om de overlast voor inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel zoveel mogelijk te beperken, om de supporters niet elders op te vangen maar bij het spoor te laten wachten op de bus sen voor verder vervoer. Rond 21.15 uur zijn de laatste bussen met sup porters onder begeleiding van de ME vertrokken naar Amsterdam De lege trein is naar Rotterdam gereden. Bij de politie zijn nog geen meldin gen binnengekomen van schade. Medewerkers van de gemeente bekeken na afloop de situatie in de wijken in de buurt van het spoor. Wel is er een ruit gesneuveld in een flat langs het spoor. In Nieuwerkerk aan den IJssel zijn door de politie drie personen aan gehouden. Bij het spoor was een eerste-hulp-post ingericht waar zes licht gewonden zich gedurende de middag hebben gemeld. Een per soon is overgebracht naar het zie kenhuis. Door Geertrude Verweij "Relaties hebben altijd een sleu telrol in mijn boeken gespeeld. Ik ben gefascineerd door de dyna miek van families, de gedeelde geschiedenis en de manier waar op ieder individu groeit. In mijn series komen de personages altijd eerst. Als zij me niet uitdagen om hun verhaal te vertellen, denk ik niet dat de lezer geintereseerd zal zijn. Er is altijd een draad, een thema of een vraag die door alle boeken wordt geweven, en aan het eind opgelost zal worden, leder boek moet op zichzelf staan wat betreft karakterontwikkeling, relatie en de oplossing van de romance, maar om door te gaan heb ik -en ik geloof dat de lezer dat wil - samenhang nodig." Dat schrijft bestseller auteur Nora Roberts op haar websi te. De trilogie over Het Eiland van de Drie Zusters is hier een goed voorbeeld van. De drie boeken zijn op een heel zorgvuldige manier opgezet. Zowel het eerste als het tweede boek hebben een echt einde, waardoor de lezer niet gedwon gen wordt direct op zoek te gaan naar het volgende deel. In het ver haal echter zitten wel genoeg aanwijzingen en aanknopings punten verweven om nieuwsgie righeid naar het volgende deel op te wekken. Het derde deel kan gelezen worden zonder de eerste twee delen te kennen, maar zorgt tegelijkertijd voor een afgerond geheel. Bovendien wordt hierin weer net genoeg verteld over de twee verhalen die eraan vooraf gaan. Genoeg om het boek afzon derlijk te kunnen lezen, maar niet zoveel dat het de eerste twee boeken overbodig maakt. een rotsachtig eiland voor de kust van Massachusets. Volgens de legende is het eiland op magische wijze gecreeerd door drie zusters, die er in 1692 een toevluchtsoord vonden om aan de heksenvervol ging in Salem te ontsnappen. De levensverhalen van deze drie zus sen, Lucht, Aarde en Vuur, zijn verweven met de levens van drie hedendaagse vrouwen. In elk deel van de trilogie speelt een van deze drie de hoofdrol. In "Dansen op Lucht" ontsnapt Nell Channing aan haar kwaadaardige echtgenoot, om op het eiland een nieuw leven op te bouwen. Het tweede deel "Hemel en Aarde" vertelt hoe Ripley Todd vecht met haar magische gaven en in het derde boek "Spelen met Vuur" wordt Mia Devlin geconfronteerd met verdriet uit haar verleden. De eeuwenoude legende en de rode draad in de trilogie komen in dit laatste boek tot een climax. Nadat Lucht op gruwelijke wijze is vermoord en Aarde zich, verteerd door verdriet van het goede afge wend heeft, is Vuur alleen over. Voor zij een eind aan haar leven maakt, spreekt ze een betovering uit om het eiland en haar kinde ren te beschermen. "En als mijn betovering ten einde komt, zullen er drie opstaan die een zullen worden. Zij moeten zich uit vrije wil samenvoegen om hun lot onder ogen te zien. Als zij daarin falen, zal dit eiland in zee zin ken." Hoewel Nell haar lot heeft veran derd door haar echtgenoot te overwinnen en Ripley ook gewon nen heeft van het kwaad dat haar voor zich probeerde te winnen, moet de grootste uitdaging nog komen en zal vooral Mia zich moeten inzetten om het eiland te redden. Het eiland van De Drie Zusters is Nora Roberts is een ervaren schrijfster. Ze ontdekte haar passie voor schrijven in 1979, toen ze een week lang in huis opgesloten zat vanwege een sneeuwstorm. Haar eerste boeken waren romantische pockets, uitgegeven door Silhou ette. Later ontwikkelde ze zich tot een veelzijdig schrijfster, waarvan meer dan honderd boeken zijn uitgebracht in verschillende gen res. De Trilogie van het Eiland van de Drie Zusters behoort tot haar recentere werken. Het zijn uitstekend geschreven verhalen die spanning, magie, mysterie en romantiek combine ren tot boeken die boeien tot de allerlaatste bladzijde. Het Eiland van de Drie Zusters: Dansen op Lucht - Hemel en Aarde - Spelen met Vuur Schrijfster: Nora Roberts Uitgeverij: De Boekerij bv, Amsterdam

Hart van Holland | 2005 | | pagina 29