I Nieuws Zevenhuizen - Moerkapelle Uitnodiging informatieavond Rabo InternetBankieren Effecten Manpower Open dag Hoge Zuidplaspolder WAO weg, WIA komt Rabobank De bank waar je lid van wordt 7e jaargang nummer 307 Uw Rabobank informeert u over: Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 20 april 2005 Heeft u nog geen Rabo InternetBan kieren, maar zou u dit wel graag wil len? Heeft u wel Rabo InternetBan kieren, maar wilt u graag nog wat uitleg? De Rabobank organiseert op maandag 9 mei 2005 en op dinsdag 31 mei 2005 wederom een informatieavond over Rabo InternetBankieren. Tijdens deze avond ontvangt u een uitgebreide uit leg over de mogelijkheden van Rabo InternetBankieren en heeft u de gele genheid tot het stellen van vragen. Wanneer u onderstaande bon invult Aanmeldformulier en inlevert bij ons kantoor in Zeven huizen, kunt u bij een van deze avon den aanwezig zijn. U kunt de bon uiteraard ook in de brievenbus van een van onze beide kantoren doen. De inschrijving sluit op 2 mei 2005. Wanneer u zich aanmeldt, ontvangt u hiervan een schriftelijke bevestiging met het programma van de avond. De avond zal om 19.00 uur van start gaan. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tamara van den Hoek, telefoonnummer (0180) 63 73 73. Graag tot ziens op 9 of 31 mei! Naam Adres Postcode plaats Aantal personen: Voorkeur:9 mei of 31 mei 2005* Heeft u al Rabo InternetBankieren: ja of nee* Omcirkelen wat van toepassing is. Rabo Beleggingsadviesteam Vandaag maar weer eens een specu latieve tip. Het Amerikaanse Manpower is met een omzet van USD 15 miljard na het Zwit serse Adecco de grootste uitzender van de wereld. Manpower is actief in 67 lan den De belangrijkste markten zijn Frankrijk (35% omzet) en de Verenigde Staten (14% omzet). Naast traditionele uitzenddiensten biedt Manpower in toenemende mate aanvullende dien sten aan zoals permanente plaatsing, plaatsing hoger opgeleid personeel en outplacement. De koers stond de afge lopen weken onder druk na tegenval lende cijfers van de Franse uitzend- markt. Koopargumenten Wij rekenen op meevallende eerste- kwartaalcijfers bij Manpower. Het bedrijf zelf gaat uit van een winst per aandeel van USD 0.34-0.37. De Verenigde Staten laten een aan houdend sterke groei van de uit- zendmarkt zien. Dit komt vooral door de sterke economie van het land. Wij rekenen erop dat de Franse uitzendmarkt de komende maanden weer groeit. Concurrent Vedior liet zich in haar verwachting voor 2005 positief uit over de Franse markt. Een hogere vraag moet namelijk leiden tot betere marktomstandigheden in de IT, ingenieursdiensten, industrie, dienstverlening en de bouw. Wij verwachten in het eerste kwar taal goede cijfers bij kleinere mart- ken van Manpower zoals Duitsland (5% martkaandeel) en Italië (17% marktaandeel).Tijdens een analisten meeting heeft concurrent Randstad zich positief uitgelaten over de Duit se uitzendmarkt. Het bedrijf blijft vasthouden aan de doelstelling van een winstgroei van jaarlijks 15%, en een brutomarge van 4% (3.7% nu). Wij achten deze doelen haalbaar. Met een verwachte koerswinstver houding voor dit jaar van 15, behoort Manpower tot de laagst gewaardeer de aandelen in de sector. Het sector gemiddelde bedraagt 20. De stop loss wordt vastgesteld op: USD 38 Op zaterdag 28 mei 2005 van 10.00 tot 16.00 uur stellen de vijf nieuwe, moderne glastuinbouwbedrijven in de Hoge Zuidplaspolder hun deuren open voor het publiek. De ontwikkeling van dit 55 ha grote gebied is gestart in 2003. De opleve ring van de bedrijven heeft plaatsge vonden in 2004, waarna de eerste teelt is gezet. Op de verschillende bedrijven teelt men (tros)tomaten, paprika's en rozen. Op de open dag is iedereen van jong tot oud van harte welkom om een kijkje te nemen in de vijf modern gerealiseerde bedrijven. Onderstaand de namen van de vijf bedrijven die zich achtereenvolgens op deze pagina zullen presenteren: -Trostomatenkwekerij Gebr.Zwinkels - Rozenkwekerij Rozenhof B.V. - Paprikakwekerij A.W.SIaman - Paprikakwekerij Minida B.V. -Trostomatenkwekerij Oussoren Volgende week: Trostomatenkwekerij Gebr.Zwinkels. Een nieuw klantsysteem Is het u opgevallen dat het onze medewerkers de laatste weken meer tijd kost om uw klantgegevens op te vragen? Dat klopt! De Rabobank heeft namelijk sinds 31 maart een nieuw klantsysteem, Siebel genaamd. Aange zien dit nieuwe systeem aanzienlijk afwijkt van het oude vertrouwde klant informatiesysteem, vergt het de nodige inspanningen van onze medewer kers om dit nieuwe systeem onder de knie te krijgen. Mocht u iets langer moeten wachten dan u van ons gewend bent, dan vragen wij om uw begrip. Afspraak plannen? Even geduld a.u.b. De lente is aangebroken, klanten vragen om financieel advies en er lopen verschillende speciale acties. Door al deze zaken neemt het aantal aanvra gen voor adviesgesprekken bij onze bank flink toe, waardoor het soms even kan duren voordat u op gesprek kunt komen. We proberen u op zo'n kort mogelijke termijn in te plannen, maar wij vragen uw begrip als de afspraak pas later gepland kan worden. Op 1 januari 2006 vervangt de Wet WIA (werk en inkomen naar