l Oeirvipefc SCHOOLEXAMENS VOOR VMBO BEGONNEN BEVRIJDINGSFEEST BEVRIJDINGSEVENEMENT DUIKEN IN ZEE GIDSEN MET JONGEREN PROGRAMMA BEVRIJDINGSDAG CONCORDIA BLIJFT IN DE SCHIJNWERPERS Hart van Holland 4 mei 2005 I^^WAPDINXVEEN/BOSKOOP pagina 19 Dorpsstraat, Ons Dorp «f iè f Door Karin Heeren mrnmrnmrnm- Boskoop - De Christelijke Muziek vereniging Concordia blijft, ondanks haar hoge leeftijd, volop in bewe ging. En daarbij schroomt men niet om aan zoveel mogelijk activiteiten mee te blijven doen. Zo werkt Con cordia op 5 mei mee aan het binnenhalen van het bevrijdings vuur, dat lopers van AV'47 die nacht ervoor vanuit Wageningen naar Boskoop zullen brengen. Zaterdag 14 mei zal Concordia om drie uur 's nachts zo'n duizend jeugdige voet ballertjes vanaf het Raadhuisplein naar het sportcomplex muzikaal begeleiden, waarna een spectaculai re opening van dit al even spectacu laire voetbaltoernooi van start zal gaan. En verder een concert op zaterdagmiddag 28 mei tijdens de Vooruitmarkt bij het Zorgcentrum aan de Boezemlaan en op 9 juni zijn zij aanwezig tijdens het binnenha len van de Avondvierdaagsenwan delaars in Boskoop en op vrijdag 17 juni de Avondvierdaagse te Gouda. En tenslotte in dit eerste half jaar verzorgt Concordia op vrijdag 24 juni het Rosariumconcert samen met het Hoeksewaards Shantykoor. Kortom, een fors programma, gekoppeld aan diverse evenemen ten in Boskoop en omgeving. Geïnteresseerd in een muziekoplei ding bij deze vereniging? Een vijftal professionele docenten staan weke lijks paraat. Daarbij is elke leerling verzekerd van een half uur privé-les per week, waarbij het gewenste blaasinstrument in bruikleen wordt gegeven evenals de benodigde muziekboeken. Voor nadere infor matie over opleiding of lidmaat schap kan men terecht bij de coör dinator opleidingen, Arie van den Ent, telefoon 0172-213594. Waddinxveen - Voor de leerlingen van de examenklassen van de sectie 'zorg en welzijn' is het dinsdag 26 en woensdag 27 april een spannen de dag. Hun vaardigheden op prak tisch gebied zullen getest gaan wor den. Met een deel theorie en een deel praktijk wordt het eerste deel van het schoolexamen afgelegd. Een 'patiënt' moet verzorgd worden en er worden cakejes gebakken als onderdeel van dit examen. Een voor een komen de leerlingen het lokaal binnen waar een 'patiënt' in bed ligt te wachten tot het pyja majasje vervangen wordt. Zij moe ten zich inleven in de rol van verzor gende van de thuiszorg. De mevrouw die in het bed ligt heeft longemfyseem en komt dus niet zo gemakkelijk overeind. "Is een papa gaai misschien een goed idee mevrouw?" Dat is een vraag die zij aan deze mevrouw moeten stellen. Natuurlijk begrijpt de patiënt niet gelijk wat er bedoeld wordt: "Zo'n vogel in een kooitje bedoel je?" En dan moeten de examenkandidaten hun kennis laten zien. Er volgt een uitleg wat een papegaai precies is en wat mevrouw er dan mee kan. Ze beloven dat zij bij de thuiszorgwin kel zullen informeren naar de mogelijkheden en de kosten. Daar na voeren zij een telefoongesprek met de 'thuiszorgwinkel' om te regelen dat de papegaai bij hun cli ënt bezorgd gaat worden. De meeste leerlingen zijn zichtbaar nerveus voor het praktische deel van het examen. Toch komen de meeste er goed uit. Soms worden ze een beetje in de goede richting geholpen als de patiënt maar nadrukkelijk blijft aangeven dat het overeind komen toch zo lastig is. Een enkele leerling denkt dat de papegaai echt een vogel is die naast het bed komt te zitten en waar dan een touw aanzit om zich aan over eind te trekken. Een andere verzor gende zit zo in haar verhaal over de papegaai dat ze vergeet haar pati ënt een schone pyjamajas aan te doen en soms blijft de patiënt op het randje van het bed achter. Ze zorgen er wel allemaal voor dat de papegaai van de thuiszorgwinkel er komt. Ter voorbereiding op het exa men zijn alle leerlingen van de sec tor zorg en welzijn op bezoek geweest bij de thuiszorgwinkel. Ondanks dat daar nadrukkelijk is gezegd dat legitimatie noodzakelijk is voor het lenen van materialen, vergeten bijna alle examenkandida ten dit detail. Een kleinigheidje binnen het grotere geheel. