Nieuws Effecten Verenigde Staten Rabobank V De bank waar je lid van wordt Vakantie tips! Open Dag Hoge Zuidplaspolder Weeknieuws Wegens succes verlengd tot eind juni! Tot 3 maanden geen rente betalen Huizenprijzen stijgen dit jaar met 2% Wilt u een afspraak? Bel met (0180) 63 73 53. Hart van Holland 11 mei 2005 Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Gaat u binnenkort op vakantie? Zorg dan dat u goed voorbereid bent. Een aantal handige tips: - Buitenlands geld dient u minimaal 7 werkdagen vooraf te bestellen. - Wij adviseren om minstens twee verschillende betaalmiddelen mee te nemen: - Uw europas, daarmee kunt u EUR 450,- per dag pinnen. - Uw Rabocard, hiermee kunt u met uw handtekening betalen bij circa 19 miljoen winkels, restaurants etc. - Vergeet niet een reisverzekering af te sluiten! Gaat u meerdere keren per jaar op vakantie, dan is een Doorlopende Reisverzekering voordeliger. U bent het gehele jaar door verzekerd. - Als u nu een Rabo Totaalpakket afsluit, dan heeft u voor EUR 8,80 per kwartaal een Rabo Europas met Rabocard, inclusief 25% korting op uw Doorlopende Reisverzekering. Wilt u meer informatie over het RaboTotaalPakket, neem dan contact op via het volgende telefoonnummer: {0180) 63 73 83. K - ie:, Rabo Beleggingsadviesteam De economische cijfers uit de Vere nigde Staten waren de afgelopen week teleurstellend. De ISM-index, het vertrouwen van Amerikaanse inkoopmanagers in de verwerkende industrie, daalde vorige maand meer dan verwacht. Een analyse van de componenten van de index geeft aan dat de groei van de industrië le productie wel positief blijft, maar afkoelt. Tegelijkertijd loopt de inflatie op. Niet alleen de ISM-index, maar ook de BBP-cijfers over het eerste kwartaal vielen tegen (3.1% op kwartaalbasis geannualiseerd), terwijl de inflatie (3.2%) hoger was dan verwacht. Groot ste teleurstelling was dat de investerin gen in vaste activa halveerden tot 5%. Hier lijkt echter sprake van een sei zoenseffect. Bovendien werd de daling grotendeels veroorzaakt door de beweeglijke component voor trans port. De Amerikaanse inkomens- en beste- dingscijfers vielen mee. De consument blijft dus de groei ondersteunen. Per saldo is er sprake van een wat zwakkere groei, maar er valt geen scherpe terug val te verwachten. Wel hebben wij van wege doorgaande renteverhogingen en de afkoeling van de wereldecono mie de portefeuilles de afgelopen tijd defensiever ingericht. Deze week zijn de Amerikaanse detail handelsverkopen het belangrijkste cij fer. Analisten verwachten een stijging van 0.5%. Het jaar-op-jaar cijfer zou hierdoor een herstel van 5.8% naar 7.0% laten zien. Woensdag wordt de Amerikaanse handelsbalans bekend gemaakt en hiervoor wordt een verder oplopend tekort tot USD 61.5 miljard verwacht. Ten slotte komt op 12 mei in Euroland het BBP uit. In het licht van een sterke euro en een hoge olieprijs blijft de groei waarschijnlijk zwak. Ook is er wederom volop cijfernieuws te verwachten van Nederlandse AEX- en Midcap-fondsen. Uit de AEX komt KPN op dinsdag, Aegon en Wolters Klu- wer op woensdag, en Ahold (omzetcij fers), ING en P&O Nedlloyd op donder dag. Uit de VS komen onder meer cijfers van Cisco (dinsdag) en Dell (donder dag). Bij KPN zal de aandacht met name uitgaan naar de nadere invulling van de nieuwe IP-strategie en de daarmee samenhangende besparingen en investeringen. Voor Aegon en ING voor zien wij lagere resultaten in het verze keringsbedrijf. Bij ING wordt dit echter ruimschoots gecompenseerd door hogere winsten in het bankbedrijf. Bij containerrederij P&O Nedlloyd staat Focus centraal, het managementinfor matiesysteem dat tot forse kostenbe sparingen moet leiden. voor u, van en door uw bank 7e jaargang nummer 310 Al enige weken wordt u via deze pagina geïnformeerd over de Open Dag Hoge Zuidplaspolder op zater dag 28 mei 2005. Wekelijks stellen wij u voor aan één van de vijf ondernemers die een modern glastuinbouwbedrijf hebben gere aliseerd in de Hoge Zuidplaspolder. Deze week vertelt: Paprikakwekerij A.W.SIaman. In maart 2004 heeft de gemeente Waddinxveen ons bedrijf aan de tuin- bouwweg gekocht ten behoeve van de realisatie van een woonwijk "De Triangel". Dat het bestemmingsplan gewijzigd zou worden, was ons al een aantal jaren duidelijk. We hadden ons mentaal voorbereid op een verhui zing, maar wanneer en waarnaar toe, bleven open vragen. Een nieuw tuinbouwbedrijf opstarten was wel een wens, maar een