PCW PRESENTEERT KANDIDATENLIJST GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN ONTEIGENINGSPROCE DURE VOOR ONDER NEMERS PASSAGE? i WETHOUDER DIJKSTERHUIS KRIJGT GEVULD B00D- SCHAPPENMANDJE MEE TERUG POUTIEK 2 f Concept verkeersvisie Waddinxveen 2005 -2020 Hart van Holland 22 juni 2005 Waddinxveen ff Stedenbouwkundig masterplan Waddinxveen - De Protestante Combinatie Waddinxveen presen teerde als eerste partij de nieuwe kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing in maart 2006. Naast een aantal bekende gezichten, staan er ook verschillende nieuwe namen op de lijst. De samenwerking tussen de Christenunie (CU), de Hervormde Kies vereniging (HK) de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) bestaat al jarenlang. Toch wordt bij iedere verkiezing overlegd of zij weer een gezamelijke lijst zullen voeren. Ook voor de verkiezingen van volgend jaar is tot samenwerking besloten. De kandidaten onderte kenden allen de samenwerkingsafspraken. De lijst is al zo vroeg samengesteld om voldoende tijd te hebben om het verkiezingsprogramma samen te stellen. Ook wil men de discussie aan gaan met de kiezers, waar het in de toekomst met Waddinxveen heen moet. Er liggen veel belangrijke vraagstukken zoals de (eventuele) gemeentelijke herindeling en de verdere afwikkeling van de centrum plannen. Wethouder en huidige loco-burgemeester Wiebrand Dijksterhuis zal de lijst aanvoeren. Verdere bekende namen zijn drs. Kees Bax (de huidige fractievoorzitter), de raadsleden mr. Peter van den Berg, Ton van Doorn ing. Bart van der Roest, Erwin Korevaar, ing. Gert Anker en als enige vrouw op de lijst Janette Nieboer-Buitinga. Op de zesde plaats op de lijst staat de eerste nieuwkomer André Heijboer. "We hebben gekozen voor een mix van jeugd en ervaring," vertelt Kees Bax, "Vernieuwen is belangrijk, en we hebben het geluk dat een aantal enthousiaste jonqe kandidaten voor onze lijst actief wil zijn." yj& i De heer De Bas, voorzitter van de Ondernemersvereni ging Waddinxveen, maakte aebruik van het spreekrecht om er bij de commissie op aan te drin gen in te stemmen met de voor stellen van de wethouder. Hij zou graag 2ien dat dit in de zomer Qeregeld kan worden. Van Berkestijn (CDA) vroeg zich af waarom dit via een onteigenings procedure geregeld moet wor- en- "°e gemeente wordt dan ^'gendom van al deze panden, °at betekent ook dat alle onder- \^m.e,rs daar weg moeten. Heeft addinxveen daar wel geld voor B dit meegewogen in de vi n voor het centrumplan?" 0 gens Barth is er gekozen voor eze Procedure omdat dit het eest zuivere systeem voor objec- eve waardering van onroerende vpoi n is" Niemand betaalt te no deze manier. In de meeste ninva fn zal het niet tot onteige- J komen, maar zal er een don0rf, °P'oss'n9 worden gevon- aan der 9af Van Berkestijn V0J'f te begrijpen van het du?I Voor de artikel 19 Proce- om h60 voelde er ook niets voor mae verantwoordelijkheid over bp|.ra,9en aan het college. Barth maken °m een toelichting te tekl m"r wilde niets aan de Hii Van 1 v°orstel veranderen, i J roe9 wel om toch het voorstel raadsvergadering te bespre ken om zo min mogelijk vertra ging op te lopen in het proces. Met de opmerking dat dit nog geen definitief besluit is en dat er in de raadsvergadering nog ver der over gedebatteerd kan wor den, gingen de commissieleden met grote terughoudendheid akkoord. De commissieleden hadden nog veel vragen over het centrum plan. Ook waren er verschillende insprekers die de nodige vragen hadden bij het voorliggende plan. Hier werd door de wethouder zoveel mogelijk verduidelijkt, maar hij benadrukte dat het voor- steJ gaat over de randvoor waarden en de details pas aan de hand van de randvoorwaarden verder ingevuld kunnen worden. Wel wilden de commissieleden een aantal aanvullingen. Barth: "Dat zijn voorwaarden van een andere aard. Ze staan genoemd in het voorstel, maar de genoemde aanvullingen zijn de enige die een directe relatie hebben met de ste denbouwkundige randvoor waarden." Het voorstel voor de randvoorwaarden van het steden bouwkundig masterplan zal wor den