WAS FANTASTISCH! LOPER RUN VAN RUITENBURG: "HETWAREN DRIE DADEN!" Hart van Holland 18 mei 2005 TEAM ZEPARO TEAM ZEPARO foto's: Gerard Hoi Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De lopers en fietsers van Team ZePaRo hebben het pinksterweekend 500 km afgelegd van Parijs naar Rotterdam. Zaterdagavond zijn zij om 22.05 uur vertrokken uit Parijs en maan dagmiddag passeerden zij de finish op de Coolsingel om half vier. "Het was in een woord geweldig", vertelt John Heijkoop. Hij is één van de acht lopers van Team ZePa Ro. Daarnaast waren er zes fietsers. De groep was verdeeld in twee teams die afwisselend 50 km moesten lopen en fietsen. Iedere loper liep steeds een kilometer en werd dan vervolgens afgelost door een van de andere lopers. Twee fietsers begeleidden de lopers tij dens de route en navigeerden. Na 50 km nam de volgende ploeg het over en werd het eerste team per bus en camper weer naar de vol gende wisselplaats gebracht. "Sla pen moest wanneer het lukte," zegt teamcaptain Aafke Hoogma. Het zwaarste stuk was voor beide teams het vierde stuk dat ze moesten lopen; dit was in de twee de nacht en de vermoeidheid ging grote parten spelen. "Maar toen het licht werd, zag je het tempo weer omhooggaan. Het einddoel Rotterdam kwam in zicht", aldus John. Het hele team heeft het laat ste stuk in Rotterdam, langs de Daniel den Hoedtkliniek, tot de Coolsingel gelopen en gefietst. "Er was veel publiek, en ook veel men sen uit Zevenhuizen en Moerkapel- le. Zij waren herkenbaar aan de t- shirts die we verkocht hadden. We kregen veel applaus en we zijn met het hele team over de finish gegaan." Het team is zonder bles sures en uitvallers gefinished. In totaal zijn er 24 mensen meege- weest. Behalve de lopers en fietsers waren er chauffeurs, verzorgers en mensen voor de catering mee. "Het is fantastisch verlopen", aldus de teamcaptain, "Als je bedenkt dat je toch 40 uur lang met een paar mensen dicht op elkaar zit, kan er best wat irritatie ontstaan. En die is er ook wel geweest, maar we hiel den het doel waarvoor we dit begonnen waren in het oog en daardoor is het goed verlopen." Het doel was om 10.000,- op te halen voor de kankerbestrijding en die doelstelling is gehaald. "Het is heel bijzonder dat we dit hebben volbracht", vertelt Niels Elgersma, één van de initiatiefne mers. "Samen met John Heijkoop en Rinus Ruitenburg hebben we bedacht dat we met de Roparun mee zouden gaan doen. Na een oproep in het Hart van Holland hebben zich allerlei mensen aange meld, allemaal uit Zevenhuizen en Moerkapelle. Mensen van allerlei verschillende leeftijden en achter gronden, die allemaal voor hetzelf de doel een prestatie wilden neer zetten. Na een intensieve training en voorbereiding hebben we dit toch maar gedaan met zijn allen." Er is ook afgesproken dat ze deze run driemaal zouden lopen en over niet al te lange tijd zal de voorbe reiding voor volgend jaar alweer beginnen. Tijdens de loop door Belgie werden wij in Vlaanderen binnengehaald en voorzien van de Vlaamse vlag. Daar stonden de mensen ons 's avonds op te wachten. Het was leuk dat er, overal waar mensen stonden, zij applaudisseerden voor alle lopers en begeleiders. Naarma te de dagen en het gebrek aan slaap vorderden kregen de lopers en begeleiders het zwaarder. De bergen gingen in de kuiten en bovenbenen zitten. Wat de lopers en begeleiders ook wisten was dat er na Belgie de bergen die wij nog tegen zouden komen te verwaarlo zen waren. Waar wij geen rekening mee hadden gehouden was echter de Heienoordunnel vlakbij Rotter dam. Voor de