GEZOCHT: ORGANISATOREN MET HART VOOR ZEVENHUIZEN JUBILEUM TRIMLOOP TZM LOTERIJ SCHAAKVERENIGING DE ZEVEN MUZEN ZEGT HET MET BLOEMEN Hart van Holland 11 mei 2005 pagina 9 f^ÊNHÏÏÏzFN MOERKAPELLE rozen, Moerkapelle - Tafeltennisvere niging TZM vierde zaterdag 30 april haar jubileum trimloop. Voor de 25e keer kon jong en oud zich inschrijven voor één van de vijf afstanden: 2 km, 5 km, 10 km, 15 km of de halve marathon (21,1 km). De weer somstandigheden leken aan vankelijk gunstig voor de lopers, maar de drukkende warmte bleek voor veel deelne mers een (te) grote belasting. Door de enorme belangstelling moest de start van de 2 km een kwartier worden uitge steld. Om 10.15 uur vertrokken uit eindelijk 66 enthousiaste kinderen. Jos Paul uit Moerkapelle kwam in een tijd van 8 minuten en 30 secon den als eerste over de finish. Barba ra de Vries, eveneens uit Moerka pelle, finishte als eerste meisje in een tijd van 9.35 minuten. Om 11.30 uur verschenen 105 lopers aan de start voor de overige afstanden. Het traject voerde gro tendeels door de landelijke omge ving van Moerkapelle en een klein deel door het dorp. Op de onver harde Rottedijk moesten de lopers iedere ronde langs een tiental los lopende paarden en een luid blaf fende hond zien te komen. Alle deelnemers kwamen ongeschon den over de finish. De meeste indruk maakte Michael Woerden uit Mijdrecht; hij legde de 10 km af in 34.06 minuten, een zeer snelle tijd gezien de moeilijke omstandig heden. Een overzicht van alle win naars; 2 km: Jongens; Jos Paul (Moerka pelle) 8.30; Peter Krijgsman (Wad- dinxveen) 8.35; Dennis van der Lans (Moerkapelle) 9.10. Meisjes: Barba ra de Vries (Moerkapelle) 9.35; Lot Schoenmaker (Moerkapelle) 9.40; Maxim Kraaijeveld (Moerkapelle) 10.15. 5 km: Mannen: A. Punt (Rotterdam) 21.10. Vrouwen: Maureen Koster (Boskoop) 21.25. 10 km: Mannen: M. Woerden (Mijd recht) 34.06. Vrouwen: C. Krijgsman (Waddinxveen) 45.56. 15 km: Mannen: Jan Oskam (Bos koop) 58.38. Er deden geen vrou wen mee aan de 15 km. 21 km: Mannen: Frans Woerden (Mijdrecht) 1.23.03. Vrouwen: Lenie Vonk (Schiedam) 2.04.05. Het ZePaRo-team gebruikte de halve marathon als extra trainings- arbeid voor haar eerste Roparun (een non-stop estafetteloop van Parijs naar Rotterdam) die binnen kort op de agenda staat. Het team kwam gezamenlijk over de finish in 1.49.08. Moerkapelle - Schaakvereniging Moerkapelle stond tijdens Koninginne dag op de goedbezochte braderie met een loterij. De winnende lotnum mers zijn: wijn 475 wit, wijn 363 groen, skottelwok 225 wit, citruspers 133 wit. De winnaar van de hoofdprijs (skot- telwok) heeft zich inmiddels gemeld. Overige winnaars kunnen contact opnemen met Marianne van Elteren, telefoon 079- 5932338 of 06- 20861426. Wie heeft er foto's gemaakt op Koninginnedag in Zevenhuizen? Het Oranje-comite: 0180-330943/06- 51070857 zaterdag 4 juni in dorpshuis Swanla: Jubileumfeest 30 jaar De Zeven Muzen aanvang 19.30 uur - de toegang is vrij VOLHOUDEN Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Het zeskoppige Oranjecomité heeft besloten na de afgelopen fantastische Koninginnedag te stoppen met hun vrij willigerswerk. Sommige leden doen dit werk sinds tien jaar en omdat er de afgelopen jaren na herhaalde oproepen zich geen nieuwe leden hebben gemeld, voelen zij zich genoodzaakt het op deze manier te doen. Het is erg leuk werk", vertelt Marina Veerman, "Het is een uitdaging om ieder jaar weer nieuwe activiteiten te verzinnen en voor elk wat wils te bieden." Maar de creativiteit raakt een beetje op, ze hebben het gevoel dat ze in her haling vallen. De huidige zes leden, Leen van Erk, Marina Veerman, Wil Hordijk, Marco Koppenaal, Anne- lies van Soomeren en Wil van Log- chem, zijn goed op elkaar inge speeld, ieder heeft zijn eigen taken. "We hebben wel een draai boek gemaakt, maar dat is meer voor nieuwe leden", zegt Wil Hor dijk "Want de mensen hebben echt geen idee wat er allemaal bij komt kijken, zeker ten aanzien