SMAAKFESTIVAI OP ZATERDAG 18 JUNI f/e-der/aix# smaakt! SYMPOSIUM 'BIJNA THUIS IS IN DE BUURT!' MOERKAPELSi GROEPEN 7 GESLAAGD VOOR VERKEERSEXAMEN MARC0 FUER WINT JUBI- LEUMVLUCHT OPBRENGST COLLECTE ASTMA FONDS pagina 8 Hart van Holland 15 juni 2005 ZEVENHUIZEN - MOERKAPE^j Nederland smaakt! Proef de provincies 18JUN! 2005 ZEVENHUIZEN (ZH) 10.0018.00 00R IN DE DORPSKERN puilen ®n Tweede Kamer Opening en opendagen Door Paulien de Graaf Moerkapelle - In tegenstelling tot wat eerder in deze krant vermeld werd, deden de kinde ren van groep 7 van de Moerka- pelse scholen pas donderdag 9 juni verkeersexamen. 84 Kinde ren fietsten de route door Moerkapelle en diezelfde och tend kregen zij hun verkeersdi- ploma uitgereikt door wethou der De Jong van verkeer. De kinderen startten vanaf het plein voor dorpshuis Op Moer. Ze kregen een genum merd vest aan en heel geconcen treerd reden zij de route. Enkele moeders zaten langs de route om de kinderen te observeren. "Je let op of ze goed participeren in het verkeer. Zeker langs de Moerkapel- se Zijde moeten ze goed opletten omdat het daar erg druk is", vertelt een van de moeders. Wethouder De Jong mocht de ver lossende woorden uitspreken: "Jul lie zijn allemaal geslaagd!" In zijn toespraak gaf hij aan dat ze altijd duidelijk moeten communiceren in het verkeer: "Daarmee bedoel ik natuurlijk niet het kletsen met je klasgenoten, wat natuurlijk ook erg belangrijk is, maar dat je dui delijk laat zien door middel van gebaren wat je wilt gaan doen. Zeker als jullie over een jaar naar de middelbare school gaan en ver der moeten gaan fietsen is dit erg belangrijk." Uit iedere groep over handigde hij aan twee kinderen persoonlijk het diploma. De ande ren ontvingen hun diploma van hun leerkracht. Alle deelnemers ontvingen een keycord van de gemeente. De kinderen van de scholen uit Zevenhuizen en Oud Verlaat onvangen donderdag 16 juni hun verkeersdiploma. Zevenhuizen - Een festival met het beste wat Nederland aan streekproducten voortbrengt, van geitenkaas uit Overijssel tot wijn uit Noord Brabant van droge worst uit Friesland tot hang- mosselen uit Zeeland. Dat is wat Nederland Smaakt! Proef de Pro vincies belooft te worden aanstaande zaterdag 18 juni. Het smaakfestijn is te bezoeken van 10.00 tot 18.00 uur. Kern van het festival is een markt waar producenten van streekgebonden producten zich presenteren. Deelnemers uit alle provincies zullen daar hun met smaak en liefde geproduceerde producten te koop aanbieden, er iets over vertellen en laten proeven. Typisch Nederlandse stadsproducten (Haagsche Hopjes, Arnhemse meisjes en Doesburgse Mosterd), streekgerechten en producten van Slow Food komen op dit festival eveneens aan bod. Een aantal winkeliers uit Zeven huizen geeft de winkel een culinair tintje of staat op de markt. Daarnaast zijn er kookdemonstraties met onder andereTon Fagel en een smaakspel voor kinderen. PROEF DE PROVINCIES Nesselande - De collecte van het Astma Fonds, gehouden in de week van 23 tot en met 28 mei, heeft in de wijk Nesselande €981,54 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Postduivenvereni ging de Stormvliegers deed afge lopen zaterdag mee aan twee con coursen. Ter ere van het 75-jarig jubileum van de Nederlandse Post duiven Organisatie was er een con cours vanuit Le Mans georgani seerd, waar alle duiven van Neder land in één keer gelost werden. Ruim 120.000 duiven werden om 6.45 uur gelost, waaronder 200 dui ven van de Stormvliegers. Om 15.22 uur was het een duif van Marco Flier die de eerste prijs opeiste. Zijn duif was naar huis gevlogen met 63 km/uur. Door de stevige tegenwind zou het nog twee uur duren voor dat alle prijsduiven thuis waren. Uitslag: 1-4-8-9-11-20. Marco Flier, 2-18. Joh. Stofberg, 3-5. C.P. Ede- ling, 6-15. Gebr. Jongenelen, 7. C. Nobel, 10-12-21-24. B. Hertog, 13- 16. L. van Wensem, 14-22. Joh. Bree- dijk, 17. C. Zweere, 19. N. Koppe naal, 23. Rita Mizzi/Breedijk, 25. E.P. Verschoor. Ook was er een concours vanuit Peronne, 254 km. De 330 duiven werden om 7.45 uur gelost en om 11.09 arriveerde de eerste duif bij Joh. Stofberg, die hiermee ook i eerste prijs in regio Leiden verdien de. Zijn duif had gemiddeld 74 km/uur gevlogen. Een kwartier later waren alle prijsduiven weer terug. Uitslag: 1-2-4-8-16-18. Joh, Stofberg, 3-20. J.S. Heykoop, 5-24, B. Hertog, 6-11-12. R. Brands, 7-10- 13-15-19. Joh. Wiltenburg, 9. C Zweere, 14-23. E.P. Verschoor, 17. L van Wensem, 21. Joh. Breedijk, 22. Jeffry van