LI T I E BERICHTEN OPEN DAG HOGE ZUIDPLASPOLDER Hart van Holland LOKALE PARTIJEN WILLEN ONDERZOEK NAAR TUNNELS IN DE ZUIDPLAS 1 Jannie Jansen den Toom-Breedijk tel: 010-522 27 90 deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven ia t Hart van Holland 25 mei 2005 Een leeuwin is heengegaan. Waddinxveen Zevenhuizen Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd uitvaartverzorging J%4 van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 2 2665 KE Bleiswijk 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl Opgewekt en zorgzaam, nooit vragend, nimmer klagend, altijd stil dragend. Moedig ging je door, steeds weer, tot op het laatste moment, het wilde niet meer. Dankbaar zijn wij voor alle liefde die wij van haar mochten ontvangen. Toch nog onverwacht is overleden mijn lieve vrouw, zorgzame moeder, schoonmoeder, onze zus, schoonzus en tante Zevenhuizen, 13 januari 1955 t Nieuwerkerk aan den IJssel 21 mei 2005 Ad Joyce en Wesly Rocky de hond en verdere familie le Tochtweg 33, 2913 LN Nieuwerkerk aan den IJssel. Woensdag 25 mei is er van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum Zevenhuizen, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. De herdenkingsbijeenkomst zal worden gehouden op donderdag 26 mei j om 14.00 uur in bovengenoemd rouwcentrum, waarna de begrafenis in het familiegraf aldaar zal plaatsvinden. Na de begrafenisplechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum. Alleen witte bloemen. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk !.t». Vuurtje stoken: zondag 15 mei zijn twee Waddinxveense jongens van 12 en 13 jaar betrapt nadat zij op het hockeyveld aan de Dreef een vuurtje hadden gestookt. Hierbij vatte een hockeydoel vlam en raak te beschadigd. Inbraken: In de nacht van woens dag 18 mei werd omstreeks 5.00 uur ingebroken in een op de Mira geparkeerde bestelbus. Door een getuige werden twee mannen gezien, die goederen vanuit de bestelbus in een andere auto over laadden, waarna zij er vandoor gin gen. De gebruikte vluchtauto bleek eerder die nacht van de Vlasakker gestolen. Later in de week werd op de Klompehoeve een elders in het land gestolen auto aangetroffen. De politie gaat er vanuit dat de daders met dat voertuig naar Wad dinxveen zijn gekomen. In dezelfde nacht werd ook inge broken in geparkeerde bestelbusjes aan de Roosje Voshoeve, Spica en de Zuidplaslaan. Van alle voertui gen werden ruiten uitgesneden waarna diverse apparatuur uit de laadruimte werd ontvreemd. Later in de week werd op vrijdag 20 mei grove wijze ingebroken in een aan de Nesse geparkeerde bestelbus. Van de auto werd een ruit vernield waarna de autoradio cd-speler met grof geweld uit de auto werd gesloopt. Proces verbaal voor tuinder: In samenwerking met het Milieu Handhavingsteam wordt proces verbaal opgemaakt tegen een 39- jarige tuinder omdat hij op don derdag 19 mei afval verbrandde op zijn tuinderij aan de Henegouwer- weg. De man verklaarde plastic stektreetjes verbrand te hebben. Dit verbranden ging gepaard met een behoorlijke rookontwikkeling. Aanrijding met gewonde: Vrijdag 20 mei raakte een 31-jarige Wad dinxveense vrouw gewond bij een aanrijding op de Brugweg. Vanwe ge een black-out verloor zij de macht over het stuur, botste op een verkeerspaal en kwam tot stilstand tegen een aan de andere zijde van de rijbaan geparkeerde auto. Hier bij kantelde de auto van de vrouw. Zij wist op eigen gelegenheid uit het voertuig te kruipen waarna zij voor onderzoek is overgebracht naar het Groene Hart ziekenhuis in Gouda. Deur open, gsm weg: Vanuit een woning aan de Nesse is op vrijdag 20 mei een GSM ontvreemd. De voordeur van het pand was pas geverfd en stond op een kier te drogen. Vermoedelijk heeft de dader hier gebruik van gemaakt en heeft hij kans gezien op deze manier de woning binnen te drin gen. Brandweer in actie: In de nacht van vrijdag 21 mei rukte de brandweer uit voor een brandende personen auto op de Heuvelhof. De brand weer kon niet voorkomen dat het voertuig grotendeels uitbrandde. De auto is afgesleept. Naar de oor zaak van de brand wordt een nader onderzoek ingesteld. Later op de dag ontstond een korte maar felle brand in een vuilcontai ner aan de Zuidkade. Door een buurtbewoner werd de brand gedeeltelijk geblust, waarna de brandweer het bluswerk voltooide. Het bleef bij materiele schade. Aanrijding: Zondag 22 mei vond kort na middernacht een aanrijding plaats op de kruising van de Brede- weg met de oprit naar de A12. Een automobilist die linksaf de oprit van de A12 wilde oprijden zag een tegemoetkomende motorrijder over het hoofd. De motorrijder wist voor de aanrijding van zijn motor te springen en liep daarbij lichte verwondingen op aan elleboog en bovenbeen. Zijn motor