TROUWLOCATIE NAAR KEUZE EI^HKKH Moerkapelle Zevenhuizen ZES KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN IN BOSKOOP oranjefeestweek op de rehoboihschool PEUTERSPEELZAAL IENIEMIENIE VIERT 15-JARIG BESTAAN I \- li «Müffgr. m. Zevenhuizen-Moerkapelle Gem. Zevenhuizen-Moerkap pagina 20 Door Karin Heeren Op deze pagina politieke onderwerpen in de samen- levaig van Zevenhuizen- Moe rkape lie en omgeving, de aanvraag aan de hand van een aantal cri teria: de locatie ligt binnen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle; de locatie mag niet in strijd zijn met de goede zeden en wat maatschappelijk aanvaard is; de rechtheb bende van de locatie dienst schriftelijk toe stemming te geven; de verkeersveiligheid mag niet in het geding zijn en de locatie dient tijdens het huwelijk vrij toegankelijk te zijn. Als er gekozen wordt voor trouwen in gebouwen anders dan de basisvoorziening dan geldt er een beperking voor het aantal aanwezigen van maximaal vijftig personen, tenzij er voor het gebouw een zogenaamde gebruikersvergunning is afgegeven, dan geldt het aantal van vijftig personen niet. Als er een aanvraag wordt ingediend voor het voltrekken van een huwelijk in de open lucht, dan dient ook een vergunning op grond van de APV (Algemeen Plaatselijke Verordening) te worden aangevraagd. Indien een bruidspaar voor de eigen locatie kiest, dan zijn alle kosten zoals bijvoorbeeld de huur en de inrichting voor het bruids paar. De buitengewoon ambtenaar van de Burgerlijke Stand is de enige gemeentelijke vertegenwoordiger tijdens de voltrekking. Over tijden en locaties kan overleg gepleegd worden met de gemeente, de afdeling Publiekszaken neemt de verzoeken in behandeling. Door Karin Heeren Mevrouw Van Kregten kwam naar het gemeentehuis van Boskoop met een flesje oranjebitter in de veronderstelling iemand anders te gaan feliciteren Boskoop - Verwarring, verrassing en blijdschap waren elementen tij dens de traditionele lintjesregen in Boskoop ter gelegenheid van viering van Koninginnedag in de prachtige raadszaal van Boskoop op vrijdag 29 april. Zes inwoners van Boskoop waren uitgenodigd om in het raadshuis te verschijnen om hun onderscheiding uit han den van burgemeester Rijsdijk te ontvangen. Feitelijk wonen er momenteel nog vijf van de onder scheiden personen in Boskoop, een decorandus woont inmiddels twee jaar in Waddinxveen. Burge meester Rijsdijk maakte daarbij een cryptische toespeling op de mogelijke samenvoeging van beide gemeenten. Burgemeester Rijsdijk begon zijn toespraak te vertellen dat hij juist twee jonge aanwezigen had uitge legd dat de penning van de burge meesters ambtsketting twee zijden heeft: een als vertegenwoordiger van de gemeente, een als vertegen woordiger van Hare Majesteit de Koningin. Deze zijde hing deze vrij dagochtend voor. Burgemeester Rijs dijk zei in het algemeen dat allen zich de afgelopen decennia op bij zondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de samenleving. Zij hebben zich ingespannen voor belangrijke doelen, voor andere mensen, op een wijze die uitgaat boven hetgeen van hem of haar mocht worden verwacht. Burge meester Rijsdijk heeft een Konink lijke Onderscheiding uitgereikt aan de heer J.M. van de Poel, de heer P.A. Looman, de heer J. van der Spek, mevrouw N. van Kregten-Dorrepaal en mevrouw J. Vermeij-de Jong. Allen werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heer J.G. Binken werd benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Van de Poel werd onder scheiden vanwege diverse bestuur lijke activiteiten sinds 1970 op het gebied van politiek, sport, cultuur en welzijn, onder andere bij de Stich ting Bibliotheek Boskoop, de Bos- koopse Ouderenraad, de vereniging 'Het plaatselijk Nut', de Oranjevere niging en de Rotarydub Boskoop. De heer Looman werd onderschei den vanwege diverse bestuurlijke activiteiten sinds 1968 voor de Ver eniging Ledenhulp Boskoop, de Stichting Boomkwekerijmuseum, de VW, het Boomkwekergilde en de Rooms-katholieke Kerk. De heer Van der Spek werd onderscheiden vanwege zijn initiërende, bestuur lijke en uitvoerende activiteiten op onder andere kerkelijk terrein en Zevenhuizen - De gemeenteraad heeft op 19 april tijdens de raadsvergadering besloten om de gehele gemeente aan te wijzen als locatie voor het voltrekken van huwelijken en registraties van partnerschappen. Onder bepaalde voorwaarden is het door dit besluit mogelijk om zelf te kiezen waar