HENEGOUWERWEG ALS EERSTE AANGESLOTEN OP DRlïïf RIOLERING KINDERBOEKENSCHRIJVER JACK DIDDEN IN DE KLAS infonn inform, ZOMIRKAARTEN OPBRENGST COL LECTE HANDICAP.NL OPEN KERK pagina 14 Hart van Holland 29 juni 2005 WAD DINXVE EN/BOS KOOP Nieuw boek op komst Allround Waddinxveen - Stichting Wijk- werk de Zuidpias organiseert ook tijdens de zomermaanden klaver- jasavonden in het Zuidhonk aan de Zuidplasiaan 552. De eerste is op donderdag 30 juni, de tweede vindt plaats op 14 juli, de derde op 28 juli en de vierde op 11 augustus. De avonden beginnen om 20.00 uur. Voor meer informa tie: 0182-611171. Waddinxveen - Handicap.nl hield in de week van 13 tot en met 18 juni haar jaarlijkse nationale col lecte voor mensen met een handi cap of chronische ziekte. De opbrengst van de collecte in Wad dinxveen bedraagt 3547,99. De opbrengst is voor mannen, vrou wen en jongeren met een functie beperking, maar ook voor ouders van gehandicapte kinderen, die het ondanks de bestaande rege lingen financieel niet redden. Waddinxveen - Dit seizoen is het initiatief Open Kerk gestart om bewoners van Waddinxveen e.o. een moment van rust en bezin ning te bieden. Na de Open Kerk van woensdag 29 juni is vanwege de zomerperiode de eerstvolgen de Open Kerk woensdag 17 augustus. Vanaf 17 augustus is de Open Kerk wekelijks op woens dag van 18.30 tot 19.30 uur, in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan 2. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Door de provin cie is bepaald dat alle adressen moeten worden aangesloten op riolering. Voor Waddinxveen betekent het dat er nog zo'n 500 adressen in het buitenge bied moeten worden aangeslo ten. Woensdag 22 juni werden tijdens een feestelijke samen komst bij gemaal Bloemendaal, de eerste 54 adressen officieel aangesloten op de drukriole- ring. Wethouder Dijksterhuis onthulde hiervoor het bord 'gereed' langs de Henegouwer- weg. Voor 31 huishoudens en 23 bedrijven langs de Henegou- werweg is de riolering aan gelegd. De verbinding naar hun huis moet door particulieren en bedrijven zelf aangelegd worden. Er was op 22 juni slechts één bedrijf aangesloten, de rest van de adres sen volgt op korte termijn. KERKDIENSTEN - 3 juli Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistieviering. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G.J. Martini; 11.15 uur Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. L. Romijn. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen. Ger. kerk 9.30 uur ds. W.L. v.d. Geer. De Stek 9.30 uur kand. Chr. Molenaar- Dekker. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 18.30 uur ds. J. L. de Jong. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hety- ey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Kinderboeken schrijver Jack Didden (2001: Gehei me Operatie, 2003: Het fotomyste rie, 2004:De verboden kamer) was vorige week donderdag op bezoek bij groep 6/7B van de Kardinaal Alfrinkschool. Hij vertelde de leer lingen over zijn boeken, over zijn leven als schrijver en deed een quiz met hen. Ook las hij een zelfge schreven verhaal voor en vroeg de kinderen na afloop naar hun mening over het verhaal. Tijdens een vragenrondje mochten de kin deren uit de klas van juf Mirjam Korthout ook vragen aan hem stel len. "Jullie mogen vragen wat je maar wilt," zei Jack Didden. "Zelfs als je wilt weten wat ik met schrij ven verdien of hoe oud ik ben." Zo brutaal waren de kinderen niet. Ze wilden wel graag weten of er binnenkort een nieuw boek van Jack Didden zou uitkomen. En tot hun verrassing gaat dat ook gebeu ren in de tweede helft van dit jaar. Van hun juf hadden de kinderen overigens ook al het een en ander over de schrijver gehoord. Jack Did den was namelijk vroeger haar docent Engels en na de middelbare schooltijd