KUNSTENARES INGRID SONNENBERG: INÏPIPATTE GEWOON JE FANTASIE DE VRIJE LOOP LATEN" A DIER VERMIST OF GEVONDEN? BEN VAN GEFFEN CLUBKAMPIOEN BIJ SCHAKERS ut*** m - MOERKAPELLE Hart van Holland 1 juni 2005 'ïjiii i*ii |i Vader als leermeester 't Reigerbos Kinderfeestjes Bedrijfsleven pagina 7 www.amivedi.nl Dorpsstraat, Ons Dorp Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. 41-jarige Zeven- huizense wekelijks aan haar schilderijen werkt, ligt de vraag voor de hand waarom zij haar eigen kunst niet aan de muur hangt. "Maar dat doe ik wel dege lijk", lacht ze. "Vrijwel al mijn schilderijen zijn momenteel in de bibliotheek van Zevenhuizen te bewonderen. Tot 22 juni hangt mijn werk daar aan de muur. Dan moet mijn gezin het dus maar even met eelh paar kale muren doen." Wel hangen er vlak bij de keuken twee schilderijen waarop twee half naakte vrouwen zijn te bewonderen. De groene tinten geven het kunstwerk iets speciaal. "Deze schilderen zijn nog niet af", reageert Ingrid. "Maar het gaat wel de goede kant op. Ik ben er tevreden over." Ook hangt er een schilderij waar op twee dieren zijn te zien. ingrid heeft iets met dieren. Dat blijkt ook als men haar website bezoekt. http://home.12move.nl/kunstop- maat geeft een indruk van Ingrid's creativiteit en schilderskwalitei ten. De site laat zien dat haar stijl zich kenmerkt door het gebruik van mooie kleuren en vormen. Ingrid schildert bij voorkeur dieren of fantasievoorstellingen. Alle schilderijen worden met olieverf geschilderd, op 'doek' of op een paneel. "De inspiratie komt vooral uit de kleuren", vertelt Ingrid, Maar ik laat tevens graag mijn fantasie de vrije loop. Desondanks gebeurt het ook dat ik schilderijen Eén dag in het jaar staat voor mij iedere keer weer gereserveerd. Dit jaar was het 24 mei en voor vol gend jaar staat inmiddels 16 mei geblokt. Het is de dag waarop het PINC-congres in Zeist wordt geor ganiseerd. PINC staat voor People, 'deas, Nature en Creativity. Deze week was de zesde editie. De dag begint om half 9 en eindigt in de avond om zo'n half negen. Het zijn twaalf uren waarin je als het ware bijtankt en weer voor een jaar energie krijgt. Natuurlijk heb je daar ook je vakanties voor, rriaar dit is net even anders. De dag is gevuld met fantastische pensen die over hun passie vertel len en laten zien hoe zij hun droom waarmaakten, leder jaar sta ik weer versteld van het feit dat je het onmogelijke mogelijk kan maken door erin te geloven, gedisciplineerd te werk gaan en overtuigd te zijn van je eigen kun nen. Er was een accountant die een boekenwinkel begon en nu in eel Amerika bekend is. Of een bioloog die voor zijn hobby onge wapend in Alaska 4 meter hoge rizzlyberen ging bestuderen, of e ontwerper/bouwer van de snel ste houten boten ter wereld. Het is een verademing om deze men- son te horen en te ontmoeten. Zij op maat maak. In nauw overleg met de klant ga ik dan aan de slag. ledereen heeft tenslotte zijn eigen smaak." "Mijn vader kan ook goed schilde ren. Hij is eigenlijk mijn leer meester", aldus Ingrid. "Zo'n vier jaar geleden begonnen we met schilderen. Het was puur voor de lol. Maar mijn hobby liep al snel uit de hand. Vrienden, bekenden en familie waren gecharmeerd van mijn werk. Ze wilden graag een schilderij van mij aan de muur hebben. Kennelijk heb ik wel een bepaalde aanleg van mijn vader meegekregen. Maar ik schilder met veel plezier en het is goed te combineren met mijn baan als gezinsmanager. Ik kan mijn eigen tijd indelen." Naast haar kunstwerken geniet Ingrid Sonnenberg ook enige lokale bekendheid als de coördi natrice van de 'Overblijf' van basisschool 't Reigersbos. "Via deze vrijwilligersbetrekking kom ik met veel families uit de gemeenschap in contact", aldus Ingrid. "Het