H SPECIAL TOUCH BIJ WERELDWINKEL VOLLEYBALLER MICHAEL OLIEMAN HET GEHEIME WAPEN VAN NESSELANDE ÉN ORANJE DIER VERMIST OF GEVONDEN? SPONSORLOOP BIJ KEIJZERSCHOOL COLLECTE HARTSTICHTING PUZZELRIT SKYMASTERS pagina 9 ^ÊvTrTHÏÏTzEN - MOERKAPELLE Hart van Holland 20 april 2005 vervolg van pagina 3 Even slikken Traditie wordt in ere gehouden Voorselectie van Oranje Ervaringen Contractvoorstel Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. et sportin- t e r n a a t aan de Groeneweg nummer zes, op de grens tussen Zevenhuizen en Nesselande, was tien jaar gele den al een woonhuis voor (talent volle) volleyballers. Het domein van projectontwikkelaar en volley balfanaat Arend van der Knaap herbergde voornamelijk jonge topsporters, die dagelijks met hun sport bezig waren. Afgelopen zaterdag leek het of de tijd even had stil gestaan. De keuken, de woonkamer, de entree, het is alle maal nog precies hetzelfde. Dit geldt eveneens voor de afwas die zich blijkbaar nog steeds opsta pelt. "Die afwas zal hier altijd wel blijven groeien", lacht de huidige bewoner Michael Olieman (21). "Maar het is perfect om hier te wonen. Als volleyballer van Nesse- lande is alles prima geregeld. Naast de woonruimte krijg je een auto en een vergoeding. Kortom, je hoeft alleen maar aan volleybal te denken. Mijn bestaan als speler van Nesselande kan ik daarom goed combineren met mijn studie commerciële economie aan de Johan Cruyff Foundation. Een opleidingsinstituut dat rekening houdt met topsporters. Als je bij voorbeeld voor wedstrijden in het buitenland bent, kun je de colle ges via internet volgen." Ondanks zijn boeiende ervaringen bij binnen-en buitenlandse wed strijden is Michael Olieman graag in Zevenhuizen, het dorp waar hij opgroeide. Hij volgde basisonder wijs op 't Reigerbos en sloeg voor de eerste keer in Swanla in team verband tegen een volleybal aan. De familie Olieman, waarvan moeder Ingrid in Zevenhuizen nog trainde met international Ingrid Visser, beleefde zo'n tien jaar geleden intensief de overgang van het toenmalige Rentokil ZVH naar Nesselande. Net als bij hon derden dorpsgenoten was dit toch even slikken. Rood licht-controle: Op de kruising Nrd. Dwarsweg/Burg. Klinkhamer- weg is dinsdagmorgen 12 april een controle gehouden op het door rood licht. Twee automobilisten hebben een bekeuring (95,-) gekre gen. Onderuit met motor: Een 41-jarige motorrijder uit Rotterdam is don derdagochtend 14 april om onge veer 8.20 uur met zijn motor op de Provincialeweg, vlak voor de spoor wegovergang, geslipt en tegen een ln dezelfde richting rijdende auto gegleden. Door de drukte reed het verkeer zeer langzaam en de motorrijder reed de file voorbij. Door een tegemoetkomende auto moest de motorrijder weer op ®igen weghelft gaan rijden, maar door een zeer glad wegdek gleed de motor onderuit. De motorrijder kwam met zijn lichaam tegen de achterzijde van een nagenoeg stil staande auto. De oorzaak van de glijpartij was een me1: (diesel) 0|je vervuild wegdek. De brandweer eeft de weg daarna schoongespo- en. De motorrijder is met vermoe- elijk nekletsel en kneuzingen met e ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. et in- en uitgaande verkeer van évenhuizen heeft zeer veel hinder ondervonden. "Er waren toen veel emoties", herinnert Michael zich nog goed. "Ook bij mij overigens, want iedereen in Zevenhuizen was bezeten van de plaatselijke volley- baltrots. We konden het in eerste instantie toch even moeilijk bevat ten dat de club onder een andere naam in Rotterdam verder ging. Maar nu ik zelf na vier jaar "Talent-team" (soort Jong Oranje dat in de eredivisie speelt) de overstap naar Nesselande heb gemaakt, ervaar ik de voordelen en de noodzaak van die toenmali ge overgang. Voor de professiona lisering en de aantrekkingskracht is het een goede overstap geweest. Hiermee slaagde het management er in om topvolley- bal voort te zetten." Met de doorbraak van Michael Olieman naar de selectie van de landskampioen wordt een traditie in ere gehouden, want wederom breekt een Zevenhuizense volley baller door naar de top. Tientallen gingen hem weliswaar voor, maar er lijkt nog steeds geen einde te komen aan het volleybaltalent dat uit Zevenhuizen komt. "Het is een apart dorp", lacht Michael. "Vol leybal speelt nog steeds een belangrijke rol. Dames 1 speelt tenslotte nog steeds in Swanla, hetzelfde geldt voor lagere teams en de jeugd. Zodoende is er vanuit de vereniging Nesselande nog steeds