SAMENVOEGING VAN DE KORPSEN VERDER ONDERZOEK NAAR VERGAANDE SAMENWERKING MET NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL POUTIEK EÉN BRANDWEERKAZERNE VEILIG VOOR DE KERNEN N00I BIJ L0VE 70 AUTOCROSS ZEVENHUIZEN 25 JUNI GESLAAGD OPEN PERDIJK DUBBELTOER mm pagina 18 Hart van Holland 22 juni 2005 Uitslagen Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond 14 juni is er uitgebreid gesproken over de gemeentelijk brandweer. De eerste keuze die hierbij gemaakt moest worden is voor het zorgniveau van de brandweer: rechtstreeks ver taald in het aantal kazernes. De raad moest beslissen over een kazerne alleen in de kern Zevenhuizen of twee kazer nes, ook één in de kern Moer- kapelle. Een gevoelig onder werp: met het opheffen van de kazerne in de kern Moerka- pelle wordt volgens het voor stel ook het brandweerkorps van deze kern opgeheven met alle gevoelens daaromheen. De keuze voor kazernes in de beide kernen heeft echter grote financiële consequen ties. Er waren tijdens de raadsver gadering twee insprekers van de brandweer. Op per soonlijke titel hebben zij de gemeenteraad aangesproken op hun verantwoordelijkheid in deze kwestie. De heer Hertog noemde de inwoners van Moer- kapelle tweederangs burgers, vanwege het verdwijnen van vele voorzieningen uit deze kern en daarbij nu ook de brandweer. De heer Van der Zwan was de twee de inspreker; hij deed eveneens een beroep op de raad voor het instant houden van het korps in de kern Moerkapelle. Hij beargu menteerde dat het verschil tussen acht en elf minuten een eeuwig heid is als er sprake is van een noodsituatie en dat de gemeen teraad hier verantwoordelijk De heer De Gooijer (SGP) distanti eerde zich van de standpunten van de insprekers, hij benadrukte dat de overwegingen niet uitslui tend financiële zijn. "Er ligt een gedegen rapport wat aangeeft dat met een nieuwe kazerne op de Opril of een locatie in de nabijheid daarvan, de veiligheid van de burgers niet in het geding is." Een kwalificatie als eerste- of tweederangs burger ging er bij hem dan ook niet in. De heer De Gooijer verwoordde dat het voor de raad wel cruciaal is waar de brandweerkazerne gevestigd wordt. De term 'of een andere locatie ten noorden van de kern Zevenhuizen' was hem te vaag. De raad discussieerde over de inzetbaarheid van het team tij dens werkdagen. De heer Freeke (Christenunie) wilde dan ook van de inspreker weten hoe een emo tievol betoog over de veiligheid van burgers zich verhoudt tot de rapportage die stelt dat er over dag te weinig mensen beschik baar zijn en dat daarom de kern Moerkapelle wordt overgeslagen in de alarmering. Na een discussie over de beschikbaarheid mocht de postcommandant, aanwezig op de tribune, de raad ervan ver zekeren dat de alarmcentrale nog steeds de kern Moerkapelle alarmeert en dat in voorkomende gevallen er voldoende mankracht aanwezig is geweest. De raad erkende dat de kwestie gevoelig ligt in de samenleving. Een aantal van hen, onder ander mevrouw Hoogma (GemeenteBe- langen) en de heer Freeke (Chris tenunie) wilde dat de mogelijk heid van een locatie bij het Truck center nog eens goed onderzocht wordt. De heren Van Eijk (WD) en Boersma (CDA) waren direct van mening dat beide korpsen samengevoegd moeten worden en dat het mogelijk gemaakt moet worden dat er goed wordt samengewerkt. Mevrouw Spek man (PvdA) was van mening dat deze keuze uitgesteld moet wor den tot over vijf jaar omdat er dan meer duidelijkheid is over de regionale ontwikkelingen. Burgemeester Westendorp bena drukte dat dit voorstel een uit werking is van de kaderstellende discussie die in de raad is gevoerd. Hij heeft in deze kwestie meerdere 'petten' op en wilde dit strikt gescheiden hou den. De heer De Gooijer vond daarop dat hij zich verschuilt ach ter het dualisme