van ver gunningen, verzekeringen en vei ligheid komen er steeds meer regels. Het kan allemaal niet meer zomaar." Ook blijft het ieder jaar een uitdaging om met weinig geld veel te organiseren. "Van de gemeente krijgen we een vast bedrag per inwoner, en verder heb ben we een aantal vaste sponsors, die een bijdrage leveren. Zonder hen zouden we lang niet zoveel kunnen doen", aldus Wil van Log- chem. Het comité maakt ieder jaar gekke dingen mee: "Vorig jaar werden we gebeld door iemand met de mededeling dat er een schaap in hun tuin stond. We waren erg ver baasd waar dat schaap vandaan kwam en waarom wij werden gebeld. Het bleek een 'paint- schaap' te zijn dat bij de kinderacti viteiten was geschilderd", vertelt Wil Hordijk. "Ook heeft de leveran cier van attracties al twee maal in een verkeerde Zevenhuizen gestaan. Verder zijn de paarden van de paardentram wel eens op hol geslagen door schuivende hek ken, maar dat is gelukkig goed afgelopen." Degene die lid is van het Oranjeco mité, moet het leuk vinden om een feestje te bouwen, om iets leuks voor je dorp te organiseren, en dan vooral voor de kinderen. Een beetje flexibiliteit is handig: "Veel loopt anders dan je verwacht. Daar moet je ter plekke een oplossing voor Oud-Verlaat laat zich naadloos vergelijken met het onoverwinnelijke Gallische dorpje van Asterix en Obelix. Met voortdurend de slok-op-ogen van buur man Rotterdam op zich gericht en de tamelijk machteloze grote broer op enkele kilometers afstand houdt zij stand. Een buurtschap waar spra ke is van een echte gemeenschap. Met de Vierkap als gezamenlijke huiskamer. Ons kent ons, met goede en minder goede momenten. Nou ja, rondom de kern van Oud-Verlaat en het even verder gelegen Vijfhuizen rukken de grenzen wel hijgerig op. Het rafelt hier en daar. Dus hoe lang nog? En dan? Hoe gaat bijvoorbeeld Koninginnedag er dan uitzien? Nog net ais vanouds? Gewoon nog niet aan denken en van elkaar genie ten in saamhorigheid. verzinnen." Natuurlijk zal het huidi ge comité de nieuwe vrijwilligers niet in het diepe gooien. "We zul len ze begeleiden waar nodig en gewenst", zegt Marina Veerman. "Ongetwijfeld wonen er in Zeven huizen mensen die het leuk vinden om Koninginnedag te organiseren en daar tijd in willen steken. En met hoe meer mensen je het doet, hoe minder tijd het kost. Maar het comi té moet wel minimaal uit zes men sen bestaan om de taken goed te kunnen verdelen." Het aftredende Oranjecomité doet een dringende oproep aan een ieder zich aan te Zevenhuizen - De Zeven Muzen organiseert verschillende creatieve cursussen en workshops, waaron der 'Groen- en bloemdecoraties'; een verscheidenheid aan manier h°e je planten, bloemen en andere roaterialen kunt verwerken tot de Mooiste decoraties. Bijvoorbeeld ®en kerststukje met mos, gaas en °emen of een tafelstuk met ver schillende bladmaterialen, bessen en zuiderwindlelies. Tijdens de feestelijkheden naar aanleiding van het 30-jarig bestaan van De Zeven Muzen, gehouden op zaterdag 4 juni, worden enkele workshops gehouden, voor jong en oud. Geïnteresseerden zijn welkom van 15.00 tot 17.00 uur om vrijblij vend kennis te maken met deze vorm van vrijetijdsbesteding. "De daar gemaakte decoraties zullen op het bruisende feest de zalen opfleuren en kunnen aan het eind van de avond meegenomen wor den", aldus een van de organisato ren van het jubileumfeest van De Zeven Muzen. Eén van 'groen- en bloem decoraties' van docente Agnes Alblas. Deze zuigeling zal bij leven en welzijn weten hoe het ver der ging. En zijn vader vertelt hem dan over vroeger. reacties?: gerardbaaij@ hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie) melden, want anders zal de gezelli ge en inmiddels beroemde Konin ginnedag van Zevenhuizen verdwij nen. Nieuwe vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Marina Veer man. Via email: m.veerman@veer- manadviseurs.nl of telefonisch: 06- 51070857.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9