ANITA VAN UNEN STOPT MET BASKETBAL GROENEWEG IS ER BUNA JD8-1 KAMPIOEN SUCcVsVOL WEEKEND ROWAH VOORJAARS- T0ERN00I WISSELENDE VANGSTEN HSW MOERKAPELLE DEFINITIEF WEER VIERDEKLASSER pagina 6 Hart van Holland 27 april 2005 SPORT Altijd in beweging Verhuizing HOCKEY HCW dames 1 blijft koploper JEU DE BOULES HENGELEN r> Door Karin Jonakirtd (Tekstueel) Waddinxveen - Ruim vijftien jaar speelde Anita van Unen in het dameste am van Basketbalvereniging Flyers. Vóór die tijd basketbalde ze zo'n vijf jaar op hoog niveau bij PSV in Eindhoven. Onlangs nam Anita afscheid van het basketbal. In een emotionele thuiswedstrijd bedankten het bestuur én haar teamgenoten Anita voor haar inzet en betrokkenheid. J20-. J Anita van Unen is eigenlijk altijd actief bezig. In de winter langlauft ze graag en 's zomers fietst en skate ze veel. Het hele jaar door loopt ze hard. "Ik vind het leuk om te doen en tegelijk houd ik mijn conditie én gewicht op peil." Een marathon is er nog niet van gekomen, maar Anita nam wel deel aan de 'van Dam tot Dam loop' en de '7-heuvelenloop'. In het afgelopen seizoen ging het fysiek gezien wat minder. "Ik heb veel blessures gehad, onder andere aan mijn enkel en achillespees. Ook had ik last van een spierscheurtje in mijn kuit en ging het met mijn rug niet zo goed. Half maart heb ik de knoop doorgehakt en besloten te stoppen met basketballen. Ik ben nu eenmaal niet het type dat rustig aan kan doen in een wedstrijd. Daar ben ik veel te fanatiek voor." Anita ging spelen bij de Flyers, toen ze vijftien jaar geleden vanuit Bra bant naar Waddinxveen verhuisde. Sinds vijf jaar woont ze in Stolwijk en reisde ze op en neer om in Wad dinxveen te kunnen blijven basket ballen. Hoe haar (sportieve) toe komst er uit gaat zien, weet Anita nog niet. "Het is wel jammer dat Flyers maar één damesteam heeft. Als er een tweede team was geweest had ik overwogen daarin te gaan spelen. Flyers is een gezelli ge vereniging, waar ik het altijd erg naar mijn zin heb gehad. En basket bal is gewoon een hele leuke sport. Wellicht dat ik training ga geven bij de jeugd of junioren. Dat heb ik vroeger ook altijd gedaan. Voor de korte termijn is dat echter nog onzeker, omdat ik misschien weer ga verhuizen. De thuishaven in Bra bant trekt toch wel." Waddinxveen - Jongens D8-1 van Hockeyclub Waddinxveen behaalde zaterdag het kampioenschap in hun poule. In de laatste wedstrijd werd met 9-3 van Alphen gewon nen. Hierna werden de spelertjes door het bestuur in de bloemen gezet en volgden er medailles en taart. De competitie werd afgesloten met alleen gewonnen wedstrijden en een score van 142 doelpunten voor en 24 tegen. De eerste van de vijf resterende belangrijke wedstrijden om het kampioenschap van de 4e klasse is door HCW Dames 1 gewonnen van de nummer 2: Hisalis uit Lisse. Het gat met Hisalis is hierdoor 4 punten geworden. De enige concurrent is nog Voorhout dat de laatste wed strijd van de competitie op bezoek komt in Waddinxveen. Hisalis begon de wedstrijd sterk. Door veel pressie te spelen brach ten ze de dames van Waddinxveen letterlijk in ademnood. Met name rechtsachter Karien Stapel had het erg moeilijk, maar ze weerde zich sterk. Vooraf was gewaarschuwd voor de snelle spelhervattingen van Hisalis en de effectieve tip-ins. Ondanks deze waarschuwingen wist Hisalis de 0-1 op het scorebord te zetten. Nog in de eerste helft wist Waddinxveen de stand gelijk te trekken: na een strafcorner wist Denise Telussa de gelijkmaker te scoren. Daarna werd Waddinxveen een stuk sterker: Manon van Kessel was als rechtsvoor zowel verdedi gend als aanvallend een plaag voor Hisalis. Desondanks bleef de rust stand 1-1. Na de rust kwamen de Waddinx- veense dames al snel op de ver diende 2-1 voorsprong door een prachtige slag van uitblinker Dieuwke Bresser. Kort daarna wist Arianne Rip in de rebound van een strafcorner van dichtbij de 3-1 te maken. Hierna speelde Hisalis alles of niets, maar