Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Effecten Rabobank De bank waar je lid van wordt Geef uw pinpas met pincode nooit uit handen! Duurzaam toerisme: bestemming nog niet bereikt Lagere hypotheeklasten door stijging WOZ-waarde Oogstfeest 2005 Rabotip: Weeknie Groeien met de Rabobank. 7e jaargang nummer 322 nternetbankieren wereldwijd betaalgemak! Bankieren kan je zélf. Je krijgt zakgeld of je hebt een bijbaantje. Met de Rabo Jongeren Rekening mag je zélf je geldzaken regelen. Je krijgt een Jongerenpas en toegang tot de Rabofoon. Vanaf 15 jaar mag je ook nog eens gratis Rabo Internet bankieren: geld overmaken, saldo bekijken, rekeningaf schriften uitprinten. Stap voor stap mag je alles zelf doen en ben jij de baas over je eigen geld. Het is tijd voor de Rabobank Rabobank voor u, van en door uw bank Op 20 juli jl. is een vrouw uit Zevenhui zen het slachtoffer geworden van een fraudezaak. Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle wil haar klanten waar schuwen voor soortgelijke gevallen. Bij de mevrouw in kwestie kwam er een man aan de deur, die zich voor deed als medewerker van de Rabobank en vroeg om haar pinpas. De vrouw heeft haar pinpas in goed vertrouwen meegegeven aan de man.Tevens is de man op slinkse wijze achter haar pincode gekomen. De man heeft vervolgens het maximaal op te nemen bedrag van de rekening afge haald. Om meer van dit soort voorvallen te voorkomen wil Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle u met nadruk waarschuwen voor dit soort fraude. Geef nooit uw pinpas inclusief pincode uit handen! Ook niet aan iemand van de bank. En bewaar uw pincode nooit bij uw pinpas! Het kan voorkomen dat u door een medewerker van de bank thuis wordt bezocht. In dat geval is er een afspraak gemaakt en gaat hier altijd een telefoon tje aan vooraf. Als u de persoon aan de deur niet vertrouwt, neemt u dan even contact op met de bank, via het volgen de telefoonnummer 0180 - 63 73 83. De persoon die de telefoon opneemt, kan u dan bevestigen dat er daadwerkelijk iemand langs komt. Rabo Beleggingsadviesteam De toeristische sector scoort ge middeld maar een krappe voldoende - een 5.8 - op het vlak van duurzaam heid. Dat blijkt uit een onderzoek van IRIS (Rabobank Robeco) onder een aantal bedrijven uit de reisbranche. Toerisme is een van de grootste en snelst groeiende bedrijfstakken wereldwijd en levert een belangrijke bijdrage aan de economie van landen, zeker ook in ont wikkelingslanden. Maar toerisme kent ook schaduwzijden, zoals aantasting van het milieu en lokale gemeenschappen en soms slechte arbeidsomstandighe den. Het beperken van deze negatieve kanten van toerisme wordt ook wel duurzaam toerisme genoemd. Er wor den nationaal en internationaal vele initi atieven ter verduurzaming van de sector genomen, op terreinen als milieube scherming, armoedebestrijding en ketenbeheer. Toch leidt dit op sectorni veau nog niet tot een hoge aanspreken de duurzaamheidscore. IRIS verwacht dat de aandacht van beleggers voor duurzaam ondernemen in de toekomst verder toeneemt. Dat geldt niet alleen met betrekking tot industriële bedrijven, maar ook voor dienstverlenende bedrij ven, zoals in de toeristische branche. Steeds meer vermogen wordt volgens expliciete duurzaamheidcriteria belegd. De toenemende aandacht voor duur zaam beleggen is een stimulans voor de ontwikkeling van duurzaam toerisme. Duurzaam toerisme biedt ondernemin gen diverse voordelen. Kosten van de bedrijfsvoering kunnen worden ver laagd door te letten op energie- en waterverbruik, terwijl door goede arbeidsomstandigheden en het trainen en opleiden van personeel de arbeids productiviteit wordt verhoogd. Aan de Bezoekadressen: 190,2761 AJ Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestijden: opbrengstenkant zijn er kansen door reisproducten en diensten met een expliciet duurzaam karakter aan te bie den, waardoor nieuwe markten worden aangeboord. Verder verkleint het duur zaam managen van een reisbestemming