behandeld in de volgende raadsvergadering. Waddinxveen - Tijdens de commissievergadering Ruimtelijke Ordeninq opUjum werd het Stedenbouwkundig masterplan centrumplan gepre- door wethouder Barth. Hierin worden de randvoorwaarden aangegeven die moeten gelden voor de verdere ontwikkeling van het rumplan. Daarnaast vroeg hij om een mandatering voor het colle ge om een artikel 19-procedure in te zetten voor de Passage. Het colle- Snel begmnen aan een onteigeningsprocedure, zodat er voor de ondernemers duidelijkheid is over een schadevergoeding voor- er bedreigende planologische plannen worden doorgevoerd "Waddinxveen schreeuwt om een verkeersvisie", aldus wet houder Dijksterhuis tijdens de presentatie van de conceptver- keersvisie in de commissiever gadering van 14 juni. "Op dit moment hebben we alleen een verkeerscirculatieplan dat uit gaat van de bestaande situa tie. Dat komt er op neer dat de pijn van de knelpunten een beetje verdeeld wordt, maar we beginnen steeds meer vast te lopen. De ontwikkeling van het nieuwe centrum en Trian gel zullen grote gevolgen heb ben voor het verkeer in Wad dinxveen. Daarnaast zijn er plannen om in de Zuidplaspol- der meer glastuinbouw en zo'n 30.000 woningen te bouwen, wat ook consequenties zal hebben voor Waddinxveen." Uitgangspunt van de verkeers visie is dat de huidige lokale wegstructuur vastloopt. Daar voor zijn oplossingen gezocht, waarvan de haalbaarheid door de raad getoetst moet worden. Een ander uitgangspunt is dat het verkeer zoveel mogelijk van binnen naar buiten geleid moet worden. De N207 (Henegou- werweg) heeft geen capaciteit meer. Er worden door de provincie nog wel aanpassingen gedaan, maar die zijn voornamelijk gericht op veiligheid. De Gouwe is een natuurlijke barrière en dan blijft alleen de westzijde over. Ook de vorige wethouder was al bezig met een westelijke randweg, maar de provincie geloofde daar niet zo in. De huidige ontwikkelingen in de Zuidpias maken de condities gunstiger voor deze randweg. "Ondanks dat de plannen voor de Zuidpias nog niet definitief zijn, moeten we daar toch op inzet ten", aldus Dijksterhuis. Het centrum moet verkeersluw worden. Hoewel de visie voor het gebied tussen hefbrug en tot stati on nog niet duidelijk is, wil het college daar geen doorgaande route van Kerkweg Oost naar Kerkweg West. Dit zou een enor me aanzuigende werking hebben op sluipverkeer uit de regio. Op lange termijn moet er worden nagedacht waar er aantakkingen aan de randweg komen. Op min stens twee plaatsen moet er een aansluiting vanuit het centrum komen. Er zijn drie optie's: De Bee- thovenlaan, De Verlengde Dreef (via het Herbarenerf) of de Zuide lijke Rondweg verlengen. De voor keur van het college gaat uit naar de eerste twee opties omdat van deze routes het meest gebruik zal worden gemaakt en daardoor het meest rendabel zijn. Er zijn hier voor nog geen berekeningen gemaakt. Op korte termijn, dus zolang de rondweg er nog niet is, zal er serieus naar alternatieven gekeken moeten worden om het centrum te ontlasten. De commissie Ruimtelijke Orde ning vond de verkeersvisie niet overtuigend. Er rezen veel vragen en bezwaren en men wilde ook graag de financiële onderbou wing van de visie zien. De wet houder bood aan alle opmerkin gen opnieuw met het college te bespreken: "Doe alle opmerkin gen en eventuele alternatieven die u besproken wilt hebben, in mijn boodschappenmandje." Alternatieven wilden de commis sieleden graag persoonlijk bespre ken met de wethouder zodat er geen misverstanden kunnen ont staan. Verder werd er gevraagd om de gevolgen voor de milieu- kaart en om een knelpuntenanaly se. Na beraad binnen de commis sie tijdens een schorsing werd de wethouder gevraagd of hij de vra gen zou kunnen beantwoorden binnen een week en dit ook heb ben verwerkt in een aangepaste visie. Volgens Dijksterhuis vragen verschillende zaken om nader onderzoek en gaat dat langer duren dan een week. Hij beloofde de commissie tijdens de volgende vergadering in september een aangepast verhaal te presenteren.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 17