EERSTE ORANJE FESTIVAL NESSELANDE GROOT SUCCES SHAKING HANDS een rondreis door europa met het oog op moederdag provincies roepen november uit tot hoiland-maand ROTTERDAM nesselande pagina 23 Door Geertrude Verweij Nesselande - De leerlingen van de Openbare Basisschool Passe-Partout sloten afgelopen week hun intro ductieweek 'Shaking hands' af met een voorstelling in het Engels. Onder leiding van Kathie Distefano gingen de leerlingen aan de slag. Kathie, Amerikaanse van origine, is parttime verbonden als docent drama en theater aan de Wolfert tweetalig, een school voor open baar voortgezet onderwijs. Oe leerlingen van groep 1/2 open den luidkeels de voorstelling met bet lied "If you're happy and you Know it", gevolgd door groep 3/4 met een lied "Between the boys and the girls". Groep 5 bracht een clownsact met Engelse dialogen, waarna de groepen 6/7 en 8 een heus koninklijk sprookje ten tonele brachten. De belangstelling van de ouders was groot. Een introductieweek die begon met een doedelzakspeler en het oplaten van ballonnen na geteld te hebben "untill ten". Er waren Engelse drop, muffins en brownies voor de kinde ren en de ouders. De school werd versierd met zelfgemaakte vlaggen, een telefooncel en een dubbeldek ker. Multimedia in het Engels en sporten als darts en tennis ontbra ken niet. Directeur Lucy Alberts licht toe: "In het komend schooljaar gaan wij deelnemen aan het project Early gaan vervroegd Engels geven in de groepen 1/2 (5 uur per week) en de overige groepen krijgen 1 uur per week een activiteit in het Engels, vooral gericht op musische vorming. Een leerkracht met Engels als moe dertaal wordt hiervoor aangetrok ken. Het doel is alle kinderen tot twaalf jaar nu en later optimaal toe gang te geven tot de internationale come on, let's go for it! Waddinxveen - In het kader van de "weken van het reisboek" geeft Ton de Bruijn een multimediapre- sentatie met als titel "Europa 2002". Deze presentatie vindt plaats op donderdag 19 mei om 19.30 uur in de bibliotheek van Waddinxveen. De toegangsprijs bedraagt €3,50 bij voorinschrijving en €5,00 tijdens de avond zelf. Aan melden is mogelijk aan de informa tiebalie of via de website van de bibliotheek (www.bibliotheekwad- dinxveen.nl). Voor meer informatie: telefoon 0182- 640572. Regio - De provincies Noord- en zuid-Holland hebben, in het kader van bet 25-jarig regeringsjubileum van Koningin Beatrix, de maand November uitgeroepen tot 'Holland- and'. Beide provincies organise- |en gedurende die maand verschil- ande activiteiten voor alle inwoners. e eers1e activiteit is de lancering an een speciale website: www.hol- land-maand.nl. Hierop staan onder meer het programma, nieuws en achtergronden. Daarnaast wordt gedurende de komende maanden bekend gemaakt welke activiteiten er allemaal wanneer plaatsvinden. De informatie op de website wordt regelmatig geactualiseerd. De officiële aftrap van de 'Holland- Maand' is op 1 november met een gemeenschappelijke Statenzitting in Dordrecht. De afsluiting is op 24 november in Haarlem met tal van festiviteiten. Op 4 november bezoekt de Koningin de provincie Noord- Holland in het kader van haar jubileum. Op 11 november brengt de Koningin een bezoek aan Zuid-Holland. Waddinxveen - Moederdag is sinds jaar en dag een "Zeg het met bloe- men"-dag. In de Wereldwinkel staan die bloemen op een prachtige zijden sjaal of op een serie borden en vazen. Verder is er een assortiment kleurige houten en rieten bloemen en er zijn zelfs kaarsbloemen. Geen bloemen dit jaar? Dan kom je met een van de vele andere originele producten ook goed voor de dag! "Pi" heten de keramieke knopen op de nieuwe Thaise notitieboek jes. Oorspronkelijk werden ze gebruikt als fiches bij het gokken en later werden ze zelfs een legaal betaalmiddel. Op de achterkant stond de waarde en het Chinese karakter van de eigenaar. De bij zonder boekjes vallen onder de nieuwe producten met een "speci al touch" uit de zomerfolder van de Wereldwinkel. Kortom, er zijn geschenken voor iedere moeder en voor de kleine en de grote beurs. Kijk ook eens bij de maandaanbieding van het Vietna mees glaswerk! Nesselande - In de Rotterdamse wijk Nesselande werd dit jaar voor het eerst koninginnedagactivitei ten georganiseerd door het pas opgerichte Oranjecomité. De aftrap werd de avond voor konin ginnedag gegeven door middel van een lichtjesoptocht door de wijk. Hoewel de zon uitbundig scheen en de lichtjes nauwelijks zichtbaar waren, deed dat niets af aan de feestelijkheid. Begeleid door de Kleine Trompetter liep een lange stoet kinderen door de Laan van Avantgarde. Op koninginnedag zelf stond speelden alle festiviteiten zich af in de Gerrit Rietveldstraat. Verschil lende ondernemers uit de omge ving hadden een kraampje gehuurd en verkochten er hun pro ducten. Ook hadden veel kinderen hun oude speelgoed en andere spulletjes uitgestald op kleedjes. Omdat er een prijsje was uitge loofd voor degene met het leukste kleedje hadden de meesten flink hun best gedaan hun plaatsje zo leuk mogelijk aan te kleden. Uit eindelijk ging de derde prijs naar Iris, de tweede prijs was voor Sterre en Olivier en de eerste prijs ging naar Pim en zijn vrienden. Het weer werkte erg mee en het Beachcafe werd druk bezocht. Kin deren speelden in het zand terwijl hun ouders ontspanden in de strandstoelen. Achterin de straat speelde een bandje en er waren springkussens en een ballenbak voor de kleintjes, 's Middags wer den er allerlei oud-Hollandse spel letjes neergezet, waar groot en klein zich vermaakten. Rond twaalf uur werden alle kinderen opgeroe pen een ballon te komen halen bij de Opzoomerbus die aan het begin van de straat geparkeerd stond. Het duurde even voor alle kinderen een ballon hadden, maar daarna werden ze allemaal tegelijk opge laten, wat een heel feestelijk gezicht was. De organisatie kan tevreden zijn. Het eerste Oranje Festival Nesselan de was een groot succes.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 23