HENGELSPORTCOMPETITIES BEGINNERSWEDSTRIJD ROLUNG'90 NEDERLANDSE DANSERS OP STAGE ENGELAND a BZAV-T0ERN00I KENT VLOT VERLOOP SKR NOG STEEDS ACTIEF MET HULPVERLENING! M pagina 26 Hart van Holland 25 mei 2005 Zomeravondcompetitie Ouderencompetitie De SKR helpt ook met schoolspulletjes Zevenhuizen/Moerkapelle - De vijf de wedstrijd van het Clubkampi oenschap werd gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. Er deden zeven deelnemers aan mee, die in totaal 16.300 gram vis wisten te vangen. Uitslag: 1. J. Klomp, 3.840 gr; 2. Adr. van Erk 3.540 gr; 3. J. de Zwart, 3.360 gr. De volgende wed strijd wordt gevist op zaterdag 28 mei, vertrek om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats bij La Baraque. Er wordt dan gevist in de Rotte bij de molens. De zomercompetitie is van start gegaan en de eerste wedstrijd werd gevist in de Rotte bij de molens. Er deden 6 deelnemers aan mee, met als gezamenlijk resultaat 25.880 gram vis. Uitslag: 1. Adr. van Erk, 7.640 gr; 2. W. Berkelaar, 6.840.gr; 3. P. Ver- mulm, 5.740 gr. De tweede wedstrijd van de zomer competitie werd gevist in het Lage Bergsche Bos. Tien deelnemers vin gen in totaal 23.060 gram vis. Uit slag: 1. J. Rijnbende, 7.940 gr; 2. W. Berkelaar, 5.620 gr; 3. Adr. van Erk, 2.960 gr. Drie weken geleden is de ouderen- competitie van start gegaan. De derde wedstrijd voor deze competi tie werd op dinsdag 17 mei gevist in de Rotte bij de molens. Het was een slechte vangst, er werd door 12 deelnemers 10.550 gram vis gevan gen er waren maar liefst zes deel nemers die geen vis ter weging hadden aangeboden. Uitslag: 1. J. de Zwart, 3.000 gr; 2. J. Klomp, 2.650 gr; 3. N. van Leeuwen, 1.400 gr- Voor meer informatie: www.h-z-m.com. Moerkapelle - Op kosten van een Engelse sponsor mogen Mark Bakker en Iris Dijkema een week trainen in Engeland. Als tegenprestatie geven zij een demonstratie tijdens een promotiegala van een Nederlandse bank. Deze stage is een mooie ervaring voor het jonge danspaar dat zich na hun schoolexamen gaat voorbereiden op de nationale kampi oenschappen in juli. Ook de juniorkampioen en seniorkampioen solodansen, Emily van 't Wout en Claudia Jonker, steken voor een stage de plas over en worden deze week gastvrij ontvangen door Ashley en Angela Moore. Beide Engelse trainers komen alle dansers van Rolling,90 die aan de nationa le kampioenschappen deelnemen tijdens deze kampioenschappen ondersteunen omdat de clubtrainster het kampioenschap niet bij kan wonen. Nieuwegein - De beginners van Rolling'90 werden 22 mei voor een wedstrijd in Nieuwegein verwacht. Erg spannend allemaal, want bij de beginners dansen waren er al 12 deelnemers en allemaal van Rol ling'90 en allemaal voor de eerste keer op een wedstrijd! De uitslag bij het dansen was: 1. Julia Sinnige, 2. Samantha Hoeksema, 3. Gwenn Oosterom, 4. Nina Schilp, 5. Sylvana Twilt, 6. Michelle Groenendijk, 7. Debby Holstege, 8. Desi Voorwin den, 9. Vivianne Hoogendoorn, 10. Romy Voorwinden, 11. Shayenna van Delft, 12. Katinka van Kasteel. Na het dansen moesten een paar deelneemsters ook nog een kür rij den. Bij de beginners A was dat Katinka van Kasteel. Het is haar eerste kür en wedstrijd, maar het ging heel goed en leverde haar een mooie zevende plaats op. Bij de beginners B was de uitslag: Gwenn Oosterom 13e, Michelle Groenen dijk 15e, Shayenna van Delft 18e en Sylvana Twilt 18e. Ook bij de begin ners C was nog een startplaats voor Rolling'90 en wel voor Samantha Hoeksema. Zij werd derde. Voor meer informatie: www.rol- Iing90.nl. (foto: Rolling '90) Moerkapelle - Na twee weken BZAV-toernooi bij w Moerkapelle kan geen andere conclusie getrok ken worden, dan dat het toernooi een vlot en voorspoedig verloop kent. Bovendien voerde bij hoege naamd alle duels de sportiviteit de boventoon, tot grote tevredenheid van de toernooicommissie en de scheidsrechters. In poule A heeft het debuterende Kadus zich tot een duidelijke favo riet voor de kruisfinales ontwik keld. Met 8 uit 4 voert dit team de