ZON EN WOLKEN, DRAAIMOLEN EN SIERADEN OP BRADERIE MOERKAPELLE VOORZITTER JOOP HUSON: DIER VERMIST OF GEVONDEN? JEUGD EN JONGEREN WERK ORGANISEERT BUURTSPORT FUNCTIE" "DE ZEVEN MUZEN HEEFT BELANGRIJKE SOCIALE pagina 7 www.amivedi.nl Traditie Tijd en energie Samenwerking met Kleine Trompetter Subsidie Toekomst Illustratief Door Geertrude Verweii Moerkapelle - In de dorps kern van Moerkapelle werd zaterdag 21 mei een brade rie gehouden. Over de hele lengte van de Dorpsstraat stonden kraam pjes, waar ondernemers uit de omgeving hun producten te koop aanboden. Verko pers van kleding, snoep, edelstenen en houtsnijwerk probeerden hun waar aan de man te brengen en ook sieraden waren volop ver krijgbaar. Voor de allerkleinsten stond er een draaimolen, waar intensief gebruik van gemaakt werd en natuurlijk waren er oliebollen en andere etenswaren te koop. Hoewel de zon regelmatig achter de wolken verdween, werkte het weer goed mee en de organisatie kan dan ook terugkijken op een geslaagde dag. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Oudere poes, cypers, Zuidplasweg, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kater, rood gestreept, witte tenen voor en sokken achter, kin, bef, Kruisweg, Bleiswijk; Kat, cypers, zwarte streep rug. Zuidelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Witte kater met zwarte vlekken, gecastreerd,1 jaar Witte poes gesteriliseerd, 2 jaar Cyperse poes met rode vlekjes gesteriliseerd, 9 maanden Zwarte kater gecastreerd, 1 jaar. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen Moerkapelle, tel: 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen-Moerkapelle - Jeugd en Jongerenwerk Midden-Holland komt in de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle met een nieuw evene ment; buurtsport. Vanaf dinsdag 24 mei kan er wekelijks gesport wor den. In Zevenhuizen op het speel veld in de wijk Swanla en inMoer- kapelle op het basketbalveldje aan de Akkerweg. Tijdens het buurt- sporten komen diverse takken van sport aan bod: voetballen, hockey, badminton en nog veel meer. In Zevenhuizen wordt gesport van 16.00 tot 17.30 uur en in Moerka pelle van 18.30 tot 20.30 uur. De nieuwe activiteiten is bestemd voor jongeren in de leeftijd van 8 tot en met 15 jaar. Voor meer informatie: 06-12839280. Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. en meestal op individuele basis. Dit zorgt ervoor dat er sprake is van kwaliteit en een veelzijdige oefenstof, leder jaar geven we een cursusboekje uit met het vol ledige programma-aanbod dat in juni huis-aan-huis wordt verspreid. Het boekje voor het komende sei zoen verschijnt op 4 juni, de dag van ons jubileum. De Zeven Muzen heeft met haar Amateurmuziekavonden, die tweemaal per jaar worden gehou den, voor een ware traditie in het dorp gezorgd. "Deze avonden worden in de Gereformeerde Kerk gehouden en zorgen voor veel enthousiasme bij bezoekers en deelnemers", aldus Joop. Ook wordt er in samenwerking met de openbare bibliotheek een literaire avond gehouden. Zo trachten we regelmatig een bekende schrijver of schrijfster naar Zevenhuizen te halen om een lezing te geven. Kortom, ons gevarieerde aanbod maakt duidelijk dat De Zeven Muzen binnen de gemeenschap een belangrijke sociale functie heeft." Ondanks het talrijke aanbod wordt De Zeven Muzen slechts door een tiental vrijwilligers annex bestuursleden draaiende gehouden, dat er veel tijd en ener gie steekt. Jaarlijks volgen in totaal zo'n 250 mensen een cur sus, workshop of nemen deel aan de muzieklessen. "Ons ideaal is dat we goed inspelen op behoef ten aan muzieklessen en andere creatieve activiteiten waar je wat van leert. Op deze manier willen we graag iets betekenen voor de Zevenhuizense gemeenschap", zegt Joop Huson. "We willen ons steentje er aan bijdragen dat kin deren en volwassen in hun dorp aan muziek, cultuur en creativiteit kunnen doen en zich hierin verder kunnen ontwikkelen. Ook de komende jaren