Gemeente Zevenhuizen-Moerkapell Gemeentenieuws 25 mei 2005 "^ÊSÊ Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moei ZATERDAG 28 MEI AANSTAANDE OPEN HUIS AULA WESTHAGE MOERKAPELLE AGENDA COMMISSIES VERGADERDATA RAAD EN COMMISSIES VERGUNNINGEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING WET MILIEUBEHEER De aula op de openbare begraaf plaats Westhage heeft een heuse gedaantewisseling ondergaan. In opdracht van de gemeente is de afgelopen weken het gebouw in een andere kleurstelling geschilderd, die deze uitvaartaccommodatie een geheel andere uitstraling heeft gege ven. Op zaterdag 28 mei a.s. omst reeks 13.30 zal de aula officieel her opend worden door wethouder De Jong. Aansluitend hieraan nodigen de gemeente en de exploitant van de beide aula's, uitvaartverzorging R. in 't Veld uit Zevenhuizen en Waddinx- veen, alle inwoners van Moerkapelle en omgeving uit om kennis te maken met de 'vernieuwde' aula. Op die dag staan tussen 14.00 en 16.00 de deuren van de aula voor u open en verzorgt firma In 't Veld rondleidingen.. De kleuren aan de binnen- en bui tenzijde van de aula op de openbare begraafplaats Westhage aan de Akkerweg 82 - 84 in Moerkapelle sluiten aan op de kleur en sfeer in de aula op de openbare begraafplaats in Zevenhuizen. De nieuwe kleurstel ling, bestaande uit gebroken wit en twee tonen geel, doet recht aan de kwaliteit van het gebouw. De aula beschikt naast een kleine ontvangst- en baarruimte en een pantry ook over een grote ruimte voor condoleances en het houden van een afscheidsplechtigheid. In de aula kan op een stijlvolle en waar dige manier de uitvaart van uw naas ten gehouden worden. Gebruiksvergunning Daarnaast zijn in het kader van de brandveiligheid zowel in de aula van Moerkapelle als in de aula van Zevenhuizen een aantal werkzaam heden verricht aan het hang- en sluitwerk en de vluchtwegaandui ding en zijn noodverlichtingarmatu ren en extra brandblusmiddelen geplaatst. De gebruiksvergunningen voor beide panden zijn onlangs verleend. De werkzaamheden zijn in opdracht van gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle uitgevoerd door: Schildersbedrijf Ton Verschoor, Aan nemersbedrijf N. Hol&Zn, Installatie bedrijf De Wit, Installatiebedrijf Rl Rademakers, Elektrotechniek Bie- mond, Chubb Flame Control, Woninginrichting Bac en Both Sound-Productions. 30 mei 2005 Commissie I 31 mei 2005 Commissie II 2 juni 2005 Extra commissieverga dering, onderwerp noti tie Samen werken aan een organisatie voor de toekomst. Let op Aan vangstijd 20.00 uur. Spreekrecht burgers Indien u bij de commissievergadering van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Commissie I Agendapunten, ondermeer: Presentatie Groot Swanla Het college van burgemeester en wethouders is voornemens het Programma van eisen en steden bouwkundige opzet van Groot Swanla te Zevenhuizen vast te stellen. Door bureau WK wordt een presentatie verzorgd over de stedenbouwkundige modellen. Samenwerkingsovereenkomst en voorontwerp bestemmingsplan Eendragtspolder Het college van burgemeester en wethouders is voornemens een samenwerkingsovereenkomst aan te gaan en het voorontwerp bestemmingsplan Eendragtspol der, inclusief de definitieve versie van de MER-rapportage ter visie te leggen. Door de projectleider en DHV wordt een toelichting verzorgd. 