ranglijst aan in deze poule. Vooral hun duel tegen de Lordd, dat op 2- 2 werd afgesloten, kende goed voetbal en veel spannende momen ten. Met 7 punten staat de Lordd op de tweede plaats, maar dit team had hier slechts drie duels voor nodig. Het tot dusverre wat tegen vallende Van Ommeren staat met 4 uit 4 derde, maar dit team zal in de returns ongetwijfeld nog van zich doen spreken. Het op de vierde plaats staande Bontenbal speelde al haar drie gespeelde wedstrijden gelijk en zal haar puntentotaal ook best nog gaan opvijzelen. Zwanen burg zal in deze poule waarschijn lijk geen grote sportieve rol meer spelen. In poule B maakt La Baraque haar vooraf toebedachte favorietenrol tot dusverre volledig waar en lijkt onbelemmerd af te stevenen op de kruisfinales. Met 10 uit 4 wordt onbedreigd de eerste plaats inge nomen. Tegen Bozo United moest met 2-2 echter wel het eerste pun tenverlies worden geïncasseerd, een resultaat waarover La Baraque zich overigens niet mocht bekla gen. Met 6 uit 3 staat WMP (voor heen Selektvracht) op de tweede plaats. Na de 0-4 tegen La Baraque herstelt WMP zich met winst op Bozo United (2-5) en Boonstoppel (3-1) uitstekend. Met 4 uit 3 is ook Bozo overigens nog niet kansloos voor de kruisfinales. Boonstoppel en BSC'68 lijken in deze poule niet echt mee te gaan doen voor de prij zen. Deze week beginnen alle teams aan de returns en zal de spanning toenemen. De kruisfinales vinden plaats op dinsdagavond 7 juni (19.15 en 20.30 uur), het toernooi wordt vrijdag 10 juni afgesloten met de grote finale en aansluiten de feestavond (20.30 uur). Het duurt nog even maar in maart 2006 bestaat de Stichting Kinderhulp Roemenië 15 jaar. Dankzij de steun van onze donateurs en bedrijven bestaat de SKR nog steeds. Helaas zijn veel organisaties, die Roemenië helpen, gestopt. Niet omdat ze er geen zin meer in hebben, maar domweg omdat het bijna onbetaalbaar is geworden om naar Roemenië te rijden. Met ingang van 1 januari 2005 zijn de kosten nog hoger geworden. Duitsland heeft nu ook tol ingevoerd. Voor ons transport in november 2005 betekent dit voor de heen- en terugreis aan tolkosten:Duitsland, Oostenrijk, Hongarije en Roemenië totaal 6.650,- euro. Maar dan rijden de wagens nog niet! Brandstofkosten voor 15 vrachtwagens en 3 begelei dingswagens ca. 17.200,- euro Tel daarbij op de overige kosten zoals documenten, grenskosten e.d. in totaal ca. 2.500,- euro dan komen de totale kosten van het hulptransport 2005 op ca. 26.500,- euro en daar worden we niet vrolijk van. aar hoe zit het dan met de huur van de vrachtwagens zult u zich afvragen. Gelukkig kan de SKR elk jaar I nog beschikken over gratis vrachtwagens en luxe wagens. Wij hoeven dus geen huur te betalen. Ondanks de enorm gestegen kosten blijven onze vrijwilligers positief en zetten zich voor de volle 100% in. Zij weten beter dan wie ook dat hupverlening nog steeds dringend nodig is ook al treedt Roemenië zoals het er nu uitziet in januari 2007 toe tot de EU. De gezinnen (ca. 750 per jaar) die wij helpen zul len er niet op vooruit gaan. Sterker nog, ze gaan er op achteruit! Een gezin waarvan de vader werk heeft zal in 2007 waarschijnlijk een netto maandinkomen hebben van ca. 120.00 euro. Maar de meeste gezinnen binnen ons hulppro ject hebben geen werk. Zij zullen het moeten doen met een uitkering van ca. 70.00 euro per maand. Wat kosten de dagelijkse behoeften in Roemenië? Om een voorbeeld te geven (in euro's): een brood (1 kg) 0.55, 1 Itr. melk 0.48, 1 kg. vlees 2e keus 3,50. Als een gezin met 2 kinderen per dag alleen (droog) brood zou eten en 1 Itr. melk drinken, dan betekent dat per maand 31.95 euro. Tel daarbij op de vaste kosten zoals elektriciteit, gas en water (voorzo ver aanwezig) dan kom je al gauw op zo'n 60.00 euro per maand. Een gezin met een uitkering (ca. 70.00 euro p.maand) houdt dan 10.00 euro over. Daarvan moeten ze de .