w m VAKANTIETIJD: ER OP UIT... S^nO OO ADRI BENNING ZAL HAAR KLANTEN MISSEN DIER VERMIST OF GEVONDEN? DURF JIJ NAAR DE JEUGD- WEEK VAN MOERKAPELLE? 000 »EEN TIJDPERK IN ZEVENHUIZEN WORDT Af GESLOTEN" VANGST HSW- OUDEREN REDELIJK Hart van Holland 27 juli 2005pagina 13 j^ÊTêÏÏHUIZEN-MOERKAPELÏi" Geen banenverlies Grote klantenkring Andere tijden Voortbestaan gemeente Dan is het opeens voorbij Verschillende functies www.amivedi.nl kijk Juli PoE Van de Tweemans- Augustus: Avondjeugdweek voor Moerkapelse jongeren Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. kent haar niet in Zevenhui zen en omliggen- II de gemeenten? 1 Adri Benning van de gelijkna mige winkel in bruin-, witgoed, radio en televisieartike len, gevestigd aan de Dorpsstraat nummer 111 is al jaren een ver trouwd gezicht in het winkelpand. Toch zal de inrichting van dit pand binnenkort nooit meer hetzelfde zijn. Het familiebedrijf, waar de inmiddels overleden broers Piet Benning (10 jaar geleden) en Cees Benning (augustus vorig jaar) met Piets vrouw Adri vrijwel hun hele leven in werkten, houdt per 1 sep tember op te bestaan. Dochter Jea- nette (42) en haar moeder Adri (67) zetten de zaak het laatste jaar weliswaar nog voort, maar kwa men toch tot de conclusie dat, mede door de toegenomen con currentie en de geslonken toeloop in de Dorpsstraat, het niet meer haalbaar was om de zaak in stand te houden. De vijf personeelsleden van het bijbehorende installatie bedrijf worden overgenomen door Looman uit Capelle aan den IJssel. "Hier zijn we uiteraard bijzonder Wij om", zegt Adri Benning. "Dit betekent dat geen van onze werk nemers hun baan verliezen. Ze zullen wel in een andere bedrijfs cultuur terechtkomen. Dit zal voor hen wennen zijn, want sommigen werkten meer dan dertig jaar bij ons installatiebedrijf. Mijn dochter Jeanette, die tien jaar de admi nistratie deed, moet wel nog een andere baan zien te vinden. Ik hoop dat zij hier gauw in zal sla gen. Adri Meijer, die meer dan 20 jaar in de winkel werkte, zoekt overigens ook nog een andere betrekking. Adri Benning zal haar grote opge bouwde klantenkring missen. "De and was niet alleen zakelijk, maar ook vriendschappelijk en soms zelfs intens", vertelt Adri. "De mensen leefden enorm mee met gebeurtenissen uit ons privé- leven. Dit was andersom ook zeker het geval. Zoiets blijft toch de charme van een gemeenschap als Zevenhuizen-Moerkapelle. Het spreekt voor zich dat ik iedereen hier bijzonder dankbaar voor ben. Eigenlijk is dit best een verrijking voor je leven. Persoonlijk contact blijft iets kostbaars." Op het moment dat Adri Benning, begin jaren zestig, in de zaak begon was er op z'n zachts gezegd sprake van een andere tijd. "De vijf kruideniers kwamen beurtelings hun boekje met de bestellingen halen", lacht Adri. "Vijf kruideniers... dat kun je nu toch gewoon niet meer voorstel len. Ook de melkboer kwam wekelijks langs. We hadden een fijne relatie met hen. Er was ook sprake van een gunningscircuit. Over en weer deed je zaken met elkaar. Ook dit is heden ten dage vrijwel niet meer denkbaar. Het is niet meer vanzelfsprekend dat men elkaar automatisch onderling het werk gunt." De kans is vrij groot dat Zevenhui zen-Moerkapelle in haar huidige vorm ophoudt te bestaan. Adri: "Ik vind de huidige ontwik kelingen een slechte zaak,. Zoiets is toch doodzonde? We moeten onze dorpskern en gemeenschap juist koesteren. Kennelijk is zo'n ontwikkeling iets van deze tijd, maar hopelijk is dit toch tegen te houden." Ook de veranderingen in de Dorpsstraat heeft Adri altijd nauwlettend gevolgd. "We mogen trots zijn op druk bezochte festiviteiten als het Oogstfeest en Koninginnedag", zegt ze. "Dit komt het imago van de gemeente én de Dorpsstraat beslist ten goede. Ook het onlangs gehou den