1e Bestuursrapportage 2005 en Voorjaarsnota 2005 Technische behandeling vindt plaats van: a. 1e Bestuursrapportage 2005; b. Voorjaarsnota 2005, inclusief meerjarenperspectief 2006-2009. Commissie II Agendapunten, ondermeer: Presentatie GGD Midden-Holland over schaalvergroting Door de heer J. Bernsen, directeur van de GGD Midden-Holland, wordt een presentatie gegeven over het nut en de noodzaak van de schaalvergroting van de GGD Midden-Holland. Schaalvergroting GGD Midden- Holland In het kader van het opschalen van de GGD Midden-Holland naar het niveau van de Veiligheidsre gio Hollands Midden, bestaat het voornemen van een fusie van de GGD Midden-Holland met de GGD Zuid-Holland per 1 januari 2006. In verband hiermee zijn concepten voor de nieuwe gemeenschappelijke regeling(en) opgesteld. De commissie wordt gevraagd het gevoelen over de gemeenschappelijke regeling ken baar te maken. In de definitieve concepten worden de reacties mee- genomerVverwerkt, waarna later dit jaar door de raad besluitvor ming kan plaatsvinden. Brandweerorganisatie a. Lokaal dekkingsplan brandweer zorg Door het college van burgemees ter en wethouders is een Lokaal dekkingsplan brandweerzorg opgesteld. Het doel van dit plan is het verschaffen van inzicht in nut en noodzaak van brandweer kazernes in het verzorgingsge bied.Op basis van de inzichten kan de raad een besluit nemen over het aantal kazernes en kan het beleid, zoals geformuleerd in het Meerjarenbeleidsplan Brand veiligheid en Hulpverlening, tot uitvoering komen.De raad wordt gevraagd een besluit over het aantal kazernes te nemen. b. Programma van eisen nieuwbouw brandweerkazerne(s) Door het college van burgemees ter en wethouders is een Pro gramma van eisen opgesteld voor de nieuwbouw van brandweerka zerne^). Het doel is een adequate huisvesting van de repressieve vrij willige brandweerorganisatie.De raad wordt voorgesteld het Pro gramma van eisen nieuwbouw brandweerkazerne(s) vast te stel len en de verdere realisatie van een nieuwe kazerne(s) op te dra gen aan het college van burge meester en wethouders. c. Meerjarenbeleidsplan Brandveilig heid en Hulpverlening 2005-2008 Door het college van burgemees ter en wethouders is een Meerja renbeleidsplan Brandveiligheid en Hulpverlening opgesteld. Door de raad zijn daarvoor in de vergade ring van 14 december 2004 kaders gesteld. Uitgangspunt is een nauwe samenwerking met de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. De raad wordt voorgesteld met het Meerjarenbeleidsplan Brand veiligheid en Hulpverlening 2005- 2008 in te stemmen Horecanota Door het college van burgemees ter en wethouders is een Hore canota opgesteld. De nota is geschreven ter bestrijding van van dalisme, overlast door horecabe- zoekers na sluiting van de horeca gelegenheid, geluidsoverlast door de horecagelegenheid zelf, vecht partijen in en om horecagelegen heden, drankgebruik in en om horecagelegenheden, wapens en drugs in en rond horecagelegenhe den. De Horecanota is na de Veilig heidsnota en actualisering van de Algemene Plaatselijke Verorde ning, een belangrijk sluitstuk ten aanzien van het in kaart brengen van mogelijkheden om overlast te bestrijden en binnen die mogelijk heden een positie te bepalen. De raad wordt voorgesteld de Hore canota vast te stellen. Aanwijzen fietspad Nesseweg als openbare weg Van het Recreatieschap Rotteme- ren is het verzoek ontvangen om het fietspad langs de Nesseweg aan te wijzen als openbare weg. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor, op grond van artikel 5, lid 1, van de Wegenwet, het fietspad langs de Nesseweg aan te wijzen als open bare weg. 1e Bestuursrapportage 2005 en Voorjaarsnota 2005 Technische behandeling vindt plaats van: a. 1e Bestuursrapportage 2005; b. Voorjaarsnota 2005, inclusief meer jarenperspectief 2006-2009. De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvangstijd is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stuk ken raadplegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de verga deringen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raads griffier de heer H. Sterken, 0180- 637713 of via h.sterken@zevenhui- zen-moerkapelle.nl. Bent u slechtho rend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de inter nationaal geldende normen op dit gebied. Verleende vergunningen/vrijstellingen 18 mei 2005: SA 2004/0028 slopen van de woning Rottekade 50 te Zevenhuizen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergun ningen/ontheffingen te verlenen aan: Stichting tot instandhouding van de Vierkap voor de uitoe fening van het horecabedrijf in de Vierkap aan de Vliet- kade 37 te Zevenhuizen. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pel Ie heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffin gen te verlenen aan: Culinair Nederland voor de organisatie van het culinair evenement "Nederland Smaakt! Proef de provincies" op 18 juni 2005 van 10.00 uur tot 18.00 uur in de Dorpstraat en op het Dorpsplein te Zevenhuizen. Culinair Nederland voor het verstrekken van zwak-alcohol- houdende drank op 18 juni 2005 van 10:00 uur tot 18:00 uur tijdens het evenement "Nederland Smaakt! Proef de provincies". Culinair Nederland om de Dorpsstraat ter hoogte van Rij wielhandel Boode en vanaf de andere zijde ter hoogte van Rodenburg, en de Burg. Boerstraat ter hoogte van de Bos- gracht en het Kerkepad ter hoogte van de Ringvaart op zaterdag 18 juni 2005 van 9.00 uur tot 19.00 uur af te slui ten voor alle verkeer. Young Professionals Event voor de organisatie van een braderie op 20 mei 2006 van 10.00 uur tot 17.00 uur in de Dorpsstraat en de Herenweg te Moerkapelle. Young Professionals Event om tijdens de braderie op 20 mei 2006 muziek ten gehore te brengen. Young Professionals Event om de Dorpsstraat ter hoogte van de Raadhuisstraat en vanaf de andere zijde van de Dorpsstraat ter hoogte van Moerkapelse Zijde en de Herenweg ter hoogte van de Jonkheer van der Weistraat op 20 mei 2006 van 7:00 uur tot 20:00 uur af te sluiten voor alle verkeer. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle heeft besloten een horeca-exploitatievergunning te verlenen aan: Stichting tot instandhouding van de Vierkap aan de Vliet kade 37, 2761 DT te Zevenhuizen Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hue hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de ver leende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de /Arrondissementsrecht bank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Besluit opleggen nadere eisen Burgemeester en wethouders delen mede dat zij hebber besloten om op grond van het Besluit opslag en transportbe drijven milieubeheer onderstaand bedrijf nadere eisen me' betrekking tot geluid op te leggen: Transportbedrijf C. Reijm, Knibbelweg 69 te Zevenhuizen Tegen dit besluit kan tot en met donderdag 7 juli 2005 schrif telijk bedenkingen worden ingebracht. Dit geschiedt krach tens de Algemene wet bestuursrecht bij het college van bur gemeester en wethouders (Postbus 30, 2760 AA Zevenhui zen). Het bezwaarschrift moet door u worden ondertekenc en moet ten minste uw naam en adres, de dagtekening, een omschrijving van dit besluit en de motivering van uw bezvya ren bevatten. Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Voor de behan deling van een verzoek wordt een zeker bedrag aan griffie- geld verlangd. Voor nadere inlichtingen over de hoogte van het bedrag kunt u zich wenden tot de Raad van State voor noemd (telefoon 070-4264426). Alleen wie tijdig bezwaar indient tegen een besluit kan. wanneer daar sprake van is, later beroep instellen tegen he besluit op bezwaar. Het besluit ligt vanaf donderdag 26 mei tot en met woerfr dag 6 juli 2005 elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, te inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkap* sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen.Voor inzeg buiten bovengenoemde tijden kan een afspraak worde gemaakt, telefoon 0180-637725. Raadpleeg uw gemeentegid' vot" overige informatie Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747

Hart van Holland | 2005 | | pagina 4