SYMBOOL IJSSELTHUIS: EEN PRACHTIG SIERAAD VAKANTIETIJD? ER OP UIT... &U0 Hospice IJsselThuis opent deuren GESLAAGDEN ORANJE NASSAU COLLEGE INLOOPAVONDEN GEMEENTEBELANGEN VROUWEN VAN NU OPEN TOERNOOI OP NIEUWE BANEN pagina 22 Hart van Holland 22 juni 2005 ZEVENHUIZEN MOERKAPEM? Open huis Symbool IJsselThuis Juni: Juli Door Karin Heeren Nieuwerkerk aan den IJssel - De deuren van het nieuwe hospice IJsselThuis gingen vrijdag 17 juni alvast even open. De lokale pers was in de gelegenheid foto's te maken en een kijkje te nemen in het nieuwe, nog lege pand. Een indrukwekkend mooi huis, door de gebruikte vormen en kleuren bijzonder sfeervol. Het huis is volgens antroposofi sche uitgangspunten gebouwd, wat bijdraagt aan de sfeer. IJs selThuis is een kleinschalig onderkomen voor terminale patiënten die door omstandig heden niet thuis kunnen blijven wonen. De voorzitter van de Stichting IJsselThuis is zichtbaar trots als zij een rondleiding door het nieuwe huis verzorgt. Zij kijkt terug op een aantal taaie jaren waarin het niet altijd meezat. Jaren van volhouden, doorzetten en elkaar blijven motiveren. Het hos pice, of Bijna Thuis Huis, is bedoeld voor inwoners van Nieuwerkerk, Moordrecht en Zevenhuizen-Moer- kapelle. Mensen van alle levens overtuigingen kunnen er terecht. De gasten krijgen ieder een eigen kamer die zij naar persoonlijke wens kunnen inrichten. Er zijn vier kamers voor gasten bij IJsselThuis. Daarnaast is er een huiskamer, een logeergelegenheid voor familie en vrienden, een keuken en een ruim te voor de coördinator. Het huis heeft vele bijzondere details; het is licht, de vormen zijn natuurlijk en de kleuren, zeker die van het pla fond, zijn prachtig. Opvallend is ook het sedumdak, de plantjes moeten nog wat groeien, maar op termijn zal het effect prachtig zijn: mooie begroeiing die ook nog zorgt voor een aanzienlijke bespa ring op de energienota wegens het isolerend karakter. Het hospice wordt grotendeels gerund door vrijwilligers, elke vier uur komen er twee vrijwilligers. De zorg voor de terminale patiënten is dezelfde als die ook in de thuissitu atie zou zijn: de huisarts komt regelmatig en er komt thuiszorg. Onder de vrijwilligers is opvallend ook een aantal verpleegkundigen. Engelien Geerdink: "Zij hebben mij gezegd dat ze hier kunnen doen wat ze elders niet kunnen. Dat heeft mij geraakt." Na de officiële opening op 25 juni kunnen geïnteresseerden op 26,27 of 28 juni een kijkje nemen in het unieke gebouw aan de Batavier laan 8. ledereen mag op deze dagen kennis maken met het IJs selThuis. Zeker iedereen die denkt dat een hospice een steriele of enge omgeving is doet er goed aan te gaan kijken. Coördinator Marjo- lijn van den Dool: "Zij zullen dan zien dat het een gewoon huis is met een heerlijke sfeer. Wij zullen ook graag alle vragen beantwoor den." De open dagen zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Van het symbool van IJsselThuis, een abstracte vogel, is voor de gelegenheid een prachtig sierraad gemaakt. De vogel wordt gegoten in een mal in Schoonhoven en ver volgens wordt deze vogel door juwelier Schaap en Citroen in Rot terdam voor kostprijs voorzien van een prikker, speldje of hangertje. Dit mooie sieraad is te koop en een deel van de opbrengst komt ten goede aan IJsselThuis. Voor €29,50 is het sieraad te koop tijdens de open dagen. Hierna is het sieraad ook nog aan te