BLIJDSCHAP EN OPLUCHTING: DE EXAMENUITSLAGEN DIPLOMAZWEMMEN INLOOPAVOND CENTRAAL TAFELRONDE VERGADERT OP DE FIETS NAAR LONDEN SPORTPARK PANNA KNOCK OUT TOERNOOI VAN UDEN-DE GOUWE PRESTEERT GOED OP NJK ZWEMMEN CONCORDIA ZOEKT BLAZERS BOEKENMARKT AMNESTY INTERNATIONAL BINGO IN HET ZUIDH0NK pagina 10 Hart van Holland 22 juni 2005 WADDINXVEEN/BOSKOOP^ Centraal Sportpark Waddinxveen - Muziekvereni ging Concordia heeft plaats voor muzikanten die een blaasinstru menten willen gaan bespelen. Voor geïnteresseerden vanaf 9 jaar zijn klarinetten, trompetten, trombones en euphoniums beschikbaar. Voor meer informa tie: 0182-619569 of www.concor- dia-waddinxveen.nl. Boskoop - Amnesty International houdt zaterdag 25 juni van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse boe kenmarkt bij 'De Brug' op het Kerkplein. Boeken worden ver kocht voor €2,- per kilo. Daar naast is de collectie dit jaar uitge breid met bespeelde videoban den, LP's en CD's. De opbrengst komt ten goede aan het werk van Amnesty International. Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplasiaan wordt zater dag 25 juni een superbingo gehouden. Er worden tien rondes bingo gespeeld en een verloting gehouden. Aanvang 20.00 uur. Jeugdige bingospelers hebben alleen toegang onder begelei ding van een volwassene. KERKDIENSTEN - 26 juni Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistieviering. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur drs. T. Prins; 11.15 uur Gezinsvie ring. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer; 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H. ten Brinke; 16.30 uur ds. E. Brink. Remon. Gem. 10.00 uur mevr. H.W. den Draak. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver; 18.30 uur dr. K.W. de Jong. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. De Stek 9.30 uur drs. J. Kolkman. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Groenleer. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Lees- dienst. Parousia 10.00 uur B. Daleman. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. F. Pors. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Door Karin Heeren Waddinxveen - De blijdschap is groot woensdag en donderdag op het plein en in de gemeen schapsruimte van het Coen- ecoop College. De examenkan didaten voor het VMBO konden die dag tussen 13.00 en 15.00 uur gebeld worden. In dat geval moesten zij een herexamen doen dan wel het hele jaar nog een keertje over. Diegene bij wie de telefoon niet ging, kon aan het einde van de middag de cijferlijst ophalen. De examen kandidaten voor Havo en VWO waren donderdag aan de beurt. Op het plein staan groepjes jongeren met elkaar te pra ten. Daarbij een groepje meisjes dat in april in deze krant heeft gestaan met het afnemen van het praktijkexamen. Tijdens het praktijkexamen moesten zij een 'patiënt' voorzien van een schoon jasje en uitleggen wat een papgaai boven het bed ook alweer was. Daarna de schriftelijke exa mens. Op Internet konden direct na de examens de antwoorden opge zocht worden en zo kon al wel een redelijke inschatting gemaakt wor den hoe de examens gemaakt waren. Graag vertellen deze kandidaten over de spanning van de laatste weken en de opluchting nu het diploma dan eindelijk binnen is. Suzan, Christel, Brenda, Alyssa en Mandy vertellen: "In april de prak tische examen, vanaf half mei twee weken in de grote sporthal het schriftelijk examen en daarna wachten. Wachten tot deze span nende middag. En dan blij zijn als de telefoon eens niet gaat. Anders dan nu, op dit moment, als de ene