■N I uuiS 'ONS VERLEDEN* beachvolleybal titel voor kadijk agon in tweede divisie VOORMALIGE VERFFABRIEK WORDT MOGELIJK BOUW LOCATIE GROENEWEG SCOORT MAKKELIJK DAMES GTI-NESSELANDE KLAAR VOOR DE START Hart van Holland 24 augustus 2005 REGIO Grond bij fabriek is ernstig vervuild iBH 1 E aas Wm Door Karin Heeren Waddinxveen - In het gemeen tehuis van Waddinxveen werd donderdag 18 augustus een informatieavond voor bewo ners van de Wilhelminakade georganiseerd. Mogelijk wor den in de nabije toekomst 45 woningen gebouwd op het ter rein van de voormalige verffa- briek Boonstoppel. Wethouder Dijksterhuis leidde de avond en hij werd geconfronteerd met een heleboel kritische opmer kingen. De bewoners waren het duidelijk niet eens met de idee ën van bouwgroep 'Ouwe Gouwe', momenteel eigenaar van de percelen. De bewoners hadden geen geduld en wilden de inleiders van de avond amper uit laten spreken. Zij hadden vragen van hele andere orde: "Wat was het nachtelijke vrachtverkeer?" En "Wat zijn er nu voor activiteiten op het ter rein?" Op het antwoord van wethouder Dijksterhuis: "Niets", werd schamper gela chen. De heer Hulpusch van bouw groep 'Ouwe Gouwe' heeft samen met de heer Versluis van SP-architecten en landschapsar chitect de heer Van Hees een inlei ding verzorgd over de plannen voor de locatie. De wijze waarop de locatie wordt verkaveld en dat de bouwdichtheid relatief nog meevalt. Ook was er aandacht voor de landschappelijke aspecten, het gebied moet goed aansluiten bij het aanliggende natuurgebied 't Weegje. Wethouder Dijksterhuis schetste de mogelijkheden: de betreffende percelen zijn momen teel in eigendom van de bouw groep 'Ouwe Gouwe' en op dit moment ligt er de bestemming 'industrie' op. De eigenaar mag dus zonder dat wijziging van het bestemmingsplan noodzakelijk is een bedrijf vestigen op deze loca- tie. De wens van de bouwgroep om deze plek te ontwikkelen met nieuwbouwwoningen sluit goed aan bij de wens van het college om oude bedrijfsterreinen om te bou wen tot woningbouwlocaties. Door het college worden wel duidelijke eisen gesteld aan het plan vanwe ge de ligging: recht tegenover natuurgebied 't Weegje. Wethou der Dijksterhuis: "Niets doen is ook geen optie, daarvoor is de grond te ernstig vervuild en de oude fabriek raakt ook in verval. Het is duidelijk dat er iets moet gebeuren." De emoties liepen hoog op: ernstig vervuilde grond, vrachtverkeer tij dens de bouw, schade voor natuur gebied 't Weegje en de ontsluiting naar de toekomstige wijk waren onderwerp van gesprek. De wet houder heeft toegezegd de opmer kingen onderdeel te laten zijn voor de besluitvorming. Al snel werd duidelijk wat de aanwezigen het liefste wilde: teruggeven aan de natuur, helemaal geen bebouwing. "Een theoretische oplossing", vond de wethouder. "Dat kost vele mil joenen en dan hebben we het nog niet over de sanering van de grond, dat is puur theoretisch." Bij de invulling van de wens 'terug geven aan de natuur' zal eerst overeen stemming met de bouwgroep moe ten komen, deze zal ongetwijfeld een schadeclaim indienen en dan zijn ook de kosten voor sanering van de bodem voor de gemeen schap. Het grootste probleem met het ter rein is de ernstige bodemverontrei niging. Een sloot rondom het ter rein van de voormalige verffabriek is in het verleden gedempt met blikken verf. Nu al is de vervuiling tot diep in de bodem doorgedron gen. Dit zal echter nog veel erger worden op het moment dat de blikken gaan barsten, op dat moment zal ernstige schade toege bracht worden aan het milieu. Mevrouw Van der Linde las namens