20E KANOTOCHT BOSKOOP SCHAAPSCHEERDER BIJ DE CONTACTWEIDE DE OLDTIMER KIKKERRIT 2005 NADERT BOSKOOPSE ESTRELLA NAAR BONAIRE VOOR OPNAMES HUIZE HUISMAN SPORTIEVE AFSLUITING KW SYSTEMISCH WERK WORKSHOP LINE DANSEN KAARTAVOND GOUWE RIJDERS WORKSHOP GR0ENDEC0RATIE Hart van Holland 25 mei 2005 pagina 11 Aanmelden en programma KERKDIENSTEN Boskoop - Estrella van Zoest gaat, met een viertal andere jongeren en presentator Henny Huisman, van 22 tot en met 29 mei met de Evangelische Omroep (EO) naar Bonaire, waar opnames gemaakt worden voor het programma Huize Huisman. Huize Huisman is een program ma voor en over jongeren waarin verschillende thema's worden behandeld. De aflevering waar Estrella aan meedoet gaat over jongeren die op latere leeftijd gehandicapt zijn geraakt. Estrella is 17 jaar en heeft een spierziekte, dystrofie, doordat er twee jaar geleden een auto over haar voet is gereden. Zij heeft geen gevoel in haar onderbeen en met haar voet kan ze geen warm en koud onder scheiden. Lopen doet veel pijn, daardoor is zij afhankelijk van een rolstoel en krukken. "Mijn moeder heeft gereageerd op het programma "Het elfde uur". Een paar maanden later belde de redacteur of ik mee wilde doen aan een nieuw programma. Ze zijn hier geweest om te zien of ik geschikt ben om mee te doen; ze kijken dan of je spontaan bent en goed kan praten." Tijdens de opnames zal er onder meer worden gesproken over hun hobby's uit het verleden en over de toekomstverwachtin gen. "Vooral volleybal mis ik heel erg. Het is niet bekend hoe de ziek te zich zal ontwikkelen; het kan beter worden, maar ook zo blijven. Op school ben ik door het ongeluk een jaar blijven zitten." Estrella zit in 4 HAVO. De uitzending van het programma waar de opnames voor gemaakt worden, staat gepland voor 2 juli. "Ik heb nog geen kennisgemaakt met de andere deelnemers. De pro grammamakers willen dat er een natuurlijk contact ontstaat tijdens de opnames. Wel weet ik dat er iemand bij is die de ziekte van Lymm heeft en iemand met een dwarslaesie. Ook Henny Huisman heb ik nog niet ontmoet. Maar ik merk het allemaal wel. Ik ga in ieder geval lekker een weekje naar Bonaire!" Boskoop - Kanovereniging 't Schouwtje houdt zaterdag 28 mei voor de 20e keer de inmiddels tra ditionele Boomkwekerij-kano- tocht. Uit de hele regio zullen watersporters het dorp met een bezoekje vereren. Zij zullen van deze unieke gelegenheid gebruik maken Boskoop per kano te ver kennen. Alleen op deze dag is het immers mogelijk alle bruggen te passeren zonder dat men zelf uit de kano hoeft, de leden van de kanovereniging bedienen namelijk deze dag alle bruggen. Om 10.00 uur wordt gestart vanaf het proef station voor de Boomkwekerij aan het Reijneveld 153. Dit jaar wordt er wederom een heel bijzondere route gevaren. Er wordt gestart bij het proefstation voor de boomkwekerij. Hier van daan gaat de route naar de dorps kern van Boskoop oost, langs het Reijerskoop en de Rozenlaan. Hier na vaart men richting Reeuwijk en zal de Lansing worden aangedaan, een prachtig stukje natuur in aan sluiting op het boomkwekerijge- hied. Daarna gaat men terug, door het dorp langs het Boomkwekerij museum richting Reijneveld, waar na in noordelijke richting wordt gevaren. De Halve Raak wordt gekruist waarna de sloot langs de Toegangseweg het meest noorde lijke stukje in de route is, schitte rend gelegen aan de rand van het weidegebied. Hierna vaart men de Goudse Rijweg onderdoor en steekt men de Insteek over om ver volgens weer bij het proefstation uit te komen. Totaal is de te varen route ongeveer 17 km lang. De leden van de kanovereniging zul len er voor zorgen dat de tocht op een veilige manier verloopt en zo min mogelijk overlast geeft voor aanwonenden. Maar natuurlijk kan ook iedere Boskoper die over enige kano-erva ring beschikt deze tocht meevaren. Er liggen zo hier en daar best wel kano's in Boskoopse achtertuinen die te weinig worden gebruikt. Deze tocht is dus een uitgelezen moment de kano te voorschijn te halen en deze dag mee te varen. En voor diegenen die niet over een eigen kano beschikken, neem con tact op met de organisatie, mis schien is er nog een bootje te huur voor deze dag. De koffie staat klaar om 9.00 uur en er wordt gestart om 10.00 uur. De deelnamekosten zijn €3.50 per persoon vanaf 12 jaar, hiervoor krijgt men twee consumptiebon nen en voor de deelnemers die de tocht tot een goed einde weten te brengen wacht een beloning in de vorm van een echte Boskoopse her innering. Voor meer informatie en aanmel ding: 0172-214157/06-20653438, 0172-215248, info@hetschouwtje. nl of www.hetschouwtje.nl Boskoop - De Boskoopse Katholie ke Vrouwen Vereniging sluit woensdagavond 1 juni haar seizoen af met een midgetgolfwedstrijd. Leden kunnen zich opgeven vóór maandag 30 mei bij Liesbeth de Regt, telefoon: 0172-215310. Boor Karin Heerpn Boskoop - De schapen bij kin derboerderij 'De Contactweide' z'jn door de schaapscheerder van hun warme wintervacht ontdaan. Aarzelend kwamen de aanwezige kinderen wat