na de andere mobiele telefoon gaat af, natuurlijk wil iedereen weten wat het geworden is. De meiden willen wel op de foto, samen met mentor Adrie de Keizer en Roy, een vriend die langskomt om te feliciteren. Op de vraag wat in de afgelopen jaren het allerleuk ste was zijn de meiden eensgezind "Meneer De Keizer natuurlijk!" Waddinxveen - Panna Knock Out is hét jongerenevenement van 2005! Je speelt één tegen één en je wint als je de ander 'poort' (door de benen heen schiet). Gebeurt dit niet, dan wint degene die de meeste doelpunten heeft gemaakt. Panna wedstrijden zijn korte wed strijden waarin veel mooie voetbal bewegingen worden gemaakt. Panna kan door jong en oud wor den gespeeld en door zowel jon gens als meiden. Op 2 juli 2005 houdt Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden- Holland een Panna Knock Out toer nooi in Waddinxveen. Er komen drie Panna velden met opblaasbare boarding en het geheel wordt begeleid door een professionele Panna organisatie: sportservice Noord Holland, ledereen kan mee doen. Natuurlijk wordt er ook lek kere muziek gedraaid. Het evenement vindt plaats in de Zuidpias op het speelveld aan de Zonnehof te Waddinxveen. Het begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Voor meer informatie telefoon 06-46602808, e-maillies- beth@stjjmh.nl. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op zaterdag 18 juni gezwommen voor het A-diploma. Er waren 44 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Thijs Dockhorn, Nadine Spek, Melis- sa Kwint, Rocus Oudijk, Tatum van der Ark, Niels van der Meer, Nikki Buitenwerf, Roel Straathof, Sam Verbakei, Jesse van Dam, Jolijn Mulder, Erik Becquet, Anton Bec- quet, Sem van der Werf, Joost Bogerd, Ellen Kooiman, Tommy Praamsma, Timo van Leeuwen, Laura Massier, Bart Verhoeven, Naomi Verkerk, Tim van den Hoek, Ashley van Barneveld, Lindy Michielsen, Emily Verleun, Tessa van Oijen, Walter de Jong, Robert van der Vlist, Danique Brandhorst, Marije Laban, Jiahui Plomp, Björn Lugthart, Carine Zijl, Rick Lens, Eli zabeth Vroegindeweij, Lima Omar- zad, Nikita Westdijk, Mohamed Elyas, Ghizlane El Aissati, Hugo Vegt, Robin Hanselaar, Bastiaan Molenaar, Edwin Pellegrom en Jordy Verlaan. Amsterdam/Waddinxveen - In het Sloterpark zwembad zijn in het weekend van 10, 11 en 12 juni de Nederlandse junioren kampioen schappen lange baan (50m) gehou den. Twee zwemmers van Van Uden-De Gouwe hadden zich weten te plaat sen: Davey de Vos en Joelle Scheps. Joelle had dit seizoen al meege daan aan het NJK korte baan (25m) in Vlissingen. Joelle mocht op de vrijdag voor De Gouwe de spits afbijten met een 400m vrije slag. Zij deed dit in een tijd van 5.15.37, een mooi resultaat. Veder zwom zij de twee opvolgen de dagen vier afstanden. Joelle kan terug kijken op een goed NJK, waarbij zij op de meeste door haar gezwommen afstanden goede tijd verbeteringen liet noteren. Op de 200m vlinder had ze enige pech, daar kwam ze slechts vijfhonderd ste te kort voor de bronzen medail le. Davey mocht op de zaterdag star ten met de 200m wisselslag. M deed hij in een tijd van 2.29.61, wat een goede verbetering van zijn per soonlijke record betekende. Op de zondag stond de 100m vrije slag op het programma. In een zeer sterk deelnemersveld wist Da* zich staande te houden en zwom zichzelf naar een tijd van 0.59.96. Ook coach Rob Boele was tevreden Hij sprak over een zeer succesvol weekend, waarbij beide zwemmers diverse persoonlijke records scher per hebben gesteld. Waddinxveen - De leden van Tafel ronde 143 Waddinxveen vertrek ken donderdag 30 juni