REÜNIE ST. JOSEPH- SCHOOL EN DE AKKER WADDINXVENER ORGANISEERT ACTIE VOOR SPORTERS RWANDA V00RUITMARKT VOOR ZORGCENTRUM WORKSHOP KERAMIEK BESCHILDEREN NATUURWANDELING ZWARTE PAD FLODDERTJES GEZOCHT Braderie Waddinxveen pagina 10 Hart van Holland 11 mei 2005 WADDINXVEEN/BOSKOOP Actie voor Rwanda Instructeurs opleiden in Gambia Curiosa DONDERDAG 12 MEI VAN 13.00-21.00 UUR Winkelcentrum Rassage KOOPAVOND INLICHTINGEN: MIDLAND EL.EM 033-4751167 KERKDIENSTEN - 15 mei Waddinxveen Victorkerk 10.30 uur Eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H. ten Brinke; 16.30 uur ds. E. Brink. De Bruggen 11.00 uur Jan Delhaas. Remon. Gem. ds. G. Ch. Duinker. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk; 18.30 uur kand. mw. B. van de Weg. De Stek 9.30 uur ds. P. Schalk. Chr. Geref. kerk 9.30, 15.00 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur mw. ds. J.A. Brostrom-Bruin. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hety- ey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beaumont- straat4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Jaap en Rita Akkerhuis vertrekken op 13 mei voor zes weken naar het West- Afrikaanse land Gambia. Ze gaan daar een bijdrage leveren aan een opleiding voor sportin- structeurs. Jaap leert de aanko mende instructeurs alles over volleybal en Rita gaat aids- voorlichting geven. Het Wad- dinxveense echtpaar geeft de cursus samen met een andere Nederlander, Willem Vriend, die basketbaltrainer is. Het is overigens niet de eerste keer dat Jaap en Rita Akkerhuis naar een Afrikaans land vertrekken. Eer der waren ze al voor vergelijkbare activiteiten in Kenia, Nairobi en Rwanda. En vooral aan Rwanda heeft Jaap veel mooie herinnerin gen. "In 1997 zijn we op verzoek van de Nederlandse overheid naar Rwanda gegaan om een bijscho lingscursus te geven voor sportin- structeurs. We hebben 30 instruc teurs opgeleid en zijn gedurende twee jaar regelmatig teruggegaan om clinics over specifieke onder werpen te geven. Op die manier zijn de Rwandese sportleraren in twee jaar heel breed opgeleid. Bovendien gaf het ons de gelegen heid om ze nauwlettend te volgen en eventueel bij te sturen. Bij mijn laatste bezoek aan Rwanda, in augustus vorig jaar, kwam ik in gesprek met de voorzitter van de Rwandese gehandicaptensport bond. Hij vertelde me over het ver voersprobleem van de gehandicap te sporters. Het is voor deze spor ters vaak onmogelijk om bij hun sportcomplex te komen. Terug in Nederland heb ik contact gezocht met verschillende instanties om te kijken of we deze sporters kunnen helpen. Met name de Wilde Gan zen toonde zich enthousiast. Dit is een organisatie die zich inzet om voor de kansarmen in de wereld. Ze zet in Nederland acties op om geld te genereren. Mensen die de spor ters in Rwanda willen helpen kun- Boskoop - Het zorgcentrum aan de Boezemlaan staat de komende weken volop in de schijnwerpers. Het in 1997 gebouwde zorgcom- plex was op het moment dat het werd gebouwd het modernste ver zorgingscentrum van Nederland. Maar de tijden veranderen, zo ook de eisen die aan een huidig zorg centrum worden gesteld. In Bos koop wil men daarbij niet achter blijven. Daarom worden er momen teel plannen ontwikkeld om dit centrum haar vooraanstaande plaats op het gebied van zorg te laten behouden. Die ontwikkeling houdt meer in dan de bouw van een aantal zorg- woningen in de onmiddellijke nabijheid van dit zorgcentrum. Ook een andere invulling van de wonin gen die nu het complex Parkzicht vormen is daar een onderdeel van. Daarnaast is er de grote wens iede re bewoner van de huidige ver- pleegafdelingen een eigen kamer te verschaffen en zal de recreatie zaal nog meer dan nu al het geval is, het prominente trefpunt van het gehele complex aan de Boezem laan worden als deze wordt uitge breid. Vriendenactie Om al deze plannen te kunnen rea liseren, is er ontzettend veel geld nodig. Met name voor de nieuwe inrichting van de diverse multifunc tionele ruimten binnen dit zorg- nen geld storten op giro 40.000 van De Wilde Ganzen onder vermel ding van 'Handisport Rwanda'. Daarnaast lijkt het mij geweldig als we in Waddinxveen met scholen, bedrijven en verenigingen een gezamenlijke actie kunnen opzet ten om de gehandicapte sporters te helpen. Daarom vraag ik aan men sen die interesse hebben of ze con tact willen opnemen, via telefoon 0182-613200. Vanaf eind juni zijn we terug in Nederland." Het echtpaar Akkerhuis en Willem Vriend gaan naar Gambia op uitno diging van de Nederlandse Katho lieke Sportfederatie (NKS). Op haar beurt kreeg de NKS een verzoek van Unity for Kids voor ondersteu ning bij sportinhoudelijke cursus sen. Unity for Kids zet zich in om kinderen in voormalige oorlogsge bieden gezamenlijk te laten spor ten. En daarvoor is naast financiële hulp ook sportinhoudelijke kennis nodig. Jaap Akkerhuis was in Nederland jarenlang, naast zijn baan als sportleraar bij het Wad- dinxveense Voortgezet