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging "De Paddestoel" orga niseert donderdag 5 mei een groot bevrijdingsfeest. Dit feest vindt in en rondom het wijkgebouw plaats. Hiervoor wor den de straten rond het wijkge bouw vanaf woensdagavond 4 mei tot donderdagavond 23.00 uur 5 mei afgesloten. De gehele dag door zijn er op het podium optre dens te zien en te horen van ver schillende bands, waaronder "De Amazing Stroopwafels". Het feest begint om 13.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Zoetermeer - De Zoetermeerse re- enactmentvereniging "Triple A" organiseert voor zaterdag 7 en zondag 8 mei op het schiereiland in het Van Tuyllpark een groot bevrij dingsevenement. Het schiereiland Waddinxveen - Aquarium-, terrari um- en vijververeniging 'De Gouwe Vis' houdt maandag 9 mei de laat ste thema-avond van dit seizoen. De avond wordt verzorgd door de wordt dat weekend omgetoverd tot een heus Tweede Wereldoorlog kampement. Voor meer informatie: Alex van Os, telefoon 06-54698502 079-3169824 of via e-mail ava- nos000@wanadoo.nl. heer Oscar Wildschut en heeft als thema: Duiken in Zee. Aanvang om 20.00 uur in gebouw Zonnig Zuid. Toegangsprijs 2,50. Waddinxveen - In het gemeentehuis van Waddinxveen is van 2 tot en met 12 mei de tentoonstelling "Gid sen met jongeren" van de stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden- Holland te bezichtigen. De tentoon stelling geeft in beelden het project 'Gidsen met jongeren' weer. Het project Gidsen met jongeren helpt jongeren die "even de weg kwijt zijn" en daar wat aan willen veran deren. Door een dag op pad te gaan met een gids (in veel gevallen een jongerenwerker), wordt een steun tje in de rug gegeven en duidelijk heid verkregen in de verwarring van het leven van de jongere op dat moment. Hierdoor zijn problemen veelal door de jongeren zelf te her stellen of een eventuele stap naar scholing, arbeidsmarkt of hulpverle ning is makkelijker. Het project is vrijwillig en bedoeld voor jongeren van 14 tot en met 21 jaar en wordt in zes gemeenten in Midden-Hol land uitgevoerd: Waddinxveen, Ber gambacht, Nederlek, Ouderkerk, Reeuwijk en Zevenhuizen-Moerka- pelle. Jongeren die meer informatie willen over het project kunnen con tact opnemen met Jacqueline van Veen van de stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Midden-Holland, tele foon 0182-640694. Boskoop - 10.30 uur Opening. Met het uitdelen van Zweeds wittebrood hij de winkel van Bakker Fijn aan de Burg. Colijnstraat. 10.30 uur Koffie drinken met gebak van Bakker Fijn hij de Heeren van Hoogwerf. 11.00 uur Bevrijdingsvuur. Het bedrijfings- vuur is door lopers van AV'47 opge haald in Wageningen en in een marathonloop naar Boskoop gebracht. In Boskoop zal AV'47 vanaf de A.P. van Neslaan worden vooraf gegaan door Harmonie Con- cordia. 11.00-12.00 uur Straatteke- nen. Omgeving Kerkstraat. 12.00- 13.00 uur Demonstratie door The Graceland Country Dancers. Omge- ving Gouweplein. 12.00-16.00 uur Jeugdtheater Mata Barista. Optre dens met een educatief karakter voor de jeugd op het Gouweplein. 12.30-13.30 uur Keep them Rolling. Komende vanuit de richting Bent huizen zal een groep historische voertuigen via Zijde, Torenpad rijden naar het Raadhuisplein voor een show. 13.00-16.00 uur Demo mini- motoren. Op de Burg. Colijnstraat en Torenpad. 12.30-17.00 uur Spijker broekhangen. 12.30 uur Steprace in diverse wedstrijdklasse onder leiding van Fitness Centrum Boskoop. Wed strijdklasse jeugd tot en met 16 jaar. 14.00 uur Wedstrijdklasse tot en met 50 jaar. 15.30 uur Wedstrijdklasse 50+. 13.30/15.00/16.30 uur Ringste ken. Gestreden zal worden om het open kampioenschap van Boskoop. Locatie Burg. Colijnstraat. 14.00 uur Dropping. Boven het centrum van Boskoop zullen enveloppen gedropt worden. Raap deze op en win een van de leuke prijzen. 16.00 uur Con cert Excelsior. Speciaal voor deze dag met de bekendste songs van Vera Lynn. 17.00-20.00 uur Optreden van een internationale artiest. 