weer Recreëren aan de Rottemeren Onbezorgd op vakantie?! JSkwemplaizfer Zwembaden en benodigheden Harten Hollapd www.edplaizier.nl Tel. 06-53434283 pagina 14 Hart van Holland 22 juni 2005 Het Of je nu gaat fietsen in Nederland of op vakantie gaat naar het buitenland, je wilt geen zorgen hebben over bagage of gekt Sluit nü een Rabo TotaalPakket af. Dit complete pakket is nu een half jaar gratis! Ook ontvangt u 25% korting op een Doorlopende Reisverzekering. Na afsluiting ontvangt u van ons gratis een wegwerp camera. Maak, hiermee de leukste vakantiefoto? In da, geval w,n, u een digitale camera! Maak er een onbezorgde vakantie van Het is tijd voor uw Rabobank. Opzetbaden van 3 tot 8 m doorsnee Diepte 1.20 tot 1.50 m Ook in te graven vanaf 570 euro De Zomer begonnen! In Zevenhuizen en omgeving bestaan vele moge lijkheden tot recreëren. "Recreëren aan de Rotte meren" kan een aardige invulling van de vakantie betekenen voor zowel toerist als thuisblijver. Een opsomming van de mogelijkheden: Het Rondje Rotte: zowel op de fiets als te voet (geoefende wandelaar) goed te doen. Een tocht die gemakkelijk uit te breiden is met bezoekjes aan allerlei bezienswaardigheden onderweg. Sinds een aantal jaren heeft de tocht - die zeker bij alle thuisblijvers bekend is - er een extraatje bij gekregen: Veerpont 't Verlaat. De pont vaart tus sen Bleiswijk en Zevenhuizen. Het Koornmolengat bekijken: natuur- en vogel wacht Rotta organiseert voor het hoogseizoen (eind juni-eind augustus) excursies in dit prachtige natuurreservaat. Elke vrijdagavond om 19.00 uur leidt een ervaren gids de deelnemers rond in dit unieke gebied. En voor het geld hoeft u het niet te laten: deelname is gratis! Voor meer informatie: 079-5931262. Vissen en Varen: Altijd vissers, altijd bootjes, langs en op de Rottemeren. Ongetwijfeld de populairste visstek voor deze omgeving, ledereen die in het bezit is van een sportvisakte en vergunning kan hier zijn hengel uitgooien. Dagvisvergunningen zijn verkrijgbaar bij de restaurants in de buurt. En dan het varen: roeiboten, motorboten, kano's en zeilboten. Op diverse adressen langs de Rotteme ren kunt u ze huren: per uur, per dag, per week. Aan 'de overkant' vinden we onder andere: de Bleiswijkse Zoom, een dagrecreatiegebied met uitgestrekte speel- en ligweiden, een dagcamping, kinderboerderij, kanovijver en nog veel meer. Het Hoge Bergse Bos met de ski-berg en het buitencentrum Tiekamp. Allerlei buitensporten zoals survival en mountainbi- ken kunnen hier beoefend wor den. Er zijn kano's te huur, maar ook is het mogelijk de omge ving op rolletjes te verkennen, want er zijn ook skates te huur. Een kopie van de top van de Matterhorn, torent boven alles uit; hier kan men, onder leiding v£in een deskundige, zowel binnen als buiten in de klim. Bijzondere ontmoetingen in het Lage Bergse Bos: Oog in oog met een Schotse Hooglanger, dat is zomaar mogelijk tijdens een wandeling in het Lage Bergse Bos. Deze langharige runderen grazen op het eiland in dit wandelgebied en zorgen zo voor een meer natuurlijke ontwikkeling. Ook in dit gebied is een speelvijver te vinden, een jeu de boulesterrein en een dagcamping. Niet alleen wandelaars zijn welkom in het Lage Bergse Bos, ook voor fietsers en ruiters zijn er prachtige routes. Zevenhuizerplas: vroeger ook wel 'surfplas' genoemd. Ruim twintig jaar geleden dé plas bij uitstek voor deze toen nog opkomende sport in dit toen net opengesteld recreatiewater. Uitge groeid tot een recreatieparadijs voor allerlei watersporters: zwemmers, zeilers, roeierd, surfers en zeilers (motorboten zijn er niet toegestaan). Maar ook de strandgangers komen aan hun trek ken, op zomerse dagen levert het strand aan de Zevenhuizerplas Scheveningse taferelen op. Een dag er op uit om een Rondje Rotte te 'doen', zal de toerist doen beseffen dat hij/zij best nog eens terug kan komen; een weekje is beslist ook te vullen. Ook daartoe bestaat de mogelijkheid. In recreatie park de Koornmolen aan de Tweemanspolder is niet alleen een camping en een bungalowpark, maar zijn ook enkele trekkershutten te huur. Een uitstekend restaurant, een fitnesscentrum, zwembad en beach- volleybalveld zorgen voor een aangenaam verblijf. jen tussen 8,50 en Y, Rabobank

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14