Ovens voor iedere smaak 0 SANITAIR GRATIS een keuken <|i badkamer v.a. 4.500, ^WÊÊBÊSÈÊÊÊ a pagina 12 Hart van Holland 15 juni 2005 Villeroy en Boch Pur Air Een toiletpot met een geurafzuigsysteem er in! Compleet met inbouw- reservoir en luxe soft close wc bril in wit of pergamon van 1.200,- Van eenvoudige bakovens tot ovens met gevoel 3D-heteluchtverwarming, pyrolitische zelfreiniging, EPV-ovens of QuantumSpeed. Zomaar een greep uit de termen waarmee u te maken krijgt als u een nieuwe oven wilt. De oven is hoogstaand technisch vernuft geworden. En dat allemaal voor uw gemak en plezier. Want het enige dat u nog hoeft te doen, is de juiste ingrediënten mengen om de meest verrukkelijke gerechten op tafel te toveren. Zelfreinigend Wat is het meest onaangename van bakken? Precies: het reinigen van de oven. Gelukkig is daar iets op gevonden: de zelfreinigende oven. Te herkennen aan onder meer de fraaie namen pyrolitische zelfreiniging of ecoClean. Bij activeClean pyrolysereiniging is één druk op de knop voldoende om vuil bij hoge temperatuur te verbranden. Het as dat overblijft kan met een doek eenvoudig verwijderd worden. Daarnaast zorgen glazen binnendeuren en geavanceerde emaillesoorten ervoor, dat tijdens het bakproces vrijwel niets aankoekt. Gladde wanden maken tot slot het schoonmaken echt tot een fluitje van een cent. Multifunctioneel Ovens worden steeds compacter. En kunnen steeds meer. De grootste compacte bakoven met magnetron van Nederland heeft een inhoud van maar liefst 42 liter! Alle mogelijke verwarmingsmethoden en combinaties zijn in één apparaat ingebouwd. Van hetelucht, boven- en onderwarmte, grillen en warmhouden tot zelfs ontdooien. Of een combinatie met magnetron of stomen. Bij een aantal uitvoeringen kunnen vaak gebruikte instellingen in het geheugen worden opgeslagen. Zo weet u zeker dat uw gerechten er iedere keer weer even lekker gebakken uitkomen. Voor de supersnelle mens is er nu de QuantumSpeed, een inbouwoven die het gerecht, inclusief een smakelijk korstje, letterlijk bereidt met de snelheid van het licht! Behalve van conventionele warmtebronnen maakt deze oven namelijk gebruik van halogeenlicht. Uw diepgevroren pizza staat binnen 6 minuten heerlijk krokant op tafel. Ergonomisch en veilig Ovens worden ook steeds veiliger en ergonomischer. EPV daar draait het om. Dat staat voor Eenvoudig, Professioneel en Veilig. Eenvoudig is vooral het bedieningspaneel (digitale display) met duidelijke instructies, eenduidige functies en zelfs suggesties voor de in te stellen temperatuur. Uiterst gevoelige sensoren maken draaien aan knoppen overbodig. Het aanraken van indicaties op een glazen front volstaat om de oven te bedienen. En door het oplichten van de gekleurde zondags gesloten Vraag naar de voorwaarden. Actie geldig van 6 juni t/m 2 juli 2005 Frankrijklaan 4 Hazerswoude-dorp (ITC terrein Boskoop) Tel. 0172-236323 www.keukencentrum.nl bedieningsvlakken of symbolen kunt u precies zien welke functies u heeft ingesteld. Op de graad nauwkeurige temperatuurregeling en -beveiliging en braadautomaten voor het ontdooien, bereiden en snelbraden garanderen de professionaliteit. Tot slot zorgen veiligheidsuitschakelingen, kinderbeveiliging en grillelementen die in de bovenwand zijn verzonken voor meer veiligheid. Dat ook ergonomen meepraten bij het ontwerpen van een oven is bijvoorbeeld te merken aan de aanwezigheid van panoramavensters, uitrijdbare ovenwagens met zijwaarts uittrekbare bakplaten en ovens met draaideur. Overzichtelijk en beter voor uw rug. Van klassiek tot 3D Elk gerecht heeft z'n ideale methode om bereid te worden. Hoe meer en gevarieerder u bakt en braadt, des te meer eisen zult u dus aan uw oven stellen. Houd hier bij de keuze van uw oven rekening mee. Onder- en bovenwarmte zijn nodig voor 