heeft ze samen met een aantal oud-klasgenoten altijd con tact met hem gehouden. In het afgelopen jaar las juf Mirjam voor groep 6B alle drie de boeken van Jack Didden voor. Mirjam Kort hout: "De kinderen vonden ze spannend en genoten er echt van. Daarom ben ik blij dat er in het najaar een nieuw boek uitkomt. Dat ga ik ook zeker voorlezen. De leerlingen van groep 6B krijgen volgend jaar in groep 7 ook les van mij. Ze verheugen zich er nu al op." Jack Didden heeft overigens het manuscript en de omslag voor het nieuwe boek al klaar. Er is alleen Karin Jongkind (Tekstueel) nog geen titel voor het boek. Tij dens zijn bezoek aan de Kardinaal Alfrinkschool deed hij een oproep aan alle kinderen om mee te den ken over een goede titel. Als één van de kinderen een titel verzint die gekozen wordt, wordt achterin het boek zijn of haar naam ver meld. Ook kinderen die dit artikel lezen mogen meedenken over een titel. Ze kunnen hun voorstel kwijt via de website www.jackdidden.nl. Het verhaal gaat over een jongen die droomt dat zijn vriend wordt ontvoerd. De volgende dag blijkt zijn vriend ook werkelijk al een aantal dagen vermist te zijn. De hoofdpersoon gaat in het boek op zoek om de mysterieuze verdwij ning van zijn vriend op te kunnen lossen. Hierbij gebruikt hij een sim- card uit een mobiele telefoon, die de hoofdpersoon vindt op de plaats waar zijn vriend voor het laatst is gezien. Jack Didden is een veelzijdig man. Naast schrijver is hij docent Engels én decaan op het Dr. Mollercollege in Waalwijk. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen die inmiddels volwassen zijn. Vóór zijn kinder boeken schreef hij een groot aantal boeken voor volwassenen. Die gin gen bijna allemaal over de Tweede Wereldoorlog. Jack Didden is sinds zijn zesde gefascineerd door de oorlog. De boeken die hij schrijft voor kinderen zijn vooral de verhalen. Zijn eerste aari een jeugdboek had Jack D' 1997, toen hij samen met rau Loon het Vampierhand schreef. Een jaar later vers het Weerwolfhandboek. n stuurde hij zijn eerste man" ,e voor de Geheime Operatie n uitgever. Die was er m instantie niet tevreden °v vond het wel goed gesc maar niet spannend 9e" naCtits den: "Kort daarop had ik ^af. een droom over een jonge van de moeder werd verm" verwerkte ik in mijn vereen eerste boek werd vervo'Qe groot succes. Door de heer Mike Otten, segment manager Riolering bij Grundfos, het bedrijf dat de installatie levert, werd een presentatie gehouden over de werking van het riolerings systeem. Waddinxveen is de eerste gemeente in Nederland die een volledig draadloos aangestuurd systeem laat aanleggen. "Het is geen pilot", vertelde Mike Otten, "Er is vijf jaar getest met het systeem en het werkt goed." Het systeem werkt met pompen. Op ieder adres is een pompgemaaltje geplaatst dat het vuile water weg pompt naar het hoofdgemaal Bloe mendaal. De gemaaltjes zijn uitge rust met een zender. Als er een sto ring optreedt, wordt er via UMTS een signaal gestuurd naar de hoofdvestiging van Grundfos in Denemarking. Daar wordt de sto ring geanalyseerd en doorgestuurd naar de servicemonteur. Deze kan via internet onmiddellijk de storing verhelpen. "Binnen een minuut heeft de monteur de storingsmel ding binnen", beweerde Otten. Om dit te tonen gaf hij een life-pre- sentatie van een storing: De put bij het pompgemaaltje liet men vol water lopen en de pomp werd uit gezet zodat het waterniveau te hoog kwam. Het storingslampje op het gemaal ging branden en pre cies een minuut later stond de sto ringsmelding op de internetpagina. Met een druk op de internetpagina werd de pomp weer aangezet. "De mensen hoeven zelf geen storings monteur te bellen, dat wordt alle maal draadloos geregeld."

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14