-x- kinderen en zichzelf kleden, medische kosten betalen, schoolspulletjes voor de kinderen kopen enz. Maar met een voedingspatroon zoals hierboven omschreven kunnen kinde ren niet opgroeien. Een kind heeft meer nodig, zeker in de groeifase. Dagelijks groenten, af en toe een stukje fruit en misschien een keer per maand een stukje vlees. Dat kan dus niet! De SKR helpt juist deze gezinnen elk jaar. In november krijgen ze een grote hoeveelheid aardappelen, genoeg om de winter door te komen. Deze aardappelen krijgt de SKR van agrarische bedrijven uit de regio Moerkapelle-Zevenhui- zen (in 2004 40.000 kilo). Daarnaast ontvangen ze een flinke hoeveelheid conserven (in 2004 60.000 kilo) Deze conserven krijgt de SKR van gerenommeerde bedrijven in Nederland. Hier wonen vader, moeder en 4 kinderen Elk jaar ontvangt een (school)kind een schoolpakket dat bestaat uit: 25 schriften, schrijfmaterialen, viltstiften, kleur potloden, liniaal e.d. Hiermee ontlasten wij de ouders van een relatief grote kostenpost. Bovendien gaan hierdoor meer kinderen naar school. Roemenië kent geen leerplicht. Ouders die de schoolmaterialen niet kunnen betalen houden hun kinderen gewoon thuis. Roemenen hebben ook hun trots. Kleding is net zo belangrijk als schoolspulletjes. Ook al zouden ze de schoolspulletjes voor hun kind kunnen betalen (ca. 25 euro per jaar) en ze kunnen hun kind niet fatsoenlijk kleden dan sturen ze hun kind ook niet naar school. Geluk kig ontvangt de SKR veel kleding. Over het algemeen goed bruikbaar. Deze kleding wordt door onze vrijwilligers weke lijks gesorteerd op leeftijd (0-2, 3-7, 8-16 en 17 jaar en ouder). Daarna wordt alles verpakt en op pallets geplaatst voor het hulptransport. Helaas worden de kosten voor transport bijna onbetaalbaar. Als we kijken naar de transportkosten (ca. 26.500,- euro) dan komt het er op neer dat alleen al een kilo kleding aan transportkosten ca. 0.14 kost. Daarom hebben wij bij de ingang van ons magazijn een "bus" geplaatst waar in u geheel vrijblijvend een bedrag kunt deponeren om zodoende iets bij te dragen in de enorme transportkosten. Zo stelt u ons in staat om hulp te blijven brengen naar die kin deren die het zo hard nodig hebben. Bovendien weet u bij de SKR zeker dat de kleding die u heeft gebracht gegarandeerd terecht komt bij de armste families. Kleding en andere hulp goederen kunt u brengen op zaterdag van 9.00-12.00 uur. Ons adres: Zesde Tochtweg 3 - Waddinxveen (grens Moerka pelle) De zomervakantie in Roemenië duurt ruim drie maanden Waarschijnlijk moet u er niet aan denken. Eind mei stoppen de scholen en beginnen pas weer in september. Drie maan den lang een beetje rondhangen bij hun huis (bouwval) en bijna niets om mee te spelen. Vader en moeder werken op het land (als ze werk hebben) en vaak werken de kinderen noodgedwongen mee. De SKR is in 2004 gestart met een vakantieproject. In 2005 organiseert de SKR opnieuw een vakantieproject. Over een periode van 4 weken kunnen 220 kinderen genieten van een 5-daagse volledig verzorgde vakantie. De SKR huurt twee vakantiehuizen, waar per week 55 kinde ren kunnen genieten. De huizen staan in het bergdorp Cara- ri (1420 m) In een prachtige omgeving, in hun eigen land, met hun eigen vriendjes en vriendinnetjes en in hun eigen taal zijn ze even uit de sleur. Elke dag drie goede maaltijden een banaan en soms zelfs een ijsje. In een keurige slaapka mer hun eigen bed. Dagelijks leuke spelletjes en activiteiten, wandelingen in de bergen, een speurtocht en de laatste avond een heus kampvuur met Roemeense muziek. Het vakantieproject 2005 gaat ca. 12.000,- euro kosten. Wij hopen dit bedrag binnen te krijgen van onze donateurs en bedrijven die het vakantieproject willen sponsoren. Wij heb ben inmiddels ruim 200 bedrijven benaderd. U bent nog geen donateur... meld u dan nu aan. Dat kan heel simpel. U maakt een bedrag over, klein of groot, naar Postbank 88113 of Rabobank 3750.74.600 t.n.v. SKR - Moerkapelle. Wij, en de kinderen in Roemenië hopen op uw vrijwillige bij drage! Een van de prachtige vakantiehuizen in Carari

Hart van Holland | 2005 | | pagina 26