Culinair Nederland was een prima initiatief. Maar over het geheel beschouwd is de Dorps straat een stuk minder levendiger en aantrekkelijker voor de men sen dan vroeger. Dit komt onder andere door het verdwijnen van Albert Heijn. Nu gaan veel Zeven- huizenaren bij Albert Heijn in Nieuwerkerk hun boodschappen doen. Het is een logisch gevolg dat in het Nieuwerkerkse winkel centrum dan meteen de andere boodschappen worden gedaan. Dit gaat dus ten koste van de aan loop in de Dorpsstraat." Maar de grootste verandering komt voor Adri zelf. Een mensen leven lang (45 jaar) stak zij met haar familie hart en ziel in de zaak. Over een paar weken is dit dus voorbij, want dan zit Adri thuis. "Dit zal inderdaad even vreemd zijn", erkent de Zevenhui- zense. "Ik heb altijd gewerkt. Doordat de winkel momenteel alleen nog op donderdag, vrijdag en zaterdag voor de opheffings uitverkoop open is, ben ik al een beetje aan het afkicken. Maar het moge duidelijk zijn dat mijn leven dadelijk een geheel andere invul ling gaat krijgen." Toch is de kans groot dat de tele foon in huize Benning dan meteen roodgloeiend staat, want Adri haar vrijwilligerscarrière is indrukkwekkend. Zo was ze in het verleden als penningmeester actief voor de plaatselijke midden standsvereniging, de vereniging Openbaar Onderwijs, de Platte landsvrouwen en als bestuurslid voor het Groene Kruis. Thans is ze als penningmeester nog altijd betrokken bij de stichting Kleuter school, die verantwoordelijk is voor de peuterspeelzaal De Zeven Dwergen uit de Dorpsstraat. "Ach, ik laat eventueel nieuwe dingen rustig op me afkomen", reageert Adri. "Ik heb in het nabije verle den graag iets voor de gemeen schap terug gedaan. Waarom ik nooit een lintje heb gekregen? Dat heb ik me stiekem ook wel eens afgevraagd. Ik zit het groot ste gedeelte van mijn leven al in het vrijwilligerswerk. Maar goed, daar doe ik het niet voor. Het is belangrijk om iets voor anderen over te hebben. Juist in een steeds veranderende samenleving." Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, Main Coon X, cypers- grijs met zwart en bruin, forse kat. Dorpstraat, Zevenhuizen; Kater, wit/grijze bovenkant kopje, vlekken rug, cypers grijze staart, 1 hoektandje steekt uit, Weideplantsoen Zevenhuizen; Kater, zwart/witte staartpunt, wangen, neus, sokken, de Patrijs, Zevenhuizen; GEVONDEN: Kat, rood-gemeleerd met wat wit onder kin, Noordeinde, Moerkapelle; Grote parkietachtige, groen met rood op vleugels en blauw in staart. De Lente, Zevenhuizen. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: allerlei kleuren jonge katjes van 8 tot 13 weken ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Waddinxveen - De tiende wedstrijd van de ouderencompetitie van Hen gelsportvereniging Waddinxveen (HSW) werd gevist aan de Oude Rijn, noordzijde tussen Koudekerk en Alphen. Met 10 man werd geza menlijk ruim 25 kilo vis gevangen, gezien de omstandigheden (veel scheepvaart) een redelijke vangst. Eerste werd John van Elswijk met 9.690 gram, tweede Rinus Reichard 5.460 gr en derde Wim Houtman 2.960 gram. De vierde plaats was voor Frans van Steenderen met 2.730 gram en vijfde werd Herman Kraan met 1.630 gram. De tussen stand: 1. Rinus Reichard 65.400 gram 2. John van Elswijk 47.530, 3. Frans van Steenderen 37.270, 4. Rob Poldervaart 36.150, 5. Aat van Leeu wen 35.960 gram. I van Holland heeft voor haar nr!ers ,a"e evenementen in de geving van Zevenhuizen op een I je gezet. Voor iedereen is er wel op! ir wandel" en fietstochten, L ,e 9e markten, coole festivals, e boottochten en goede con- en. Dus wie niets te doen heeft: eens in de kalender! Bij de ver- ffiplH IXUICI iljci dij uc ver- e telefoonnummers en inter- Psgina's |<an meer informatie fpn re9en worden over het betref- ^e evenement. fjü|iG°uda; Goudse