vereiste was een locatie in de directe omge ving. Het sociale leven van familie en vrienden en het meeverhuizen van de werknemers waren voor ons belang rijk. De ontwikkelingen in de Zuid plaspolder zouden uitkomst moeten bieden. Toen de mogelijkheid zich voordeed om aan de Bredeweg, in een nieuw tuinbouwcentrum, op nieuw te starten hebben we deze niet laten lopen. De teelt van paprika's beoefenen wij al 35 jaar en met veel plezier. Waarom dan het teeltplan wij zigen, als we nog voldoende toe komst zien in dit culinaire product. Geheel gericht op de teelt van gele paprika willen wij met de nieuwste techniek en de nodige aandacht de komende jaren een super product leveren. Kom kijken op de opendag! Volgende week: Paprikakwekerij Minida BV De campagne Woonruimte wordt door onze bank verlengd tot 30 juni 2005. In verband met de volle agenda's geeft dit u meer gelegenheid om uit te laten zoeken of het ook voor u interessant is. Rabobankeconomen verwachten dat de huizenprijzen in 2005 met gemiddeld 2% stijgen. 'De nieuwbouwproductie is nog altijd onvoldoende', licht Lizette Wolters van Kennis en Economisch Onderzoek toe. 'Hierdoor blijft de structurele krapte op de woningmarkt jaarlijks toenemen, wat de huizenprijzen opstuwt.' Daarnaast is de rente nog altijd onge kend laag, ondanks een verwachte lichte stijging in 2005. Hoewel de eco nomie een gematigde ontwikkeling laat zien, stijgen de huizenprijzen nog altijd harder dan de inflatie en blijft het aantal verkooptransacties stabiel. De sterk gestegen verkooptijden, het omvangrijke woningaanbod en het oplopende aantal onvrijwillige ver kopen zijn zorgwekkende signalen, concluderen de onderzoekers. Wolters: Toch moet gewaakt worden voor een al te groot pessimisme. Een dergelijk gemengd beeld is niet ongebruikelijk na een economische recessie. De laat ste maanden hebben verschillende partijen bovendien hun zorgen geuit over de mogelijke gevolgen van een eventuele forse rentestijging. Hoewel de Nederlandse woningmarkt het afgelopen decennium kwetsbaarder is geworden, moet de toegenomen rente gevoeligheid niet worden overdreven.' In het onwaarschijnlijke geval dat de rente in korte tijd fors oploopt, zal dat volgens Wolters waarschijnlijk gebeu ren in een situatie waarin in Europa sprake is van een aanzienlijke econo mische groei, een relatief hoge inflatie en waarschijnlijk ook een hogere loon- groei. 'Het negatieve effect van de hogere rente zal goeddeels worden gecom penseerd door het stuwende effect van een aantrekkende conjunctuur.' De Rabobankeconomen voorzien in de loop van 2005 een versnelling van de economische groei. Die zal voor de woningmarkt steeds meer van een remmende factor omslaan in een ondersteunende. Wolters: 'Na een ver wachte stijging van gemiddeld 2% in 2005, zullen de huizenprijzen daardoor in 2006 waarschijnlijk verder stijgen.' Ruim 40.000 bezoekers voor H x B x D Zondag 8 mei eindigde de tentoon stelling 'HxBxD de Rabo Kunstcollec tie' in het Haags Gemeentemuseum. Tussen de 40.000 en de 45.000 mensen bezochten de tentoonstelling met sleutelwerken van vier generaties Nederlandse kunstenaars van na 1950. De afgelopen twee maanden waren 200 kunstwerken van Rabobank Nederland en lokale banken in Den Haag te bewonderen. Meer dan 4000 leden van de Rabobank maakten gebruik van de ledenaanbieding 'Cul tureel Den Haag met de Rabobank' en bezochten de tentoonstelling. De Rabobank is biij met de overwe gend positieve reacties. Misschien dat er over een jaar of tien weer eens een overzichtstentoonstelling gemaakt wordt De komende weken komen de kunst werken terug uit Den Haag en zullen ze weer naar hun plek in de lokale ban ken worden gebracht. Enkele kunst werken zullen de komende tijd nog te zien zijn op de tentoonstelling Den Haag Sculptuur, ter gelegenheid van het regeringsjubileum van koningin Beatrix. Schulden saneren via internet Het Nibud en de Nederlandse Vereni ging voor Volkskrediet lanceren de website www.zelfieschuldenregelen.nl. Deze site helpt consumenten met het maken van een gedetailleerde begro ting, het berekenen van de aflossings capaciteit en het benaderen van schuldeisers. De zelfhulpsite biedt verder een stap penplan, informatie over rechten en plichten en voorbeeldbrieven. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestijden: Openingstijden: qeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: qeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2