De bank waar je lid van wordt 7e jaargang j nummer 323 Poging tot phishing bij Raboklanten Verhoging hypotheekrente Kansen voor werkgevers door afschaffing arbowet Groeien met de Rabobank. Rabobank Olieprijs: Toenemende Nervositeit pagina2 Hart van Holland 10 augustus 2005 Een gewaarschuwde Rabobank klant telt voor twee Studeren en bankieren. Je studeert. Je leven verandert. Je neemt je eigen beslissingen, je moetje collegegeld en boeken betalen. Je wilt waarschijnlijk ook wel eens op vakantie, lid worden van de studentenvereniging en af en toe wat nieuwe kleren. Moet kunnen. Tenminste, als je het slim aanpakt. Met de Rabo Studenten Rekening regel je al je geldzaken op de gemakkelijkste en snelste manier. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle I fit— Rabo Beleggingsadviesteam Enkele klanten ontvingen in het laat ste weekend van juli een mailbericht met de titel 'Werk uw rekeningsinfor matie bij'. Het gaat hier om een poging tot'phishing'. De afzender van de mail doet zich voor als de Rabobank en vraagt in gebrekkig Nederlands om het rekeningnummer van de klant. Ook vraagt de afzender of de klant een getal wil invullen dat op de Random Reader verschijnt.Tot slot wordt de klant bedankt namens de Rabobank. Deze mail is een voorbeeld van het feno meen phishing. Cliënten ontvangen een e-mail van een respectabel bedrijf waarin gevraagd wordt om persoonlijke gege vens toe te sturen voor verwerking. In sommige gevallen verwijst de mail naar een specifieke website waar alsnog wordt gevraagd om persoonlijke gege vens in te vullen en op te sturen. De cliënt is in de veronderstelling dat de gegevens worden verstuurd naar het gerenom meerde bedrijf. In werkelijkheid komen deze gegevens terecht bij personen die de gegevens willen gebruiken voor oplichtingspraktijken. 'Het aantal gevallen van phishing zal in de toekomst verder toenemen en de methodes om persoonlijke gegevens te achterhalen zullen steeds creatiever en professioneler worden', zegt Marco Bak ker van Crisismanagement Fraudebe strijding. 'Cliënten moeten er in ieder geval van uitgaan dat de Rabobank nooit om vertrouwelijke gegevens zoals pinco de of toegangscodes voor internetban- kieren zal vragen.' Marktontwikkelingen, met name de gestegen tarieven op de kapitaal markt, hebben aanleiding gegeven om de rentetarieven te verhogen. Per 3 augustus 2005 zijn de tarieven voor woninghypotheken met een ren- tefixatietermijn van 6 maanden en 1 jaar met 0,10% verhoogd en die voor looptijden van 2 jaar en langer met 0,20%. Tevens zijn per 3 augustus 2005 de rentetarieven voor vastrentende leningen aan bedrijven verhoogd. De tarieven voor leningen met een rente- fixatietermijn van 1 jaar en die voor 7 tot en met 10 jaar zijn met 0,10% ver- hoog^rPe tarieven voor leningen met een rentefixatietermijn van 2 tot en met 6 jaar zijn met 0,20% verhoogd. Verder zijn met ingang van 5 augustus 2005 de tarieven voor Rabo Spaar Vast Rekeningen met looptijden van 2 tot en met 7 jaar met 0,20% verhoogd en die voor 8 jaar en langer met 0,10%. Vanaf 1 juli 2005 zijn werkgevers niet meer verplicht om een arbodienst in de arm te nemen. Maar de overheid schuift de werkgever wel steeds meer werk en financiële risico's toe. Door de nieuwe arbowet en de nieuwe WAO neemt dit alleen maar toe. Maar de nieuwe wet geeft werkgevers ook een kans. Preventie, verzuimbegeleiding, reïntegra tie én verzekering van loondoorbetaling kunnen ze onderbrengen op één plaats: WerkAttent van Interpolis. WerkAttent is de nieuwe, geïntegreerde oplossing van Interpolis op het gebied van verzuim. Niet iedere werkgever realiseert zich dat de risico's van verzuim groot zijn. Werk gevers zijn verplicht om twee jaar lang loon door te betalen en bij arbeidsonge schiktheid is er het risico van hogere sociale premies. Bovendien moet de zaak ook gewoon door gaan en is er al het gedoe rondom verzuim. Interpolis biedt de werkgevers een geïntegreerde oplos sing: WerkAttent, een glasheldere aanpak van verzuim. Alles onder één dak Interpolis neemt de regie op zich op het moment dat een werknemer zich ziek meldt.Voor uw gemak én zekerheid. U en Interpolis zijn er immers beiden bij gebaat dat de werknemer zo snel moge lijk weer het werk hervat. Dus heeft Inter polis alles onder één dak. Financiële bescherming, begeleiding en advies gedurende de gehele 'verzuimlevens- EHM - loop' van een werknemer. Van preventie via verzuim(begeleiding) naar reïntegra tie of WAO. Wie betaalt, bepaalt