en te gemakke lijk voor zijn verantwoordelijkhe den weg loopt. Het college wilde na beraad nog wel uitspraak doen over de mogelijke andere locatie van de brandweerkazer ne: dit kan de ingang van de nieuw te bouwen wijk Groot- Swanla worden, tegenover het benzinestation aan de Swanla- weg. Het college wilde voluit meegaan met de randvoorwaarden die door de raad waren gesteld: de samenvoeging van de beide korpsen gebeurt op basis van gelijkwaardigheid, er komen vol doende financiële middelen beschikbaar voor het voortbe staan van het jeugdbrandweer- korps en indien de twee genoem de locaties niet doorgaan of er zijn bijzondere financiële gevol gen, dan moet het college dit terugbrengen naar de raad. Onder deze voorwaarden is het voorstel aangenomen. De postcommandant van Moer kapelle, Mark van der Laan, wilde kwijt dat na het besluit de teleur stelling groot is. Hij vroeg zich af of de raad wel ten volle beseft wat het inhoudt om vrijwilliger bij de brandweer te zijn, altijd klaar te staan in dienst van de samenleving. Bovendien ligt er al zeven jaar een rapportage van de Arbo-dienst waarmee al die tijd niets is gedaan en dat ervaart hij achteraf zeker als erg vervelend. Al jaren lang doen de brandweer mannen en -vrouwen hun werk onder omstandigheden die op zijn zachts gezegd niet optimaal zijn en hij realiseert zich dat er niets meer geïnvesteerd zal wor den. Hij realiseert zich ook dat het korps Moerkapelle zich neer te leggen heeft bij het genomen besluit. De komende jaren, totdat de andere kazerne klaar is, zal het team gewoon klaar staan en hij kijkt uit naar de uitwerking van de voorwaarden die er door de raad aan gesteld zijn. Zevenhuizen - Tijdens de raads vergadering van 14 juni heeft de gemeenteraad unaniem inge stemd met vergaande ambtelijke samenwerking met Nieuwerkerk aan den IJssel. Het TW1NZ model ((Twee Wordt 1 Nieuwerkerk - Zevenhuizen-Moerkapelle - red.) is wat de raad betreft van tafel, eerst een onderzoek en dan pas kiezen voor een model, dat was in grote lijnen de inhoud van de discussie. Zowel de eigen iden titeit van de gemeente als de dienstverlening en de bereikbaar heid van de gemeentelijke dien sten voor de inwoners moeten gewaarborgd blijven. Moord recht wordt door de raad van Zevenhuizen-Moerkapelle in de gelegenheid gesteld aan te slui ten bij een intensieve ambtelijke samenwerking, mits het een gemeentelijke herindeling als uit gangspunt opgeeft. Na de eerste discussieronde was het duidelijk dat de standpunten van de fracties niet ver uiteen lopen. Het vertrek van burge meester Westendorp was voor de raad aanleiding om ervoor te zor gen om op dit onderwerp als een eenheid naar buiten te treden. De beslissing om over te gaan tot verder onderzoek is dan ook una niem genomen. Er werd door de fracties van SGP en Christenunie een motie ingediend waarbij er wel onderzoek komt naar ver gaande samenwerking, maar waarbij de strakke lijnen van het TW1NZ model wordt losgelaten. Hierin wordt een ambtelijk appa raat aangestuurd door twee col leges en twee raden, in de ogen van beide fracties een samenvoe gingsmodel en geen samenwer kingsmodel. Ook mevrouw Spek man (PvdA) was van mening dat het voorgestelde model een samenvoegingsmodel is. Ook van uit de coalitiepartijen werden dergelijke geluiden gehoord. De heer Aalderink (WD) wilde hele maal nog niet over modellen pra ten en de heer Boersma (CDA) was van mening dat een leidraad geen dogma moet worden. Mevrouw Hoogma (GemeenteBe- langen) sloot zich hierbij aan. Burgemeester Westendorp beaamde dat de doelstellingen van de fracties inderdaad erg dicht bijeen liggen. Hij benadruk te nog eens dat met vergaande samenwerking een kwaliteitslag gemaakt wordt en dat dit alleen te volvoeren is als de identiteit van de gemeente overeind