in de gemeente men wil trouwen of het partner schap wil laten registreren. Hierdoor wordt het mogelijk om bijvoorbeeld in een restau rant te trouwen, in de huiselijke sfeer thuis of ergens buiten. van de Vrijzinnig Hervormde gemeente, wijkgebouw De Vierkap en de dorpshuizen Swanla en Op Moer. Deze vijf locaties beho ren ook nu nog tot de basisvoorziening van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Door ook andere locaties binnen de gemeen te mogelijk te maken is het naar het oordeel van de gemeente aantrekkelijker om binnen de eigen gemeente te trouwen en hiermee komt de gemeente tegemoet aan de wensen van hun inwoners om iets speciaals van hun huwelijksdag te maken. Tot aan het raadsbesluit was het mogelijk om op vijf locaties binnen de gemeente te trou wen: het gemeentehuis, het kerkgebouw Er zijn wel een aantal voorwaarden verbon den aan de keuze van de trouwlocatie. Het hoofd van de afdeling publiekszaken toets Door Karin Heeren op het gebied van hulpverlening aan met name buitenlandse instan ties. Zo richtte hij onder andere de Stichting 'Siniko Geva', de Stichting 'Oost Europa Boskoop' en de Stich ting 'Elizabethfonds' op. De heer Van der Spek is sinds twee jaar inwoner van Waddinxveen. Omdat hij tot 2002 in Boskoop woonde en zijn vrijwilligerswerk voornamelijk ten goede komt van de Boskoopse samenleving ontvangt hij de onder scheiding in Boskoop. Mevrouw van Kregten-Dorrepaal werd onderscheiden omdat zij acti viteiten verricht voor onder meer KWF Kankerbestrijding (sinds 1974), Muziekschool Goedhart (sinds 1994), de Oranjevereniging Boskoop en de Accordeola's. Mevrouw Vermeij-de Jong werd onderscheiden omdat zij vanaf 1976 op een aantal terreinen bestuurlijk en anderszins actief is en was, zoals in het vrouwenwerk, de kerk, het bejaardenwerk, het gehandicaptenwerk en de wereld winkel. De heer Binken werd onderscheiden omdat hij sinds 1980 diverse bestuurlijke activiteiten ontplooit op muzikaal gebied, op welzijnsterrein en in de gemeente politiek. Ook leverde en levert hij bijdragen aan de voortgang van de activiteiten van Stichting Zorgpart- ners Midden-Holland. 16 juni 2005 zal de heer Binken, na 25 jaar, afscheid nemen als gemeente raadslid. Moerkapelle - Vrijdag 29 april vond bij de Rehobothschool de afsluiting plaats van een hele feestweek. Deze dag waren er vele activiteiten in en om school ter gelegenheid van Koninginnedag. Wethouder mevrouw M. te Meij was aanwezig om het startschot te geven voor de sponsorloop van groep acht. De opbrengst van de sponsorloop gaat naar de Stichting 'Iemand geeft om mij', in Moerkapelle opgericht na de Tsunami en bestemd voor een meis jeshuis in Sri Lanka. De opbrengst is nog niet precies bekend, maar zal zo rond de 2500 euro bedragen. Elke groep had zo een eigen acti viteit. De kleuters gingen verkleed als prinsen en prinsessen. De kinde ren van groep drie en vier gingen met gerbera's naar het bejaardente huis en hebben daar vaderlandse lie deren gezongen. Ook lieten zij bal lonnen op, de eerste meldingen van de landing van de ballonnen zijn reeds binnen, maar er is ook hiervan nog geen definitieve uitslag bekend. De groepen vijf, zes en zeven heb ben een puzzeltocht door het dorp gehouden door middel van foto's. Alle groepen acht hebben de spon sorloop gedaan. Bij deze oudste kin deren van de basisschool is ook de heer Koster op bezoek geweest. Hij woont tegenover de school en heeft verteld over Moerkapelle in oor logstijd. Tot slot hebben alle groe pen de dag besloten met het eten van oranjegebak. Waddinxveen - Met ballonnen en slingers is er heel de week voor de meivakantie een gezellige feeste lijke stemming geweest bij peu terspeelzaal leniemienie. Op deze manier werd stil gestaan bij het feit dat de peuterspeelzaal al vijf tien jaar in de gemeente actief is en inmiddels vele kinderen onder de hoede heeft gehad. Zowel voor de ouders als de kinderen waren er feestelijke momenten. Alle kindjes hebben een eigen placemat gemaakt met vijftien vingertjes. Zij hebben ze allemaal mee gekregen naar huis. Zij hebben kunnen genie ten van een leuk poppenspel ver zorgt door de leidsters van de peu terspeelzaal leniemienie. En daarna was het lekker poffertjes eten voor alle kinderen. Voor de ouders was er koffie en gezellig samen zijn bij het wegbrengen van de kindjes. Bij het ophalen kregen alle ouders een bon bon mee naar huis.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 20