Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Even voorstellen: Effecten De tien geboden van beieggen De eerste officiële kennismaking met Guus Rijkhoek QSSHh iüüM Rabobank De bank waar je lid van wordt Sluit uw hypotheek over voor eind juni! Weeknieuws Hart van Holland 15 juni 2005 7e jaargang nummer 315 Rabobank en Interpolis winnen Gouden Effies Kinderen kunnen zelf sparen met een Rabo TopKid Rekening (vanaf 5 jaar). Ze teren wat geld is; datje het nodig hebt om iets te kopen. Elk jaar wordt de rente bijgeschreven, dat is mooi verdiend! Ook krijgt uw kind een handig mapje om de afschriften in te bewaren. Stimuleer uw kind spelenderwijs om te gaan met geld. Het is tijd voor uw Rabobank Rabobank Rabobank voor u, van en door uw bank Sinds 17 mei zijn Jeanette Philipse- van der Werff en Yvonne Bledoeg- Hoefsloot bij de Rabobank Zeven- huizen-Moerkapelle in dienst getreden. Zij werken als Medewerker Commer ciële Binnendienst Particulieren en ondersteunen de adviseurs bij hun werkzaamheden op het gebied van: Hypotheken, Beleggen, Levensverze keringen en de Basis producten zoals Betalen en Sparen. Jeanette en Yvon ne hebben beiden een ruime erva ring in het bankwezen. Als u de bank belt, dan is de kans groot dat u één van beide dames aan de telefoon krijgt. Zij zijn u graag van dienst. Zoals u wellicht weet is de oversluit- actie van de Rabobank een succes. Om zoveel mogelijk klanten de gele genheid te geven te profiteren van ons aanbod, kunt u tot eind juni tot 3 maanden gratis rente 'verdienen'. Neem nu contact met ons op voor een persoonlijk advies! Bel met (0180) 63 73 53. In vervolg op onze bijdragen van de vorige twee weken gebod 6 tot en met 10 voor de trader in aandelen. 6. Investeer nooit meer dan u kunt of wilt verliezen. Dit wil zeggen dat u voor het aangaan van een trade weet wat uw maximale verlies mag zijn. Hoeveel dat is, hangt af van uw persoonlijke situatie. Naast uw inkomen en vermogen spelen psycho logische factoren een belangrijke rol. De ene persoon kan beter met risico's omgaan dan de andere. Alleen u bepaalt wat voor u acceptabel is. Uw posities zijn in ieder geval te groot als u geen goede nachtrust meer heeft. 7. Spreid uw geld over meerdere tra des Het is verstandig uw geld te spreiden over meerdere trades. Onverwachte gebeurtenissen hebben dan minder invloed op uw (trading) kapitaal, waardoor de risico's afnemen. Een te grote spreiding over de trades is ook niet goed vanwege de transactie kosten en het is moeilijk om alle posi ties goed in de gaten te houden. Gemiddeld bestaat de portefeuille van een trader uit 10 posities. 8. Kap verliezen af en laat winsten lopen Dit is misschien wel het belangrijkste maar ook het moeilijkste gebod. Maar al te vaak hoor je de kreet: Van winst nemen is nog nooit iemand armer geworden. Het is echter veel belangrij ker om op tijd verliezen te nemen. Sim pel voorbeeld: als een aandeel 50% daalt moet het 100% stijgen om weer op het oude niveau te komen. Dat gaat vaak moeilijk. Dus: kap verliezen op een trade af. 9. Maak gebruik van een stop loss U geeft een stop loss order op wanneer u vanaf een bepaalde koers stukken wilt aan- of verkopen. Hiermee kunt u uw verliezen beperken en winsten vei ligstellen. Emoties als hoop, angst en hebzucht hebben hierdoor geen invloed op het niveau waarop u ver koopt. Naast het beperken van verliezen is de stop loss een goed hulpmiddel om winsten veilig te stellen. Door tussen tijds het stop loss niveau te verhogen, klikt u als het ware de opgebouwde winst vast. Let wel, een stop loss mag altijd worden verhoogd maar nooit worden verlaagd want dan overtreedt u het vorige gebod. 