VEEL BELANGSTELLING TIJDENS INLOOPAVOND SPORTPARK M WADDINXVEENSE RESERVES DOOR DE BODEM HEEN WATERPOLO ON TOUR ROBBERÏ-JAN BOSCH LEIDT ZOMERSCHAAK POUTIEK ÈM Hart van Holland 29 juni 2005 Waddinxveen Centraal Sportpark r Waddinxveen - Vooral omwonenden en vertegenwoordigers van de sportverenigingen kwamen naar de inloopavond over de nieuwe sportparklocaties, die de gemeente Waddinxveen hield op donderdagavond 23 juni. Op de avond was er in de raadszaal een presentatie opgesteld met tekeningen en kaarten over de nieuwe situa ties voor het centrale sportpark. Ook de gevolgen voor de ver keersstromen werden daarbij in beeld gebracht. Op een platte grond konden belangstellenden zelf een indeling voor het centrale sportpark maken dat gepland is in de oksel van de Plasweg en de Onderweg. Met sportvelden, par keerplaatsen, tribunes en zelfs een ijsbaan, maar ook een gedeel te woningbouw en volkstuinen, kon men zelf een indeling maken. Van de gemaakte opzetten werd een foto gemaakt. De wethouders Gerts en Dijksterhuis en verschil lende raadsleden waren aanwezig om waar nodig verdere uitleg te geven en vragen te beantwoor den. De planvorming voor het Centraal Sportpark wordt in 2008 verder uitgewerkt. Er wordt dan ook definitief besloten of het Centrale Sportpark er werkelijk komt. De reden daarvoor is dat op dit moment andere grote projecten prioriteit hebben, zoals de ont wikkeling van Triangel en het Cen trumplan. Het college kiest daar om voor een fasering in besluit vorming en in uitvoering. Wel worden voorbereidende besluiten genomen om een Centraal Sport park mogelijk te maken. In de vol gende raadsvergadering zal een besluit genomen worden over de locatie waar Be Fair en de Gouwe Smash worden gehuisvest om ruimte te maken voor het cen trumplan. Hiervoor zijn twee loca ties mogelijk: Coenecoop III ten zuiden van het Coenecoop Colle ge voor tennisvereniging de Gouwe Smash en de oksel Plas- weg/Onderweg voor voetbalver eniging Be Fair. Waddinxveen - In het tweede gedeelte van de commissieverga dering 'bestuur en middelen' op woensdag 22 juni, is er stevig gedebatteerd over de reserves die Waddinxveen nog ter beschikking staan. Boosheid bij de commissie leden omdat het college zich niet aan eerder gemaakte afspraken beeft gehouden: er was afgespro ken dat de raad geïnformeerd zou worden wanneer de reserves een bepaalde grens zouden bereiken. Nadat Waddinxveen al een stevige bezuinigingsronde achter de rug beeft waarbij miljoenen gekort Zl|n, is er nu opnieuw een structu re! jaarlijks tekort van vijf tot 2eventon euro. Eenmalig moet nu een gat van één tot twee miljoen worden gedicht. Tijdens de discussie werd duidelijk at deze tekorten voornamelijk zijn ontstaan doordat de gemeen te vaak externe bureaus en des kundigen heeft ingehuurd. Dit heeft een groot gat in de reserves geslagen. De commissie nam de tekorten echter vrij snel voor ken nisgeving aan. De discussie ging daarna veel meer over de manier waarop de raad nu verder moet: toch verder met investeren of de geldkraan dicht en een groot aan tal projecten bevriezen? Na een lange discussie waarbij er steeds meer stemmen opgingen om de reserves niet te gebruiken voor investeringen en het nieuwe beleid uit te stellen, mengde bur gemeester Roijers zich in de dis cussie: "Ik ben mij er van bewust dat ik eigenlijk niet mag deelne men aan deze discussie, maar ik zit hier met kromme tenen. Op deze manier gaat het niet goed: u vraagt het college te blazen met meel in de mond. Toen ik hier twee jaar geleden kwam was Waddinxveen financieel redelijk gezond met goede reserves. Kort om een luxe financiële positie. Met elkaar zijn we begonnen aan verbetertrajecten. Vergelijk het met het verbouwen van een huis. De controle over de financiën, de grondexploitatie, de risico's in kaart brengen van de bedrijfsvoe ring en een transparantere com municatie. Als we er nu voor kie zen om niet te investeren in nieuw beleid is dat niet stilstand maar achteruitgang. We moeten nu doorgaan met de verbouwing. Investeren is nodig om uit een economische spiraal te komen. Als we het nieuwe beleid afkappen, we bezuinigingen niet op de bur gers mogen afwentelen en ook het spaargeld niet mogen aan spreken, dan moet het college inderdaad blazen met meel in de mond." De raad wilde eventueel wel de reservegelden aanwenden voor investeringen, maar vooral de Wewa heeft weinig vertrouwen in de daadkracht van het college. "Veel projecten worden niet afge maakt. Er wordt geen logisch beleid gevoerd bij nieuw beleid en er worden essentiële fouten gemaakt in procedures." Wethou