G LAATSTE HERDENKING BIJ MOMUMENT TWEEMANSPOLDER SPONTANE ACTIE GROEP 7 REH0B0THSCH00L STORMVLIEGERS 'NET NIET' VOOR JEUGD BRANDWEER MOERKAPELLE CONNIE WOUTERS OP DE BRES VOOR SCHOOL IN HAITI: 000 "PRACHTIG OM IETS VOOR JE MEDEMENS TE DOEN" EHBO-GESLAAGDEN OF GEVONDEN? Hart van Holland 27 april 2005 pagina 7 Zet zich in voor armen wereldwijd Baud Bescheiden opbrengst 3.000 stichtingen Collectes Kijkje nemen in Haïti? Springplank naar de toekomst Zevenhuizen -"Spiegeling naar de toekomst" - voor altijd herinneren wij ons diegenen, die zich hebben ingezet voor onze vrijheid", dat is de tekst die staat op het monument aan de Tweemanspolder. De Stich ting John E. McCormick Foundation houdt vrijdag 29 april de jaarlijkse herdenking aan de voet van het monument. Omdat het 29 april precies 60 jaar geleden is dat de overval op het jachthuis plaatsvond, heeft het bestuur van de stichting besloten extra aandacht aan deze laatste herdenking te besteden. De molens in de omgeving van het monument staan op 29 april in de rouwstand. Medewerking aan deze herdenking wordt verleend door onder andere de drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht, de heer Bink (The Last Post), het chr. gemengd koor Hosanna uit Gouda (100 leden) en De Gouwe Stem (120 leden). Bloemen worden gelegd door de Stichting John. E. McCormick Foun dation, Generaal Majoor M.A. Beu- ving namens de koninklijke mare chaussee, Kolonel McDaniel van de Amerikaanse ambassade en Cap tain Robin Davis van de Britse ambassade, de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle en het Verzet Zevenhuizen. Mochten er organisaties of perso nen zijn die eveneens aan de bloemlegging willen deelnemen dan kunnen zij contact opnemen met de stichting: 0180-631866. De cérémonie protocollaire zal plaatsvinden vanaf 19.20 uur ledereen is van harte welkom. Moerkapelle - Het was afgelopen vrijdag een drukte van belang op het plein bij de Rehobothschool. Groep 7 had dia's bekeken van meester van Noort van zijn reis naar Sri Lanka. Wat de meester daar allemaal gezien had maakte diepe indruk op de leerlingen; zij wilden met hun docenten iets organiseren voor de stichting "Iemand geeft om mij". Het werd uiteindelijk een rommel markt op het schoolplein, waar van a"es te koop en te doen was: plan ten, speelgoed, fruit, koffie brood- les, oliebollen en je kon paardrij den en boogschieten. ^e Stichting "Iemand geeft om mij hedankt alle kinderen en leer krachten van groep 7 en alle ouders heel hartelijk voor hun geweldige inzet. Dankzij hen werd het een enorm succes. Dank, ook namens de kinderen Sri Lanka, voor meer informatie: WvvW-iemandgeeftommij.nl diverse vrijwilligers het nodige enthousiasme aanwezig is. Dan moet je bijvoorbeeld denken aan het houden van een boeken markt, de stepmarathon, een rom melmarkt, kinderkledingbeurs en zangavonden." De onlangs gehouden kinderkle dingbeurs bracht een bescheiden opbrengst op van 296 euro. "Je moet toch ergens beginnen?", zegt Connie. "Het project in Haïti kan over een aantal jaren worden uitgesmeerd. Er zit dus geen dead line aan vast. Maar we hebben voor ons project een subsidieaan vraag ingediend bij het NCDO, dat zich bezighoudt met internationa le samenwerking en duurzame ontwikkeling. Deze instantie ver strekt, in samenwerking met het ministerie van Ontwikkelingssa menwerking, subsidies voor pro jecten in derde wereldlanden. Hoewel de criteria best streng zijn, gaan we voor een subsidie van 50.000 euro. Voor de school en het bijbehorende ziekenhuis is in totaal 75.000 euro nodig. Met zo'n subsidie zouden we een grote sprong voorwaarts maken." Uit een recent onderzoek van het tijdschrift HP/De Tijd bleek dat er in Nederland 3.000 stichtingen als Woord en Daad actief zijn. De kans is daarom groot dat de loka le ondernemers veelvuldig voor donaties worden benaderd en dat de inwoners van een gemeente waar activiteiten plaatsvinden 'donatiemoe' worden. "Dat klopt helemaal", erkent Connie. "Er zijn in ons land veel goedwillende organisaties bezig om iets voor de medemens te doen. Soms durf je nog amper iets aan de lokale ondernemer te vragen. Maar goed, toch willen we ons hier niet door laten tegenhouden. Dit geldt ook voor mij persoonlijk. Mijn bezigheden voor Woord en Daad geven me gewoon een goed gevoel. Daarnaast is het ook amu sant, want het vergroot je sociale netwerk. Je leert spelenderwijs toch allerlei mensen kennen." "Het is in positieve zin opvallend dat de collectes in onze gemeen schap voor Woord en Daad rela tief gezien behoorlijke opbreng sten opleveren", vervolgt Connie. "Gelukkig zijn de inwoners uit Zevenhuizen-Moerkapelle dus graag bereid om iets te doen. Dit versterkt ons enthousiasme, ook bij de vrijwilligers. Hetzelfde geldt voor de activiteiten, die over het algemeen druk worden bezocht. Wellicht speelt het ook rol dat in onze gemeenschap sprake is van een kerkelijke omgeving. Ik con stateer een enorme bereidheid om elkaar te helpen, in welk opzicht dan ook." Mocht het project voor de school in Haïti succesvol worden afge rond, gaan Connie en de andere leden