DE VLAG UIT VOOR ECHTPAAR VERWEIJ Mi AUTOSPUITER STEFAN KONIJN NAAR SPANJE TOUCHE IN ORION VOORLICHTINGS BIJEENKOMST GROENE HART HOPPER VOORRONDE BEDRIJFSVOLLEY- BALT0ERN00I GROOT SUCCES HANDICAP.NL VRAAGT HULP IN MOERKAPELLE Hart van Holland 1 juni 2005 M OERKAPELLE pagina 9 Finale handicap, nl maak(t) beter leven mogelijk O Door Paulien de Graaf Moerkapelle - De heer en mevrouw Verweij-Voorwinden waren op 24 mei 55 jaar getrouwd. Om dat te vieren ging de vlag uit aan hun woning aan de Wilde Veenen. Burgemeester Westendorp kwam hen feliciteren. I eneer Verweij is een rasech te Moerkapellenaar; hij l heeft in zijn jeugd gewoond aan de Raadhuisstraat. Zijn vader had een stukje land aan het Noordeinde met een paar koei en. Ais oudste zoon moest hij al op jonge leeftijd meehelpen."Ik was nog maar 8 jaar, toen moest ik al iedere middag na schooltijd de koeien melken." Later is hij bij een tuinder in Bleiswijk gaan werken. Zijn vader verhuisde naar het Noor deinde en had bij de boerderij een handeltje in boter, kaas en vleeswa ren. Die handel heeft hij later over genomen. Mevrouw Verweij komt uit Bent huizen. Haar man was bevriend met haar broer. "Eerst had ik 'sjan- s'met een jongere zus, maar later ben ik toch aan deze vrouw blijven hangen!" grapt haar man. Na hun trouwen beginnen ze een winkeltje in de Dorpsstraat in Moerkapelle, op de plaats van de huidige drogist. "Daar verkocht ik de boter, kaas en vleeswaren van mijn vader. Dat werd aangevuld met kruideniers waren." Meneer Verweij ging de boer op met een fietskar om bestel lingen op te nemen en boodschap pen uit te venten. Mevrouw stond in de winkel. Ondertussen kregen zij een dochter en vijf zonen. "In 1969 werd de oude school opge kocht en werd er een ondernemer gezocht die daar een supermarkt wilde beginnen. Boevee wilde het niet alleen doen en daarom zijn wij toen samen gaan werken." Tot 1977 hebben zij samen de A O gerund. Daarna is Verweij gestopt omdat het te zwaar werd voor hem; hij is hartpatiënt. Hij heeft tot zijn VUT, gewerkt bij de groentev eiling op de veegwagen. "Daar heb ik leren rijden", vertelt hij. Voor de deur van hun huis staat een felrode brommobiel "Ik was de eerste in Moerkapelle die zo'n autootje had. Hiermee kunnen we samen nog naar Benthuizen." Ze wonen sinds vijf jaar aan de Wilde Veenen. Dat zij al 55 jaar bij elkaar mogen zijn, maakt hen dankbaar. De ring van meneer is door het werk dun en scherp geworden, maar voor de gelegen heid heeft hij hem weer omgedaan "Liefde is een groot goed", ver woordt hij zijn gevoelens. Samen met hun kinderen, 25 kleinkinde ren en 8 achterkleinkinderen vier den ze zaterdag 28 mei hun 55 jarig huwelijk met een diner. Zevenhuizen - De voorronde van de zestiende editie van het Bedrijfsvol- leybaltoernooi Zevenhuizen is vori ge week zaterdag succesvol ver lopen. In een sfeervol dorpshuis Swanla maakten de deelnemende teams er een sportieve avond van. Amper bekomen van de werkzaam heden tijdens de dag, trad de voor hoede van de 36 bedrijfsploegen al om 18.00 uur aan voor haar eerste serie wedstrijden. Onder leiding van de organisatie en scheidsrech ters van VC Nesselande ontspon zich vanaf het begin een ouderwets gezellige scrimmage van werklusti ge volleyballers, enthousiaste sup porters en aanmoedigende muziek. Nadat alle voorrondeduels erop zaten, konden de deelnemers in de theaterzaal van het Dorpshuis hun resterende energie kwijt aan het dansen op de beats van de inge huurde dj. Zaterdag 11 juni vindt het vervolg en tevens slot plaats van het jaar lijkse evenement. Tijdens de finale dag zullen de beste ploegen gaan uitmaken wie er 'kampioen Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen 2005' wordt. Ook dit jaar zal het toernooi worden afgesloten met het nodige entertainment. De organisatie is er in geslaagd een coverband van for maat naar Swanla te halen. Moerkapelle - Voor de collecte in de week van 13 tot en met 18 juni, zoek de organisator van de collecte voor de Algemene Neder landse Gehandicapten Organisa tie (Ango) vrijwilligers die willen collecteren. Mensen die wat tijd ter beschikking willen stellen om samen met ruim 30.000 anderen de jaarlijkse geldinzamelingsactie voor gehandicapten