V drie competities bij HSW Boeken RENE ROELOFS PAKT DERDE PLAATS Beter leven is mogelijk BOSKOOP PAKT ZILVER IN COMPETITIE COLLECTE HARDER NODIG DAN OOIT DE BEWOONDE WERELD: SPANNEND, BEKLEMMEND ÉN INTRIGEREND REGIO Hart van Holland 15 juni 2005 pagina 19 handicap.nl maak(t) beter leven mogelijk 13t/m 18 juni 2005: Nationale collecte Handicap.nl f49° gram. recensie S Het verhaal Over Nicci French Gehandicapt Arbeidsongeschikt Chronisch ziek? Boskoop - Gymvereniging Boskoop turnde zaterdag 11 juni de finale turncompetitie in poule 5. Ditmaal met een onvolledig team, want Chantal van 't Wout moest zich afmelden wegens ziekte. De vijf Boskopers gingen sterk van start op brug en sprong; op brug lukte het Sanne van der Poel en Fleur Baer- waldt om een laatste schoonheids- fout weg te werken, met als resul taat respectievelijk 9.40 en 9.15. Anneloes van Klaveren behaalde op sprong 9.55. Ook Kim Treffers overtrof zichzelf met een goede overslag. Het toestel balk verstoor de de goede start van Boskoop. Er werd over het algemeen mooi geturnd, maar er werden teveel vallen gemaakt. Bij de mat waren goede en minder goede dingen te zien; Sanne had een mooie over slag, maar verloor haar evenwicht bij de stutrol. Bij dit onderdeel maakte ook Anneloes een fout. De flikflak van Kim wilde niet lukken en dus moest deze weggelaten worden. Fleur had op de lange mat een prachtig afgewerkte oefening, waarmee ze 8.90 verdiende. Tanja de Jong kwam hier met 8.20 aardig in de buurt. Bij de prijsuitreiking bleek dat de teamtotalen van de eerste, tweede en derde plaats heel dicht bij elkaar lagen. UDI werd derde met 134.00 punten en CGV eerste met 134.90 punten. Gymvereniging Boskoop paste hier met 134.30 precies tus sen en mocht de tweede prijs in ontvangst nemen. Anneloes van Klaveren behaalde individueel de eerste plaats. Steeds vaker komt het voor, dat Mensen met een handicap of een chronische ziekte geconfronteerd worden met kosten die nergens vergoed worden of dat zij net geen recht hebben op een voorziening. Hierdoor komt deze groep meer en Meer in financiële problemen. Voor ben houdt Handicap.nl in de week van 13 tot en met 18juni baar jaarlijkse nationale collecte. De bijna twee miljoen mensen met aan functiebeperking in Nederland boen doorgaans volledig en gelijk waardig mee in de samenleving. Zij willen hierbij hun leven inrichten zoals ieder ander. Zij hebben hier- oe helaas lang niet altijd dezelfde "mogelijkheden als niet-gehandi- capten. Door hul middelen en ankzij diverse regelingen, wordt en deel van de belemmeringen le mensen met een handicap ondervind' en, weggenomen. Maar Waddinxveen - Wisselende vangsten in de drie competities bij de Hen- Portvereniging Waddinxveen. Met twee overwinningen en een bi'! K6" C'e zomeravonc'competitie (tweede wedstrijd) in de Oude Rijn ouoekerk moest hij met 4.710 gram de eer aan Rinus Reichard over 'Weede plaats was het in elk geval wel de week van John van Elswijk. -ude en' ^'e hier won met 5.350 gram. Derde werd Aat van Leeuwen met 'n de o de uderencompetitie in de Zijl bij Leiden was de uitslag van de zeven- d c r'^ als volgt: 1. John van Elswijk, 11.810 gr; 2. Frans van Steen- 5 \A,n' 9r' 3- Rinus Reichard, 5.210 gr; 4. Herman Kraan, 1.150 gr; g'm Houtman, 830 gr. bij Bi 6 Wec'str'ic' van de zomercompetitie werd gevist in de Ringvaart vinnpr^r,rVe^n' waar de deelnemers gezamenlijk 47.910 gram witvi; - n e uitslag: 1. John van Elswijk, 8.930 gr; 2. Hennie de Kwaadste niet gerveen, waar de 16 deelnemers gezamenlijk 47.910 gram witvis ■De uitsla kinus^910 ^r' Gerard Reijm, 6.510 gr; 4. Wim Houtman, 4.790 gr; 5. eichard, 3.300 gr. De eerstvolgende wedstrijd in deze competitie 00 uZaterc^a9 25 juni in het Gouwekanaal. Vertrek vanaf station NS om -■1 Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - 'De bewoonde wereld' van Nicci French