Top Beachvolleybal m Messelanée OOK i -sim Schrijf In voor Alter* HelIn Nesselande Beacteven* 1005/ Alle tuinmaterialen Ruime parkeergelegenheid ^/A/ex Zin om te ontspannen na de inspanning? Dat kan.... fen korte soelulHes Zo fcoMt u bij Nesselande Beach Zie onze advertentie op pagina 32 Tuincentrum Blokker Kreatief Hart van Holland 15 juni 2005 pagina 25 &Sp> sfeer voor huis en Vvixw bouwfonds Naast het eredivisietoernooi, wordt er op 18 juni een recreatief toernooi georganiseerd.ledereen die het beachvolleybal een warm hart toedraagt kan hieraan meedoen. Dames, heren, jong en oud kan inschrijven per team op de volgende disciplines. - 3 tegen 3, middels een heren (of mix) team of een damesteam. Inschrijven op hoog-laag niveau. -4 tegen 4, middels een heren (of mix) team of een damesteam. Inschrijven op hoog-laag niveau. -Stegen 6, middels een mixteam. Dit zijn vooral bedrijven, die met collega's inschrijven. De teams kunnen na afloop deelnemen aan een supergezellige Barbecue. Inschrijven kan tot tot 16 juni 12.00 uur als team inschrijven via de website www.nesselande.nl. Noteer wel even welk niveau je wilt spelen. ^ordelijke Dwarsweg 90, 2761 GD Zevenhuizen. ®0180-631463 'n Brasser<e 't Graanhuys kunt u dagelijks terecht voor een heerlijke lunch, diner of on een borrel met overheerlijke hapjes op ons terras of in onze sfeervolle brasserie. Wij heten u van harte welkom in Y brasserie Tweemanspolder 6a, Zevenhuizen 0180 - 328928 www. graanhuysnl Zaterdag 18 juni aanstaande zullen 48 heren en 40 damesteams strijden op het strand van Nesselande bij de Zevenhuizerplas, voor de vestiging van Albert Heijn, om punten voor deelname aan het Nederlands Beachvolleybal kampioenschap. Naast het Albert Heijn Nesselande Beachtoernooi 2005, worden in het kader van de Nederlandse Beachcompetitie twee toernooien gelijktijdig gespeeld. Een eredivisie en een eerste divisie toernooi. Vanaf 9.00 uur zullen de in de eredivisie de zestien beste heren- en damesteams strijden voor een deelnameplaats aan het NK dat in Scheveningen wordt gespeeld op 19, 20 en 21 augustus 2005. Naast de toppers zullen ook de recreatieve beachvolleyballers actief zijn. In het Albert Heijn Beachvolleybal toernooi 2005 gaan volleyballers in teams van drie en vier spelers met elkaar en tegen elkaar spelen voor de dagprijs. Terwijl ook een bedrijventoernooi gespeeld wordt, waarbij de gezelligheid voorop staat. Dit gebeurt allemaal bij de Zevenhuizerplas, voor de vestiging van Albert Heijn Nesselande. Voor verdere informatie kan men terecht op de website www.nesselande.nl Een ieder is van harte welkom om dit prachtige spektakel mee te maken. Op bijna twintig velden kan men het beachvolleybal in al zijn facetten en niveaus komen bekijken. Het toernooi begint om 9.00 uur en de finales zijn pas na 18.00 uur te verwachten. nmtom Beachvolleybal, sinds 1996 een Olympische sport, is een speciale tak van de volleybalsport geworden. In de begin jaren werd er gespeeld op een veld, dat dezelfde afmetingen als het zaalvolleybal had namelijk 9x9 meter en met teams bestaande uit 2 spelers. Dit waren dan de competitie spelende teams. Voor de recreatieve afdeling waren nog andere mogelijkheden, namelijk B tegen 3 en 4 tegen 4 teams. Ook teams bestaande uit zes spelers speelden nog, maar dat werd voornamelijk op campings beoefend, zodat er zoveel mogelijk mensen konden meespelen. De laatste jaren zijn de maten van het veld aangepast naar 8x8 meter, nog een flinke afmeting voor twee personen. Het verschil met zaalvolleybal is, dat de spelers allrounder moeten zijn. De beide spelers moeten goed kunnen passen verdedigen en de pass of verdedigende bal moet weer goed