RUIM 1800 DEELNEMERS AV0ND4DAAGSE BURGEMEESTER BEZORGT EERSTE BURGERJAARVERSLAG BLIND DATE IN BIBLIOTHEEK DE VOORDELEN VAN BORSTVOEDING pagina 10 Hart van Holland 15 juni 2005 WADDINXVEEN/BOSKOnP* Hulphond Prins loopt 40 kilometer Toekomstplannen KERKDIENSTEN - 19 juni Waddinxveen Victorkerk 10.30 uur Eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. P. Baane. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur mw. A. v.d. Wilt, jeugddienst. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. C. v.d. Berg. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. De Bruggen 11.00 uur Jan Delhaas. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen; 18.30 uur ds. C.C. Kors, jeugd dienst. Ger. kerk 9.30 uur mw. N. Rijneveld- Schep. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C. Lang broek; 16.30 uur ds. S.B. v.d. Meulen. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Goiverdingen. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Jan Zwart. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen; voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc: www.ghz.nl Waddinxveen - De maand juni is de maand van het spannende boek, met dit keer als thema: "Huisje, boompje, moord - verha len over misdaad in eigen kring". De bibliotheek aan de Van Meck lenburg Schwerinlaan haakt op dit thema in met een 'blind date'. Zoals de afgelopen jaren in de maand juni, leent de bibliotheek tassen uit met boeken die te maken hebben met spanning. De spannendste binnen- en buiten landse schrijvers zijn hiervoor geselecteerd. De boeken in de tas blijven geheim tot het moment van openen thuis. De tassen zijn gratis te leen (één per lenerspas) en mogen drie weken thuis gehouden worden. Waddinxveen - Bostvoedingsor- ganisatie La Leche League houdt donderdag 23 juni een informa tiebijeenkomst over "De voorde len van de Borstvoeding". De bij eenkomst wordt gehouden bij Nel Veenman, Prinses Beatrixlaan 98 in Waddinxveen en is bestemd voor iedereen die meer wil weten over borstvoeding. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Er wordt een bijdrage van €3,- gevraagd ter bestrijding van de kosten. Voor meer informatie: telefoon 0182-619964. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De negende editie van de avondvierdaagse vond vori ge week plaats. Het aantal deelne mers - zo'n 1800 - was geen record. Het recordjaar blijft voorlopig 2004, toen 1900 mensen zich inschreven. Wel lijkt het aantal begeleidende wandelaars - men sen die zich niet aanmelden voor een medaille, maar wel alle avon den meelopen - ieder jaar toe te nemen. De sfeer onder de wande laars was prima, evenals de organi satie van het evenement. Dit jaar was ook het weer de wandelaars gunstig gezind: op alle avonden was het tijdens de wandeltocht vol ledig droog! De wandelaars kon den als vanouds kiezen uit twee afstanden: 5 en 10 kilometer. De start en finish waren voor beide groepen vanaf het Be Fair voetbal terrein. Bij de laatste avond verza melden de lopers van beide afstan den op het evenemententerrein. Hiervandaan werd gezamenlijk naar de finish gelopen, onder begeleiding van vijf muziekkorpsen en onder toejuiching van familie en vrienden. Op het Be Fairterrein wachtte de lopers hun beloning: de felbegeerde medaille. leder jaar is er een aantal bijzonde re deelnemers: jonge kinderen. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Ruim elfduizend exemplaren van het burgerjaar verslag 2004 worden deze week bij even zoveel huishoudens en organisaties in de gemeente bezorgd. De gemeente Wad dinxveen koos dit jaar voor het eerst voor zogeheten huis-aan- huis verspreiding. Burgemeester Henk Roijers gaf afgelopen maandag de aftrap voor de bezorging, door op een adres in de buurt van het gemeentehuis het eerste exem plaar in de brievenbus te gooi en. Later deze week krijgen alle inwoners van Waddinxveen het burgerjaarverslag op de mat. In tegenstelling tot voorgaande jaren is het burgerjaarverslag uitgebracht op handzaam A5 formaat. Burgemeester Roijers: "Het gemeentebestuur wil de inwoners van Waddinxveen graag goed informeren. Een middel daarvoor is het burgerjaarverslag. Dit jaar heb ben we, naast de feiten en cijfers van 2004, ook onze visie en toe komstplannen voor de komende jaren in het blad beschreven. Door de huis-aan-huis verspreiding is de informatie gemakkelijk toeganke lijk voor iedereen. Bovendien is ach terin het blad een kader opgeno men met belangrijke teJefoonnurn- oudere mensen of gehandicapten. Dit jaar viel één deelnemer erg op, labrador Prins. Prins liep samen met zijn 'baas' Sandra van Dijk iedere avond tien kilometer. Sandra is gehandicapt en rijdt in een elektri sche rolstoel. Prins is haar 'hulp hond'. Hij is bijna twee jaar oud en heeft vóór hij in maart bij haar kwam wonen, een opleiding van ruim een half jaar gehad bij Stich ting Hulphond. Deze stichting leidt honden op om mensen met een handicap te helpen. Prins doet allerhande klusjes voor Sandra. Hierdoor is zij veel minder aange wezen op hulp van familie, vrien den of zorginstanties. "Prins helpt me bij het aan- en uitkleden, haalt de was uit de machine, pakt dingen voor me op en opent deuren of kastjes. Hij is heel intelligent en leert nog iedere dag bij. De dingen die Prins voor me doet kan ik zelf met heel veel pijn en moeite. Omdat hij ze doet, houd ik energie over, bijvoorbeeld om te compute ren. Daarnaast is mijn sociale leven nu veel beter geworden. Ik ga veel met Prins naar buiten. Uiteraard om hem uit te laten, maar ook om boodschappen te doen. Bovendien heb ik door de komst van Prins meer zelfvertrouwen gekregen. Ik heb in 1998 een ongeluk gehad er heb jaren in een verpleeghui; gewoond. Nu woon ik zelfstandig ga naar buiten én heb iedere dag zin om met Prins te werken en te spelen. Prins betekent ongelooflijk veel voor me. Naast een hulp isl" een echt maatje geworden." Tijdens de avond4daagse kreeg Sandra veel vragen over haar hond Prins heeft een dekje om waarop staat dat hij een hulphond is en niet geaaid mag worden. Sandra: "Hierdoor zou hij teveel afgeleid worden en vergeten dat zijn prio riteit bij mij ligt. Gelukkig was er nog maar kort geleden op televisie een Klokhuis-reportage over Stich ting Hulphond. Die uitzending hadden veel kinderen gezien. De meeste mensen vonden het fan- j tastisch dat Prins de avond4daagse goed heeft volbracht. Ik was ook erg trots op hem, hij kreeg vrijdag naast zijn medaille een groot bot als beloning." burgerjaarverslag op 22 juni nog niet hebben ontvangen, kunnen een exemplaar ophalen bij de t receptie van het gemeente mers. Extra reden dus om dit bur- qerjaarverslag goed te bewaren. Inwoners of organisaties die het

Hart van Holland | 2005 | | pagina 10