1 KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER ROB VISSER AANVOERDER MARCO TERPSTRA: DIER VERMIST OF GEVONDEN? 'HET MAG ALLEMAAL VEEL BRUISENDER BIJ V.V. GROENEWEG' OPBRENGST COLLECTE UITSLAG KONINGINNEDAG VISWEDSTRIJD SCHILDERIJEN EXPOSITIE VOOR KWF SUCCES Hart van Holland 4 mei 2005 ^zËvËnhÜTzEN - MOERKAPELLE pagina 7 J*! www.amivedi.nl Door Karin Heeren ■iffllfflffif1 «(I De heer Visser werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau Zevenhuizen - Hij vond het al een vreemde uitnodiging: bij de gemeente zijn visie gaan toelichten op de gehandicaptensport in een gesprek met de burgemeester. Een onderwerp waar de heer Rob Visser maar zijdelings mee te maken heeft. Toen hij 's morgens de Telegraaf opsloeg en daarin een artikel las over het gebruik om onder valse voorwendselen op het gemeente huis te verschijnen op 29 april zo rond elf uur en hij bovendien nog een aantal bekenden tegenkwam waarvan één hem heel hartelijk feli citeerde, toen werd het duidelijk dat hij deze ochtend een koninklijke onderscheiding zou krijgen. De heer Rob Visser werd Lid in de Orde van Oranje Nassau. In een overvolle raadszaal sprak bur gemeester Westendorp de heer Vis ser en zijn vrouw toe. De burge meester noemde de heer Visser iemand die iets tot stand wil bren gen, een voortrekker, deels individu eel, deels in teamverband. De heer Visser is daarbij niet alleen initiatief nemer in beleidszaken maar tevens uitvoerder. "De term 'maatschappe lijk verantwoord ondernemen' past in die zin goed bij hem, omdat hij de koppeling tussen sport en het goede doel maakt, hij schenker en ontvan ger met elkaar in contact brengt, mensen ervan weet te overtuigen dat een gift meer is dan alleen het schenken van geld en dat hij er bovendien voor zorgt dat het geld op de juiste plek terechtkomt." Aldus burgemeester Westendorp. De heer Visser werd ook toegespro ken door de heer Hans Blankert van de 'Stichting Charity en Sport' die hem hartelijk feliciteerde met de onderscheiding. De heer Blankert maakte ook een aantal politieke sta tements: hij is van mening dat "Den Haag" ook snel in de gaten moet krijgen dat vrijwilligers heel belang rijk zijn voor de samenleving en dat dit gestimuleerd moet worden in plaats van fiscaal belast. Als voor beeld noemde hij een evenement waarbij vele vrijwilligers ervoor had den gezorgd dat het parkeren bui ten goed was verlopen in ruil voor een shirtje en een warme maaltijd en dat deze vrijwilligers hiervoor achteraf fiscaal zijn belast. Ten twee de was hij van mening dat de gewoonte van 'lintjesregen' op de 29e april doorbroken zal moeten worden, door het jaar heen zijn er vaak vele gelegenheden waarbij de uitreiking van een onderscheiding beter past. De heer Visser bedankte alle aanwe zigen voor hun aanwezigheid en vroeg burgemeester Westendorp Koningin Beatrix te bedanken namens hem. Hij stond daarna nog even stil bij het begin van zijn bestuurlijke aspiraties: het behoud van het natuurbad 'het zwarte plas je' in Hillergsberg, Rotterdam. Hij benadrukte dat hij dit en alle ande re activiteiten die daarop zijn gevolgd altijd met veel plezier heeft gedaan. De heer Visser is onderscheiden voor zijn activiteiten als bestuurslid en voorzitter van "Cavolcade", de rij- vereniging manege van Hillegers- berg; hij was 26 jaar secretaris en voorzitter van de waterpolovereni- ging "S.V.H"; initiatiefnemer voor de overname van het natuurzwem- bad 't Zwarte Plasje en 16 jaar secre taris van het zwembad; 4 jaar bestuurslid van V.P.V.