opgezet worden voor de aanval. Er is geen specialisatie mogelijk. Alleen wanneer een team aan de service is, kan men kiezen om de sterkste blokkeerder aan het net te laten spelen en dat kan dus ook de serveerder zijn (die dan na zijn/haar serve heel snel naar het net rent). Bij beachvolleybal wordt de eerste twee sets tot de 21 punten gespeeld en de eventueel beslissende derde set tot de 15 punten. Uiteraard moet er minimaal twee punten verschil zijn. Tijdens de sets wordt om de 7 punten gewisseld van speelhelft. Dit is om beide teams evenveel voor- als nadelen van de natuur effecten te laten hebben, zoals wind, zon etc... Aangezien de beslissende set tot de 15 punten gespeeld wordt, wisselt men in deze set om de 5 punten. De wedstrijden worden altijd gespeeld in weer en wind. Alleen wanneer onweer of windkracht acht de velden teisteren, zal er gestopt worden. Gaat de wind en het onweer liggen dan wordt de draad gewoon weer opgepakt. Laten we hopen dat dit niet nodig is en dat de weergoden ons aanstaande zaterdag goed gezind zijn. Enkele 'profi' beachtermen. Alligator: Verdediging waarbij de bal opgevangen wordt met open handen, met gestrekte en gespreide vingers en de polsen tegen elkaar. Chicken-wing: Verdedigingstechniek waarbij de arm in een reflex omhoog gaat en de hand tegen de buik is en de elleboog naast het lichaam. Cobra: Ingehouden aanvalsslag, waarbij de bal aan de achter- of onderkant geraakt wordt en zo kort en met veel topspin over het blok gespeeld wordt. Deep angle: Een tactische aanval langs of over het blok naar de lange diagonaal. Deep line: Een tactische aanval langs of over het blok rechtdoor langs de lijn. Pokeshot: Aanval waarbij de bal met de knokkels van de vingers over het net gespeeld wordt. Shotten: Het spelen van een tactische aanval. Skybal: Een service die heel hoog de lucht in geslagen wordt. Snake: Aanval waarbij de bal met de vingertoppen van een gespannen hand over het net gespeeld wordt. Tomahawk: Verdedigingstechniek waarbij de bal boven het hoofd verdedigd wordt met open, gesloten of gevouwen handen, waarbij de bal de zijkant of de binnenkant van de hand raakt. Vanuit Den Haag: Volg de A12 vanuit Den Haag richting Utrecht. Afslaan bij afslag Zevenhuizen en aan het einde van de afslag rechtsaf het spoor over. Ga door Zevenhuizen heen (2 stoplichten) en sla bij de rotonde rechtsaf naar Nesselande. Ga de brug over en rijd rechtdoor de wijk in. Op de Brandingdijk neemt u direct de route van het bouvwerkeer. Deze weg volgt u (u ziet de borden van het toernooi) tot de vestiging van Albert Heijn Nesselande. Hier wordt het toernooi gespeeld. Vanuit Utrecht: De A12 volgen richting Den Haag. Bij Gouda volgt u de A20 richting Rotterdam. Neem afslag Nieuwerkerk ad Ijssel/Zevenhuizen. Aan het einde van de afslag gaat u rechtsaf richting Zevenhuizen. Bij de rotonde gaat u linksaf richting Nesselande. Ga de brug over en rijd rechtdoor de wijk in. Op de Brandingdijk neemt u direct de route van het bouwverkeer. Deze weg volgt u (u ziet de borden van het toernooi) tot de vestiging van Albert Heijn Nesselande. Hier wordt het toernooi gespeeld. Vanuit Rotterdam: Volg de A20 richting Utrecht. Vervolgens slaat u af bij de afslag Nieuwerkerk aan den IJssel Zevenhuizen. Aan het einde van de afslag slaat u bij de rotonde rechtsaf richting Zevenhuizen. Bij de rotonde gaat u richting Nesselande. Ga de brug over en rijd rechtdoor de wijk in. Op de Brandingdijk neemt u direct de route van het bouwverkeer. Deze weg volgt u (u ziet de borden van het toernooi) tot de vestiging van Albert Heijn Nesselande. Hier wordt het toernooi gespeeld.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 25