GEZAMENLIJK ONDERZOEK WADDINXVEEN EN BOSKOOP START IN SEPTEMBER MASKERADE SPEELT "VERWARRINGEN" SPORTHAL DE DREEF LEGIONELLA-VRIJ DIPLOMAZWEMMEN ZOMERAVONDBRIDGE BRIDGECLUB HONKVAST GEMEENTE PRESENTEERT CONTOUREN NIEUW CENTRUM OPSCHOONDAG KLEDING- INZAMELING EVIDENCE OF GRACE OPEN PODIUM Hart van Holland 25 mei 2005 g—^ddinxveen/boskoop Britse humor in Waddinxveen pagina 17 Veel belangstelling voor inloopmiddag centrumplan Waddinxveen De gemeenteraden van Wad dinxveen en Boskoop hebben zaterdag 21 mei op informele wijze hun kennismaking her nieuwd. Aanleiding voor de bij eenkomst vormt het gezamen lijk onderzoek naar de meer waarde van een nieuwe gemeente gegeven de toekom stige taken en regionale opga ven. Tijdens de kennismaking werden de gemeenteraden door burgemeesters C. Rijsdijk van Boskoop en H. Roijers van Waddinxveen geïnformeerd over de voortgang van het onderzoek. De onderzoeksopdracht wordt op dit moment verfijnd op basis van de eerste offerte ronde. Drie onderzoeksbureaus wordt gevraagd een nieuwe offer te uit te brengen op basis van deze verfijnde onderzoeksopdracht. De verwachting is dat de gemeentera den van Boskoop en Waddinxveen in augustus één van deze bureaus opdracht verlenen het onderzoek uit te voeren. Het onderzoek naar nut een noodzaak van verregaande samenwerking of fusie kan dan in september beginnen. Het eerste onderzoeksrapport is naar ver wachting in december gereed. Raadsleden van Boskoop en Waddinxveen ontmoeten elkaar op het water. Aanleiding om op dit moment een onderzoek te laten verrichten naar nut en noodzaak van verdergaan de samenwerking dan wel fusie vloeit voort uit de discussie over de voordelen van samenwerking/samengaan binnen de colleges en raden van de beide gemeenten. Waddinxveen - Toneelgroep Maskerade speelt vrijdag 3 en zaterdag 4 juni in de toneelzaal van Kreater aan de Kerkstraat de komedie "Ver warringen" van de Britse auteur Alan Ayckbourn. Aanvang 20.00, zaal open 19.30 uur. De entree bedraagt 7,50. Het stuk is voor deze gelegenheid verplaatst van Engeland naar Wad dinxveen. Maar gebleven is de vlijmscherpe humor van Ayckbourn die in dit stuk de middenklasse-mentaliteit venijnig op de hak neemt. Naast de scherpe uithalen valt er heel wat te lachen door de rake manier waarop Alan Ayckbourn de mensen in zijn stukken neerzet. "Verwarringen" is een collage vol herkenbare verhalen over persoon lijke relaties en het onvermogen om te communiceren. Dit alles gecom bineerd met de nodige humor. Het stuk bestaat uit vier gedeelten die, hoewel ogenschijnlijk apart, samen een geheel vormen rond het thema "verwarringen". Om de onderdelen in elkaar te laten overvloeien wordt gewerkt met ingenieuze decors en vernuftige wisselingen. Kaarten zijn te reserveren: 0182 - 640419, 06-543 666 33 of via: www.maskeradeweb.nl Waddinxveen - De leidingen van sporthal de Dreef zijn legionella- vrij. Dat is vorige week gebleken uit de op kweek gezette monsters. Tijdens de periodieke controle in februari werd in sporthal de Dreef, sportzaal Groenswaard en gym nastieklokaal Joh. Postlaan een te hoog legionellagehalte aangetrof fen. Alle leidingen werden grondig gereinigd, opnieuw geïsoleerd en waar nodig aangepast. Nadat sinds 15 maart de doucheruimten in Groenswaard en Joh. Postlaan weer in gebruik waren, zijn nu ook de doucheruimten in de Dreef vrijge geven voor gebruik. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is afgelopen week gezwom men voor het A-diploma. Er waren 48 kandidaatjes, die allemaal zijn geslaagd: Brian van Ofwegen, Shannon Metekohy, Vivien Paulus, Megan Berkouwer, Marije Hijman, Femke van Bergen, Denise Jan maat, Merel Kersseboom, Tim van Noort, Linda Keijzer, Bryan Maza, Tessa Joy Groenendijk, Dionne Bij land, Kevin de Haan, Mick Straat hof, Devon Plunkett, Xi Tao Schoen makers, Luca-Ann van der Eijk, Ilse van Leeuwen, Rick Vellekoop, Sam Blanken, Misha Krupe, Mitchell Anker, René Prijmboom, Michael van der Berg, Anneloes Grol, Tycho Pannebakker, Tessa Schakel, Stef van 't Hoog, Jade Bruines, Dennis van 't Wout, Brian Schaap, Lisa Vink, Amber Hoogmoed, Enrico Borst, Daniël Valkenburg, Lisa Sla- man, Daniël Andreas, Harmen Baron, Saskia van der Vaart, Mariël- le van der Beek, Jeroen van Voort- huijzen, Heva Koorevaar, Nancy Kraan, Tom Kosse, Tanuya Plukett, Ruben Hogenelst en Linda Speksnij der. Waddinxveen - In wijk Zuid wordt op 28 mei de jaarlijkse opschoondag gehouden. Wijk en Buurtbeheer Zuid, Bewoners commissie Zuid en Speeltuinvere niging Zonnig Zuid zijn in samen werking met de gemeente druk bezig met de organisatie van deze wijkactiviteit. Wijk- en Buurtbeheer Zuid heeft onlangs bloembakken aan de bewoners van de wijk geschon ken. Burgemeester Roijers zal deze bloembakken om 9.00 uur officieel overdragen. Tevens zal hij het nieuwe speeltoestel van Zonnig Zuid in gebruik nemen en kunnen kinderen ballonnen opla ten om dit heuglijke feit te vie ren. Om 9.30 uur start het opschonen van de wijk. Dit zal tot 12.00 uur duren en afgeslo ten worden met versnaperingen. Voor de deelnemende jeugd wordt er een loterij gehouden. Waddinxveen - De stichting 'Samen Sterk Tegen Kindermis bruik' houdt zaterdag 28 mei een kledinginzamelingsactie. Met het geven van kleding steunt men de strijd tegen het misbruik van kin deren. Kleding en schoeisel kun nen vanaf 9.00 uur worden bui- tengezet in speciale zakken, die iedereen in de bus heeft gekre gen. Zo niet, dan kunnen spullen in een voor de actie duidelijk her kenbare zak/doos op het trottoir worden gezet. Voor meer infor matie over de stichting SSTK: telefoon 0183-562870/562713 of kijk op www.sstk.nl. Waddinxveen - In Kreater treedt zondag 29 mei gospelkoor Chara op met de musical 'Evidence of Grace'. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur, de musical begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 0182- 614690 of sascheerhoorn@het- net.nl. Waddinxveen - Muziekvereni ging Concordia start in het najaar weer met het geven van open podium concerten. De eerste staat gepland op zondagmiddag 2 oktober en de tweede op zon dagmiddag 6 november. Een der gelijk open podium concert staat in het teken van optredens door leden en/of niet-leden die alleen of in ensemblevorm eens een concertje willen geven. Belang stellenden kunnen zich hiervoor aanmelden via telefoon 0182- 613839. Waddinxveen - De leden van Brid- gebluc Honkvast spelen donderdag 26 mei hun laatste bridgewedstrijd van het competitieseizoen. Er kan teruggekeken worden op een zeer succesvol en gezellig verlopen brid- gejaar. Er is een groot aantal acti viteiten georganiseerd, zoals de traditionele barbecue als start van het verenigingsjaar, de kerst- en paasdrives en de zomeravondcom petitie. In april zijn de leden 'de boot ingegaan' tijdens een voor de derde keer georganiseerd weekend |n een hotel in Gaasterland. 