knappe ingrepen van Dieuwke Bresser en Kimerley Hagens voorkwamen een tweede doelpunt van Hisalis, waardoor de eindstand 3-1 voor Waddinxveen was. Komende zondag volgt een inhaalwedstrijd tegen het altijd lastige Purmerend. Zevenhuizen - Ondanks de over winning op het Capelse SVS is Groe- neweg theoretisch nog niet veilig. Het moet echter wel heel raar lopen als de Zevenhuizenaren nu nog het 4e klasserschap verspelen. Met rode lantaarndrager Haast recht is een onoverkomelijke kloof geslagen terwijl het Rotterdamse Swift Boys hooguit in punten naast Groeneweg kan komen. In de laat ste twee wedstrijden mag Swift Boys geen punten verliezen terwijl Groeneweg geen punt meer mag halen, dan pas kan het nog ver keerd gaan. Zowel Swift Boys als Groeneweg moeten spelen tegen de belangrijkste kandidaat voor de titel, het Krimpense Dilettant. In de 5e minuut van de wedstrijd tegen SVS werd de winnende goal gescoord. Een strakke voorzet van Rick van Yperen viel tussen de laat ste man en de keeper in en Menno van Dam reageerde zeer attent door de bal al koppend tegen de touwen te werken. Daarmee is eigenlijk het hoogtepunt van de wedstrijd vermeld. Onder aanvoe ring van laatste man Kevin Zijder hand gaven de bezoekers nauwe lijks kansen weg. Pas diep in de 2e helft moest keeper Mark de Hoog handelend optreden bij een kop bal. Voorin weigerden de aanval lers het karwei echter af te maken. Vooral van Dam kreeg een paar opgelegde kansen terwijl de uitste kende invaller Abdi Ibrahim over een voorzet van Arnoud van Leeu wen maaide. Ibrahim is trouwens een jongen waar Groeneweg in de toekomst veel plezier aan kan heb ben. Technisch vaardig, een goed linker been en een goede instel ling. Tot het laatste moment bleef het spannend. De spanning ver goedde veel, zo niet alles. De wed strijd zelf was van een bedenkelijk niveau. De punten zijn binnen en dat is uiteraard het belangrijkste. Het 2e elftal van leider Cor Buiten huis sr.moest een 2-0 voorsprong prijsgeven tegen koploper OW 3. De geroutineerde Oostvoorners pikten toch nog een punt uit Zevenhuizen mee. Aanstaande donderdag speelt Groeneweg 2 de belangrijke inhaalwedstrijd tegen WCR 2 thuis om 19.00 uur. Groene weg 1 speelt zondag uit tegen het Rotterdamse SMV/Hillegersberg. Deze tegenstander heeft twee pun ten minder dan Groeneweg en is dus nog volop in degradatiegevaar. In deze wedstrijd zal Cor Buitenhuis jr. andermaal ontbreken. De talent volle middenvelder leeft in onmin met trainer Ben Stukart. Een ver schil van mening over speelwijze en instelling ligt hieraan ten grond slag. Waddinxveen - Onder auspiciën van de Nederlandse Jeu de Boules Bond werd zaterdag 23 april bij de Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen het voorjaarstoernooi gehou den. Gespeeld werd in de discipline doubletten (2 tegen 2) en het toer nooi ging over vijf partijen, die vooraf bij loting waren vastgesteld. Zestien teams hadden zich inge schreven, waarvan zeven teams van buiten en negen teams uit Wad dinxveen. De eerste plaats was voor Esveldt en Spruijt uit Vlaardingen, tweede werden Nel Oudijk en Fred van Dijken uit Waddinxveen en de derde plaats was voor Norbert Schifferling en Wout Versluis uit Waddinxveen. Waddinxveen - Bij Hengelsportver eniging Waddinxveen waren er afgelopen week sterk wisselende vangsten. Op zaterdag werd er gevist voor de zomercompetitie in de Amsteldrecht, waar slechts een klein deel van het concours goed in de vis zat. De overige deelnemers moesten het met enkele visjes doen. Gezamenlijk vingen de 14 deelnemers een kleine 30 kilo wit- vis. De uitslag was als volgt: 1. John van Elswijk, 10.480 gr; 2. Rob Jen- ner, 6.600 gr; 3. Aat van Leeuwen, 5.580 gr; 4. Frans van Steenderen, 2.420 gr; 5. Rinus Reichard, 1.260 gr. Op woensdag bij de vijfde wedstrijd van de ouderencompetitie in het Voornsekanaal waren de verschillen nog groter. Bij elkaar vingen de 11 deelnemers 95 kilo brasem. Hier was