blijft. Hij ging dan ook akkoord met de door de motie voorgestelde aan passingen. Mevrouw Huininga, adjunct secretaris van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, was aanwezig op de tribune. In een eerste reactie wilde zij kwijt blij te zijn met de unanieme reactie van de raad. Zij gaf daarbij aan dat de discussie over samenwer ken of samenvoegen geen onder werp is geweest in Nieuwerkerk. Zij heeft geconstateerd dat de huidige samenwerking tussen beide ambtenarer*>rpsen goed is en ziet ernaar uit verder te kun nen werken aan nauwe samen werking. De raad van Nieuwer kerk aan den IJssel besloot een maand geleden tevens in te stem men met het verder uitwerken van de ambtelijke samenwerking met Zevenhuizen-Moerkapelle. Volgende stap is het uitwerken van een plan van aanpak, waarin de vergaande ambtelijke samen werking gestalte moet krijgen met duidelijke mogelijkheden, zekerheden voor het politieke primaat en de ambtelijke aanstu ring. Ook moeten in dit plan van aanpak garanties worden opge nomen dat de identiteit niet ver loren hoeft te gaan als de plaats gebonden taken door één ambte lijk apparaat worden uitgevoerd. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland. Zevenhuizen - De jaarlijkse auto cross, die op Hemelvaartsdag werd afgelast, wordt zaterdag 25 juni gehouden. Om alles zo strak mogelijk te orga niseren dienen een aantal regels in acht te worden genomen, zowel voor de rijders als voor het publiek. Rijders die lid zijn van de ACTD (Auto Cross Team Dordrecht) moe ten zich op 25 juni vóór 9.00 uur inschrijven in de jurybus op het crossterrein. Gastrijders (niet-leden van de ACTD kunnen zich vrijdag 24 juni van 19.00 tot 20.30 uur op het crossterrein aan de Bierhoog- tweg inschrijven en de auto tech nisch laten keuren. De auto's mogen echter niet 's nachgts op het terrein blijven. De organisatie wijst erop dat auto 's technisch in orde moeten zijn. Tevens is er door de KNAF opge legd, dat iedere coureur alleen mag rijden met een goedgekeurde helm. De helm moet beschikken over een nummer dat begint met een E-05. Voor de organisatie staat veiligheid voor bestuurder en publiek hoog in het vaandel. Voor meer informatie: www.actd.nl Het crossterrein is gelegen aan de Bierhoogtweg, naast het industrie terrein. Bezoekers dienen aangege ven route te volgen om bij het cros sterrein te komen. Dit in verband met éénrichtingsverkeer op wegen rondom het crossterrein. Moerkapelle - Bij tennisvereniging Love '70 vond afgelopen week het Open Perdijk dubbeltoernooi plaats. In de categorieën 5, 7 en 8 werd gestreden om het dubbel- kampioenschap. De deelnemers werden ingedeeld in poules, waardoor alle dubbels minimaal drie wedstrijden speelden. De pou lewinnaars kwamen in de halve finale en de finale tegen elkaar uit. Dit leverde een aantal lange en spannende partijen op. Tijdens de prijsuitreiking bedankte voorzitter Gert Zoet de vrijwilligers, de men sen achter de bar en de wedstrijd leiding, die zich ingezet hadden om van deze week een succes te maken. Het toernooi zal zeker vol gend jaar weer op de kalender van de KNLTB staan. Dames Dubbel 7 25+: 1. Iris van der Brugge/Renate Rutgrink 7-6 6-4; 2. Janny en Mira van der Linde Dames Dubbel 8 25+: poulewin naars: Caroline Jordaan/Marijke Visser. Heren Dubbel 6 25+: 1. Hans Verdoorn/Gert Zoet 6-4 1-6 6-4; 2. Hanko Binnendijk/Robbert van Linde. Heren Dubbel 7 25+: 1. Janssen/Eef Kreder 6-1 6 n Jeroen Dijkema/Hans Jonker Dubbel 8 25+ Poule winrwi Milan Quak/Maurice 3 Gemengd Dubbel 6 25+ P®1- naars: Hans Verdoorn/Tine H f iddf ndio vciuw.i»- ma. Gemengd Dubbel 7 Francis van den Bosc Schmidt 1-6 6-3 7-6; 2. 5ylvia ,5+ Kreder. Gemengd Dubbe Poulewinnaars: Mira van Linde/Edmond Zweers.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 18