SPORTIEVE VRIJWILLIGERS GEZOCHT VOOR SPORT ACTIEF KATTENOVERSCHOT IN DE REGIO KEUR VAN ARTIESTEN BIJ W0KKELP0P Z0MERACTIE VAKANTIE BIJBELCLUB BOSKOOP NOG EEN (KINDER)VAKANTIEFEEST IN BOSKOOP BASIS-OPLEIDING EERSTE HULPVER LENER START IN WADDINXVEEN Hart van Holland 3 augustus 2005 WADDINXVEEN/BOSKnnT Vrijwilligers Waddinxveen - Sport Actief zoekt enkele vrijwilligers voor een groots jeugdsportevenement in Waddinx veen. Sport Actief is een tweedaags evenement dat op 19 en 20 augustus aanstaande plaatsvindt in en rond sporthal de Dreef. Het is een evenement waar sportvereni gingen van Waddinxveen zich pre senteren door bijvoorbeeld het ver zorgen van clinics, workshops of demonstraties. Daarnaast zijn er enkele (fun)activiteiten die in het teken staan van sport en/of spel. Sport Actief is bedoeld om de jeugd kennis te laten maken met de sporten die in Waddinxveen en omstreken te beoefenen zijn, en om gewoon twee dagen lol te heb ben. De organisatie van Sport Actief is in handen van de leden van Stichting Waddinxveen Actief in samenwer king met een aantal leden van de Jeugd Advies Raad van Waddinx veen, welke het evenement tevens financieel ondersteunt. De organisatie heeft enkele vrijwil ligers nodig die jongeren willen begeleiden bij activiteiten zoals sumoworstelen. Daarnaast zijn er vrijwilligers nodig voor de verkoop van eten en drinken en om te hel pen bij het op- en afbouwen. De organisatie zorgt voor de inwendi ge vrijwilliger. Dus heb je een paar uurtjes over 19 of 20 augustus en lijkt het je leuk om als vrijwilliger te helpen tijdens Sport Actief, mail dan je gegevens naar info@sport- actief.nl Waddinxveen - De Stichting Wijk- werk de Zuidpias houdt zaterdag 3 september, in samenwerking met het Waddinxveense Muzikanten Collectief het jaarlijkse evenement Wokkelpop. Een keur van artiesten is aange trokken en de organisatie verwacht er een spetterende show van te gaan maken. Het evenement, dat gehouden wordt op het parkeerterrein voor het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan, start om 12.00 uur en is om 23.00 uur afgelopen. Nieuw tijdens Wokkelpop is een groot meezing-spektakel voor de jeugd. Drie zangeressen Girls4kids - zingen met alle aanwe zige kinderen de nummers van de top 40. Een van de organisatoren: "Dus houd je van zingen en van een gezellig samenzijn met leef tijdsgenoten, dan mag je niet ont breken op dit feest!" Jaco en Gerard 4 daagse Apeldoorn 30 km p/d gelopen. Van harte gefeliciteerd. Elly Opa Bram en Oma Riet Voshol, hoera weer een kleinzoon: Damiën. Gefeliciteerd Waddinxveen - EHBO Waddinxveen heeft nog maar net haar 85-jarig jubileum achter de rug, afgelopen juni, en staat nu alweer in de start blokken voor het komende seizoen. Dit betekent voor ongeveer 150 leden herhalingslessen maar ook wil de vereniging starten met de basisopleiding tot Eerste Hulpverle ner. Deze basisopleiding is voor iedereen die vanuit privé-sfeer of beroepsmatig (bijvoorbeeld voor BHV) interesse heeft in EHBO. Onderwerpen die onder andere aan de orde komen zijn botbreuken, shock, slagaderlijke bloedingen, vergiftiging en reanimatie. De opleiding omvat ongeveer 18 lesavonden van twee uur waarin de cursisten theorie en praktijk krijgen aangeboden over het verlenen van Eerste Hulp. Medio maart is men klaar voor het officiële examen vol gens de richtlijnen van het Oranje Kruis. Deze basisopleiding start maandag 31 oktober. De lessen vinden plaats op maan dag van 20.00 tot 22.00 uur in de Ontmoetingskerk. De cursus wordt