Zevenhuizen - Nieuws De Verjaardagskaartenactie is nieuw! Emissie Rabo Performance Plus Note Open Dag Hoge Zuidplaspolder WAO weg, WIA komt Rabobank De bank waar je lid van wordt Wegens succes verlengd tot eind juni! Tot 3 maanden geen rente betalen Weeknieuws Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Wilt u een afspraak? Bel met (0180) 63 73 53. Hart van Holland 4 mei 2005 Rabobank voor u, van en door uw bank 7e jaargang nummer 309 A Ben je tussen 1 en 12 jaar oud dan zul je rond je verjaardag deze leuke kaart ontvangen. Wij nodigen je dan uit, om na je ver jaardag, je spaarpot te legen bij de Rabobank in Zevenhuizen. Er ligt dan een leuk cadeau op je te wachten. Als jij of je ouders nog vragen hebben, dan kunnen ze natuurlijk altijd bellen! Veel spaarplezier allemaal. LET OP: Als je deze kaart ontvangt? Dan heb ben wij iets leuks voor je. Rabo Securities introduceert een nieuwe variant van de structuur die eerder gebruikt is voor onder andere de Global Titans Obligaties. Nu is echter het mandje aandelen ver nieuwd (25 stuks) en ook de manier waarop Rabo Securities de coupon berekent: vanaf de start wordt 8% bij de performance van de individuele aandelen opgeteld. Productbeschrijving Rabo Performance Plus Note 2005-2014. De Rabo Performance Plus Note kent de eerste twee jaar een vaste coupon van 5%. In jaar drie tot en met negen is de coupon vervolgens variabel en afhankelijk van de performance van een mandje van 25 aandelen. De Rabo Performance Plus Note ver schilt van eerdere variabele coupon obligaties (bijvoorbeeld de Global Titans Obligaties) doordat in jaar drie tot en met negen de performance van de individuele aandelen niet op 0%, maar op +8% start. Dit biedt extra bescherming, omdat de floor van de individuele aandelen nu op -17% in plaats van -25% ligt. Ook zorgt het ervoor dat bij een vlakke of licht negatieve performance van de aande len toch een mooie coupon kan wor den betaald. Het product kent verder geen clickmechanisme, zoals bij de Rabo Performance Clicker, waarmee performances van aandelen worden vastgeklikt. Belangrijk voor het product is verder dat het in-the-money mechanisme vooral waarde toevoegt wanneer de markt de komende negen jaar zich zij waarts beweegt, waarbij de volatiliteit van de individuele aandelen laag is (kleine koersuitslagen ten opzichte van het gemiddelde) en de correlatie tus sen de aandelen hoog. In dat geval zorgt het in-the-money mechanisme ervoor dat de coupon al snel relatief hoog is doordat er 8% bij de perfor mances van de individuele aandelen wordt opgeteld. Wat positief is aan de onderliggende aandelen is dat ze weinig tot geen overlap vertonen met de eerder uitge geven Global Titans-obligaties en de Performance Clicker. Dit is uit het oog punt van spreiding positief voor beleg gers die soortgelijke producten al bezitten. Vorige week bent u via deze pagina geïnformeerd over de Open Dag Hoge Zuidplaspolder op zaterdag 28 mei 2005. Wekelijks wordt u voorge steld aan één van de vijf onderne mers die een modern glastuinbouw bedrijf hebben gerealiseerd in de Hoge Zuidplaspolder. Deze week vertelt: Rozenkwekerij Rozenhof B.V. Rozenkwekerij Rozenhof B.V. is het bedrijf van Frank en Sandra Olieman. Wij kweken op ongeveer 5,6 hectare grootbloemige rode rozen en doen dat met een sterk team van personeelsle den. De manier van telen is nergens zover geautomatiseerd doorgevoerd als hier. De rozen komen via een door- schuifsysteem langs het betonpad. Daar worden de rozen geknipt en in een vor kensysteem gehangen. Het vorksysteem transporteert de rozen direct naar de schuur, waar ze automatisch worden overgepakt door de bosmachine. Door veel te automatiseren en groei- licht te gebruiken hebben wij de beste kwaliteit gekregen. De rozen worden op de Bloemenveiling Aalsmeer ver markt. 