met twee Conferencebikes vanaf de Wad- dinxveense Hefbrug richting de Londense Towerbridge. Hun reis doel is het Churchill Museum in de Engelse hoofdstad. Daar overhan digen zij zaterdag 2 juli twee zilve ren Bernhardpenningen aan de museumconservator. Na helikopter rondvluchten boven Waddinxveen, de medeorganisatie van Wadd 'lek- keR! en de plaatselijke Grand Prix met karts, verlegt deze kleine serv iceclub opnieuw haar grenzen met het project "van Brug naar Bridge". Eerder dit jaar vierde de Waddinx- veense Tafel samen met de oud leden haar 25e verjaardag in de mergelkelders onder de Cauberg. Ter gelegenheid van het vijfde lustrum, fietsen de veertien 'rid ders' eind juni naar het land van King Arthurs herkomst. Zij doen dat op twee bijzondere fietsen; zit tend in een cirkel trappen 2 keer 7 Tafelaars de fietsen vooruit. Onder weg logeren zij bij leden van Engel se Round Tables. De opbrengst van het project is bestemd voor "De Bruggen"; het zorgcentrum in Waddinxveen voor mensen met een verstandelijke handicap. In verband met de 60e bevrijdings dag brengen de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen en Ondernemersvereniging Waddinx veen de zogenaamde Bernhard- munt en Bernhardpenning in omloop. Deze danken hun naam aan de daarop afgebeelde prins; symbool voor de bevrijding, ere burger van de gemeente Waddinx veen én beschermheer van de Nederlandsche Tafelronde. Voor meer informatie: www.ap- art.net/b2b. Waddinxveen - De gemeente Wad dinxveen houdt donderdag 23 juni een inloopavond over het Centraal Sportpark. Belangstellenden kun nen terecht in de raadzaal van het gemeentehuis van 18.00 tot 20.30 uur. Bij verschillende 'kraampjes' kan informatie worden verkregen over bijvoorbeeld ruimtelijke orde ning en verkeer. Ook kunnen bezoekers op deze avond zelf aan de slag. Van het gebied Plasweg/Onderweg is een soort puzzel gemaakt waarop bezoekers zelf kunnen aangeven hoe het plangebied met het mogelijke Cen traal Sportpark, woningbouw en volkstuinen het beste kan worden ingericht. Ook kan worden inge gaan op vragen zoals waarom het college een Centraal Sportpark op deze locatie wil vestigen. De planvorming voor het Centraal Sportpark wordt in 2008 verder uit gewerkt. Er wordt dan ook defini tief besloten of het Centrale Sport park er werkelijk komt. De reden daarvoor is dat het college zich bewust is van het feit dat dit pro ject, naast de nu al lopende en voorziene ontwikkelingen, een zeer zware belasting voor de amb telijke organisatie en voor de bestuurlijke besluitvormingsproces sen vormt. Het college kiest das om voor een fasering in besluitvo ming en in uitvoering. Alleen planologische procedures onn ee. Centraal Sportpark mogelijk maken worden voortgezet. Door een gefaseerde ü'tvoe5 van het Centraal Sportpark, 9 de gemeente gevolg aan intentie om Be Fair en De Go Smash te verplaatsen ten be o van het Centrumplan. De ger" te wil tegelijkertijd de ruim e i planvorming van het gebied aa oksel Plasweg/Onderweg m breder kader plaatsen en zie stellen van de economische baarheid. In de raadsvergadering van 29 juni beslist de gemeentera welke nieuwe locaties Be Fai Gouwe Smash worden ge j Het college legt de gemeen twee mogelijke locaties v0° het - Coenecoop III, ten zuiclen, huis- Coenecoop College voor vesting van De Gouwe Sma - De oksel van de Plasweggï weg voor voetbalverenig Faiin pfasef' Deze laatste locatie kan g uitgroeien tot een Centraade) bui park voor de (georganisee tensport; indien daartoe wordt besloten.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 10