WerkAttent werkt samen met u aan werkhervatting. Bij een ziekmelding volgt een gesprek met u om samen te bepalen welke acties direct nodig zijn. Over kosten van interventies doen we niet moeilijk. Alle behandelingen, thera pieën, gesprekken en andere zaken die de bedrijfsarts voorstelt, vergoeden we. Geen maximum bedrag, geen eigen bij drage. Het belangrijkst is immers, dat de werknemer snel weer aan het werk is. En dat tegen een scherpe prijs. Eén aanspreekpunt WerkAttent kenmerkt zich door eenvoud en helderheid. Er is één aanspreekpunt, met één telefoonnummer en één team van mensen. Eén factuur en één partij die alles regelt. Ook het contact en de afspra ken met bedrijfsarts en reïntegratie- dienst. WerkAttent seint u in als u zelf actie moet ondernemen. Geen van-het- kastje-naar-de-muur meer. Met één contract zijn alle risico's afgedekt en bent u verzekerd voor twee jaar loondoorbe taling. Eén keer melden volstaat voor taan. En on-line hebt u altijd inzicht in de status van verzuim. Voordeliger en een voudiger kan het niet. Voorkomen Ziekteverzuim blijft natuurlijk vervelend, voor de werknemer én de werkgever. Maar WerkAttent neemt het gedoe en de risico's rondom verzuim over. En meer. WerkAttent helpt u bij uw wettelijke pre ventieverplichtingen en de servicedesk beantwoordt al uw vragen op gebied van verzuim. WerkAttent biedt een spreekuur voor arbeidsomstandigheden en we signaleren frequent verzuim.Voor komen blijft beter dan genezen. Meer informatie WerkAttent is een interessante optie voor de meeste werkgevers in Neder land. Wilt u nagaan of dat ook geldt voor uw bedrijf? Kijk dan op www.interpolis.nl of op www.rabobank.nl. Daar vindt u een adviesmodule over WerkAttent. De advi seurs van uw Rabobank staan uiteraard ook voor u klaar. De belangrijkste voordelen van WerkAt tent op een rij. Alles in één keer gere geld: loondoorbetaling, verzuimbegelei ding, preventie en reïntegratie. U hebt geen omkijken meer naar de risico's en het geregel rondom verzuim. Een losse arbodienst is niet nodig. Interpolis regelt alles. WerkAttent ondersteunt u maxi maal bij uw Poortwachter-verplichtin gen. Wij regelen alle voorgestelde behandelingen en vergoeden deze voor 100%. Een deskundige servicedesk beantwoordt al uw vragen. Eén on-line meidloket zorgt voor een soepele admi nistratie en biedt up-to-date inzicht U hebt één aanspreekpunt, één contract één factuur. Minder verzuim, dus lagere schadelasten. Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: De dood van de koning van Saudi- Arabië leidt tot meer onzekerheid over het te voeren beleid van de grootste olieproducent ter wereld. Samen met een hoger dan verwachte economische groei, problemen met productieplatforms en de aankomen de winterperiode op het noordelijke halfrond kan de olieprijs op korte ter mijn verder omhoog. Op lange termijn is, in tegenstelling tot de korte termijn, het aanbod van olie flexibel en zullen alternatieve energiebronnen de rol van olie in de wereldeconomie terug dringen waardoor de prijs zal dalen. De olieprijs steeg deze week onder meer als reactie op de dood van de Saudische koning Fahd (84) opnieuw naar recordhoogte. Hoewel de Saudi sche autoriteiten snel lieten weten dat de productie van olie niet in gevaar zal komen, is het vooruitzicht omtrent het aanbod en de prijs onzekerder gewor den. De nieuwe koning, Abdullah, is de grondlegger van het hoge olieprijs beleid van de laatste jaren, bedoeld om de economische ontwikkelingen van zijn land in goede banen te leiden. Onlangs gaf de olieminister van Saudi- Arabië aan te mikken op een prijsdoel tussen de USD 40 en 50 voor een vat olie waar voorheen een bandbreedte van USD 22-28 werd gehanteerd. Ech ter, de nieuwe koning is, evenals de kroonprins, op respectabele leeftijd (80) wat het probleem van de opvol ging feitelijk niet oplost. Het overlijden van koning Fahd heeft de wereld er nog eens op gewezen dat de politieke stabiliteit in het land niet voor lange termijn kan worden gewaarborgd. Dit leidt tot toenemende nervositeit op de oliemarkt. Saudi-Arabië is met een productie van 9.5 miljoen vaten per dag, 10% van de wereldproductie, met Rusland de groot ste olieleverancier ter wereld en beschikt bovendien over een kwart van de bewezen oliereserves wereldwijd. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestiiden: Openingstijden: aeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: aeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2