98 procent wordt verhandeld naar Europese landen. Op 28 mei is de open dag en laten wij u graag zien, hoe het allemaal in zijn werk gaat. Volgende week: Paprikakwekerij A.W Slaman. De campagne Woonruimte wordt door onze bank verlengd tot 30 juni 2005. In verband met de volle agenda's geeft dit u meer gelegen heid om uit te laten zoeken of het ook voor u interessant is. Op 1 januari 2006 vervangt de Wet WIA (werk en inkomen naar arbeids vermogen) de huidige WAO. Belang rijkste verschil is dat deze nieuwe wet uitgaat van wat mensen nog wél kun nen (arbeidsgeschiktheid), in plaats van ónmogelijkheden (arbeidsonge schiktheid). Kunnen mensen echt niet meer aan de slag, dan is er een goede inkomensbescherming. De afgelopen twee weken heeft u op deze pagina kunnen lezen welke twee regelingen er binnen de WIA bestaan en wat de gevolgen van de wet zijn voor werkgevers. Deze week het derde en laatste artikel over de wet WIA, waarin de gevolgen voor werknemers aan de orde komen. Wat betekent de WIA voor werknemers? Een werknemer die volledig en duur zaam arbeidsongeschikt is verklaard, kan rekenen op de IVA-regeling. De overheid beschermt het inkomen. Deze werk nemer ontvangt een loongerelateerde uitkering gebaseerd op het laatstver diende loon. Iemand die gedeeltelijk arbeidsgeschikt is, kan werken. Gedeeltelijk arbeidsonge schikte werknemers krijgen eerst een uitkering die is gebaseerd op het laatst verdiende loon. Daarna heeft iemand recht op een loonaanvulling of vervolg uitkering. Iemand die, volgens de rege ling, 'onvoldoende' werkt (minder dan 50% van wat hij zou kunnen verdienen), gaat er qua inkomen flink op achteruit. Het eventuele loon wordt slechts aange vuld met een percentage van het mini mumloon. Voor iemand die wel werkt en ook 'voldoende' verdient, blijft de schade beperkt. Het nieuwe loon wordt aangevuld. Meer werken, betekent dus meer geld. Het UWV toetst periodiek het recht op deze loonaanvulling. Alleen voor 'nieuwe gevallen' De WIA is alleen van toepassing op nieuwe ziektegevallen (ziek vanaf 1 januari 2004). Werknemers die al voor 1 januari 2006 een uitkering ontvangen volgens de WAO, blijven in de 'oude' WAO. Maar ze krijgen wel een herkeu ring volgens strengere keuringseisen. WAO'ers van 50 jaar en ouder worden in principe niet herkeurd. Deze strengere keuringseisen gelden ook voor de WIA. Zo is bijvoorbeeld nieuw dat werk nemers worden gekeurd op voltijd banen. Ook als zij in deeltijd werkten. Meer weten? Wilt u meer weten over de wet WIA? Neem dan contact op met Karin Koster, via telefoonnummer (0180) 63 73 23, of kijk opwww.interpolis.nl/socialezekerheid. Rabobank presenteert blindentrai- ning aan pers De pers kreeg op 25 april een voor proefje van de nieuwe training Digi taal Betalingsverkeer voor blinden en slechtzienden.De Rabobank organi seert deze cursus in het Apeldoornse revalidatiecentrum Visio het Loo Erf. De Rabobank maakte het pakket Rabobank Telebankieren Extra (RTE) toegankelijk voor mensen met een visuele beperking. Zo'n 3.000 perso nen maken daar op dit moment gebruik van. De laatste tijd ontstond een toenemende vraag naar trainin gen, die tot op heden niet bestonden. Dit blijkt ook uit het grote aantal inschrijvingen voor deze cursus. 'Onder deze doelgroep zijn er altijd personen die het telebankieren zelf aanleren middels de demo, maar sommigen kunnen een extra steuntje in de rug goed gebruiken', aldus Raquel Wanrooij, projectleider. 'We vinden het belangrijk dat niemand uitgesloten wordt van deelname aan het betalingsverkeer en voelen het als onze sociale plicht iedereen daar in te faciliteren.' De cursus kwam tot stand met steun van de Rabobank Foundation. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij Viso het Loo Erf. Per mail via info@looerf.nl of telefonisch 055- 5800800. De training wordt elke twee weken op maandag gegeven. Meer informatie staat op www.visioweb.nl Actuele spaarrentes op Rabo Internetbankieren Actuele rentegegevens voor spaarre keningen binnen Rabo Internetban kieren zijn sinds 24 april te zien door een link in het transactieoverzicht van spaarrekeningen. Achter de link wordt een scherm geopend met daarin de volgende gegevens: De opgebouwde rente. Deze infor matie was voorheen zichtbaar in het transactieoverzicht van de spaarrekening. De actuele rentepercentage(s) die gelden voor de spaarrekening. Een toelichting op de rentebereke ning. De renterekening, indien aanwezig. De getoonde informatie is 'live'. Als de spaarvorm verandert, dan is de rente-informatie de volgende werk dag beschikbaar. Het kunnen raadplegen van deze informatie binnen Rabo Internetban kieren was een wens die zowel bij banken als klanten al geruime tijd bestond. Klanten worden op de nieu we functionaliteit geattendeerd door een bericht op de startpagina van Rabo Internetbankieren Betalen en Sparen. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestijden: Openingstijden: qeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: 9.131 Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2