geleid door kaderinstructeur de heer J. de Jager. Voor meer informatie: www.ehbo- waddinxveen.nl of: 0172-217811 ('s avonds). Boskoop - De Vakantie Bijbelclub houdt op 9, 10 en 11 augustus de jaarlijkse Zomeractie. De tent staat op het grasveld achter de flats aan de Mendelweg. Het thema is 'Ondersteboven'. Drie dagen feest voor de Boskoop- se kinderen. De start is dinsdag 9 augustus om 10.00 uur. De dag wordt geopend met het vertellen van een bijbelverhaal, daarna owr- den oude en nieuwe liedjes gezon gen en wordt er geknutseld. In de middag wordt een sport- en spel- programma afgewerkt. Ook woensdat wordt er geknut seld, van 10.00 tot 12.00 uur. Clown Max is de verrassing van woensdag middag. Hij vermaakt de kinderen van 14.00 tot 15.30 uur. Voor de jeugd van 14 jaar en ouder is er woensdagavond vanaf 20.00 uur een optreden van Joost van Oever. Een bekende Boskopker met een duidelijk boodschap. Het avondprogramma duurt tot 22.15 uur. De toegang bedraagt 2,50. Het ochtendprogramma van don derdag is wederom van 10.00 tot 12.00 uur. Er wordt weer verteld, gezongen en geknutseld. Het Gou- webos is het toneel voor de midda gactiviteit: spelletjes doen. Aan het eind van de middag is er een ver rassing voor alle deelnemers. Donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur zijn alle kinderen welkom in de tent met vaders, moeders, broertjes, zusjes, oma's en opa's voor de afsluiting van de actie in de tent. De actie wordt zondag 14 augustus officieel afgesloten met een bijeen komst in de chr. Gereformeerde kerk aan de Nieuwstraat 79. leder een is welkom. Zondag 14 augustus om 9.30 uur wordt de De kosten voor deelname aan zomeractie bedraagt 1,- per dag. De entree voor het optreden van Max de Clown bedraagt 1,-. Voor meer informatie: 0182-631874 of 0172-214635. Zwart, rood, grijs, cypers, wit met zwarte of rode vlekken: de Werkgroep Zwerfkat Gouda heeft kittens in alle soorten en maten. Op 1 juli had de werk groep 80 kittens uit de regio opgevangen en ondergebracht bij gastgezinnen. Alleen al in juni zijn er ruim 50 kittens binnengekomen. Het lijkt alsof het aantal kittens van vorig jaar (165) ruim overschreden zal worden in 2005: een teken dat het aantal (zwerf)katten in deze regio zich blijft uitbreiden. Nog niet zo lang geleden zaten we met een wachtlijst voor mensen die een kitten wilden", aldus Elleke Draaisma van de Werkgroep Zwerfkat Gouda. "Veel mensen bleken intussen al een katje bij een boerderij of parti culier te hebben opgehaald. Nu blijven de kittens door de vakantie periode langer in de opvang dan nodig." Boskoop - "Inderdaad. Er is nog een kindervakantieweek in Bos koop. Prima dat zo'n feest gehou den wordt. Zeker voor de kinderen. Vanuit mijn vrijwilligerswerk voor speeltuinvereniging De Robbedoes heb ik echter gemeend ook zoiets te organiseren, maar dan niet uit sluitend voor kinderen", zegt i mevrouw Ageeth Blanken. "De zomeractie van de Bijbelclub Bos koop wordt gehouden aan de Men delweg, de activiteiten die aan 'mijn' vakantieweek verbonden zijn vinden plaats op het parkeerterrein aan de A.P. van Neslaan." Het is de eerste keer dat Ageeth Blanken dit regelt, en ze hoopt dat het een succes wordt. Maandag 8 augustus is de start van de activitei ten. Om 18.30 uur zijn alle inwo ners van Boskoop welkom om ken nis met elkaar te maken waarna om 18.45 uur de talentenjacht begint, ledereen die zijn of haar kunsten wil vertonen op het gebied van zang, dans, jongleren of wat dan ook kan zich opgeven, telefoon 