haar echtgenoot oud-huisarts Van der Linde een brief voor waarin hij stelde dat komende bewoners van deze locatie blootgesteld gaan worden aan grote hoeveelheden chemisch afval met alle gezond heidsrisico's van dien. Het bouwverkeer met zware vrachtwagens met zand, heien, de aan- en afvoer van materialen is een ander punt waar de bewoners zich zorgen over maken. Schade aan de bestaande woningen die nu veelal niet onderheid zijn is een punt van zorg. De bewoners vrezen dat de bouwgroep daar gewoon een verzekering voor afsluit en dat zij de dupe zullen zijn. Ook de toe komstige ontsluiting van de wijk is een punt van zorg. Wethouder Dijksterhuis heeft toegezegd alle opmerkingen mee te nemen voor overleg. Er wordt om te komen tot de verlening van een mogelijke bouwvergunning een andere pro cedure gevolgd, omdat er eerst een landschapsplan moet komen. Voor dat het college een bouwvergun ning verstrekt zal er opnieuw een informatieavond voor direct belanghebbenden worden georga niseerd. KERKDIENSTEN - 28 augustus Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur pasto G.J. Martini; 11.15 uur Gezinsviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. L.C. de Borst. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 15.00 uur bevestiging en intrede ds. E. Baljet; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur mw. drs. J. Kolk man. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur A. Baak. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, s nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleuiandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumont straat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Zevenhuizen - Historisch Centrum "Ons Verleden" houdt zaterdag 27 augustus van 13.30 tot 16.00 uur open huis. Stichting Oud Zevenhui- zen-Moerkapelle is dan aanwezig met haar verzameling voorwerpen uit onder andere grootmoeders tijd. Daarnaast zijn er tentoonstel lingen over de middenstand door de jaren heen en molens en droog makerijen in de regio. In de filmzaal is een filmvoorstelling, dit keer met een wandeling door de Dorpsstraat in de jaren '20. Men vindt het Histo risch Centrum aan de Tweeman spolder 15 te Zevenhuizen. Rotterdam - Rebekka Kadijk en Merel Mooren wisten afge lopen zondag het Nederlands Beachvolleybal kampioenschap te veroveren. Rebekka en Merel speelden in de finale tegen hun beider ex-Beachpartners Marrit Leenstra en Sanne Keizer. In een spannende wedstrijd met circa 1500 man publiek op de tribune in Scheveningen werd via de setstanden 21-12, 20-22 en 16-14 de felbegeerde landstitel binnengehaald. Rebekka's vriend Richard de Kogel speelde ook een finale, samen met Nesselande-speler Richard Rademaker. Zij namen het op tegen oud-teamgenoot van De Kogel, Emiel Boersma die met gele genheidspartner Bram Ronnes speelde. Dit team wist op verras sende wijze de halve finale van de regerend kampioen Jochem de Gruijter/Gijs Ronnes te winnen en later in de finale werd na een spannende driesetter ook het Kampioenschap van Neder land binnengehaald. De setstanden 19-21, 21-18 en 15-11 geven aan dat het een zwaar gevecht was, dat voor een vol Beachstadium werd uitgevochten. Boskoop - Nooit eerder was volleybalvereni ging AGON zo hoog geklasseerd. Het eerste herenteam van de intussen 40-jarige vereng ging speelt komend seizoen in de tweede |V' sie. Op zaterdag 27 augustus speelt het tea tegen twee eerste divisieverenigingen Oostzaan en Rijswijk. De wedstrijden begi nen om 14.00 uur en de toegang is gratis, u 15.45 uur vindt de officiële presentatie aan