Houd 2 seconden afstand VAN DER KNAAP B.V. Super CarWash PODIUM EN PECH VOOR PEUGEOT voor een blijven mooie huid TANK- EN WASSTATION Autogordels. Een gezonde gewoonte De beste deal in Nederland! pagina 20 Hart van Holland 25 mei 2005 RALLY VAN CYPRUS SEAT Cordoba Spring Edition Nu rijklaar 15.950,-* 2.899,- voordeel! Slechts 14 stuks. Alleen bij SEAT Linear! SEAT Linear Coenecoop 140, 2741 PE Waddinxveen TeL: 0182 - 621866 www.vanderlinden-groep.nl - Wasstraat Groeneweg 2, Rotterdam - Nesselande (010) 222 00 00 Keuze uit 6 programma's, waarvan de meest uitgebreide met hardwaxpowerplus voor een glanzend resultaat met een langdurige bescherming. 13 Wasplaatsen 7 selfservice wasplaatsen binnen in de nieuwe washal en 5 overdekte wasplaatsen buiten en 1 open wasplaats voor caravans en hogere voertuigen. Stofzuigers Mattenwasser Spaaractie 8 opstelplaatsen voor het gebruik van de 4 stofzuigers. Met de mattenwasser kunt u de automatten grondig reinigen. De automatten blijven langer mooi en gaan langer mee omdat u de matten niet tegen de mattenklopper hoeft uit te slaan. Tanken voor korting op autowassen en shopartikelen. Tegen inlevering van deze bon kunt u éénmalig gebruik maken van één van de volgende aanbiedingen: Naam: Adres: 2 wasmunten (2,00 p/st) 50% extra (2 1 wasmunten) 10 wasmunten (2,00 p/st) 20% extra (10 2 wasmunten) 20 tot 50% korting op 1 wasprogramma naar keuze 10% korting op 10 wasprogramma's naar keuze (7 dagen per week) 20% korting op 10 wasprogramma's naar keuze (te gebruiken van maandag t/m donderdag) Postcode:Woonplaats: E-mail adres: De derde plaats voor Markko Martin en een vroegtijdi ge opgave van Marcus Grönholm: dat was het resul taat voor het Peugeot Total Team in de loodzware Rally van Cyprus, de zesde wedstrijd van het wereld kampioenschap. Grönholm moest al in de eerste klas sementsproef de strijd staken toen de distributieriem in zijn 307 WRC brak. Martin handhaafde zich ondanks een lekke band keurig in de top van het klassement en eiste de derde plaats op achter de Citroëns van win naar Sébastien Loeb en Manfred Stohl. De Zweed Daniel Carlsson werd met een Peugeot 206 WRC van Bozian Racing knap achtste in de slijtageslag. Peugeot blijft koploper bij de constructeurs; in het rijdersklasse ment klom Markko Martin naar de met Petter Solberg gedeelde tweede plaats achter Sébastien Loeb. Intense hitte, afgewisseld door een enkele regenbui, en barre wegcondities die hier en daar deden denken aan de Safari Rally, kenmerkten de Rally van Cyprus, de wedstrijd met de laagste gemiddelde snelheid op de WRC-kalender. Toch was het tempo op het zeer slech te, onverharde parcours met grote keien, hobbels en kuilen hoog genoeg om voor talrijke uitvallers te zor gen. Marcus Grönholm had de twijfelachtige eer van de uitvalprimeur. Op de lange openingsproef begaf de distributieriem het. "Geleidelijk aan verloor de motor aan power en gedurende zo'n zes, zeven kilometer liep de koelvloeistoftemperatuur op, tot de motor afsloeg en niet meer aan de praat was te krijgen", ver telde Grönholm. "Er was niets aan te doen. Heel spij tig, want onze tussentijden waren beter dan die van Loeb en Solberg, terwijl we niet eens voor de volle honderd procent ertegenaan gingen." Teambaas Jean- Pierre Nicolas begreep er niets van: "Dit euvel hebben we niet eerder gehad. We zullen dan ook grondig onderzoeken hoe dit kon gebeuren. Het heeft in elk geval niets te maken met de reputatie van deze rally." Geen herstart voor Grönholm Naderhand bleek dat de kleppen door het mankement te zeer waren beschadigd om van de herstartregel gebruik te kunnen maken, waarbij Grönholm door het missen van vijf proeven vijf keer vijf minuten tijdstraf zou hebben opgelopen. Ook Petter Solberg (Subaru) moest de strijd definitief staken. Dat herstarten na pech wel zinvol kan zijn, bewees Harri Rovanpera, wiens Mitsubishi weer startklaar kon worden gemaakt, waarna de Fin nog als zevende wist te finishen en een paar WK-puntjes mee naar huis kon nemen. Op de middag van de tweede etappe waren ook Anthony Warmbold (Ford) en Armin Schwarz (Skoda) het haas je, terwijl Toni Gardemeister (Ford) door mechanische problemen ver terugviel. Op een van de proeven wer den zelfs normtijden gegeven, nadat Francois Duval van de weg was geraakt en zijn Citroen vervolgens geheel was afgebrand. Dit voorval resulteerde boven dien in een heftige ruzie tussen Duval en zijn naviga tor Stéphane Prevot, die tot een breuk in de equipe leidde. Martins derde podium Markko Martin, die op de lange eerste proef met een lekke band had gekampt, klom gedurende de ope- ningsdag van de veertiende naar de vierde plaats en bleef in het verdere verloop van de rally gevrijwaard van problemen. "Het was een kwestie van overleven en dat is gelukt", zei de man uit Estland. Niettemin gaf de tweede Peugeot-rijder zijn 307 WRC in de derde en laatste etappe goed de sporen. "Als ik op het podium wilde eindigen, moest ik hard pushen. Enerzijds lonkte die derde plaats; anderzijds wilde ik de constructeurs- punten niet op het spel zetten. Dus het was moeilijk en spannend, maar we zijn ervoor gegaan en het lukte om Henning Solberg in de rangschikking te passeren." Martin zette in de laatste zes proeven snelle tijden op de klokken en won de voorlaatste KP van de wedstrijd. Het werd voor de Est zijn derde podium van het sei zoen: "Leuk, maar ik kan er niet lang bij stilstaan, want met Turkije, Griekenland en Argentinië in het verschiet krijgen we nog veel van hetzelfde te verdu ren als hier op Cyprus." Normaal rijklaar C 10.049,- Standaard voorzien van o.a.: 15" lichtmetalen velgen semi-automatische airco sportstoelen mislampen voor spiegelkappen in kleur meegespoten lederen stuur, pookknop en hoes navigatiesysteem *ongekentekem3 en uït voorraad leverbaar. Aanbieding geldt niet in combinatie met andere acties. Bseat.nl f=i t De aanbiedingen gelden t/m 30 juni 2005

Hart van Holland | 2005 | | pagina 20