Onderwijs, volleybaltrainer en coach en leidde ook in Nederland trainers op. Bovendien heeft hij dus ervaring met het opleiden van Afrikaanse sportinstructeurs. Willem Vriend heeft altijd een vergelijkbare rol gehad in de wereld van het basket bal. De trainerscursus in Gambia omvat overigens meer dan volley bal en basketbal alleen. Het is een breed programma en de bedoeling is dat de instructeurs in hun eigen stad of provincie hun kennis weer gaan delen met leerkrachten op scholen of trainers bij verenigin gen. Het sporten kan met name de kinderen in Afrikaanse landen hel pen om de armoede of oorlogser varingen te vergeten en een nieuw bestaan op te bouwen. Unity for Kids, de NKS én de enthousiaste Nederlander zetten zich om die reden graag in om het sporten te promoten. Naast kennis en inzet neemt het echtpaar Akkerhuis ook materialen zoals volleyballen en kleding mee naar Gambia. Jaap Akkerhuis: "80% van de mensen in Afrika is analfabeet. Om later terug te kunnen lezen wat we tijdens de cursus verteld hebben, hebben de meeste cursisten een geheel eigen manier bedacht om de trainings- stof te verwerken. En hun systeem blijkt feilloos te werken. Dat vind ik ontzettend knap." centrum. De Vrienden van het Zorgcentrum Boskoop staan inmiddels in de startblokken om er voor te gaan zorgen dat die inrich ting straks niet als sluitpost van het gehele project moet worden aan gemerkt. Zaterdag 28 mei wordt er voor dit doel in en rond het zorgcentrum voor jong en oud een grote Voor uitmarkt gehouden. Zo'n tachtig personen hebben zich reeds bij de Vrienden gemeld om tijdens die dag hand- en spandiensten te ver richten en met elkaar deze happe ning tot een (financieel) succes te maken. Verder zijn er diverse plaatselijke verenigingen uitgenodigd om door middel van een miniconcert muzi kaal hun steentje bij te dragen. De muziekvereniging Excelsior, de Christelijke Muziekvereniging Con cordia Boskoop, de line-dance groep Boskoop en de accordeon- groep van N. van Kregten hebben hun belangeloze medewerking reeds toegezegd. Eén van de items tijdens de Voor uitmarkt wordt de curiosaverkoop. Daarvoor is veel materiaal nodig. Spullen zoals boeken, platen, CD's, enzovoort (geen meubels en geen kleding) kunnen vanaf heden iede re maandag tussen 16.00 en 19.00 uur bezorgd worden bij de receptie van het zorgcentrum in Boskoop. Boskoop - De Stichting Boskoop Creatief houdt maandag 23 mei een dagworkshop keramiek beschilderen. Het aardewerk en porselein wordt beschilderd met speciale keramiekverf die niet gebakken hoeft te worden, zodat het werkstuk meteen mee naar huis kan. De workshop bestaat uit twee lessen op 23 mei van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.15 tot 15.15 uur. Inschrijven: www.boskoopcrea- tief.nl of 0172-212274. Boskoop - De jaarlijkse natuurwan deling over het Zwarte Pad wordt dit jaar gehouden op zaterdag 14 mei. Gestart wordt om 8.00 uur vanaf de Wellant Schooltuin. De tuinloods van de Wellant School tuin wordt ingericht als informatie centrum. De wandeling duurt ongeveer twee uur en gaat alleen bij droog weer door. Bij twijfel kan op vrijdag 13 mei tussen 20.00 en 22.00 uur contact opgenomen wor den met Hans van Dam, telefoon 0172-214775. Boskoop - Bibliotheek Boskoop is op zoek naar de echte Boskoopse Floddertje. Wie durft de uitdaging aan? De avonturen van Floddertje worden voorgelezen om 14.30 uur en vervolgens komt er een aantal tests voor de 'Floddertje-kandida ten'. De floddertje-verkiezing duurt tot ongeveer 16.00 uur. De winnaar ontvangt, net als de echte Flodder tje, een Floddertje-rozet. Voor alle deelnemers is er een kleine verras sing. Kinderen die niet mee willen doen aan de verkiezing, maar wel net zo vies willen worden als Floddertje, zijn ook van harte welkom in de bibliotheek. Er staat een levensgro te Floddertje-pop, met een gat in de plaats van haar gezicht: zo kan elk kind als vieze Floddertje op de foto worden gezet. Boskoop - In september 2005 is het 25 jaar geleden dat de R.K. Basisschool St. Joseph verhuisde van het schoolgebouw naast de oude kerk aan het Reijerskoop naar het schoolgebouw aan de Populierenhof en haar naam ver anderde in 'De Akker'. In septem ber wordt dit jubileum gevierd. Tijdens een feestweek worden er allerlei activiteiten georgani seerd, met als afsluiting een reü nie van oud-leerlingen van de St. Josephschool en De Akker. De reünie vindt plaats op zater dag 24 september 2005 van 20.00 tot ongeveer 23.00 uur in het Plantariumgebouw op het ITC- terrein in Boskoop/Hazerswoude. Alle oud-leerlingen en leraren zijn van harte uitgenodigd voor deze reünie. De organisatiecom missie heeft haar best gedaan om zoveel mogelijk adressen te achterhalen. Mocht u als oud leerling of leerkracht onverhoopt geen uitnodiging hebben ont vangen, kijk dan op www.inter- force.nu/deakker of bel naar Gerda van den Hoogen, telefoon 0172-215475.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 10