de uitslag: 1. Rinus Reichard, 23.320 gr; 2. Frans van Steenderen, 16.820 gr; 3. Aat van Leeuwen, 11.440 gr; 4. Wim Houtman, 10.280 gr; 5. Herman Kraan, 7.540 gr. Waddinxveen - Alle teams van handbalvereniging Rowah/Space speelden afgelopen weekend hun wedstrijden op eigen veld. Gezeten voor het nieuwe clubhuis zagen de vele toeschouwers leuke en span nende wedstrijden. Het meisjes-C team beet de spits af tegen DWS uit Schiedam. Dat dit team al jaren samen speelt is duidelijk te zien in hun spel. Ze weten elkaar blinde lings te vinden en dat resulteerde in een mooie overwinning van 18- 11. Het heren-B team stond ook tegen over DWS. Dit werd een razend spannende wedstrijd met een ruststand van 12-10 nipt in het voordeel van de heren uit Wad dinxveen. De tweede helft kwam DWS terug en tot het laatste fluit signaal streden beide partijen voor de winst. In de laatste minuut en bij een stand van 19-19 verzuimden beide teams de winnende treffer te maken zodat ze de punten moesten delen. De mix-C groeit iedere week en gaat steeds beter samenspelen. Zij speelden tegen de Meeuwen uit Rotterdam. In de rust was de stand 7-4 in het voordeel van Rowah en in de tweede helft nam Rowah nog meer afstand en won de wedstrijd met 16-11. De allerjongsten, de mini's, speelden een heuse streekderby tegen Vires et Celeritas uit Gouda. Spelplezier staat bij dit team voorop maar win nen is natuurlijk nog leuker. Met een stand van 5-2 gingen de mini's aan de limonade. In de tweede helft bouwden ze de voorsprong verder uit en wonnen onder luid applaus de wedstrijd met 9-5. Het damessenioren 1 team stond tegenover hekkensluiter Saturnus uit Ridderkerk. Het werd geen walk-over zoals wellicht werd ver wacht. Wel won Rowah de wed strijd met de duidelijke cijfers 12-4. Gebrek aan concentratie, misschien wat onderschatting was de uitleg van trainer/coach Rob Jongkind. Hopelijk hervinden ze die concen tratie snel terug als de dames binnenkort moeten spelen tegen mede titelkandidaten Indus en HVOS. Het dames2 team sloot het weekend af en liet een leuke wed strijd tegen Roda uit Rotterdam zien. Wonnen de dames vorige week al van de Hollandiaan in een spannende wedstrijd, ook deze week wisten zij de punten in Wad dinxveen te houden. De dames spe len met plezier en dat zie je terug in het spel. Bij rust stond de stand van 5-2 op het scorebord. In de tweede helft leek het even of Rowah de voorsprong weg gaf, Roda naderde tot op 1 punt, 7-6, maar met een paar mooie aanval len brachten de dames van coach Henny de Schipper de eindstand op 9-6. Moerkapelle - Hoewel niemand binnen de w Moerkapelle met een ander scenario rekening had gehouden, was er zaterdag jongst leden na het met 3-2 veloren uitdu- el bij Schoonhoven een zekere droefenis te bemerken. Door dit verlies was de officiële degradatie een feit. Niet alleen het publiek was voor het duel al van die degra datie overtuigd, afgaande op het vertoonde spel met name in de eer ste helft de spelers zelf ook. De eer ste drie kwartier valt samen te vat ten als "slappe hap". Er werd zon der enige bezieling gespeeld en het aantal niet aangekomen passes was bijna niet te tellen. Door grote per soonlijke fouten stond Schoonho ven binnen een kwartier dan ook al op een 2-0 voorsprong. In de twee de helft werd uit een ander vaatje getapt. Er werd nu in ieder geval wel inzet getoond en ook verdedi gend stond het een stuk beter. Ook was de passing van beter gehalte, waardoor de voorhoede beter werd bereikt. Schoonhoven werd daardoor in de verdediging gedrongen en moest enkele zeilen bijzetten. In de laatste 20 minuten waren de "Blauw-Witten" nog tweemaal trefzeker. Eerst rondde Alex Hertog een fraaie actie knap af tot 3-1 en vijf minuten voor tijd kopte Gido Stuurman een voorzet van Alex Hertog mooi binnen. Ver der liet Schoonhoven het niet komen. Op 7 mei volgt thuis de,laatste wedstrijd tegen Leonidas. j

Hart van Holland | 2005 | | pagina 6