fietsers goed te doen maar voor de loper (Taco) een ramp. Naar beneden ga je te hard en omhoog moet je hard werken om het tempo er in te houden. Team 2 had de eer om door Ossend- recht te mogen lopen wat een groot feest was. De lopers van team 2 vonden het enthousiasme van de mensen zo geweldig dat alle lopers hardlopend door Ossendrecht zijn gegaan. Tijdens dit gedeelte werden wij door diverse dorpsgenoten op het parcours aangemoedigd en dat op tijdstippen waarop elk normaal denkend mens in bed zou liggen. In Bergen op Zoom startte team 1 weer die zich zelf hadden kunnen opfrissen en weer redelijk fris aan de start stonden. Rond half negen vertrokken zij voor hun laatste etappe. Om 12 uur werden zij afge lost door team 2 dat de laatste etappe van 48 km moest afleggen waarbij team 1 na 40 km zich weer bij de lopers zouden voegen. Tij dens deze laatste loop door Rotter dam was zeker de loop langs het Daniel de Hoedkliniek. Voor deze mensen doe je het immers! De ont vangst aan de Coolsingel door de vele dorpsgenoten was in een woord: GEWELDIG!!!!!! Alle lopers, begeleiders, verzorgers en natuur lijk onze teamcaptain Aafke zijn gezamenlijk de finish over gegaan. De samenwerking was geweldig. Alle betrokkenen hebben zich de afgelopen 9 maanden ingezet om samen deze prestatie te leveren. Daarnaast willen wij alle sponsors en de club van duizend leden ont zettend bedanken voor het vertrou wen die zij ons hebben geschonken. Op naar volgend jaar!" Rier van Ruitenburg Het relaas van Rien: Afgelopen zaterdag vertrok de ploeg mensen van ZePaRo om 12.00 uur naar Parijs. De sfeer zat er goed in. Er was een gezonde spanning bij alle deelnemers maar ook bij de mensen die de ploeg uit zwaaiden. Tijdens de reis naar Parijs regende Pet pijpenstelen. In de bussen werd gesproken over het weer en over de hoop dat het droog zou blijven. n Parijs aangekomen werden wij ewonderd vanwege de grote cam- Per die wij bij ons hadden. Diverse pensen zijn tegen onze chauffeur ,rie dat hij moeite zou hebben om 2l|o camper ergens te parkeren en zich te verplaatsen langs het par- °urs. Tijdens de reis bleek echter Arie overal zijn camper kwijt kon. Hij was wel zo goed voorbe reid dat hij via andere wegen naar de stopplaatsen ging Om half zeven kwamen wij aan in Parijs waarna Aafke naar de organisatie ging om ons te melden. De hele ploeg is vervolgens aan de pasta maaltijd gegaan. Daarna werd het wachten op het vertrek van onze eerste loper Barend den Ouden. Om 22.05 uur ging Barend weg waarna team 1 in het busje de eer ste route ging afleggen. Team 2 en de camper gingen ver volgens op weg naar de eerste wisselplaats. Na de wissel ging team 2 om 2.00 uur op pad richting Belgie. Al snel werd team 2 gecon fronteerd met de bergen waar Frankrijk om bekend staat. Team 1 had dit echter ook al ervaren doch door de gedrevenheid werd verge ten om dit even kort te sluiten. Tijdens de nacht was het een enor me belevenis. Tijdens het lopen zag je alleen maar rode lampjes voor je. Als je echter achter je keek dan zag je alleen maar witte lampjes van de mensen die je had ingehaald of die jou wilden inhalen. Wat een wel daad was, en ook nodig, waren de massage van Trisja en llina. Meiden geweldig, dankje wel namens alle teamleden. Daarnaast waren ook Cari en Mari na geweldenaren als verzorgers. Alles wat je vroeg werd geregeld. Of dat nu een krentenbol, eierkoek of iets anders was. Het maakte niet uit. Alle dagen bleven zij lachend alle mensen helpen. Een compli ment ook voor jullie.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19