der Lont begreep de houding van de Wewa door de opeenstapeling van incidenten en bekende te wei nig oog voor risico's te hebben gehad. "Maar", stelde hij, "De organisatie heeft recht op rich ting. De raad moet een richting aangeven en aan ons de plicht dat verder uit te werken. We hebben het recht om de ontwikkelingen af te maken en we ftan er komen ondanks de fouten die zijn gemaakt." Ook hij vergeleek de bestaande ontwikkelingen met een verbouwing. "Het huis is ver waarloosd, het gaat niet zomaar om een behangetje, maar de bal ken zijn rot. Die moeten vervan gen worden. We moeten de orga nisatie tot op de werkvloer orga niseren. We zijn bezig met een reorganisatie van het ambtelijk apparaat en daarom denken we dat we nu kunnen afmaken wat jarenlang niet is afgemaakt." Lont deed vervolgens een beroep op de raad om niet meer naar het verle den te kijken en vertrouwen in de huidige situatie te hebben. De voorjaarsnota zal besproken worden in de raadsvergadering van vanavond 29 juni, met hoogst waarschijnlijk een vervolg op don derdag 30 juni. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland. !5°," Deze zomer gaat het bona herenteam van vie, ach..Robin van Galen hp» We.hstrijden spelen tegen riik n~tlonaal team van Frank- min.Jf wedstrijden zijn 4x9 ainn u" met eventueel verlen- interla geliike stand- °eze de urn 2gn hij te wonen op 11 ii |-g?nde plaatsen: maandag Dr'ï' 'n zwembad De Well in dinsHa aanvang 19.30 uur; Vriiesi9 ^uli in zwembad De 19 in ag ln Ber,nekom, aanvang zWembaH: AW°ensdag 13 juli in aanvan Aguamar in Katwijk, 14 jU|i .9 20.00 uur en dondedag DordrerhtWembad A9uapulca in ht, aanvang 19.30 uur. Waddinxveen - In een door de hittegolf fors opgewarmd wijk- gebouw het Zuidhonk werd donderdag 23 juni gestart met de 15e versie van Het zomer- schaaktoernooi. Verrassende leider na twee ronden is de 11- jarige Robbert-Jan Bosch die naast de winst op zijn broer Eduard ook het punt wist te ontfutselen van de heer Blok (SV Moerkapelle). Met 41 aanmeldingen is het toernooi, een initiatief van Stichting Wijkwerk De Zuidpias in samenwerking met de Waddinxveense Schaakvereniging WSV ,ook dit jaar goed gevuld. De opkomst was ondanks het warme goed te noemen. Zo'n 17 partijen werden er afgewerkt waaronder in ronde 1 een aantal leuke 'fami- üepartijen'. Zo mocht kersverse WSV-kampioen Erik Hennink aan treden tegen z'n broer Arjan. Een strijd die Erik met de zwarte stuk ken wist te winnen. Nico Dannis nam het met wit op tegen zoon Ronald Ook hier won de zwartspe- ler Robbert-Jan Bosch mocht het opnemen tegen zijn broer(tje) Edu ard. Het leeftijdsverschil (11 tegen 7) speelde wellicht ook een rol: Robbert-Jan won met zwart Jeroen Eygelaar deelde het punt met Rene Ordelman en dit gebeur de ook bij het treffen tussen Jan Krayesteyn eb Teun van der Linden. Frans Draaisma moest het afleggen tegen Hans Dijkers (SV Nieuwer- kerk) en winst was er voor Randy Girdhari tegen Henk van Erk .Theo Goor, Barthold Jansen en Peter de Louw wonnen van resp Jaap van derHeiden Chris de Kogel en Jan Muit. Wim Mulder bleef nog lang doorspelen tegen Ton van Nieuker- ke maar moest uiteindelijk berusten in zijn lot. Hans van Offe ren kon het niet bolwerken tegen Eduard Philipse en hetzelfde gold voor Ab Scheel die in Edo Pouwelse zijn meerdere moest erkennen. Tenslotte in ronde 1 wisten ook Herman Smitskamp en Leon Wille men het punt te veroveren tegen Adriaan van der Starre en Hans van Woudenberg. Ronde 2 gaf in de bovenste regio nen de partijen tussen Robbert-Jan Bosch en J.BIok, die door eerstge noemde verrassenderwijs werd gewonnen. Ronald Dannis bevestigde zijn kandidatuur door van Hans Dijkers te winnen. Theo Goor pakte de 100% deze avond door nu Randy Girdhari met lege handen te laten. Peter de Louw verweerde zich goed tegen Ton van Nieukerke maar greep op het beslissende moment mis en moest berusten in de nederlaag Erik Hennink en Barthold Jansen deel den het punt en dat gold ook voor Eduard Philipse tegen Bart van Put ten Teun v/d Linden en Jeroen Eygelaar berustten in een punten- deling en haalden daarmee beide hun 2e remise van de avond binnen. Nico Dannis had geen moeite met Eduard Bosch en Edo Pouwelse zette zijn opmars voort door winst tegen Herman Smitskamp. De stand aan kop 1.Robbert-Jan Bosch, 2. Ronald Dannis, 3.Theo Goor, 4. Ton van Nieukerke, 5.Edo Pouwelse. Donderdag 30 juni volgen ronde 3 en 4 en daar zal de koploper zich kunnen bewijzen in een recht streeks treffen met nr 2. Ronald Dannis Aanvang 20.00 uur in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 17