dich tbij. Eerst kijken achter het ok tot dat er één kindje wel »|nnen het hek durft. En net als 'I de schapen zelf: als er een over de dam is, volgen er meer. snel staat er een clubje kin deren te kijken hoe de schapen geschoren worden. Onder toeziend oog van het jonge publiek worden de schapen een voor een ont daan van de dikke winterwol. Er komt een flink pak wol van elk schaap af. Zelfs de lammetjes zijn al goed voor een behoorlijke hoeveel heid. De jonge dieren begroeten elkaar met onbloot lijf enigszins opgewonden, besnuffelen elkaar en komen kennelijk tot de conclu- K# Boskoop - In het Centrum voor Spi rituele en Persoonlijke Ontwikke ling Dicht-er-bij wordt op maan dagavond 30 mei een lezing gege ven over systemisch werk. Deze in populariteit groeiende therapie- vorm vindt zijn oorsprong bij de systemische familietherapie van Bert Hellinger. De lezing wordt gegeven door Pia Umans van het Plata Opleidingsinstituut uit Leiden. De avond begint om 20.00 uur, entree €5,-. Voor meer informatie: www.cspodichterbij.nl of 0172- 216002. Boskoop - De Wild Eagle Line Dan cers start op 3 juni met een work shop 'country line dance' voor vol wassenen. De lessen worden gege ven op vrijdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur in het Praathuis. Voor meer informatie: http://wilde- agle.ontheweb.nl. Inschrijven kan tot 1 juni bij het Praathuis, telefoon 0172-216386 of bij familie Ange- nent, telefoon 06-10892403. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 26 mei een klaverjasavond in "De Unie" aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de ver eniging, iedereen is welkom. KERKDIENSTEN - 29 mei Waddinxveen Victorkerk 10.30 uur Eucharistievie ring; 16.00 uur Maria lof. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur dhr. M. de Ridder. Wijkgemeente immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur ds. C. de Jong Vesper. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Remon. Gem. 10.00 uur dhr. H. de Waal en D. Beers. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff; mw. ds. M. Zwaag-de Haan. De Stek 9.30 uur ds. P. Baane. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J.L. de Jong. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Lees- dienst. Parousia 10.00 uur J. Schippers. Vrijz. Prot. Gem. 16.30 uur mw. ds. J.A. Brostrom-Bruin. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hety ey; 19.00 uur Suzanne Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beaumont straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl sie dat het zo ook goed is. Na het scheren worden de hoeven van de tenen nog even bijgewerkt en dan kunnen de schapen weer de weide in. Bij het laatste schaap komt een mankement onder de wol vandaan; zij blijkt een behoorlijk gezwel op haar rug te hebben. De kinderen worden gerustgesteld, er zal de volgende dag direct een veearts naar komen kijken. Andere vragen komen ook al snel: "Is dat echt bloed?" En: "Mag ik straks een stukje wol?" De schaap scheerder beantwoordt alle vragen geduldig en de kinderen mogen allemaal even aan de wol voelen en wie dat wil mag een stukje meene men. Na het scheren bij de kinderboer derij worden elders in Boskoop nog meer schapen geschoren. Daarna wordt de wol verkocht en zo kan er bijvoorbeeld voor volgende winter een mooie trui van gemaakt wor den. Boskoop - De Stichting Boskoop Creatief houdt woensdag 1 en donderdag 2 juni een workshop groendecoratie. De workshop is woensdagavond 1 juni van 20.00 tot 22.00 uur of donderdagoch tend 2 juni van 9.00 tot 11.00 uur en vindt plaats in het Praathuis. De kosten bedragen 19,50 inclu sief materiaal. Inschrijven is moge lijk via de website www.boskoop- creatief. nl of bel naar Willeke Claus, telefoon 0182-212274. Boskoop - De Kikkerrit is inmiddels uitgegroeid tot een populair Oldti mer evenement in Zuid Holland, met deelnemers uit alle delen van Nederland en zelfs daarbuiten. Zaterdag 11 juni is het tijd voor alweer de achtste editie van de Oldtimer Kikkerrit. De ongeveer 115 km lange route door het Groe ne Hart van Zuid-Holland start in Hazerswoude en eindigt in Bos koop voor een groots defile. Potentiële deelnemers in het bezit van een Oldtimer personenauto kunnen zich tot 1 juni aanmelden. De Oldtimer mag géén legervoer- tuig zijn en moet een bouwjaar van vóór 1960 hebben om deel te mogen nemen. Het inschrijfgeld bedraagt 15,- per auto. Voor dit bedrag kunnen de deelnemers onder andere eten en drinken onderweg verwachten tijdens de verschillende stops. Aan het einde van de rit vindt een défilé plaats op het terrein van Connexxion aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. Hier kunnen belangstellenden de Oldti mers bekijken en wordt van alles georganiseerd voor groot en klein. Voor de deelnemers wordt ter afsluiting een barbecue gehouden bij de start- en finishplaats aan de Loeteweg 4a in Hazerswoude. Voor meer informatie en aanmel ding: www.kikkerrit.nl Door Paulien de Graaf

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11