van het comité dan per soonlijk een kijkje nemen? "Was dat maar waar", lacht ze. "Dat zal niet mogelijk zijn, want zoiets kunnen we niet bekostigen. Dat is overigens ook niet de bedoeling. Al het ingezamelde geld gaat naar het goede doel. Mochten er overi gens mensen zijn die zich ook voor Woord en Daad willen inspannen, dan kunnen ze mij altijd even bel len. (079-593 6911).Ik ben graag bereid om informatie over de stichting, de projecten en activitei ten te geven. Want ik kan dit vrij willigerswerk iedereen aanbeve len. Het vergroot je sociale leven en het is prachtig om iets voor je medemens te doen." Zevenhuizen - Postduivenvereni ging de Stormvliegers deed afge lopen zaterdag mee met een con cours vanuit Menen, 167 km. De duiven konden dankzij het mooie weer om 7.55 uur gelost worden. De eerste duif was om 10.16 uur thuis bij D.C. Brem. De bloemen voor de beste hokprestatie gingen net zoals de vorige vlucht naar Johan Heykoop, zijn duiven waren het snelst thuis. Uitslag: 1-4-5. D.C. Brem, 2-14-20. R. Brands, 3-6-7-19. Joh. Heykoop, 8. C.P. Edeling, 9. Jef- fry van den Haak, 10-18. Joh. Stof berg, 11. E.P. Verschoor, 12. C. Zwee- re, 13. C. Nobel, 15. N. Koppenaal, 16. B. Hertog, 17. W. Hulzinga. Moerkapelle - In Barendrecht werd zaterdag 23 april de gewestelijke Jeugdbrandweer-wedstrijden gespeeld. De Jeugdbrandweer van Moerkapelle deed mee met twee ploegen, de junioren (van 11 tot en met 15 jaar) en de aspiranten (16 tot en met 18 jaar). De junioren moesten om 9.30 uur starten in de wedstrijdcontainer. Dit is een grote container, speciaal ingericht voor dit soort wedstrijden met verplaats bare wanden en blussensoren. Een uur later was het de beurt aan de aspiranten. Zij kregen de medede ling dat er brand was uitgebroken op een kinderboerderij. Nadat 36 ploegen, verdeeld over drie wedstrijdbanen, gespeeld had den, werd aan het eind van de mid dag de prijsuitreiking gehouden. Zowel bij de junioren als bij de aspi ranten gingen de drie beste ploe gen door naar de provinciale wed strijden in Vught. Helaas voor de ploegen uit Moerkapelle moesten zij beide genoegen nemen met een vierde plek. De junioren kunnen zich nu gaan richten op het volgen de seizoen en voor de aspiranten komen er nog een paar onderlinge wedstrijden. Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. •o n n i e Wouters •steekt naast haar drukke gezins leven en haar eendaagse baan veel tijd en ener gie in de stichting Woord en Daad. De Moerkapelse zet zich in voor een stichting die werkt aan armoedebestrijding in de derde wereld en heeft onder andere tot doel om samen met lokale part ners in ontwikkelingslanden het leven van (kans)armen draaglijker te maken. Dit gebeurt door hen instrumenten in handen te geven, waarmee ze een hoopvolle toe komst op kunnen bouwen. Alle activiteiten gebeuren vanuit een christelijk perspectief. Vanuit een lokaal comité, dat Zoe- termeer, Gouda, Benthuizen, Bleiswijk, Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen-Moerkapelle als verspreidingsgebied heeft, is Con nie Wouters voor de stichting actief. "Het comité opeert onder de naam Midden Holland", vertelt ze. "In eerste instantie waren we enkel in de eigen gemeente actief. Maar het is beter om de krachten te bundelen. Hoewel de fusie nog officieel moet worden bekrachtigd, is er sprake van een verregaande samenwerking." Woord en Daad steunt wereldwijd projecten op het terrein van onderwijs, arbeid, inkomen en basisvoorzieningen. Op dit moment voert Woord en Daad actie onder het motto 'Vakonder wijs, springplank naar de toe komst!' Ook het comité Midden Holland doet hier aan mee, want momenteel loopt er een regionale actie voor de bouw van een 12- klassige school met ziekenhuis in Haïti. Het hele jaar door wordt er actie gevoerd voor dit goede doel. "Het is bijzonder plezierig om aan zo'n project mee te werken", aldus Connie. "We constateren dat er voor de activiteiten bij Zevenhuizen - EHBO-vereniging Zevenhuizen heeft er sinds begin april acht nieuwe Eerste Hulpverle ners bij. De kandidaten legden op 19 april hun toets af voor verband leer. Ook slaagden drie EHBO-ers voor deze toets; zij waren al in het bezit van het diploma Eerste hulp, doch waren 2 jaar geleden niet in de gelegenheid hun verbandleer te halen. In september starten de herhalings- lessen en in januari 2006 start een beginnerscursus "Eerste Hulp". Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. GEVONDEN: Kater, ongecastr. grijs/zwart gestreept, witte bef, buik, poten, snuit, schouder, Bredeweg, Zevenhuizen; Kater, ongecastr. zwart/witte sokken achter, voor 1 voetje en 1 teentje, vlek tussen achter poten, bef en buik, Bredeweg, Moerkapelle; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR Lapjespoes gesteriliseerd van 2 jaar Muisgrijze poes gesteriliseerd van 1 jaar ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- zenlMoerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk op www.ami- vedi.nl VERMIST: Poes, zwanger, rood cypers- gestreept, Hollvoetlaan, Moerkapelle;

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7