ver scheen in 2002. Het boek gaat over een meisje - Abbie Dever- euax - dat haar geheugen kwijt is geraakt nadat ze iets vrese lijks heeft meegemaakt: op een dag wordt ze wakker in een oude schuur. Ze is aan han den en voeten gebonden en heeft een kap over haar hoofd. Ze weet te ontsnappen en ver telt haar verhaal. Dat bestaat eigenlijk alleen uit verwarde flarden van wat ze nog weet van die verschrikkelijke gebeurtenis. Omdat ze onsamenhangend en onduide lijk is gelooft de politie haar niet. Ze verdenken haar ex- vriend van mishandeling én nemen Abbie's ervaringen in de schuur niet serieus. Van Nicci French zijn meerde re boeken verschenen, allen literaire thrillers. De bewoonde wereld was het derde boek dat ik las van deze schrijver. Als je gaat lezen, nodigt het ver haal zeker uit om verder te gaan en te ontdekken hoe het afloopt. Dit heeft alles te maken met het feit dat je als het ware 'in de hoofdpersoon kruipt' en haar ervaringen heel intens beleeft. Omdat Abbie veel nare dingen meemaakt, kan het boek om die reden ook beklemmend zijn. Spannend is het verhaal in ieder geval. In het eerste deel van het boek worden Abbie's gedachten en belevenissen in de schuur beschre ven. Je voelt de verwarring van Abbie als ze wakker wordt en langzaam beseft wat er met haar aan de hand is. Vervolgens maak je kennis met Abbie's belager, die haar dagelijks een slokje water laat drinken en haar op een emmer zet om haar behoefte te doen. Abbie is een sterk meisje. Ze probeert een band op te bouwen met haar belager en hoopt op die manier dat hij haar vrij zal laten. Als ze uit kleine gesprekjes met hem opmaakt dat ze niet zijn eer ste slachtoffer is en merkt wat er met de andere meisjes is gebeurd, verliest ze bijna de moed. Maar ze herstelt zich en oefent zoveel mogelijk haar spieren om ze soe pel te houden. Ze verzwakt echter steeds meer, door gebrek aan eten, buitenlucht en lichaamsbe weging. Aan het einde van het eerste boek weet ze met een bovenmenselijke krachtsinspan ning toch te ontsnappen. Maar dan begint een nieuwe nachtmer rie: de zoektocht naar haar iden titeit én naar de waarheid. Achter de naam Nicci French gaan twee mensen schuil, Nicci Gerard en Sean French. Dit Britse echt paar trouwde in 1990 en vestigde zich in Londen. Nicci Gerard (1958) werkte lang als redacteur en jour nalist. Ze ontmoette Sean toen ze ging werken bij de New States man. Nicci is nu vooral schrijver, maar werkt nog steeds als journa list voor The Observer. Sean French (1959) had verschillende banen. Hij werkte als theaterre censent, journalist, redacteur en columnist, maar richt zich nu vol ledig op het schrijven van boeken. Het schrijversechtpaar verhuisde in 1999 naar het Engelse platte land. Daar wonen ze met hun vier kinderen en veel dieren. Andere boeken (aanraders) van Nicci French zijn: Vang me als ik val, De mensen die weggingen, De verborgen glimlach, Verlies, De rode kamer. Onderhuids, Bezeten van mij, Het veilige huis en Het geheugenspel. dit blijkt lang niet altijd voldoende. Zeker sinds het huidige Kabinet allerlei bezuinigingen heeft door gevoerd, vallen mensen steeds vaker buiten een regeling, of komen voor kosten te staan die nergens vergoed worden. En met de plannen die men in Den Haag nog heeft met de WAO, wordt het er in de toekomst ook niet beter op. Daarom houdt Handicap.nl, de fondswervingorganisatie van de Ango (Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie) ook dit jaar een nationale collecte. De opbrengst van de collecte is bedoeld voor deze mannen, vrou wen en jongeren. Maar ook voor ouders van gehandicapte kinderen die het ondanks de bestaande regelingen, financieel niet redden. Duizenden mensen werden al geholpen dankzij de jaarlijkse col lecte. Zo kon iemand een bed aan schaffen dat elektrisch omhoog en omlaag kan. Anderen werden tege moet gekomen in de