schaffen, onder andere via het kantoor van het Hart van Holland. Voorzitter van de Stichting IJsselThuis Engelien Geerdink-Officier en coördinator Marjolijn van de Dool in de tuin van het hospice. Zoetermeer - Aan het Oranje Nas saucollege zijn de volgende streek genoten geslaagd: (locatie Park dreef): VMBO-theoretische leer weg: Tim Kleinlugtebeld, Esthei Leening, Fabian van Leeuwen, Esther Lievaart, Vincy Voskuilen. HAVO: Denise Breedijk, Wim Krab be, Ron van der Velden. Atheneum: Annika van den Berg, Janine lind- hout, Iris van Loon, Anne-Fleur Roos. Gymnasium: Derek de Leeuw, Mijke Groeneweg. (locatie Claus laan): VMBO-theoretische leerweg: Zoë Barelds, Elsemarie Hoogen- doorn. Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeentelbelangen houdt maan dag 27, dinsdag 28 en donderdag 30 juni inloopavonden om een beeld te krijgen van de toekomstvi sie van de inwoners van Zevenhui zen-Moerkapelle. De inloopavon den vinden plaats: maandag 27 juni in dorpshuis Op Moer, dinsdag 28 juni in dorpshuis Swanla en donder dag 30 juni in de Vierkap in Oud Verlaat. De avonden beginnen om 19.30 uur. ledereen is welkom. Zevenhuizen - Het nieuwe seizoen van Vrouwen van Nu begint woens dag 24 augustus met een stadswan deling in Delft. Aanmelden kan tot 1 augustus, via telefoon 0180- 632396. Zevenhuizen - Tennisclub Zeven huizen houdt voor de 22e keer haar Open Toernooi. Vier van de zes gra- velbanen zijn volledig vernieuwd en liggen er tip-top bij. Zo'n twee honderd deelnemers uit de gehele regio zullen vanaf 27 juni geduren de de week zo'n 160 wedstrijden spelen in diverse categorieën Zaterdag 2 juli is er een Mexicaans feest voor alle deelnemers en toe schouwers. De finales worden zon dag 3 juli gespeeld. Liefhebbers van de tennissport zijn van harte uitge nodigd. Voor meer informatie www.tennisdub-zevenhuizen.nl Door Paulien de Graaf De vakantietijd breekt weer aan; de (klein)kinderen zijn vrij. Tijd om leuke dingen te doen. Hart van Holland zet voor haar lezers op een rijtje wat er in de omgeving aan evenementen plaatsvindt. Leuke festivals, gezellige markten, exposities en rondleidingen. Op de bijge voegde internetpagina's zijn uitgebreidere beschrijvingen van de evenementen te vinden. t/m 30 juni Boskoop: Kunstexpo sitie Rieni Stolwijk, ma-vr 9.00- 12.00, parochiezaal St. Jan de DoperA.P. van Neslaan. t/m 30 juni Boskoop: Expositie 50 Jaar Luilakvoetbal - Boomkwekerijmuseum 18-25 juni Rotterdam: 36e Poetry Festival. Rotterdamse Schouw burg (www.poetry.nl) •16-26 juni Rotterdam: Parade. Museumplein (www. mobilearts.nl) •22-23 juni Rotterdam:lnternatio- naal Militair Zelfverdedigings gala (www.topsportcentrum.nl) 23 juni Gouda Goudse Kaasmarkt (info: 0182-510052) 23 juni Boskoop: Fietstocht senioren 24 juni Boskoop: Rosariumconcert, Concordia 24 juni Waddinxveen: 10.00 - 16.00 uur, Braderie in winkel centrum Groensvoorde. 25-26 juni Rotterdam: NK Wiel rennen op de weg 2005 (www.nkwielrennen.nl) •25 juni Rotterdam: 11.00 -12.00- 13.00 - 14.00 uur. Grote of St. Laurenskerk: Het verhaal van de toren, (www.laurenskerk- rotterdm.nl) 25 juni Boskoop: 13.30 Rondvaart Boskoopse Kwekerijen Boom kwekerijmuseum, Reservering niet noodzakelijk. 