kwam tegen de auto tot stilstand en is totaal vernield. Vrouw rijdt op geparkeerde auto: De politie is op zoek naar een vrouw, die met haar fiets op don derdagavond 5 mei tegen een op de Eikenlaan geparkeerde auto aanreed. Volgens een getuige was de vrouw dronken. Na de aanrij ding werd de vrouw aangesproken door een buurtbewoner en gaf zij haar gegevens aan hem door. Deze gegevens blijken echter niet te kloppen. Het gaat om een vrouw met het volgende signalement: Nederlands uiterlijk, 19 a 20 jaar oud, 1.75 m lang, blond haar, beetje lang gedragen. Ze droeg een bril met opvallend dikke gla zen en had na de botsing een wond op haar voorhoofd. Inlichtingen over deze vrouw kunnen worden gemeld via 0900-8844. Controle visserijwet: In de vroege ochtend van 16 mei heeft de politie vier slapende vissers gecontroleerd aan de Rottekade. Omdat slapen en vissen niet gelijktijdig mag, zijn zij bekeurd voor het nachtvissen. Hierna hebben zij alle lijnen binnen moeten halen en moesten zij ver trekken. Snelheidscontroles: Zondagmiddag 15 mei is met laser-meetapparatuur een snelheidscontrole gehouden op de Zuidplasweg. Aan zes auto mobilisten is een bekeuring (€30,- tot €320,-) uitgereikt. De hoogst gemeten snelheid was 126 km/u (toegestaan 80 km/u). Woensdagavond 18 mei ook een controle op de Zuidplasweg. Hier werden elf bekeuringen uitgereikt, variërend van €30,- - €350,-. Eén Zevenhuizenaar werd gelaserd met een snelheid van (na correctie) 136 km/u (toegestaan 80 km/u). Het rij bewijs van deze bestuurder is inge vorderd. Poging inbraak: Dinsdagmorgen 17 mei, rond half tien, is een poging gedaan in te breken aan de achter zijde van een woning aan de Schie- landsingel. De twee daders, waar van een vaag signalement bekend is, waren met een breekijzer bezig de achterdeur en een raam open te breken, maar zijn gestoord door een buurvrouw. [Marian van den Bogerd jJeanne Matze Zevenhuizen - Over het project 'Hoge Zuidplaspolder' is veel te vertellen. Agro AdviesBuro, dat het gehele proces heeft bege- leid van 'gras naar glas' laat liever alles zien, en doet dat tij- dens een open dag op zaterdag 28 mei. De vijf tuinbouwonder- nemers in het project openen die dag hun deuren van 10.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden zijn welkom op het adres Jan Hen drikspad 2 in Zevenhuizen. Parkeren kan bij Truckcenter Zeven- buizen, vanaf daar wordt men met pendelbussen naar het pro- ject gebracht. Regio - De lokale partijen van Zevenhuizen-Moerkapelle, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel zijn van mening dat serieus onderzocht moet worden wat de mogelijkheden zijn van ondertunnelen van stukken weg in de nieuwe Zuid plaspolder. Het belang van zo'n onderzoek is sterk toegenomen door de strenge milieueisen die Nederland nu in navolging van Europa moet stellen. Vooral het Europese besluit luchtkwaliteit zal ons dwingen naar creatieve oplossingen te zoeken, aldus de lokale partijen. Zij realiseren zich dat tunnels duur zijn, maar door het besluit luchtkwaliteit zullen grote stukken grond niet bebouwd kunnen worden en dat slaat een flink gat in de inkomsten. De lokale partijen zijn voor een goede bestuurlijke en ambte lijke samenwerking tussen de drie gemeenten, maar die zal van onderop moeten groeien en op een breed draagvlak bij de bevolking moeten steunen. Dat is de conclu sie die de partijen hebben getrok ken na overleg tussen vertegen woordigers van die partijen. Tijdens dat overleg is in het bijzon der gesproken over de ontwikkelin gen in de Zuidpias. De drie lokale partijen onderstrepen het belang van een goede ontsluiting van het gebied, zowel wat openbaar ver voer als wegennet betreft. Nu al staat het verkeer bijna dagelijks vast in deze regio. Als er na 2010 nog duizenden woningen en nieu we bedrijventerreinen bijkomen, zal voor die tijd duidelijk moeten zijn dat de infrastructuur planolo gisch en financieel geregeld is. De lokale partijen vinden dat het rijk en de provincie daar in eerste instantie verantwoordelijk voor zijn. Het gaat immers om een rijks- opgave waaraan de Zuidplasge- meenten meewerken. De lokale partijen zijn verder van mening dat het Intergemeentelijk Structuurplan waaraan nu door de Zuidplasgemeenten samen met het Hoogheemraadschap, provincie en het Ontwikkelbedrijf van Rotter dam wordt gewerkt in de gemeen teraden als concept moet worden besproken voordat het ter inzage wordt gelegd. Het ISP zal uiteinde lijk ook door de raden moeten wor den vastgesteld. (Geschreven door de heer H.G. Lamberts, wethouder Nieuwerkerk aan den IJssel) zaterdag 4 juni in dorpshuis Swanla: Jubileumfeest 30 jaar De Zeven Muzen aanvang 19.30 uur - de toegang is vrij Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 3