Kaasmarkt bil h 82-510052) Op de Markt I Kaaswaag tussen 10.00 - 2q °ude ambachten. W J"» ^venhuizen: 19.00 uur: «naeling in natuurgebied het •3(lC"'rm0lengat (010 5214291) ui' Zevenhuizen: Draaidag enviergang Tweemanspolder: hpH n6Lr de weersomstandig- Poldcfn ft toelaten, draaien de 4 rÜJl!' Boskoop: 13.30 Rondvaart -oopse Kwekerijen Boom •30ek|eriimUSeurT1' Paria 2oetermeer: Sweet Vibes e- Dance-festival met para de en afterparty. Evenementen terrein PWA Silverdome. •30-31 juli Alphen a/d Rijn: Archeon: De laatste dagen van het Romeinse Rijk (www.archeon.nl) •31 juli Gouda: Houtmanplant- soenconcert: Zomercarnaval in Pijpenburg. Met een Cubaanse band en tropische cocktails, belooft het een swingende en opzwepende middag te worden. 1-3 augustus Alphen a/d Rijn: Archeon: Riddertoernooi •3 augustus Boskoop: Fietstoer- tochten Avanti 25-30 km. - start 19:00, Praathuis, Bosweg 2, info 0182-616946 (na 18:00) •3 augustus Gouda: Gouds Mont- martre (Info 0492-525483) Antiek en Curiosamarkt op de Markt •4 augustus Gouda: Goudse Kaas markt (info: 0182-510052) Op de Markt bij de Kaaswaag tussen 10.00 - 12.30. Ook oude ambachten. •4-14 augustus Alphen a/d Rijn: Archeon: Groot Romeins Festival (www.archeon.nl) 5 augustus Zevenhuizen: 19.00 uur: Wandeling in natuurgebied het Koornmolengat (010-5214291) •6 augustus Boskoop: 13.30 Rond vaart Boskoopse Kwekerijen Boomkwekerijmuseum, Reservering niet noodzakelijk. •7 augustus Gouda: Houtman- plantsoenconcert: Kozakken in de Goudse dreven: Russische muziek uit het oude Rusland wordt ten gehore gebracht door het Don Kozakkenkoor o.l.v. Sergé Latychev. •8-12 augustus Moerkapelle: Jeugdweek bij dorpshuis Op Moer. 10 augustus Gouda: Gouds Mont- martre (Info 0492-525483) Antiek en Curiosamarkt op de Markt. 10 augustus Boskoop: Fietstoer- tochten Avanti 25-30 km. - start 19:00, Praathuis, Bosweg 2, info 0182-616946 (na 18:00). Moerkapelle - Over een paar weken wordt de jaarlijkse Jeugdweek Moerkapelle gehou den: van maandag 8 tot en met vrijdag 12 augustus. Het thema is dit jaar: "Durf jij?" De deelnemers aan de Jeugd week gaan veel zingen, luisteren naar een bijbelver haal, kijken naar een toneelstukje en spelletjes doen. Elke morgen wordt begonnen om 8.30 uur en om 12.15 uur worden de activitei ten beëindigd. Vrijdag is de afslui ting en daardoor een speciale dag. De start is wederom om 8.30 uur, maar de activiteiten gaan wat lan ger door, tot 15.30 uur. 's Middags kijken de kinderen naar een toneel stuk en maken een karrentocht door het dorp. De deelnemers krij gen die dag bovendien een verras- singslunch. De organisatie heeft er zin in: "Heb jij er al zin in? Als je tussen de zes en twaalf jaar bent, ben je van harte welkom. De jeugdweek is in dorpshuis "Op Moer" en de toe gang is gratis. Neem al je vriendjes en vriendinnetjes mee!" Moerkapelle - Alle jongelui van 13 jaar en ouder opgelet! De avond jeugdweek komt er aan. Zoals altijd in de laatste week van de zomer vakantie dus dit jaar van 8 tot en met 12 augustus. Op het programma staan onder andere een spelspektakel, een bonte avond en een barbecue. Daarnaast staan organisatie en deelnemers rond het thema: 'Durf jij?!' elke avond stil bij een gedeel te uit de Bijbel. De organisatie is er klaar voor en doet een oproep: "Het belooft weer een leuke week te worden maar daar hebben we jullie hulp natuurlijk wel bij nodig. Neem daarom zoveel mogelijk vrienden en vriendinnen mee. Jullie zijn op maandag van 19.45 tot 21.30 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 19.30 tot 22.00 uur en op vrij dag van 19.00 tot 22.15 uur wel kom in dorpshuis Op Moer." De jeugdweek wordt georgani seerd door de plaatselijke kerken. De toegang is vrij.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13