de binding met de Zeven huizense gemeenschap. Ik zou het overigens bijzonder jammer als Zevenhuizen over een paar jaar ophoudt te bestaan. Daarvoor heeft het dorp een te uniek karak ter en verleden." De onlangs aangestelde bondsco ach van de Nederlandse volleybal mannen, Harry Brokking, heeft oorzaakt door de onlangs aange brachte snelheidsverminderende obstakels. Bij één van die obstakels schatten twee automobilisten de beschikbare passeerruime verkeerd in. Gevolg as een kleine aanrijding. In eerste instantie dachten de bestuurders dat er geen schade aan de voertuigen was ontstaan. Later bleek één van de voertuigen toch schade te hebben opgelopen. Mocht de onbekende bestuurder dit bericht lezen, dan wordt hij of zij verzocht contact op te nemen met de politie in Nieuwerkerk. Diverse verkeerscontroles: Donder dag 14 april is een aantal verkeers controle gehouden op de Zuidplas- weg. De oogst was: 7 overtredin gen van de snelheid minimaal 30,- 11 overtredingen van het niet dragen van de autogordel 45.-), 3 automobilisten kregen een bekeu ring voor het onnodig geven van lichtsignalen en twee bekeuringen zijn gegeven voor het niet kunnen tonen van het rijbewijs (30.-). Insluiping: In de namiddag van vrij dag 15 april is ingeslopen in een woning aan de Dorpsstraat. De dader is vermoedelijk binnenko men via de bedrijfsruimte bij de woning. Op de eerste verdieping is uit een kast een aanzienlijk geldbe drag weggenomen. Vast onder viaduct: Een vrachtauto kwam zaterdagmorgen vast te zit ten onder het viaduct bij Rijksweg 12. Nadat de spanning in de ban den iets is teruggebracht heeft de voorlopig 22 spelers geselec teerd voor het nationaal team. Ortec. Nesselande is met zes spelers hofleveran cier, op de voet gevolgd door Omniworld Volleybal, dat vijf spelers aan de nationale selectie levert. Nesselande vaardigt Dirk Jan van Gendt, Kristian van der Wel, Marko Klok, Allan van de Loo Michael Olieman en Renzo Verschuren af. Naast Kristian van der Wel lijkt Zevenhuizen dus wederom een volleyba linternational erbij te krijgen, want Michel Olieman zit ook bij de voorselectie van Oran je. Bondscoach Harry Brok king zal er vier laten afvallen, waarna Oranje begin mei voor stage naar Canada en Ameri ka vertrekt. "Ik hoop uiteraard bij die veertien te zitten", reageert Michael op zijn verrassende uit verkiezing. "Ondanks dat de andere internationals meer wed strijdritme hebben, ga ik tijdens de komende trainingen van het Nederlands team tot op het bot om definitief te geselecteerd te worden. Ik zit in de voorselectie vanwege mijn service. Dat is mijn sterkste wapen. Dit is ook de reden dat ik dit seizoen bij Nesse lande van coach Peter Blangé de nodige speelminuten kreeg. Ik ben weliswaar geen basisspeler, maar als ik werd ingebracht dan had ik vooral door mijn service een meerwaarde voor het team." Ondanks dat Marko Klok en Allan van der Loo de jonge Zevenhuize- naar vooralsnog van een basis plaats afhouden, staat zijn eerste seizoen bij de regerend landskam pioen bol van indrukwekkende ervaringen. "Ik heb natuurlijk alles mogen meemaken, van wed strijden in de nationale competi tie, tot grote Europese wedstrij den. Nesselande deed van zich spreken door zelfs de Final Four te halen en een sterk geacht Italiaans team te verslaan", vertelt Michael. chauffeur kans gezien de vrachtau to, achteruitrijdend, zonder schade los te krijgen. Onder politiebegelei ding is de vrachtauto een stuk achteruit gereden, op een boeren erf gekeerd om zijn weg te vervol gen. Snelheidscontrole: Op de Zuidplas- weg vond zondagmiddag 17 een snelheidscontrole plaats met laser- apparatuur. Aan 14 automobilisten is een bekeuring aangezegd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 121 km/u (toegestaan 80 km/u). De boetes variëren van 30- tot 145.