44 Leden hebben dat weekend geno ten van drie avonden wedstrijd- bridge, een prachtige boottocht door het prachtige natuurgebied Weerribben, een bezoek aan sen orchideeënkwekerij en het ver rennen van de omgeving. :n bet afgelopen verenigingsjaar |aar zijn er bridgelessen gegeven san die leden, die hun kennis van het bridgespel op een (nog) hoger Peil wilden brengen. In het seizoen 005/2006 zal er aan deze bridge- ven60 8en vervo'9 worden gege- Net als de twee voorgaande jaren zal er ook in de komende zomer maanden gelegenheid zijn om de veertien dagen op donderdag avond te bridgen in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Voor de eerste keer op donderdag 9 juni, aanvang 19.30 uur, zaal open om 19.15 uur. Overige data: 23 juni, 7 en 21 juli, 4 en 18 augustus. Een ieder is wel kom. De officiële start van het vereni gingsjaar 2005/2006 heeft niets te maken met bridge, maar alles met gezelligheid en sfeer en vindt plaats zaterdag 28 augustus met de inmiddels tot traditie geworden barbecue. Serieuzer wordt het op de eerste competitieavond van het nieuwe bridgeseizoen op donder dag 1 september, aanvang 19.30 uur in het Zuidhonk. Inmiddels heeft de bridgeclub 54 leden en heeft het bestuur beslo ten een ledenstop in te stellen bij het bereiken van ledenaantal van 64. Op die manier wordt de vereni ging nooit te groot en daardoor te onpersoonlijk. Honkvast is een rookvrije vereni ging is, hetgeen betekent dat er tij dens het bridgen in de zaal niet mag wordt gerookt. Voor meer informatie: 0182-610 909 of 0182- 612 718. Waddinxveen - In het Trefpunt kon den zaterdag 21 mei de resultaten bekeken worden van de planont wikkeling van het nieuwe centrum tot nu toe. Zo'n 300 inwoners en belangstellenden bekeken schet sen, sfeerimpressies en maquettes van het nieuwe hart van Waddinx veen. Ook luisterden zij naar de presentaties die stedenbouwkundi ge Jos van Eldonk gaf over de uit gangspunten van de centrumon twikkeling en het voorlopige resul taat van het concept stedenbouw kundig Masterplan. Bezoekers van de inloopmiddag gingen ook in gesprek met bestuurders en betrokken medewerkers van de gemeente en de projectontwikke laar. De inloopmiddag is een vervolg op de serie workshops en informatie bijeenkomsten die het afgelopen jaar zijn georganiseerd over belangrijke centrumgerelateerde thema's. Omwonenden, raadsle den, verenigingen, bedrijven/win keliers en sociaal-maatschappelijke organisaties hebben tijdens deze bijeenkomsten meegedacht, idee ën ingebracht en suggesties gedaan, die waar mogelijk ver werkt zijn in het concept Master plan. De inloopmiddag gaf alle overige inwoners en belangstellen den de gelegenheid kennis te nemen van de plannen en ideeën tot dusver. Ook was er de mogelijk heid om aanvullende ideeën en suggesties in te dienen. Wethouder Hans Barth is verheugd over de belangstelling tijdens de inloopmiddag van afgelopen zater dag. "Ik ben positief verrast over de hoge opkomst en de vele enthousiaste reacties op de plan nen. De centrumontwikkeling lééft onder de mensen. De mensen waarderen de informatievoorzie ning over en de betrokkenheid bij de plannen van het nieuwe cen trum. Wij zullen de inwoners blij ven informeren". Het college van B&W presenteert eind mei het concept stedenbouw kundig Masterplan aan de gemeen teraad. Vervolgens neemt de com missie openbare ruimte half juni een standpunt in over het concept stedenbouwkundig Masterplan. Naar verwachting behandelt de gemeenteraad eind juni het con cept Masterplan. Het Masterplan maakt samen met het daarbij behorende programma, de planex ploitatie en de uitvoeringsplanning deel uit van de zogenaamde Reali satieovereenkomst (ROK). De ROK bevat juridisch contractuele afspra ken tussen de gemeente en pro jectontwikkelaar William Proper ties om het nieuwe centrum te kun nen realiseren. De verwachting is dat de ROK in september aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 17