10. Laat hoop nooit de basis zijn van een trade Als hoop de basis wordt van de trade kunt u beter de positie sluiten. Indien u hoopt dat het nog goed komt dan beheert u uw positie op basis van emo ties en niet meer op rationele gronden. Hoewel u in enkele gevallen toch nog "gelijk" kunt krijgen is het waarschijnlij ker dat u uw positie te lang aanhoudt en uw verlies niet op tijd afkapt. Op maandagavond 13 juni vond in Dorpshuis Op Moer de 93e algeme ne ledenvergadering van onze bank plaats. Deze bijeenkomst werd door ruim 100 mensen bezocht. Dit was tevens de eerste officiële kennisma king met de nieuwe directeur, Guus Rijkhoek, die met ingang van 1 mei jl. deze functie heeft aanvaard. Na de opening van de bestuursvoorzit ter Jan Boersma kreeg Guus Rijkhoek het woord om zich aan alle aanwezige leden voor te stellen als nieuwe direc teur van Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle. Aansluitend daarop heeft hij een toe lichting gegeven op de jaarcijfers over 2004. Vorig jaar is een bewogen jaar geweest voor onze bank met een aan tal grote veranderingen. Zo heeft de bank in september afscheid moeten nemen van hun algemeen directeur, Jaap Breugem en niet lang daarna heeft ook de tweede man binnen de bank, Dennis Kellner, zijn vertrek aan gekondigd. Tijdens de toelichting gaf Guus Rijkhoek daarnaast aan dat er in het 2e kwartaal 2004 binnen de afde ling Particulieren is gekozen voor een andere manier van klantbediening. Onderdeel hiervan was onder andere het verruimen van adviestijden voor klanten. Ook op de zakelijke markt hebben er veel veranderingen plaatsgevonden. Er is een verruiming gekomen in de kre dietverlening en een aanscherping in de regelgeving. Dit zijn allemaal zaken die veel impact hebben op de medewerkers binnen onze bank. Bovendien staat de markt sterk onder druk, mede door de terugkerende con currentie. De bank zal dan ook goed z'n best moeten blijven doen om op alle fronten bij te blijven. Toch kon geconcludeerd worden dat 2004 best een succesvol jaar is geweest. Tenslotte werden de aanwezige leden geïnformeerd over de stand van zaken omtrent de eerste verkennende gesprekken aangaande een mogelijke fusie met Rabobank 3B Hoek. Beide banken hebben besloten om verdere gesprekken tijdelijk uit te stellen, om eerst meer aandacht aan interne zaken te schenken. Afgesproken is, dat als er op dit front belangrijke zaken te mel den zijn, wij onze leden hier uiteraard over zullen berichten. Na afloop van het officiële gedeelte van de vergade ring heeft de spreker, Jacques van Outryve, op een ludieke wijze een uit eenzetting gehouden over de historie en uitbreiding van de Europese Unie en de gevolgen daarvan voor het Nederlandse bedrijfsleven. Kortom, een geslaagde Algemene Ledenverga dering. De Rabobank versloeg op 7 juni onder meer de Postbank in de race om de Gouden Effie, de award voor meest effectieve communicatie campagne 2004. Ook Interpolis ging met een Gouden Effie naar huis. Met de merkwaarden'dichtbij, betrokken en toonaangevend'en met boegbeeld Jochem de Bruin kwam de Rabobank volgens de jury als beste uit de bus. Het jury rapport was lovend:'Het bijna onmogelijke toch mogelijk gemaakt'. De campagne sprak zowel zakelijke als particuliere klanten aan.Ookde'Glashelder'- campagne van Interpolis werd geroemd:'De resultaten van Inter polis zijn indrukwekkend: naams bekendheid, imago en merkvoor keur zijn spectaculair gegroeid. Bezoekadressen Openingsti jden: kantoor Zevenhuizen Adviestijden: orivmmetiQol Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Rabofoon: Rabo orderlijn: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2