-. Gevonden: dameshorloge - omge ving Op Moer - 079-5932235 Wie heeft per abuis de grijze contai ner van de apotheek meegenomen? Graag retour getuigen gezocht eenz. ong. gr. Toy ota gr. Mercedes vrij 15 april 8.30 uur Oranjestraat Mkp 079-5932792 Moerkapelle - De Burgemeester Keijzerschool houdt op donderdag 21 april een sponsorloop. De leer lingen proberen die dag zoveel mogelijk rondjes om de school te lopen voor de stichting Roparun. De stichting Roparun ondersteunt een aantal doelen, die het leven voor mensen met kanker zo aange naam mogelijk proberen te maken. Het motto is: "Voeg leven toe aan de dagen, waar geen dagen toe te "Het huidige Nesselande heeft een dermate hoog basisniveau dat in de huidige vorm van iedereen in Europa kan worden gewonnen. Er worden vrijwel geen fouten gemaakt. De stabiliteit is dus hoog. Voor mij is het leerzaam om met zo'n team te spelen en te trai nen. Het niveau van de trainingen ligt enorm hoog. Mede daardoor ben ik dit seizoen een betere spe ler geworden. Hoewel mijn pas sing nog verbeterd moet worden, is ook mijn niveau omhoog gegaan." Michael heeft inmiddels van het management een voorstel voor contractverlenging gekregen. Hoewel hij er nog even over nadenkt, is de kans groot dat hij bijtekent. "Nesselande speelt vol gend seizoen in de Champions League. Daarnaast blijft het team vrijwel zeker bij elkaar. Ook Peter Blangé blijft als hoofdcoach. Alle maal ingrediënten, die het voor mij aantrekkelijk maken om het contract te verlengen. Mijn doel is om volgend seizoen meer speelmi nuten te krijgen, mezelf als speler verder te ontwikkelen en door te groeien bij het Nederlands team." voegen zijn aan het leven". Het loopteam van Zevenhuizen-Moer- kapelle, team Zeparo, wordt door de kinderen van de Keijzerschool met deze sponsorloop ondersteunt. Een aantal leden van het team zal ook meelopen met de leerlingen. De helft van de opbrengst van de sponsorloop is voor dit goede doel bestemd. De andere helft is bestemd voor een nieuw speeltoe stel op het kleuterplein van de Stichting AMIVEDI, Kosteloze re- istratie vermiste en gevonden uisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zeven huizen/Moer ka peil e-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 11 tot 18 april werden de volgende vermiste /gevonden huisdieren gere gistreerd. VERMIST: Lapjespoes, wit met bruin en zwart. De Patrijs, Zevenhuizen; GEVONDEN: Kater, ongecastr. grijs/zwart gestreept, witte bef, buik, poten, snuit, schouder, Bredeweg, Zevenhuizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Lapjes poes, gesteriliseerd, 2 jaar Cypers-wit katertje van 4,5 maand ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- zen/Moerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk op www.ami- vedi.nl Moerkapelle - De Nederlandse Hartstichting, afdeling Moerkapel le, houdt van 25 tot en met 30 april een collecte. Voor deze collecte worden nog collectanten gevraagd. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met K. Bakker, telefoon 079-5931863 of W. Vis, telefoon 079-5932300. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - The Skymasters houdt vrijdag 22 april de tweede puzzelrit van dit jaar. De rit is van belang voor het OPK-West kampioenschap. Ook niet-leden zijn van harte welkom om kennis te maken met deze sport. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur in Sportcomplex Parkzoom. De eerste auto vertrekt om 20.00 uur. Voor meer informatie:www.skymas- ters.nl. school. De sponsorloop begint om 19.00 uur. De kinderen van groep 1 tot en met 4 starten eerst, om ongeveer 19.15 uur starten de overige groe pen. ledereen is van harte welkom om de leerlingen tijdens de spon sorloop te komen aanmoedigen op het schoolplein van de Burge meester Keijzerschool. chac/e a/s gevolg van drukte: Op Q Noordeinde ontstond na het n9eluk op de Provincialeweg een norrrie file, die tevens werd ver- Zevenhuizen - Elk product van de l/Vereldl/Vinkel heeft iets bijzonders. Een authentiek symbool met een speciale betekenis of een oorspron kelijk motief uit de cultuur van de makers: boeren en handwerkslieden in Afrika, Azië en Latijns-Amerika. In de Fair Trade zomerfolder zijn diverse producten met zo'n symbool of motief vinden. En deze pro ducten heeft Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle nu in het assor timent. Bijvoorbeeld drie aaneengeschakelde potjes om dipsausjes feestelijk te presenteren. Op dit aardewerk dipstel staat de Oneindige Knoop, een teken voor eeuwigheid en eenheid uit Nepal. Tevens is het assortiment uitgebreid met fraaie zomersjaals, diverse oorhangers en oorclips, fraaie doosjes van zeepsteen of van hout, manden van zee gras, fraaie schalen en vazen, kleurige placemats enzovoorts. Door bij Wereldwinkels te kopen, komt men in bezit van betekenisvolle pro ducten met meerwaarde en wordt bijgedragen aan de unieke vorm van ontwikkelingshandel. De winkelwagen van Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle staat elke vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het C1000 plein.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9