der Haak, 25. Rita Mizzi/Breedijk. *ah nrnmtmb QSpeóa&m la ifïgrui «Msskjwsdsjt* C Sfcw-ftwst fArtvw&r imxA Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Na jaren van voorbereiding staat het hospice IJsselThuis er! Ter gele genheid van de opening bieden Woningstichting Ons Huis en Vier- stroom Zorggroep het bestuur van Stichting IJsselThuis en Stichting Vrienden van Hospice IJsselThuis een symposium aan met als thema 'Bijna thuis is in de buurt!' Dit is een verwijzing naar de andere benaming van hospices, bijna- thuis-huizen en het feit dat deze belangrijke aanvulling op de zorg er alleen maar kon komen vanwe ge het grote lokale draagvlak, zeg maar de buurt. Het symposium vindt plaats op 24 juni in het kerk gebouw van de Jozef-parochie aan de Kerklaan 20 in Nieuwerkerk aan den IJssel en is bedoeld voor betrokkenen bij het hospice, maar ook voor zorgmanagers, beleid smakers en vertegenwoordigers van woningbouwcorporaties, wel zijnsorganisaties en het openbaar bestuur binnen de regio. Aanvan kelijk zou het symposium plaatsvin den in de raadszaal van het Raad huis, maar vanwege de grote belangstelling moest worden uit geweken naar de St. Jozef-paro chie. Tijdens het symposium zullen ver schillende sprekers het woord voe ren. Jan Ruyten is organisatie-advi seur en al vele jaren actief binnen de wereld van vrijwilligers in de palliatieve terminale zorg op lokaal, provinciaal en landelijk niveau. Als voorzitter van de VTZ- Woerden heeft hij in 2000 het hos pice De Mantelmeeuw gereali seerd, inclusief de complete fond senwerving. Daarover heeft hij een boek geschreven, een praktische handleiding over het opzetten van een hospice met als titel "Laat nie mand in eenzaamheid sterven". Momenteel is hij vice-voorzitter van de Vrijwilligers Palliatieve Ter minale Zorg (VPTZ) die is voortge komen uit Vrijwilligers Terminale Zorg (VTZ) en Vrijwilligers Hospice- zorg Nederland (VHN). Ruyten is van mening dat hospices kunnen leiden tot andere vormen van wonen. Nederlanders worden ouder en de meeste mensen die overlijden, zijn op leeftijd. In de laatste jaren van hun leven kan eenzaamheid een rol gaan spelen. Hoe gaan we daar als samenleving mee om? De overheid bouwt het aantal plaatsen in verpleeg- en ver zorgingshuizen af. In analogie op het boek dat hij publiceerde over hospices, stelt Ruyten: laat nie mand in eenzaamheid wonen. En verder: vrijwilligers vormen een onmisbare schakel in de palliatieve terminale zorg. Aart Mosterd is sinds 24 november 1998 lid van Tweede-Kamerfractie van het CDA. In de persoon van Mosterd komt tijdens het symposi um de landelijke overheid aan het woord over initiatieven als het hos pice, maar ook ontwikkelingen als de Wet Maatschappelijke Onder steuning, het Persoons-gebonden Budget en de achterliggende ten dens naar grotere maatschappe lijke betrokkenheid en het nemen van eigen verantwoordelijkheid door burgers. Dit initiatief is daar van een prachtig voorbeeld. Tot slot zal er ook een discussie worden gevoerd door de genodigden in de zaal en een panel bestaande uit de heren André Bonthuis (burgemees ter Nieuwerkerk aan den IJssel), Hans van der Horst (directeur Ons Huis), Charles Laurey (bestuurder Vierstroom), Mosterd en Ruyten. Onderwerpen: - Mag de overheid palliatieve terminale zorg wel overlaten aan particulier initiatief? - Moet de financiering niet beter geregeld worden? - Door de Wet Maatschappelijk Ondersteuning komen stervenden tussen wal en schip. - Vrijwilligers vormen een onmisbare schakel in de palliatieve terminale zorg. - Niemand mag in eenzaamheid wonen. - Wat kunnen de betrokkenen by het hospice nog meer samen bereiken? - Welke rol moeten overheden daarbij spelen? - Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle kunnen trots zijn op hun inwoners. In een drietal korte films van Ro Strötbaum, wordt tijdens het sy posium verteld langs welke wes het hospice IJsselThuis er is geK* men. De thema's zijn: 'Het begi 'De samenwerking' en 'Het res taat'. In het bijzijn van ruim 200 9®n°^i£ den vindt zaterdag 25 juni de ciële opening van hospice s r huis plaats. Op 26, 27 en J worden tussen 10.00 en 16. open dagen gehouden. Usse wil de bevolking van hartet voor hun inzet bij de totsta ming van het hospice. De irw van Moordrecht, Nieuwer*® den IJssel en Zevenhuizen- pelle en andere 9eïnteres,ia(j off worden van harte uitgen0 j-L te van deze mogelijkheid 9e maken om het hospice te - - gen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 8