zullen we ons daarom hiervoor blijven inspan nen." Het stichtingsbestuur van De Zeven Muzen heeft onlangs beslo ten om de plaatselijke muziekver eniging De Kleine Trompetter de helpende hand toe steken. Om ervoor te zorgen dat de aanwas richting De Kleine Trompetter gro ter wordt, is er met De Zeven Muzen een samenwerkingsver band opgestart. "In ons komende cursusjaar worden muzieklessen aangeboden die een link hebben met de muziekinstrumenten van De Kleine Trompetter", legt Joop Huson uit. "Hierdoor kunnen bij voorbeeld kinderen die in groep 4 van de basisschool zitten, de zeven - en achtjarigen, via onze cursussen spelenderwijs met De Trompetter in aanraking komen. Als blijkt dat de kinderen enkel interesse en aanleg in bijvoor beeld piano en gitaar hebben, dan blijven ze gewoon op les bij De Zeven Muzen." In tegenstelling tot veel andere organisaties ontvangt De Zeven Muzen wél gemeentelijke subsi die. Daarnaast haalt de stichting haar inkomsten uit de donaties van De Vrienden van De Zeven Muzen, waar men al vanaf 15 euro per jaar lid van kan worden. "We zijn uiteraard blij met de subsidie en de donaties", reageert Joop. "Maar de kosten zijn toch derma te hoog dat er ieder jaar maar net quitte wordt gespeeld. Het stre ven is om daarom De Vrienden groep verder uit te breiden. Ik roep iedereen daarom op om een (kleine) donatie voor De Zeven Muzen te geven. Aanmelden kan via mijn emailadres joop@huson.demon.nl". Joop Huson is, ondanks het ver dwijnen van de zelfstandigheid van de gemeente Zevenhuizen, optimistisch over de toekomst. "Ik zie best voordelen in het samen gaan met andere gemeenten", zegt hij. "Door de schaalvergro ting wordt bijvoorbeeld het aan bod van docenten groter. Daar naast maakt het mij niet uit in welke (deel)gemeente een gemeentehuis staat. Uiteraard is wel te hopen dat de jaarlijkse sub sidie blijft, want anders komt het voortbestaan van De Zeven Muzen in gevaar. Ik kan mij niet voorstellen dat een (vernieuwde) gemeente dit op haar geweten zal willen hebben. Hiervoor heeft onze stichting in de afgelopen jaren teveel mooie dingen opge bouwd." Joop Huson in inmiddels drie jaar voorzit ter van de stich ting De Zeven Muzen, die op zaterdag 4 juni met een groots opge zette jubileumavond in Swanla haar dertig jaar bestaan viert. De stichting heeft als doel om cultuur en creativiteit in de gemeenschap van Zevenhuizen en Moerkapelle mogelijk te maken. Joop Huson belicht daarom eens de huidige stand van zaken van De Zeven Muzen, geeft zijn visie op de tal rijke cursussen en activiteiten van de stichting en blikt vooruit. "Ons jubileum krijgt een bijzon der karakter", voorspelt Joop. "Vanaf 15.00 uur is er al van alles in Swanla te beleven. "Zo kan men deelnemen aan teken- en schilde ractiviteiten en zijn er bloem- en groendecoraties. Tevens is er de mogelijkheid om je kennis over digitale fotografie te verbreden. Omstreeks 15.30 uur beginnen de repetities voor de avondvoorstel lingen waar zowel kinderen als volwassenen aan deelnemen. Van 19.30 tot 20.45 uur treden de kin deren op, waarna het om 21.15 uur de beurt is aan de volwasse nen. Ook ons koor 'De Zingerij' zal een optreden verzorgen. Kortom, een veelzijdig programma dat dankzij onze vrijwilligers en onze docenten, met Margré van Gestel als coördinator tot stand is geko men." "De jubileumavond is illustratief voor het gevarieerde cursus- en muziekaanbod dat De Zeven Muzen ook dit jaar weer in Zeven huizen-Moerkapelle mogelijk maakt", vervolgt Joop Huson. "Dan moet je denken aan muziek lessen voor kinderen en volwasse nen en workshops als groen- en bloem decoraties, digitale foto grafie en muziek maken met Afri kaanse trommels, het zogenaam de Djembé. Tevens organiseert De Zeven Muzen twee tot drie keer per jaar een lunchconcert op zon dag. Alle muzieklessen en work shops worden overigens door pro fessionele leerkrachten gegeven

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7