0172-211159. Er zijn mooie prijzen te winnen. Woensdag 10 augustus wordt vanaf 14.00 uur een rommel- en ruilbeurs gehouden. Voor de kinde ren is de Nuso-bus aanwezig, met onder andere een springkussen. Voor Boskopers in alle leeftijd wordt donderdag 11 augustus een viswedstrijd gehouden aan de Lan sing en vrijdag 12 augustus is er een groot kinderspektakel met spellet jes, ballonnen oplaten en nog veel meer. "Het zou heel fijn zijn als wij voor de begeleiding van de activiteiten nog over enkele vrijwilligers kun nen beschikken. Heel graag krijgen wij een telefoontje van mensen die zich hiervoor in willen zetten. Want als het een succes wordt, en daar heb je nu eenmaal veel vrijwilligers voor nodig, wordt het zeker een terugkerend zomerevenement in Boskoop", aldus Ageeth Blanken. Voor meer informatie en aanmel ding: 0172-211159. Uiteindelijk zullen al deze kittens wel een nieuw huis vinden, maar dit gaat wel ten koste van de vol wassen katten. Al vóór de echte vakantieperiode was losgebroken, zat het Dierentehuis Midden-Hol land in Gouda al aan het maximum aantal katten. In de zomer worden veel huisdie ren gedumpt. Vorig jaar vingen de asielen in Nederland in de maan den juli, augustus en september ruim 18.000 katten en ongeveer 7000 honden op, blijkt uit gege vens van de landelijke Dierenbe scherming. Mensen nemen te gemakkelijk en impulsief een dier in huis, met name katten. De die ren worden nog te weinig gesterili seerd of gecastreerd, zodat veel jonge kittens geboren worden, waar mensen geen raad mee weten. Ook door hoge rekeningen van de dierenarts nemen mensen in tijden van krapte of andere uitga ven sneller afscheid van hun huis dier. In tegenstelling tot wat veel mensen denken, krijgen de dieren in het asiel geen spuitje als ze niet worden opge haald. Wel ziet het er naar uit dat veel katten in Gouda lange tijd moeten wachten op een nieuw baasje. Zeker als er ook zoveel kit tens zijn. "We willen dat mensen stilstaan bij het kattenoverschot en hier samen met ons iets aan doen. Laat uw eigen kat ten bijvoorbeeld geen nestjes krij gen: kittens zijn leuk, maar er zijn er al veel te veel. Wilt u een kitten? Bel dan de Werkgroep Zwerfkat Gouda. Onze kittens zijn gevaccineerd, gechipt, nagekeken KERKDIENSTEN - 7 augustus Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord com muniedienst. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur Dienst in IK. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur Leesdienst; 16.30 uur ds. J. Plug. Remon. Gem. 10.00 uur ds. H. van der Steen. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver; 18.30 uur ds. R.E. Stiemer. Geref. kerk 18.30 uur ds. M.A. Bos. De Stek 9.30 uur gastpredikant. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.G. Schenau; 18.30 uur ds. H. van Eeken. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur R. Kooyman. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur mw. ds. J.A. Brostrom-Bruin. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc- www.ahz.nl door een dierenarts en kunnen de leeftijd van zes ™aanóe" den geholpen op kosten or Dierentehuis. U betaa ze|f een fractie van de kcwten zou moeten maken bij (rUSti- katje. Zoekt u een volwasse gere) kat, ga dan n**r. tten. De Daar zitten volop leuk®. q0ed verzorgers kennen de jes pet en kunnen u helpen of P goede huisdier voor u v3kan- gunt u deze dieren ook Kijk voor meer 'nf°r")^jng.nl www.gouda.dierenbesc (Foto's: WZG, Martijn Zuidvjeg)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12