pers plaats en kan iedereen kennis maken de topspelers van Agon. Het speelse em als volgt: 14.00 tot 15.15 uur Agon Hl paen H1; 15.15 tot 16.30 uur Compaen IH Inter Rijswijk H1; 16.30 tot 17.45 uur Inter KJ wijk H1 - Agon H1. In twee oefenwedstrijden en een bekerwedstrijd heeft Groeneweg inmiddels veertien keer gescoord. Of dit ligt aan het feit dat Maurice Eckhardt weer op het oude nest is teruggekeerd is de vraag. Met Eckhardt is natuurlijk wel een behoorlijk stuk voetbal en rust aan de bal teruggekomen. Spelend ach ter de spitsen kan hij van grote waarde worden voor dit jonge elf tal. Veel zal er vanaf hangen hoe trainer Ben Stukart wil spelen. De variant in de bekerwedstrijd tegen het zwakke SPV (4-2 winst) vraagt zeker niet om een herhaling. Kevin Zijderhand had de opdracht om vóór zijn verdediging te spelen. Het team wist met deze tactiek geen raad en een sterkere tegenstander had Groeneweg een dik pak slaag gegeven. Voor Groeneweg is het enige juiste systeem het spelen met een zogenaamde 'ruit' op het middenveld. Een aanvallende middenvelder in het verlengde van een verdedigende middenvelder met spelers aan de zijkanten, met een laatste man achter de defensie en het liefst twee supersnelle spit sen. In de oefenwedstrijden tegen DEH/Musschen (5-1 winst) en WSE (5-0 winst) kwam dit heel duidelijk naar voren. De jongens zijn het systeem al jaren gewend en voelen zich er goed in thuis. Op het moment van dit schrijven lijkt de bekerwedstrijd tegen dorpsgenoot Moerkapelle de eer ste goede graadmeter. De winnaar van dit duel zal waarschijnlijk ook de winnaar zijn van de poule en zodoende opgaan voor de tweede bekerronde. Tegen een vermoeid WSE (net terug van een 3-daags trainingskamp) had de uitslag in de dubbele cijfers kunnen komen. De doelpunten van Eckhardt (2x), Michael van Yperen, Menno van Dam en Abdi Ibrahim gaven het verschil toch al duidelijk weer. Het tweede elftal speelt deze week driemaal. Gelijktijdig met de beker wedstrijd Groeneweg-Moerkapelle wordt geoefend tegen Be Fair 2. Donderdag 25 augustus is Donk 2 de bekertegenstander gevolgd door de zondagwedstrijd tegen CKC 2. Het eerste elftal speelt zon dag de derde bekerwedstrijd thuis tegen 5eklasser Waddinxveen. betekent dit overigens een keer op het oude nest, zij is selande ooit begonnen mei volleybalcarrière. Samer? na bestaande selectie (F vesteijn, Michelle Bijl, Fa" yber|ey ber, Olga van Zaanen, Hogervorst, Bianco van jj en Karin Vermeulen) zullenj onder leiding van Wuqia strijden voor de titel. gr|Nes- Ook het management van selande heeft de nodig n ^ef Rotterdam - Eerste divisionist GTI Nesselande heeft al geruime tijd de ambitie om door te stoten naar het hoogste volleybalplatform van Nederland. In de afgelopen jaren eindigden de dames uit Zevenhui zen steeds in de kop van de compe titie, doch promotie bleef steeds net buiten bereik. Dit jaar hebben de dames zich voorgenomen om wederom hoge ogen te gaan gooi en én om de overstap naar boven daadwerkelijk te realiseren. Daar toe is de selectie aanmerkelijk ver sterkt. Van eredivisionist HCCnet /Martinus zijn maar liefst drie speel sters overgekomen naar Zevenhui zen. Petra Droogh (spelverdeling). Eva Heerschap (diagonaal) en Karen Knip (passer-loper) zullen de selectie gaan versterken. Voor Eva seianae neen "TT th van ringen ondergaan. Ru uit|c0. Wel, eveneens vorig seiz hfit mend voor Martinus, n technisch managemen a|S rekening. Hans Meijers e teammanager de plaa Leger. naar Capelle vertrokke stee overgenomen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14