is best een intensieve job, maar dankbaar om te doen. Of ik de nieuwe school niet zou willen schilderen? Nou, ik zou wel licht best iets kunnen doen, maar dan moet ik dan nog nader bespreken. Een nieuw schoolge bouw leent zich uiteraard wel voor kunstwerken." Ingrid heeft naast haar vrijwilli gersfunctie een andere speciale band met kinderen. Zij organi seert verjaardagsfeestjes, waarin hebben voor mijn gevoel een aan tal dingen gemeen; zij accepteren niet klakkeloos wat er is, zij zetten tegenslag om in energie en inspi ratie en durven bovenal voor hun wil en passie uit te komen. Op die momenten realiseer ik mij, dat ik eigenlijk nog heel veel dingen denk en doe zoals het hoort en niet zoals ik het wil. Vaak zijn de sprekers hevig verbaasd over het feit dat hun verhaal zoveel men sen inspireert, zij deden immers alleen maar wat zij wilden en waar ze in geloofden. Onze opvoeding en onze cultuur van 'doe maar gewoon' brengt ons bij wat hoort, bij wat is en bij de kat uit de boom kijken. De bewijzen op zo'n dag dat het anders kan en mag, geven mij zelfvertrouwen en inspiratie. Toen ruim een jaar geleden de mensen van Culinair Nederland bij mij langskwamen om te praten over hun plan om een plaats in Nederland uit te laten groeien tot 'Het Culi naire Hart van Nederland' dacht ik al snel; doe gewoon! Zij zouden een keuze willen maken uit vijf plaatsen waarvan Zevenhuizen er een was. De andere plaatsen waren groter, aantrekkelijker en de kinderen spelenderwijs met het schildersvak kennismaken. "Voor ouders is het soms best lastig om ieder jaar weer iets nieuws met de verjaardagen te verzinnen", aldus Ingrid. 'Ik vond het wel een origi neel idee om kinderen op deze manier creatief bezig te laten zijn. Elk kind krijgt zijn eigen paneel, met een vooraf geprepareerde voorstelling, bijvoorbeeld een dier of een stripfiguur, waarna het feest kan beginnen. Uiteraard gaat het gemaakte schilderij na afloop mee naar huis en is het klaar om te worden opgehangen. Kinderen vinden dit echt prachtig. Ze hebben meteen eer van hun werk." Tijdens Koninginnedag zat Ingrid met een kraampje in de Dorpsstraat. Ze wilde kinderen de gelegenheid geven zelf een schil derijtje te maken. "Het was een topdrukte", aldus Ingrid. "Tiental len kinderen waren niet bij mijn dynamischer, althans dat dacht ik. Na een korte tijd belde men mij met de mededeling dat Zevenhui zen unaniem de voorkeur had. Het was een plaats in ontwikke ling en naar hun gevoel een plaats met een dynamische bevolking. Uiteraard bracht dit mij de vraag; wat nu? Moest ik een referendum houden en de bevolking laten stemmen of moest ik het er op wagen? Ik koos voor het laatste, het is immers een creatief proces waarin door samendenken en samendoen iets ontstaat. 'Bottom- up' heet dat in de organisatiekun de. Kenmerk daarvan is dat er niets ontstaat wanneer men er niet achterstaat. Ik realiseerde mij daarnaast al langer, dat ons toe komstige dorpscentrum niet alleen mooi van de buitenkant kan zijn, maar ook van binnenuit een aantrekkingskracht nodig heeft. Een gemeenschap ken merkt zich immers niet alleen door gebouwen. Om het verschil te maken is er ook een drager voor passie nodig. Culinair (van dale: wat de keuken of koken betreft) zou zo'n drager kunnen zijn, het is schoon, multicultureel, van alle leeftijden, van alle tijden en ga zo maar door. Rond keuken en koken is er van alles te verzin- tafeltje weg te slaan. Ze waren razend enthousiast. Zoiets geeft toch best enige voldoening. Zo'n dag was intensief, maar bijzonder leuk om te doen." Het is er nog niet echt van geko men, maar Ingrid zou graag voor het regionale bedrijfsleven aan de slag willen. ""Er is weliswaar spra ke van een enigszins terughou dende economie, maar wellicht