VEEL EMOTIES BIJ LINTJESREGEN IN WADDINXVEEN WADDINXVEEN ORGANISEERT THEMAWEEK 'DRUGS DRANK' EINDELIJK ECHTE HEMA ROOKWORST TE KOOP IN WADDINXVEEN Hart van Holland 4 mei 2005 Ml WAÜÜINXVEEN/BOSKOOpI He I fo'&3ïK!< BLACK GOSPEL WORKSHOP BEVRIJDINGSFEEST "DE PADDESTOEL" KOPPELKLAVERJASAVOND KLAVERJASSEN VOOR SINT VICTORKERK LU1LAK- KOPPELKLAVERJASSEN Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op vrijdag 29 april waren er twee Waddinxveners die een Koninklijke Onderscheiding gekregen als dank voor hun jaren lange inzet voor de samenleving. De heer F. Jonkman, die ruim zeven jaar burgemeester is geweest van Wad dinxveen, werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer H. de Heer, die zich al jarenlang actief inzet binnen de kerkelijke gemeenschap, werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De traditionele lintjesregen verliep dit jaar in het Gouwedorp op een bij zondere manier. Er was hoog bezoek en er kwamen veel emoties bij te pas. Fedde Jonkman was zichtbaar geë motioneerd toen hij van de Commis saris van de Koningin, de heer Frans- sen, de onderscheidingsversierselen kreeg opgespeld. Dit had alles te maken met het feit dat zijn zoon speciaal voor deze gelegenheid uit Amerika was overgekomen. Ook Hans de Heer nam vol trots zijn 'lin tje' in ontvangst uit handen van bur gemeester Roijers. Hoewel het aan tal gedecoreerden in Waddinxveen in 2005 ver achterbleef bij 2004 (elf onderscheidingen) was de lintjesre gen ook dit jaar onvergetelijk. Gedecoreerden Fedde Jonkman, was burgemeester van Waddinxveen van 1997 tot 2004. In die jaren stelde hij zich op als 'echte burgervader'. Hij begaf zich altijd graag onder de mensen en speelde een belangrijke rol bij het nader tot elkaar brengen van diver se religieuze groeperingen en maat schappelijke organisaties in Wad dinxveen. Tijdens zijn burgemeester schap heeft hij een aantal bijzonde re projecten in gang gezet. Zo is hij grondlegger van de zogeheten opschoondag in Waddinxveen, die vanaf 2000 jaarlijks wordt georgani seerd. Daarnaast wilde hij ook graag het bedrijfsleven en de inwoners van Waddinxveen dichter tot elkaar brengen. In dit kader promote hij bijvoorbeeld nadrukkelijk het hore- cafeest Wadd'Lekker. Bij zijn afscheid in juni vorig jaar werd Fedde Jonkman benoemd tot Ere burger van de gemeente Waddinx veen. De Koninklijke Onderschei ding, die hij vorige week ontving, is ongetwijfeld een kroon op al zijn werk. Hans de Heer heeft altijd gewerkt als assistent accountant bij de Vere niging van Nederlandse Gemeenten. Daarnaast was hij actief binnen de kerkelijke samenleving. Eerst in zijn woonplaats Den Haag: hier was hij van 1966 tot 1985 diaken, diaken scriba én ouderling van de wijkker- kenraad van de Gereformeerde Kerk Den Haag-Escamp. Tevens was hij scriba van de Commissie Algemene Zaken van drie wijken in Den Haag. Van 1986 tot 1994 was hij scriba van de wijkkerkenraad Ontmoetings- kerk Waddinxveen en van 1992 tot 2004 actuaris van de Provinciale Synode Zuid-Holland Oost van de Gereformeerde Kerken in Neder land. Daarnaast was Hans de Heer van 2000 tot 2004 notulist van het bestuur van het Regionaal Diensten centrum van de SOW-kerken in Zuid- Holland. Sinds 2004 is hij scriba van de Algemene Classicale Vergadering in Zuid-Holland. Huw lijke door Op d graaf bij ju De bi infoi C v Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Burgemeester Roij ers verrichtte dinsdag 26 april de officiële openingshandeling en ver klaarde daarmee de nieuwe Hema voor geopend. Het publiek kon vanaf woensdagmorgen de nieuwe winkel bewonderen. Onder het toe ziend oog van de genodigden en eigenaar Henk de Bas, draaide de burgemeester de lamellen om die voor de ingang van de winkel hin gen. Daarmee werd de tekst: "de Hema eindelijk in Waddinxveen" zichtbaar. Roijens gaf aan blij te zijn met de nieuwe winkel. "Over de rookworst mag ik niet praten van De Bas, maar die is natuurlijk het meest bekend van de Hema. Wel over de, ook heel bekende, oranjetompou- ces: die zijn de komende dagen te koop hier. Daarom moest de winkel natuurlijk voor Koninginnedag geo pend worden!" De winkel heeft de bekende indeling en kleurige uit straling zoals men die kent van de Hema. Het bijzondere van de winkel is dat zij het gebouw deelt met de Rabobank. Die is ook vernieuwd en werd een dag eerder feestelijk geo pend. Deze combinatie is uniek in Nederland. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Een groot deel van vorige week (23 t/m 29 april) stond voor jongeren in het teken van de themaweek 'drugs drank'. In deze week waren er verschillende activiteiten, georganiseerd door de gemeente Waddinxveen in samen werking met de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden Holland. Het doel van de week is om inwoners van Waddinxveen - en dan vooral jongeren - te wijzen op de gevol gen van diverse genotmiddelen, zoals alcohol en drugs én om ze te informeren over de verschillende hulpverlenende instanties die zich inzetten om het gebruik van deze middelen terug te dringen. Wet houder Dorenda Gerts, vanuit haar portefeuille onder meer verant woordelijk voor het jeugdbeleid van de gemeente, opende de the maweek op maandag 25 april. Zij deed dit door in een alcoholtestap paraat van de politie te blazen. De wethouder had geen alcohol gedronken en ontving een speciale BOB sleutelhanger. Deze sleutel hanger krijgt iedereen die aan een blaastest deelneemt en 'nuchter' wordt bevonden. Hierna opende de wethouder in het gemeentehuis de expositie 'Nuchtere Feiten'. Deze tentoonstelling laat mensen naden ken over de mogelijke gevolgen van het gebruik van drugs en drank. Activiteiten heel divers De activiteiten die in de thema- week plaatsvonden waren heel divers. De Jip/Jop-bus en het Jonge- reninformatiepunt waren aanwe zig bij het Coenecoop College en op de basisscholen. In de bus werd op een aantal data de voorlich tingsfilm 'één meter bier' ver toond. Deze film gaat over een 'gewoon' gezin, waarvan de oud ste zoon in het weekend regelma tig - te veel - drinkt. De film over jongeren en drugs die in de thema- week in de filmzaal van Kreater werd vertoond, was Trainspotting. Voor ouders van de leerlingen van het Coenecoop College was er ook een voorlichtingsavond georgani seerd over het herkennen en bespreekbaar maken van alcohol en drugsgebruik met kinderen. Bij een aantal sportverenigingen kon den mensen een kwartetspel spe len over drugs en drank en in ver schillende horecagelegenheden werd voorlichting gegeven over het gebruik van alcohol en de bekende BOB actie. De politie voer de overigens ook extra alcoholcon troles uit in Waddinxveen in de themaweek. Waddinxveense win keliers ontvingen nieuwe stickers, die de leeftijdsgrens voor de ver koop van tabak en alcohol aange ven. In groep 8 van de basisscholen werd aandacht besteed aan roken en de gevolgen daarvan. Waddinxveen - In de Ontmoe- tingskerk wordt dinsdag 24, don derdag 26 en zaterdag 28 mei een American Black Gospel Workshop onder leiding van Edith Casteleyn gegeven. Aansluitend is er zater dagavond een concert. Voor meer informatie of opgave, telefoon 0182-649880 of 0182-619777 of via e-mait egbertjan. blonk@filter- net.nl. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging "De Paddestoel" houdt donderdag 5 mei een groot bevrij dingsfeest. Dit feest vindt in en rondom het wijkgebouw plaats. Hiervoor worden de straten rond het wijkgebouw vanaf woensdag avond 4 mei tot donderdagavond 5 mei 23.00 uur afgesloten. Het feest begint om 13.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Voor meer informa tie: www.wsv-depaddestoei.nl. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt vrijdagavond 6 mei een koppelklaverjasavond. ledereen is welkom, aanvang om 20.00 uur in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Voor meer infor matie: Jan van Velzen, telefoon 0182-611171. Waddinxveen - in de Sint Victor- kerk vindt vrijdag 6 mei de achtste editie plaats van de klaverjascom- petitie, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het restauratie fonds van de Sint Victorkerk. leder een is welkom vanaf 19.30 uur in de pastorie aan de Zuidkade 176. Indien men niet in de gelegenheid is om te komen, in verband met vervoer, dan bestaat de mogelijk heid om opgehaald en thuisge bracht te worden. Voor meer informatie: Joop Brosens, telefoon 0182-615719. Boskoop - Stichting Ontmoetings Centrum Snijdeiwijk houdt vrijdag 13 mei een 'Luiiak-koppelklaverjas- avond'. De avond vangt aan om 20.30 uur in het Praathuis. Opge ven bij Jaap Boere, telefoon 0172- 216210.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 16