aanschaf kosten voor een vervoermiddel. Ook werd geld toegekend om materiaal te kopen zodat de hobby weer kon worden uitgevoerd. Laat de collectant niet voor niets bij u aan de deur komen. Help Handi cap.nl een handje en geef! Collec tant gemist? Uw bijdrage kunt u ook overmaken op Postbankreke ning 625000 van Handicap.nl in Amersfoort onder vermelding van: collecte. Ango is een organisatie met 18.000 leden. Mensen die financiële steun willen kunnen contact opnemen met het Ango- hoofdkantoor in Amersfoort 033- 4654343. Hiervoor hoef je geen lid van Ango te zijn. ANGO maakt een beter leven mogelijk. Of het nu gaat om juridische onder steuning, belastingteruggave, uitkerin gen, zorg en hulp, woningaanpassin gen, vervoer of lotgenotencontact- Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl info@ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorgani satie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) Waddinxveen - In de laatste ronde van de interne competi tie waren er nog twee prijzen te verdelen: de derde plaats en de c-prijs. De overige prijzen (het kampioenschap, de tweede plaats en de b- en d-prijs) waren al verdeeld. De strijd om de derde plaats ging tussen René Roelofs, Barthold Jan sen en Eduard Philipse. René kwam niet in actie en moest hopen dat zijn concurrenten niet wonnen om aanspraak te maken op de prijs. Barthold stond boven Eduard en had dus alles in eigen hand. Hij maakte echter verkeerde keuzes tegen Ronald Dannis en verloor. Eduard Philipse kwam in een span nende partij tegen Wim Hennink een kwaliteit voor en leek op koers voor de derde plaats. Hij bood gek genoeg remise aan en zodoende ging de derde prijs op de valreep toch naar René. De strijd om de c- prijs was minder spannend. De kanshebbers Laurens Ellers en Evert Hildebrand kwamen beiden niet in actie en aangezien Laurens boven Evert stond, is hij de winnaar van de c-prijs. Clubkampioen Erik Hen nink sloot een prachtig seizoen in stijl af door met een sterk kwali teitsoffer Jeroen Eijgelaar met lege handen te laten. Nummer twee op de ranglijst Wim van Os was hard op weg hetzelfde te doen tegen Arjan Hennink, maar koos de ver keerde voortzetting en verloor. Winnaar van de b-prijs Wim van Vuuren speelde een degelijke remi se tegen Peter de Louw. Winnaar van de d-prijs Theo Goor moest alle zeilen bijzetten om de aanval van Nico Dannis af te slaan. Uiteindelijk lukte hem dit en remise was zijn beloning. Wim van Os heeft met 15 overwin ningen de meeste keren gewon nen. Eduard Philipse is met 16 gelij ke spelen de remisekoning van WSV. Mark van Putten heeft het hoogste percentage behaald, namelijk 82,1% (9 overwinningen, 5 remises en nul nederlagen). Wim Mulder heeft de meeste partijen gespeeld, hij speelde 35 partijen. Eindstand: 1. E. Hennink, 2. W. van Os, 3. R. Roelofs, 4. E. Philipse, 5. B. Jansen, 6. B. van Putten, 7. A. Hen nink, 8. R. Dannis, 9. W. Hennink, 10. J. Eijgelaar, 11. W. van Vuuren, 12. W. Mourits, 13. A. Multem, 14. P. de Louw, 15. M. van Putten, 16. H. van Woudenberg, 17. W. Mulder, 18. H. Smitskamp, 19. J. v.d. Born, 20. T. Goor, 21. N. Dannis, 22. L. Ellers, 23. T. van Nieukerke, 24. A. Prins, 25. E. Hildebrand, 26. H. Stam, 27. A. Zuurmond, 28. T. Kui per, 29. A. Kardol, 30. T. v.d. Linden, 31. W. v.d. Hoek, 32. C. Noorland, 33. F. Hordijk, 34. J. Smit, 35. H. van Offeren, 36. B. v.d. Knaap, 37. J. v.d. Heiden, 38. J. Muit, 39. M. de Bruijn, 40. M. Rensen, 41. F. Draais- ma, 42. L. v.d. Haven, 43. R. Girdha- ri, 44. A. v.d. Starre, 45. H. van Erk, 46. L. Bloem, 47. H. Erkelens, 48. A. Versluis, 49. L. Willemen, 50. J. Kraijesteijn, 51. H.E. van Offeren, 52. D. van Offeren, 53. C. Klaassen, 54. J. Markus, 55. C. Asscheman, 56. A. Langerveld, 57. H. Orhan, 58. J. v.d. Veen, 59. G. Torenbeek, 60. P. Eymaal.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19