het risico dat deze in waarde vermindert. Ook neemt het risico van imago- of repu tatieschade, als een toeristisch bedrijf geassocieerd wordt met of verantwoor delijk gesteld wordt voor de negatieve gevolgen van toerisme, af. Onderzoek van IRIS laat zien dat belangrijke ver tegenwoordigers uit de reisbranche (touroperators en hotels) ondanks de vele inspanningen van enkele voortrek kers, gemiddeld net een voldoende sco ren op het vlak van duurzaam onderne men. Accor (o.a. Ibis, Novotel), Intercontinental Hotels Group (o.a. Crowne Plaza, Holiday Inn) en TUI (o.a Holland International) komen als duur zaam uit de bus. De andere onderzochte bedrijven scoren nog vrij magertjes. Belangrijkste verbeterpunt voor de bran che is aandacht voor de milieuaspecten (in duurzaam jargon: de planet-factor). Deze zijn met een score van gemiddeld 3.5 onder de maat. Ten aanzien van de sociaal-maatschappelijke factoren (in duurzaam jargon: de people-factor) sco ren de toeristische bedrijven aanzienlijk beter, gemiddeld een 6.7. Toch is hier zeker nog ruimte voor verbetering bij een aantal van de onderzochte bedrij ven. Een hogere score op het vlak van duurzaamheid heeft op de lange termijn volgens IRIS een positieve invloed op de beurswaardering van de toeristische sec tor. De reis naar die hogere score zal ech ter nog geruime tijd in beslag nemen. Bron: IRIS Research Openingstijden: oeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Op grond van de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) hebben de gemeenten in begin 2005 de waarde van alle woningen opnieuw vastge steld. Die is in vrijwel alle gevallen aan zienlijk verhoogd, met een gemiddeld stijgingspercentage van circa 37% procent. De gestegen WOZ-waarde van een woning kan leiden tot een verlaging van de maandelijkse hypotheeklasten, omdat er een risicio-opslag in de opbouw van uw rentetarief kan komen te vervallen. Dit voordeel kan oplopen tot een korting van 0,7% op uw huidige rentetarief. Wilt u weten wat dit voor uw rentetarief betekend, neem u dan contact op met onze bank om een afspraak te maken. Drie weken geleden hebben wij u via deze pagina geïnformeerd over de activiteiten op het Oogstfeest zater dag 3 september 2005. Hieronder volgt nog een korte uiteenzetting. Tussen Kunst Kitsch U kunt met uw waardevolle voorwer pen naar de Rabobank komen om ze te laten taxeren. Tussen 10.30 en 14.00 uur zal een ervaren taxateur, de heer J. Hordijk van het Vendu Notaris huis uit Rotterdam, zitting houden in de bankhal van de Rabobank. Bij binnenkomst ontvangt u een nummer, waarmee de volgorde van handelen wordt bepaald. Happy Holiday Actie Tot en met 26 augustus, maken kinde ren bij het openen van een TopKidRe- kening of een Jongerenrekening kans op een skelter of een Xbox met spel. Het meedingen naar één van deze prijzen gebeurt via loten, die de kin deren ontvangen bij het openen van de rekening. Tijdens het Oogstfeest zal om 12.00 uur de trekking van de loten plaatsvinden door notaris Jan sen uitZevenhuizen. Met Rabo Internetbankieren kunt u wereldwijd uw bankzaken regelen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze afdeling Particulieren via telefoonnummer 0180 - 63 73 83. In memoriam:Wim Duisenberg Dit weekeinde overleed Wim Dui senberg, commissaris van Rabo bank Nederland, op 70-jarige leef tijd in zijn vakantiehuis in het Franse Faucon. Duisenberg is binnen de Rabo- bank-gelederen vooral bekend als plaatsvervangend voorzitter van de hoofddirectie van 1978 tot 1981. Landelijke en wereldbekendheid verwierf hij door zijn voorzitter schap van De Nederlandsche Bank en als president van de Europese Centrale Bank. Duisenberg was tussen 1982 en 1997 president van de Nederland sche Bank. Ook was hij minister van Financiën in het kabinet-Den Uyl (1973-1977). De Rabobank verliest in de persoon van Wim Duisenberg een markant en buitengewoon kundig bestuurder en commissaris. Rabofoon Rabo orderliin: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2