-Assurantie; oprichter, bestuurslid, vice-voorzitter en voorzitter van 'Verkoop Je Loop'; medeoprichter van de belangen groep Oud Verlaat in 1990; medeop richter, bestuurslid en secretaris van de Stichting 'Charity en Sport' en voorzitter van de Stichting 'Vrienden van de Kinderboerderij de Blijde Wei'. Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. Eerder dit jaar gaf trainer Ben Stukart in Het Voetstuk aan dat handhaving in de vierde klas se voor voetbal- vereniging Groeneweg het maximaal haalbare zou zijn. Lange tijd zag het er naar uit dat de Zevenhuizense zondagclub weer naar het laagste amateurniveau zou afzakken. Maar afgelopen zon dag was er, ondanks de 2-1 neder laag bij SMV/Hillegersberg, sprake van grote opluchting. Want door dat de concurrentie verloor, is Groe neweg op de voorlaatste speeldag veilig en zal dus volgend seizoen wederom in de vierde klasse uitko men. Aanvoerder Marco Terpstra had een belangrijk aandeel in de handhaving. De medewerker van de Rabobank Zevenhuizen-Moer- kapelle blikt daarom nog eens terug, kijkt ook vooruit en geeft zijn visie over het functioneren van de club. "Ik ben bijzonder blij dat we ons hebben gehandhaafd", zegt Marco een paar uur na de wedstrijd tegen SMV/Hillegersberg. "Hiermee is de doelstelling van het seizoen bereikt. Als we weer waren gede gradeerd dan had Groeneweg het imago van een jojo gekregen. Ik speel nu zeven seizoenen in het eerste elftal. In die periode ben ik tweemaal gedegradeerd en vervol gens ook weer vanuit de vijfde klas se tweemaal gepromoveerd. Ook daarom is het belangrijk dat we volgend seizoen 'gewoon' weer vierdeklasser zijn. Dan kun je in alle rust verder bouwen Potentie Want vergis je niet, deze selectie heeft veel potentie", vervolgt Marco Terpstra. "De meeste spelers Z|jn van rond de twintig jaar. Met mijn 26 levensjaren behoor ik nota bene al tot de routiniers. Ik ben daarom redelijk optimistisch voor toekomst. De kans is groot dat voormalig topscorer Maurice Eckhardt terugkomt van Jodan Boys. Als dit gebeurt, worden we een stuk sterker". Toch is het huidi ge seizoen moeizaam verlopen. Uit de eerste periode (acht duels) behaalde Groeneweg slechts drie punten. "Toen zat het elftal niet goed in elkaar", erkent Marco. "In verdedigend en scorend opzicht lie ten we teveel steken vallen". Maatregelen Trainer Ben Stukart nam vervolgens een aantal maatregelen. "Hij stapte van het drie spitsen systeem over naar twee spitsen", vertelt Marco. "Daarnaast stelde Stukart, op voor stopper Bart Eindhoven na, een compleet nieuwe defensie samen. Zo belandde ik vanaf het midden veld op de liberopositie. Rick van Yperern verhuisde eveneens van het middenveld naar de achterhoe de. Hij werd linksback. Dennis van Vliet werd van de voorhoede naar de rechtsbackpositie gehaald. De nadruk kwam meer op het voorko men van doelpunten te liggen. Eerst de 'nul' veilig te stellen en vandaar uit naar voren zien te spe len". Succesvolle omzetting Marco: "Dit was een succesvolle omzetting. In de tweede periode haalden we tien punten en in de derde periode staan we, met nog één wedstrijd te gaan, ook op tien punten. Komende zondag sluiten we het seizoen af met een tuiswed- strijd tegen Dilletant, dat van ons moet winnen om kampioen te wor den. Aangezien Groeneweg vrij is van degradatiezorgen en daardoor zonder enige druk kan spelen, zie ik ons wel tot een stuntje in staat". Behoudende club Het zal wellicht nog een aantal jaren duren voordat Groeneweg eens om het kampioenschap in de vierde klasse speelt. Er is hiervoor volgens insiders