'klassiek' bakken en braden Wilt u zeker weten dat uw cake niet uitdroogt? Dan is de verhoogde luchtvochtigheid van het nieuwe verwarmingssysteem 'boven- en onderwarmte speciaal' ideaal. Met 'intensieve warmte' worden uw pizza's, brood en diepvriesgerechten ongekend krokant. Heerlijk om bijvoorbeeld in het weekend uw ongesneden 'halfje bruin bakvers te maken. Voor gelijkmatige warmte via een ventilator zorgt de versie 'hete lucht'. En u pakt het echt grootscheeps aan bij '3D-hetelucht'. Maar liefst drie bakplaten kunnen tegelijk worden gebruikt. De magnetron voor uw gemak De magnetron combineert makkelijk met snel. De microgolven brengen de kleine deeltjes van het voedsel ir I beweging. Daardoor ontstaat wrijvingswarmte die ervoor zorgt dat het voedsel warm wordt en de smaak, vitaminen en voedingsstoffen bewaard blijven. Een draaiplateau verdeelt de microgolven optimaal en dat betekent snellef en gelijkmatiger ontdooien, opwarmen of garen. De meeste magnetrons zijn uitgerust met een timer waarbij u in combinatie met het vermogen de juiste bereidingstijd' kunt instellen. Duurdere modellen hebben daarnaast vaak enkele automatische kook- en ontdooiprogramma's die gekoppeld zijn aan het gewicht van wat u klaar wilt maken. Koken in een magnetron is absoluut veilig. Allerlei veiligheidsvoorzieningen zorgen ervoor dat de microgolven niet uit de magnetron kunnen ontsnappen. Bovendien schakelt de magnetron automatisch uit als u de deur opent. Het benodigde vermogen van een magnetron is voornamelijk afhankelijk van wat u ermee wilt doen. De hogere vermogens zijn geschikt voor het verwarmen van vloeistoffen terwijl de lagere vermogens bedoeld zijn voor het verwarmen van gerechten. De meesl moderne magnetrons hebben al een vermogen van maar p liefst 1300 Watt. Stoomoven: gezond en snel koken Gerechten kunnen snel, maar vooral gezond en smaakvd worden bereid in een stoomoven. Olie en vet zijn overbodig en worden door stoom vervangen. Supergezond en bovendien blijven de vorm, kleur en smaak van het gerecht behouden. Er zijn twee typen stoomovens.ln de eerste plaats de oven waarbij de ingrediënten onder hoge druk snel worden verhit. Een beetje de moderne vorm van de bekende snelkookpan. E zijn echter ook stoomovens die drukloos werken, waardoor de ovendeur tijdens het gaarproces probleemloos geopend kan worden. Dat is vooral praktisch bij het klaarmaken van gerechten met verschillende bereidingstijden. U kunt er tussentijds eenvoudig een gerecht bijzetten. De binnenmaten vane- meeste stoomovens zijn zo ruim bemeten dat meerdere maaltijden tegelijkertijd bereid kunnen worden. Terwij bovenin vis of kip wordt gaargestoomd, kan onderin de groente worden bereid. Een voordeel van de stoomoven is ook dat de gerechten gedurende het stomen eikaar onderling niet in smaak beïnvloeden. Bij een stoomoven speelt water uiteraard een belang"-^ rol. Sommige modellen hebben een waterreservor a modellen worden aangesloten op de waterleiding en hebben ook een afvoer nodig. Houd hier dus rekening mee als u uw nieuwe keuken aan het plannen bent. Meer weten- Als u plannen heeft om binnenkort één van i u wilt bovengenoemde producten aan te schaffen en i I graag meer informatie, dan kunt u een briefkaartje s aan de Vereniging Comfortabel Wonen, Postbus - 6710 BS in Ede. De vereniging zorgt er dan voor dat I aangesloten fabrikanten u gratis en vrijblijvend inf I over hetgeen er op dit moment verkrijgbaar is. vindt u heel veel informatie op www.wonencomp Hier kunt u ook - gratis - het ruim 100 pagina s - woonmagazine "Comfortabel Wonen" downloaden^ boordevol informatie over keukens, badkamers, en sfeerverwarming. Verder kunt u zich via deze site gratis abonneren op digitale nieuwsbrief van de vereniging.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12