arbeids vermogen) de huidige WAO. Belang rijkste verschil is dat deze nieuwe wet uitgaat van wat mensen nog wél kunnen (arbeidsgeschiktheid), in plaats van ónmogelijkheden (arbeidsongeschiktheid). Kunnen mensen echt niet meer aan de slag, dan is er een goede inkomensbe scherming. Om u nader over de Wet WIA te infor meren, wordt op deze pagina de komende twee weken een artikel aan dit onderwerp gewijd. Deze week deel I, waarin de twee regelingen binnen de WIA worden besproken. Volgende week zullen op deze pagina de gevol gen van de wet WIA voor werkgevers en werknemers worden besproken. De WIA omvat twee regelingen IVA: Regeling Inkomensvoorziening Volledig Arbeidsongeschikten 80%) Een regeling voor werknemers die duurzaam en voor tenminste 80% arbeidsongeschikt zijn verklaard. De IVA-uitkering bedraagt 70% van het laatstverdiende loon (tot een maxi mumloon; in 2005 EUR 43.770) en stopt op 65-jarige leeftijd. Het Uit voeringsinstituut Werknemersverze keringen (UWV) voert de IVA-rege- ling uit. WGA: Regeling Werkhervatting Gedeel telijk Arbeidsgeschikten (35 - 80%) Een regeling voor werknemers die voor minimaal 35% en voor maxi maal 80% arbeidsongeschikt zijn verklaard. Ook werknemers die volle dig arbeidsongeschikt zijn 80%), maar mét kans op herstel binnen vijf jaar, vallen onder deze regeling. De WGA geeft eerst recht op een loon gerelateerde uitkering. Afhankelijk van het arbeidsverleden, is de duur van deze uitkering zes maanden tot vijf jaar. Als een werknemer in deze periode werkt, is de uitkering 70% van het verschil tussen het oude en het nieuwe loon. Werkt iemand niet, dan is de uitkering 70% van het oude loon. Na deze loongerelateerde WGA-uitke- ring zijn twee scenario's mogelijk. Een werknemer komt in aanmerking voor: 1. een loonaanvulling Wie tenminste 50% van zijn restca- paciteit benut, is financieel het beste af. De werknemer heeft recht op een loonaanvulling van 70% over het verschil tussen het oude inkomen en hetgeen hij nog kan verdienen. 2. een vervolguitkering Wie minder dan 50% van zijn restca- paciteit benut, loopt inkomen mis. De werknemer heeft slechts recht op een minimale vervolguitkering van 70% van het minimumloon x het arbeidsongeschiktheidspercentage. Deze uitkeringen lopen, bij een gelijkblijvende situatie, door tot 65- jarige leeftijd. Minder dan 35% arbeidsongeschikt Voor deze groep bestaat er géén wet telijke regeling. De werkgever en werknemer zoeken samen naar een oplossing. Meer weten? Wilt u meer weten over de wet WIA? Neem dan contact op met Karin Koster, telefoonnummer (0180) 63 73 23 of kijk opwww.interpolis.nl/socialezekerheid. Nieuwe zibb.nl webgids gratis voor relaties Zibb.nl is de grootste internetsite voor ondernemers in Nederland. Het is een initiatief van de Rabobank en uitgever Reed Elsevier. Maandelijks bezoeken zo'n 500.000 zakelijke beslissers de website op zoek naar informatie, advies en voorbeelden rond hun onderneming en het ondernemer schap. Inmiddels verzorgt de website informatie voor meer dan twintig branches. leder kwartaal geeft zibb.nl de web gids uit, een tijdschrift voor onderne mers en beslissers uit het MKB met tips, trucs en tools om de ondernemer te ondersteunen in zijn bedrijfsvoering. Op 28 april verschijnt de vijfde editie van de webgids van Zibb.nl. Het thema van deze editie is e-business 2010. In interviews, tips en tools rond dit onder werp wordt e-business teruggebracht tot een praktische en noodzakelijke manier van zakendoen. De gevolgen voor marketing en sales, ICT, maar ook het personeels- en financieel beleid van een bedrijf worden behandeld. Heeft u interesse in de webgids? U kunt een exemplaar bestellen bij uw Rabobank. Chipknip verdwijnt niet De chipknip zit nog steeds in de lift. Onder de kop 'Chipknip dreigt te ver dwijnen' publiceerden de dagbladen van de Gemeenschappelijke Pers dienst (GPD) een bericht over de toe komst van de chipknip. Het artikel geeft een onjuist beeld van de werke lijkheid. 'Door mij is in een interview met de GPD alleen aangegeven dat door de Europese Centrale Bank wordt gesproken over de mogelijkheid om te komen tot internationale betaal- producten', zegt Marcel Woutersen van Interpay. 'Dit zou dan op lange termijn eventueel gevolgen kunnen hebben voor nationale betaalproduc- ten zoals Chipknip.' 'Het is enorm vervelend dat zo'n onjuist bericht de wereld wordt inge stuurd', licht Lianne Poels van Cards en Chartale Betaaldiensten toe. De chipknip zit nog steeds in de lift. In maart is er een recordaantal chip kniptransacties gerealiseerd. Juist nu gaan bijvoorbeeld veel zorginstellin gen de chipknip gebruiken. Dan geeft zo'n onjuist bericht aanleiding tot ongerustheid. En dat is helemaal niet nodig.' Bezoekadressen: Openinqstiiden: qeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Openinqsti jden: qeldwinkel Moerkapelle Rabo ordertiin: Helpdesk Telebankieren Extra: Openinqstiiden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Alaemeen: Verzekerinaen: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabobank website: Adviestiiden: Rabolijn: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2