hebben bedrijven toch geld over voor kunst in het pand. Mijn prij zen variëren tussen de 200 en 600 euro. Ik werk zonder gemeente lijke subsidie, dus ik ben volledig selfsupporting. Ik zie het als een uitdaging om ook voor bedrijven kunst op maat te maken. Dat zou er een nieuw hoofdstuk aan mijn schilderscarrière aanbreken", besluit Ingrid. nen, het lijkt eindeloos. Kortom een geweldige kans, maar toch is het ook weer niet zo dat Zeven huizen direct in vuur en vlam staat. Het is daarom zaak om aan knopingspunten te organiseren waarin men op natuurlijke wijze zelfvertrouwen en inspiratie kan vinden. Het smaakfestival op zaterdag 18 juni a.s. is zo'n moment (www.nederlands- maakt.nl). Net als bij PINC komen hier mensen uit heel Nederland praten over hun passie en dromen op culinair gebied. Zoals Jopen bier uit Haarlem, hangmosselen uit Neeltje Pater en 'droge' worst uit Friesland. In meer dan 40 marktkramen kunt u de provincies proeven. Er wordt gekokkereld om u, vaak vergeten, gerechten als Potstro, Kruudmoes en Jan-in- de-Zak weer te laten proeven. Ton Fagel, een van Neerlands top koks, is de hele dag aanwezig om adviezen te geven en de mogelijk heden van streekgerechten toe te lichten. Ik hoop echt dat u net als ik geïnspireerd raakt en dat wij ons eigen MINK (Mensen met Ideeën, die Natuurproducten Koken) beleven. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: GEVONDEN: Kat, cypers met wit, eerste Tochtweg tussen Zevenhuizen en Nieuwerkerk GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Wit poesje met beige staart van 1 jaar gesteriliseerd Cypers katertje van 1 jaar gecastreerd Jonge katjes van 8 weken ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen Moerkapelle, tel: 010-5121937 of kijk op Moerkapelle - De laatste ronde van het seizoen 2004-2005 is gespeeld. En de kampioen is Ben van Geffen. Hij won zijn laatste partij van Bou- dewijn Weijermars. Marcel de Haan kon hem voorblijven met een over winning op Dick Bac, maar dat werd een nederlaag. Gerard van Ommeren eindigde ook op 3,5 punt door van Wouter Vroegindeweij te winnen, maar omdat Ben voor de finalepoule hoger is geëindigd dan Gerard is Ben Kampioen. De eindstand: 1. Ben van Geffen 3,5 2.Gerard van Ommeren 3,5 3.Dick Bac 3 4. Marcel de Haan 3 5.Wouter Vroegindeweij 1 6. Boudewijn Weijermars 1. Bij de jeugd werden topprestaties geleverd: de examens werden afge nomen. Van de 10 kandidaten zijn er 8 geslaagd. De eerste stappers Elle Uittenbogaard (8) Raynor Krijgsman(6) en Immo Uittenbo- gaard(7) haalden hun eerste diplo ma. De andere cijfers: Martijn de Wit (7) Gerben Kooij (8) Walter van den Berg (7). Sander Marijt deed zijn tweede examen van het jaar. Na de tweede stap wist hij nu de derde stap te behalen met een mooi cijfer: 8. Voor de vierde stap 1 gegadigde: Jojanneke Weijermars. Zij leverde ook een mooie prestatie door met een 8 te slagen. In de luwte van dit schaakgeweld werd er in de rest van de senioren competitie ook nog geschaakt. De strijd voor plaats 7 ging door met als winnaar Hugo van Elteren. Hij versloeg de sterk spelende Jojanne ke Weijermars. Maarten Vroeginde weij kwam niet verder dan remise tegen Arie Hoogduijn en werd daarom 8e. Verder werden er mooie potten schaak gespeeld omdat velen zoiets hadden van: dit is de laatste van het seizoen. Overi ge uitslagen: Jan Blok - Gerrit van Meeteren 0,5 - 0,5, Matthias Freeke - Jacques de Lange 0 -1, Kevin Bak ker - Henk Doornhein 0,5 - 0,5, Freek Hofman - Andre Corpeleijn 0 - 1, Teun Kooij - Pieter Perdijk 0,5 - 0,5. Volgende week is er voor de senioren de Algemene Leden Ver gadering: Deze begint om 19.30. Daarna is het Snelschaak Kampi oenschap van Moerkapelle. www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7