17.30 uur Prijsuitreiking. 20.00 uur Muziek op het plein. 22.30 uur Vuurwerk. De Oranjevereniging sluit de feestelijk heden af met een groots vuurwerk, in het centrum. Wi |J www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl! Wat hebben we toch weer een geluk gehad dit weekend. Hoe wel de Koninginnedag een beetje miezerig begon, klaarde het snel op en werd het een prachtige dag. Koninginnedag was voor mijn gevoel weer een zeer geslaagde dag met heel veel acti viteiten. De Dorpsstraat komt ieder jaar steeds voller te staan. De organisatoren kunnen weer terugzien op een geslaagde dag en dat is gezien hun maandenlan ge inspanningen een prachtige beloning. Wij mogen ons geluk kig prijzen met dorpsgenoten die zich voor zo'n dag willen inzet ten. Er zijn immers steeds minder vrijwilligers te mobiliseren om alle activiteiten op te zetten en te bemannen. Belangrijke tegenspe ler is de vakantie en het feit dat men steeds meer die vakantie elders wil doorbrengen. Schiphol kent hoogtijdagen en de wegen staan vol. We hebben geluk dat de Koningin nog in Nederland blijft, want anders zou het echt ten einde zijn. Ik hoop dat wij in ons dorp in staat blijven om ons zelf, maar vooral ook de kleine kinderen ieder jaar weer zo'n festijn te bezorgen. De verbazing op hun gezichtjes en het plezier wat zij beleven is uniek. Deze week hoorde ik dat eruit Zevenhuizen steeds meer koop kracht wegvloeit naar elders. Blijkbaar is de huidige aanbodmix onvoldoende om de consument binnen het dorp te houden. Op zich zou dat voor sommige artike len nog geen echte ramp zijn, maar in andere centra kent men ook de kunst van het verleiden. Zij maken het zo aantrekkelijk om alles daar maar gelijk te kopen. De combinatie Middenstand en festiviteiten is echter al decennia aanwezig. Zij zijn vaak de stimule rende krachten achter plaatselijke happenings. Ik durf te stellen dat uit een dorp zonder florerende Middenstand de fut gaat en dat men met moeite aansprekende manifestaties zal kunnen organi seren. Natuurlijk proberen onder nemers geld te verdienen aan die activiteiten, maar dat mag ook wel, het zijn immers net de kren ten in de pap. Een dorp kent als geen ander het fenomeen vrijwil ligers. Een stad moet er voor beta len en dan wordt het echt com mercieel. Dat vraagt grote aantal len en die hebben wij niet, dus kunnen wij maar beter onze Middenstand ondersteunen door zoveel mogelijk hier ter plaatse te kopen. Waarbij men de zekerheid heeft, dat wij intussen hard wer ken aan de aantrekkelijkheid van het dorp, uitbreiding van het aan bod en de gezelligheid. Niet alleen de Middenstand ondervindt drempels, ook vele inwoners vragen zich af of zij nog wel serieus genomen worden. Toen ik deze week via het Zuide inde het dorp binnenkwam viel mijn oog op de omhulde bushal tes. Ik stopte en las wat er op stond, maar begreep het niet. Iemand anders wees mij op de ontstane situatie. De website van Connexxion maakte alles duide lijk. 'Zij rijden om in verband met de hoogte van de drempels waar de nieuwe bussen niet overheen kunnen rijden.' Er zijn 5 haltes vervallen in de periode 19 april tot en met 31 mei met als oorzaak werkzaamheden(?). Het is inmiddels 1 mei en ik zie nog geen werkzaamheden. Dus zijn er een fors aantal reizigers al lange re tijd gedupeerd. Je zult maar op de Kratonlaan wonen, loop je toch gewoon even naar de Rozen straat. Nieuwe bussen, die er niet overheen kunnen? Ik moet ineens weer denken aan de vuilniswagen waaraan wij ons met z'n allen aan moeten passen. Zelden kreeg ik zoveel bijval en reacties. Ik kan mij niet voorstellen dat ineens alle bussen zijn vervangen en dat er echt een probleem is. Een grote groep dorpelingen wordt ernstig beknot in hun bewegingsvrijheid en dat door een maatschappij waarvan ik ooit las dat zij hun klanten weer wilden laten lachen. Voor mijn gevoel, hebben ze een drempel overschreden en gaat ze dat niet lukken. Arno Lamot (arno@lamot.nl)j

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19