tot een suc ces te maken. In Nederland wonen bijna twee miljoen mensen met een functie beperking. Zij doen vaak volledig en gelijkwaardig mee in de samenleving en willen hun leven inrichten zoals ieder ander. Maar zij krijgen hiertoe helaas nog lang niet altijd dezelfde mogelijk heden als niet-gehandicapten. Door hulpmiddelen en dankzij diverse regelingen wordt een deel van de belemmeringen die mensen met een handicap onder vinden weggenomen. Dit blijkt echter niet altijd voldoende. Mensen vallen dan net buiten ®en regeling, of komen voor osten te staan die nergens ver goed worden. Zo bestaat een elangrijk deel van de mensen |e °P de armoedegrens leven, uit mensen met een handicap. De opbrengst van de collecte is oeld voor deze mensen. nandicap.nl vraagt u nu te hel- Pen, om ook een steentje bij te dragen. Wilt u meer weten over Handicap.nl, kijk dan °P www.handicap.nl. Mensen die zich als vrijwilliger op willen 9even voor de collecte, gunnen bellen naar "et nummer 079-5932612. Nesselande - Kamerorkest Touché, onder leiding van Adras Czifra, treedt zaterdag 4 juni om 20.00 uur op in Cultureel Centrum Orion. Samen met het Concerto Grosso Ensemble van het Hellendaal Insti tuut nemen zij het publiek mee op een muzikale reis van Grieg via Walt Disney en Tschaikovsky tot Arriaga. De entree bedraagt voor volwassenen:€9,50 en kinderen tot 12 jaar €3,50. Voor meer informa tie: 010-4333995. Zevenhuizen -ANBO (voor 50-plussers) houdt 8 juni een informatiebij eenkomst over de Groene Hart Hopper. De bijeenkomst wordt gehou den in de Zevenster en begint om 14.00 uur. De informatie is met name gericht op senioren en mensen met een WVG-indicatie. Door Paulien de Graaf Boskoop/Zevenhuizen - Stefan Konijn, werkzaam bij Autoscha de A. van der Kraats, is door zijn werkgever opgegeven voor de kampioenschappen auto spuiten, georganiseerd door R- M lak. Tijdens de finale op 23 mei werd hij eerste en daarom mag hij Nederland vertegen woordigen tijdens de Europese kampioenschappen in Spanje. R-M organiseert kampioen schappen autospuiten voor jongeren tot 25 jaar. Het doel is hen te motiveren in hun loop baan in de schadeherstel- en car rosseriebranche. De kampioen schappen werden dit jaar voor het eerst in Nederland gehouden. De 24-jarige Stefan bleek de beste prestatie te hebben neergezet. Hij werkt al 7 jaar bij van de Kraats als allround schadehersteller. Dat betekent dat hij alle facetten van het schadeherstel beheerst. "Ik heb het autospuiten eigenlijk in de praktijk geleerd. Ik heb er wel een cursus voor gehad, maar dat was minimaal. Je leert dit het beste door het te doen. Het is een 'fin- gerspitzengefuhl'. Maar het belangrijkste is de voorbewerking. Als die niet goed is, komt de lak er ook niet mooi op." Tijdens de wedstrijd moest hij een motorkap spuiten. "Ik moest zelf de kleur mengen. Dat doe je aan de hand van een recept dat je uit de computer haalt. Verder werd er gekeken of je de juiste materialen gebruikte zoals maskers en hand schoenen." Er waren nog drie fina listen die gelijktijdig eenzelfde prestatie moesten neerzetten. "Je bent ondertussen wel even aan het kijken hoe de anderen het doen. Maar voor mijn gevoel was er wei nig verschil. Aan het eind werd het resultaat bekeken, daarna werden de vier motorkappen van plaats verwisseld zodat de jury niet wist welke van wie was. Die van mij kwam er als beste uit: De structuur van de blanke lak vonden ze erg mooi." Hij werd als winnaar over spoeld met prijzen: een driedaagse reis naar Zwitserland, waar hij een rondleiding zal krijgen in een schuurpapierfabriek, twee luxe autospuiten, gesigneerd door R-M, een stofzuiger, een DVD-speler, werkschoenen, een spuitoveral, een jas, een schuurmachine, een horloge en een VIP-kaart voor de Formule 1 in Spa-Francorchamps in België. Eind juni mag hij uitkomen in Span je tijdens de internationale spui- terswedstrijd. Hij moet strijden tegen kandidaten uit negen ande re Europese landen. "Ik weet nog niet wat ik daar moet gaan spuiten, maar het zal verder wel hetzelfde verlopen. En hoe ik eindig, wach ten we maar af." Volgend jaar wil hij in ieder geval weer meedoen met de kampioenschappen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9