sprake van een te behoudend beleid, zeker op het gebied van sponsoring. In tegen stelling tot veel andere clubs is er geen sponsorcommissie en speelt het eerste elftal niet eens met een gesponsorde wedstrijdbal. "Tja, en als je dan ziet met wat voor ballen we moeten spelen. We zouden best een aantal nieuwe ballen kunnen gebruiken", zegt Marco Terpstra. "Groeneweg is inderdaad te behoudend. Het mag allemaal veel bruisender, vooral als het om de sponsoring gaat. We lopen hiermee achter bij andere verenigingen". Twee clubs is teveel in de gemeente? Zaterdagclub Moerkapelle is in dit opzicht in ieder geval een stuk verder. Daar heeft men wel een sponsorclub en zijn er voor het plaatselijke bedrijfsleven diverse activiteiten. Waarom worden de clubs eigenlijk niet samenge voegd? "Dan zou je in ieder geval meer kwaliteit in de selecties krij gen", denkt Marco hardop. "Mijn gevoel zegt dat zowel Moerkapel le als Groeneweg problemen heeft met de breedte van de selec tie. Als je hier een goede mix van zou maken, dan zou er wellicht binnen de gemeentegrenzen een gezonde derdeklasser kunnen ontstaan". Vrijwilligers Een fusie ligt altijd gevoelig. Voor alsnog heeft Groeneweg veel vrij willigers die de club draaiende houden. "Het is geweldig dat zoveel mensen hun vrije tijd aan de club willen opofferen", zegt Marco. "Een aantal selectiespelers, waaronder mezelf, draagt ook een steentje bij. Zo draaien we bar diensten en fluiten we wedstrijden bij de groeiende jeugdafdeling. Ook dat is weer de charme van Groeneweg, waar veel leden elkaar goed kennen". Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Poes, zwanger, rood cypers- gestreept, Hollvoetlaan, Moerkapelle; GEVONDEN: Kater, ongecastr., grijs/zwart gestreept, witte bef, buik, poten, snuit, schouder, Brede- weg, Zevenhuizen; Kater, ongecastr., zwart/witte sokken achter, voor één voetje en één teentje, vlek tussen achterpoten, bef en buik, Bre- deweg, Moerkapelle. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR zwart-witte kater van 1,5 jaar, gecastreerd en muisgrijze poes van 1 jaar, gesteriliseerd. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen Moerkapelle, tel: 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen - De collecte van de Hartstichting, gehouden in de week van 25 tot en met 31 april, heeft een bedrag van 3258,30 opge bracht, waarvan 528,49 in Oud Verlaat. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Zevenhuizen - De opkomst onder de junioren bij de koninginnedag viswedstrijd was dit jaar hoog: maar liefst 27 kinderen hebben deelge nomen aan de wedstrijd. Bij de juni oren waren de dames te sterk voor de heren. De eerste prijs was voor Claudia Sol, de tweede prijs ging naar Dianne van Erk en de derde prijs was voor Martijn de Wit. Alle kinderen hebben van de Hengelver- eniging Zevenhuizen-Moerkapelle een prijs gekregen voor hun deel name. Bij de senioren was de opkomst alles behalve hoog: er deden slechts acht sportvissers mee. Ondanks het kleine aantal, was er onder de heren toch veel competitie. De eer ste prijs was voor de heer Vermulm, de tweede prijs ging naar de heer Heijink en de derde prijs was voor de heer Bos. Zevenhuizen - De schilderijenexpo sitie op Koninginnedag in de Gere formeerde Kerk is een enorm succes geworden. De gehele dag door waren er bezoekers en vooral ook veel kopers. Bijna al het werk van Tineke van Rijs en Yvon van Scha- gen is verkocht. De opbrengst voor het Koningin Wilhelminafonds bedraagt 2.000,-.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7