TIJD VOOR AGENDA'S EN SCHOOLBOEKEN! KLitlRWEDSTRIJD T0YS2PLAY lAAPfTgggggSHlPi W-KETEL NODIG? p- VISSER EN ZN. JOftbB i vrn OPMOOV-V-^ BRIEVENBUSSEN ZOMERBRIDGE hart van hollands 28e jaargang nummer 1138 3 augustus 2005 WJiMjjmiun De klasgenoten Bloemen en planten: van veiling tot winkel Zie pagina 10 Spelen op het strand van Nesselande Zie pagina 6 Zie pagina 12 Ook voor jongeren vanaf 13 jaar EINDHOVEN AUTOBEDRIJF Door Paulien de Graaf leder jaar is het weer een nieuw dilemma voor een scholier: welke agenda koop ik voor het komende schooljaar? Wat vind ik leuk en waar loop ik vooral niet mee voor schut? Schoolboeken bestel je van een standaard lijst, maar een agen da is een kwestie van persoonlijke smaak en er is volop keuze. Bij boekhandel van Delft is een aparte tafel ingericht met de nieuwe schoolagenda's. Zo'n dertig verschillende agenda's lig gen erop uitgestald. "Het aanbod blijft redelijk gelijk," vertelt Manouck van Delft. "Er zijn dit jaar een paar nieuwe agenda's bijgeko men; G'sis, de meisjesversie van G'sus en All Stars." De stripfiguren zijn goed vertegenwoordigd: Mic key Mouse, Betty Boop, Garfield, Fokke Sukke en Familie Doorzon onder andere, maar bijvoorbeeld ook Nijntje en "hoe overleef ik school". Ajax en Feyenoordagenda- 's en agenda's van verschillende merken zoals G'sus of Brunotti lig gen er, maar ook snoepjes, poezen, paarden en dolfijnen zijn verkrijg baar. Kortom keuze genoeg! "Agenda's die dit jaar erg in trek zijn bij meisjes, zijn de "Charmed", een agenda in gothicstijl, de G'sis- agenda en de Vis-agenda (geteken de figuurtjes met een beertje en een giraffe)," vertelt Manouck. "De jongens gaan vooral voor de voet balagenda's en All Stars." Agenda's kosten gemiddeld tussen de 10 en 12 Euro. Een behoorlijke prijs. Toch lijkt die niet echt mee te spelen in de keuze van de agenda. "We hebben minder agenda's ver kocht dan vorig jaar om deze tijd," constateren ze bij Van Delft. "We hebben al veel bestellingen voor boeken binnen, maar het lijkt er op dat men de agenda nog even uit stelt omdat er toch genoeg ligt." Deze trend constateer ik ook als ik scholieren vraag of ze al een agen da hebben gekocht. De meesten nog niet. Sommigen weten al wel wat ze willen kopen, maar er zijn ook nog veel jongeren die zich er nog niet in verdiept hebben. "Ik denk dat ik de agenda van Hoe overleef ik school koop, maar het moet in ieder geval een agenda Moerkapelle - De Jeugdweek van Moerkapelle, die maandag 8 augustus van start gaat, heeft als thema "Durf jij?". Er wordt veel gezongen tijdens de jeugdweek, en geluisterd (naar een bijbelver haal) en spelletjes gedaan. Voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar is er een programma vanaf 8.30 uur in dorpshuis Op Moer. Voor Moerkapelse jongeren vanaf 13 jaar is er ook een pro- üramma tijdens de jeugdweek. 0p maandag zijn zij welkom vanaf 19.45 uur, dinsdag tot en net donderdag vanaf 19.30 uur en op vrijdag vanaf 19.00 uur. De activiteiten vinden plaats vanuit dorpshuis Op Moer. zijn met een weekoverzicht. Vorig jaar had ik een agenda waar je per bladzijde maar een dag had en dat werkt niet handig," vertelt Marjo lein 2 VMBO). Sietske (2 Gymnasi um) is op zoek naar de Witch-agen- da. "Die hoort bij het blad Witch, maar ik heb hem nog nergens gezien. Als hij niet komt neem ik de Converse-agenda, maar die is wel duur." Arjan (1 Havo) hoeft geen agenda te kopen, want die krijgt hij van school. Jop (1 VWO) heeft lang getwijfeld wat hij wilde. Hij vindt de Garfieldagenda wel leuk, maar is bang dat die toch een beetje kinderachtig is. Een voetbal agenda wil hij niet, ondanks dat hij wel op voetbal zit. De keuze is uit eindelijk op de Kijkagenda geval len. Voor brugklassers is de keuze het moeilijkst, blijkt uit de gesprekjes. Koop je wel de goede agenda en is het niet te kinderachtig?, zijn belangrijke vragen die meewegen bij de uiteindelijke aankoop. Toch zijn persoonlijke smaak en interes se de doorslaggevende factoren voor de keuze. En aan het einde van het jaar zien de meeste agen da's er heel anders uit: Volgeplakt en volgeschreven zijn het heel eigen documenten geworden, die meestal nog minimaal een jaar bewaard worden. Zevenhuizen - Speelgoedwinkel Toys 2 Play hield onlangs een kleur- wedstrijd voor kinderen tot en met 12 jaar. Aanleiding was de wisseling van eigenaar. platen waren van Berber Bakker uit Zevenhuizen (categorie 1-4 jaar), Dillian Ritmeerster uit Moerkapelle (categorie 5-8 jaar) en de 11-jarige Fabienne Spruit (categorie 9-12 jaar.) De winnaars kregen een cadeau bon die ze konden besteden bij Toys 2 Play, waar ze direct gretig gebruik van maakten. Er werden erg veel mooie kleurpla ten ingeleverd waardoor het moei lijk was voor de jury. Na veel wik ken en wegen kwamen er drie win naars uit de bus. De mooiste kleur ZEVENHUIZEN 0180-638013

Hart van Holland | 2005 | | pagina 1