25 juni Boskoop: 20.00 uur Gereformeerde kerk: Concert "Samen 60" m.m.v. verschillende koren. Toegang gratis. •25 juni Zevenhuizen: 13.30- 16.00 uur Openstelling Museum Oud- Zevenhuizen-Moerkapelle 25 juni Zevenhuizen: 13.30- 16.00 uur Openstelling Molenmuseum: tentoonstelling "Molens van Overschie" 26 juni Gouda Houtmanplant- soenconcert: Typisch Gouds: De Goudse Harmonie De Pionier en Kees Faessens Rolwagensteeg ensemble verzorgen niet alleen allebei individueel een concert, als klap op de vuurpijl treden zij ook samen op, 26 juni Rotterdam: Architectuur Biënnale: Rotterdm en de polders Tentoonstelling en een reeks zomerexcursies naar polders in en om Rotterdam. Reseveren nood zakelijk. (www.airfoudation.nl. www.architectuurbiennale.nl) 26 juni Rotterdam: 14.00 uur:Gezinsrondleiding in museum De Dubbele Palmboom (www.hmr.rotterdam.nl) 26 juni Rotterdam: Arboretum Trompenburg: Wandeling in de Overturn. Aanmelden noodzake lijk. (www.trompenburg.nl) •26 juni Rotterdam: Zomerzon- dagen in het park bij de Euro mast. Gratis, (www.zomerzon- dagen.nl) 26 juni Rotterdam: 14.00 - 15.00 uur Zondagsmarkt Binnenrotte: Verjaardagsviering olifant Japie! (www.marktwezen.rotterdam.nl) •27 juni Boskoop: Concert Die Gouwe Sanghers -19:30, Zorg centrum Boezemlaan, gratis 27-28 juni Gouda: Gouda Beach (www.sfeeringouda.nl) Tijdens dit evenement wordt de markt vol gestort met zand en worden er volleybal toernooien gehouden. Ook worden er demonstraties gegeven door bekende volleyballers. 29 juni Gouda: Gouds Mont- martre (Info 492-525483) Antiek en Curiosamarkt op de Markt •30 juni Gouda: Goudse Kaasmarkt (info: 0182-510052) Op de Markt bij de Kaaswaag tussen 10.00 - 12.30. Ook oude ambachten. 30 juni Rotterdam: WK Kwalifi catiewedstrijd Nederland - Roemenie. Stadion Feyenoord. (www.knvb.nl) •t/m 30 juli Boskoop: "Vier oogen zien meer dan twee" Boskoop 1940-1945 Boomkwekerijmuseum 1 juli Boskoop: Rosariumconcert - Harmonie Concordia Shanty koor - 19:30, Parklaan, gratis 2 juli Boskoop: 13.30 Rondvaart Boskoopse Kwekerijen Boom kwekerijmuseum, Reservering niet noodzakelijk. •2 juli Gouda Wandeltweedaagse. Wandelsportvereniging DES (0182-525667) 2 juli Rotterdam: 10.00 - 16.00 uur. Internationaal Ansicht kaartenfestival. Stadion Feyenoord. (www.ansichtkaarten beurzennwp.nl) 2 juli Rotterdam: Dag van de Architectuur. Programma: www.airfoudation.nl 2 juli Rotterdam: 11.00 -12.00 - 13.00 - 14.00 uur. Grote of St. Laurenskerk: Het verhaal van de toren, (www.laurenskerk rotterdm.nl) 2-3 juli Rotterdam: 09.00 - 17.00 uur Vlooienmarkt in Ahoy. 2-3 juli Rotterdam: RMC Kolk- konsert: vanaf een drijvend podium klassieke muziek. Ael- brechtskolk, Delfshaven, gratis. •3 juli Gouda: Houtmanplantsoen- concert: Gebekte partners: Smart lappenkoor 'De gebekte Wijffies' zingen typische Nederlandstalige smartlappen, waarbij iedereen m. kan meezingen! De band Tfe Partners' maakt buitengewoon goede pop- en bluesmuziek. 0182-510052) 3 juli Rotterdam: Metropolis Festival. Zuiderpark. Gratis. (www.metropolisfestival.nl) 3 juli Rotterdam: Piet heyns Antiek en Curiosamarkt. De haven, (www.delfshaven.nl) 3 juli Rotterdam: Zomerzonaas het park bij de Euromast. (www.zomerzondagen.nl) 3 juli Rotterdam: 110.00 -19 uur Binnenrotte: Yatra Sn Jagennatha. Indiase culture presentatie, (www.marktwe rotterdam.nl) ht n 6 juli Boskoop: Fietstoertocm Avanti 25-30 km. - start 1^ Praathuis, Bosweg 2, info 616946 (na 18:00) rtre 6 juli Gouda: Gouds Montm (Info 492-525483) Antiek en Curiosamarkt op de Markt

Hart van Holland | 2005 | | pagina 22